PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Καινούργια ελαστικά με πρόβλημα
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2010, 14:57:45    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Καινούργια ελαστικά με πρόβλημα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βοηθεια!!ειμαι κατοχος ενος 207cc.μετα απο 50000 χιλιομετρα αντικατεστησα τα ελαστικα με dynlop fast response 205/50/16 v.με το που τα εβαλα τρεμει ολο το αμαξι εφινε 5 φορες ζυγοσταθμιση,τα ξεζανταρε τα ξαναζανταρε,εβαλε τα μπρος πισω και παλι τρεμει ολο το αμαξι και με παιδευει και δεν μου φερνει αλλα και ολο λεει κανε ακομα χιλια χιλιομετρα και ελα ξανα για ζυγοσταθμιση.α και σε κρατημα μην σαςπω χειροτερα απο τα παλια.το πηγασ αλλους 5 λαστιχαδες και στην αντιπροσωπεια και ολοι ειπαν οτι τα λαστιχα ειναι μαπα και ας η ημερομηνια ειναι καινουργια!!!ζαντεσ ημιαξονια δισκοπλακες ολα ειναι οκ!!τα πληρωσα κανονικα ακριβα και μετρητοις!!!!και δεν βρισκω τηλεφωνο της κεντρικης αντιπροσωπειας!!!τι να κανω???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2010, 15:30:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν επιταγχυνεις μηπως ακουγεται ενα σφυριγμα σαν να τριβονται δυο επιφανειες?
Στου κολλητου μου το saxo το εκανε αυτο οταν εβαλε καινουργια λαστιχα. Ενας θορυβος οπως στον περιεγραψα πιο πανω.

Η απαντηση που πηρε ηταν οτι το καλουπι απο τα λαστιχα ηταν στραβο με αποτελεσμα να συντονιζει και να κανει ολα αυτα τα περιεργα...
Δεν υπαρχει προβλημα απο πλευρας ασφαλειας παντως απο οσο του ειπαν.

Ποσα χιλιομετρα εχεις κανει μεχρι τωρα? Αν ειναι κατασκευαστικο λαθος δε νομιζω να διορθωνεται γραφοντας χιλιομετρα..
Εγω θα πηγαινα στο βουλκανιζατερ που τα εβαλες και θα του ζητουσα αντικατασταση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2010, 15:43:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώστα άκου τι μου είχε συμβεί εμένα με τα dunlop στη μηχανή όμως,

Είχα πάει σε γνωστό λαστιχάδικο δικύκλων στην Αλεξάνδρας, και ενώ τελευταία φορά είχαμε βάλει Pirelli και τα είχα καταευχαριστηθεί, μου λέει έβγαλε αυτά η dunlop ειδικά για Motard μηχανάκια θες να τα βάλουμε?
Ε, λέω ας τα βάλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο,
Να μην στα πολυλογώ το μηχανάκι μετά τα 120 το φοβόσουνα από το τρέμουλο, ασε που νόμιζες ότι το τιμόνι ήταν στον αέρα,
Του τα πήγα μου κανε ζυγοστάθμιση ξανά, βγήκα το ίδιο βράδυ Εθνική και πάλι τα ίδια,
Την επόμενη μέρα ο άνθρωπος μου τα άλλαξε χωρίς καμία κουβέντα ξαναβάλαμε Pirellia και όλα καλά...

Θέλω να πω μόλις διάβασα το post σου σκέφτηκα κατευθείαν την ιστορία μου και μήπως κάτι βρωμάει?

Θα λεγα να απαιτήσεις από εκεί που τα έβαλες αλλαγή με άλλη μάρκα άμεσα,
Μην νομίζεις θα ζημειωθεί θα τα δώσει απλά πίσω σαν ελλατωματικά,
Οφείλει να στ αλλάξει αν είναι σωστός επαγγελματίας και θέλει να σε ξαναδεί, μην στεναχωριέσαι και τραβιέσαι εσύ με αντιπροσωπείες και τα ρέστα, Πελάτης του είσαι!

Τεσπα αν είναι να βάλεις κάτι άλλο όλοι ξέρουμε τα 2 καλύτερα δοκιμασμένα λάστιχα για πολιτική χρήση, χωρίς ρίσκα για τα 207 μας,
Ψάξε το forum και θα τα βρεις, αν δυσκολευτείς και θες πιο συγκεκριμένα, τότε με pm.
Wink




Έχει επεξεργασθεί από τον/την p206Mike στις Σαβ 13 Μάρ 2010, 18:52:16, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2010, 16:07:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε, το πιο πιθανό είναι τα λάστιχά σου να είναι στραβά. Έχει συμβεί σε πολλούς και τα αποτελέσματα είναι παρόμοια με αυτά που περιγράφεις (μεγάλο τρέμουλο από κάποια ταχύτητα και πάνω). Απορώ πως ο λαστιχάς σου δεν τσέκαρε το ενδεχόμενο αυτό και να στα αντικαταστήσει. Το σίγουρο πάντως, είναι ότι δεν πρόκειται να φτιάξουν με τη χρήση, οπότε μη χάνεις άδικα το χρόνο σου, αλλά και μη χαλάς τη διάθεσή σου.

Φίλε p206mike, ποια λάστιχα λες ότι είναι τα πιο δοκιμασμένα σε 207? Ενδιαφέρομαι για 15άρα διάσταση. Πάντως, τα goodyear duragrip που έβαλα στην πρώτη αλλαγή, είναι υποδειγματικά σε όλα, αλλά αν υπάρχει και κάτι καλύτερο, να το έχω υπόψιν για την επόμενη φορά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2010, 16:18:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α, συγγνώμη Άρη λάθος μου,
Σε GT/RC και γενικότερα σε 16 και πάνω διάσταση,
Τώρα για 15άρα στο 206 φόραγα Michelin excalto2 και μόνο τα καλύτερα έχω να πω,


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2010, 16:44:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ Μιχάλη. Τα michelin που λες είναι πολύ καλά και άνετα. Μοιάζουν αρκετά με αυτά που φοράω. Thx πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2010, 23:31:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια επεσα σε μ......... προφανωσ και απατεωνα γιατι αρνειται να τα αλλαξει και αν αλλαξει θα αλλαξει το ενα μου ειπε!!!!γιατι τα αλλα δεν τρεμουν!!!!ομωσ εγω ειδα οτι και αλλο ενα εκτοσ του οτι τρεμει ειναι και της ιδιας παρτιδας με αυτο που λεει θα μου το αλλαξει!!!εγω θελω να μου αντικαταστησει και τα 4 γιατι πολυ φοβαμαι οτι μετα 15000 θα βγουν ολα αχριστα ασε μην κανουν κανα μπαμ με 180 αφου τα λινα τους θα ειναι κατεστραμενα για να στραβογυριζουν ετσι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάρ 2010, 07:20:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρε κανα τηλ στο ΙΝΚΑ η στον συνηγορο του πολιτη και παρτου και ενα λουκετο δωρο να εχει... Evil


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάρ 2010, 10:35:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stamatis_vts έγραψε:
παρε κανα τηλ στο ΙΝΚΑ η στον συνηγορο του πολιτη και παρτου και ενα λουκετο δωρο να εχει... Evil


+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207gtmx 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RALLYE

Ένταξη: 09 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάρ 2010, 11:34:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panos 206 έγραψε:
stamatis_vts έγραψε:
παρε κανα τηλ στο ΙΝΚΑ η στον συνηγορο του πολιτη και παρτου και ενα λουκετο δωρο να εχει... Evil


+1




+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάρ 2010, 12:00:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν όντως έχει εντοπίσει ότι φταίει το ένα μόνο και έχεις κάνει λίγα χιλιόμετρα γιατί πρέπει να σου αλλάξει και τα 4;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάρ 2010, 12:09:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Αν όντως έχει εντοπίσει ότι φταίει το ένα μόνο και έχεις κάνει λίγα χιλιόμετρα γιατί πρέπει να σου αλλάξει και τα 4;


εχω κανει 1100.κοιτα το ενα παιζει πρα πολυ και φτανει το τρεμουλο στο αμαξι απο τα 130 και πανω.αλλο ενα ειναι ακριβως της ιδιας παρτιδας ιδιο serial number αρα και αυτο πρεπει να αλλαχτει.τα αλλα δυο ειναι αλλης παρτιδας ομως στραβωγυριζουν και αυτα ομως λιγο και γινεται αισθητο μεσα στο αυτοκινητο στα 170++.γενικα και τα 4 δεν εχουν καλη συμπεριφορα αλλα το ενα ειναι για πεταμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάρ 2010, 12:12:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από το να τρέχεις με αμφίβολα αποτελέσματα γιατί δεν αλλάζεις το ένα λοιπόν όπως λέει ο τύπος; Μετά αν συνεχίζεις να φτιάχνεις φραπεδούμπα του λες να αλλάξει και τα άλλα.

Απόδειξη έχεις πάρει;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάρ 2010, 17:38:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε, αν πιστεύεις ότι όλα τα λάστιχα έχουν πρόβλημα (και όχι μόνο αυτό που θέλει να σου αλλάξει ο λαστιχάς), τότε να απαιτήσεις και να καταφύγεις στις αρμόδιες αρχές. Εκτός αυτού, προειδοποίησέ τον ότι θα κάνεις καταγγελία και σε forum του ίντερνετ με το όνομα του μαγαζιού. Να είσαι σίγουρος, ότι αυτό θα τον τσούξει αφού θα χάσει τρελή πελατεία. και κατά 90% θα σου κάνει την αλλαγή. Και μετά από μακριά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάρ 2010, 10:52:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
Φίλε, αν πιστεύεις ότι όλα τα λάστιχα έχουν πρόβλημα (και όχι μόνο αυτό που θέλει να σου αλλάξει ο λαστιχάς), τότε να απαιτήσεις και να καταφύγεις στις αρμόδιες αρχές. Εκτός αυτού, προειδοποίησέ τον ότι θα κάνεις καταγγελία και σε forum του ίντερνετ με το όνομα του μαγαζιού. Να είσαι σίγουρος, ότι αυτό θα τον τσούξει αφού θα χάσει τρελή πελατεία. και κατά 90% θα σου κάνει την αλλαγή. Και μετά από μακριά...


εχω παρει και αποδειξη και δεν εχουν περασει πανω απο δεκα μερες.αυτος λεει οτι δεν μπορω να αλλαξω περα απο εκεινα που εχουν προβλημα.σημερα τον πηρα και μου ειπε ελα να ξαναζυγοσταθμισουμε και αν χοροπηδαει θα στο αλλαξω το ενα.τι να πω.πηρα στην dunlop και ειπαν οντως μπορει να ειναι το ενα και θα στειλουν τεχνικο απο βδομαδα ασχετα με το τι θα κανει αυτος..οσο για την καταγγελια σε forum ουτε καν θα γνωριζει τι ειναι αν τον δεις θα καταλαβεις!εχε χαρη που με εστειλε εκει συνεργατης του με συνεργειο στο οποιο δουλευα χρονια και τω ρα κανει την παπια και αυτος οτν του λεω πεσ του κατι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207gtmx 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RALLYE

Ένταξη: 09 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάρ 2010, 11:00:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην το αφήσεις έτσι το θέμα. Άλλαξε το ένα επειγόντως και αν συνεχίσει το πρόβλημα, επικοινώνησε ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ με την εταιρία στο εξωτερικό. Το θέμα που έχει προκύψει είναι πολύ σοβαρό. Ο κατασκευαστής σίγουρα θα αναζητήσει την αιτία του κατασκευαστικού λάθους.


Κατήγγειλε τον ¨καλό¨ έμπορο στις αρμόδιες υπηρεσίες δικαιωμάτων του καταναλωτή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάρ 2010, 21:02:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα.λοιποv παιδια το ξαναπηγα σημερα νε ξανακανει ζυγοσταθμιση.μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια να μου μπερδεψει τα λαστιχα δηλαδη το πισω που ειχε προβλημα να το αφησει πισω και να μου αφησει το καλο μπροστα και να νομιζω οτι ολα ενταξει αφου δεν τρεμει το τιμονι πηρε το προβληματικο το εκανε ζυγοσταθμιση και το εβαλε μπροστα.το εκανα βολτα και μειωθηκε κατα πολυ το φιανομενο του τρεμουλου αλλα υπαρχει ακομα λιγο!!!!!εν τω μεταξυ ειδοποιησα την εταρια και ειπαν θα στειλουν τεχνικο την επομενη βδομαδα να το ελενξει.Αυτη η κινηση μου εξοργισε πολυ τον λαστιχα.τωρα αν δεν τρεμει και στρωσει τι γινεται???εγω το φοβαμαι το λαστιχο γιατι εχει και μειωμενη προσφυση αλλα αυτο δεν αποδεικνυεται.τι να πω στον τεχνικο?????τι πρεπει να κανω??????αυριο φευγω για ταξιδι οποτε θα κανω αλλα χιλια μεχρι να ερθει ο τεχνικος της dynlop. Sad Sad Sad Sad Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάρ 2010, 08:23:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δες τι θα σου πει και ο τεχνικός αν και το κόβω μιας και είναι της δουλειάς μπορεί να είναι και ''φιλαράκια΄΄ με τον λαστιχά!
Προτείνω οτι μας είπες εδώ να το πείς και εδώ >>>> inka@inka.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάρ 2010, 12:47:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H μειωμένη πρόσφυση από πού προκύπτει;

Αν το λάστιχο είναι προβληματικό, όπου και να το βάλει θα έχεις κραδασμούς.

Μπροστα->στο τιμόνι, πίσω->στον ποπό συνήθως

Πόσα βαράκια σύνολο έχει βάλει στις ζάντες;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207cc (κωστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207cc 1.6 ep6

Ένταξη: 13 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 195

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Μάρ 2010, 19:43:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
H μειωμένη πρόσφυση από πού προκύπτει;

Αν το λάστιχο είναι προβληματικό, όπου και να το βάλει θα έχεις κραδασμούς.

Μπροστα->στο τιμόνι, πίσω->στον ποπό συνήθως

Πόσα βαράκια σύνολο έχει βάλει στις ζάντες;


οταν το εχω μπροστα το αντιλαμβανωμαι αμεσως,πισω λιγο δυσκολα να το καταλαβω αλλα παλι το καταλαβαινω αλλα πιο δυσκολα.η προσφυση προκυπτει πως?καταρχην το αμαξι σε κρατημα ειναι οπως πριν με λαστιχα 50000 περιπου και πιο μικρη διασταση.προσεξε τωρα,οταν εβγαλα το προβληματικο λαστιχο και το εβαλα πισω το τιμονι βελτιωθηκε σε αισθηση και το αυτοκινητο εστριβε μακραν καλυτερα αλλα γλιστραγε πισω.οταν το ξαναεβαλα μπροστα εγινε το αντιστροφο!και δεν μιλαμε για μια βολτα αλλα εκανα ταξιδι και στις δυο περιπτωσεις και περασα απο στροφες που γνωριζω πολυ καλα.δεν ξερω ποσα γραμμαρια εχει βαλει αλλα στο προβληματικο εχει βαρακια μονο στην εξωτερικη μερια απο μεσα ενω στα αλλα και στο μεσο της ζαντας.στο προβληματικο εχει μια σειρα με βαρακια στο εξωτερικο μερος απο μεσα δηλαδη στο χειλι της ζαντας απο την μερια του θολου και οχι μονο ενα.τωρα εχω 1700 χιλιομετρα με αυτα τα λαστιχα μετα απο ακομα μια ζυγοσταθμιση το τρεμουλο μειωθηκε αλλα ξαναξεκιναει πιο ηπιο στα 150.θα το ξανακανω μια ζυγοσταθμιση και βλεπουμε αλλα απο κρατημα ειμαι απογοητευμενος.εχω το ιδιο γλιστρημα ελαφρωμα πες το οπως θες αισθηση με τα παλια.ουτε καν θα καταλαβαινα την αλλαγη στα λαστιχα αν δεν την εβλεπα.και δεν περιμενα θαυματα απλα ολοι καταλαβανουμε την διαφορα οταν βαζουμε καινουργια λαστιχα απο τα παλια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1412s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on