PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Michelin Pilot Sport vs Exalto ή Goodyear F1
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Για 195/50/15R Michelin Pilot Sport ή Goodyear F1??
Michelin Pilot Sport
21%
 21%  [ 10 ]
Goodyear F1
34%
 34%  [ 16 ]
Michelin Pilot Exalto
43%
 43%  [ 20 ]
Σύνολο Ψήφων : 46

Συγγραφέας Μήνυμα
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2003, 11:13:14    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Michelin Pilot Sport vs Exalto ή Goodyear F1 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ti lete re pedia eseis???giati kai ta tria apo oti katalava ine poli kala elastika kai ta vrisko apo gnosto poli ftina se sxesi me ta alla....afto pou thelo opos exo ksanapei ine na exei kala kratimata kai na mou kratisei osa perissotera xm mporei....
parte kai fotografies mipos den thimosaste to onoma alla thimaste pelmata....

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2003, 20:35:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nick εγώ σου προτείνω να αφήσεις στην άκρη το Pilot Sport για τον απλούστατο λόγο οτι δεν χρειάζεσαι τέτοιο λάστιχο Wink . Είναι φτιαγμένο για πολύ καλύτερα αμάξια απο το δικό μας το ταπεινό 1.4 και 1.1.
Καλύτερα να προσανατολιστείς προς το Exalto και το F1...
Και πάνω απο όλα είναι τί χρειάζεσαι εσύ... Ελαστικό με σκληρή η μαλακιά γόμα; Με καλά πλαϊνά ή που θα σχιστούν στή πρώτη επαφή με το πεζοδρόμιο(τα Michelin το έχουν αυτό το μικρό κακό);;
Καλό στο στεγνό οδόστρωμα και μέτριο στο βροχερό ή το αντίθετο;
Υπάρχουν πολλά καλά ελαστικά απο πολύ καλές εταιρίες...
Τώρα ποιό θα σου κρατήσει περισσότερα χλμ εξαρτάται απο τη χρήση που θα κάνεις... Επίσης τα καλοκαίρια της Ελλάδας δεν είναι και ότι καλύτερο για τα ελαστικά μας αφού ζεσταίνονται,ξεραίνονται και γενικά καταπονούνται αρκετά...
Ψάξε παντού... ρώτα παντού... Και στο τέλος κάνε απολογισμό.
Μόνο έτσι θα βγάλεις άκρη Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2003, 21:53:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
Nick εγώ σου προτείνω να αφήσεις στην άκρη το Pilot Sport για τον απλούστατο λόγο οτι δεν χρειάζεσαι τέτοιο λάστιχο Wink . Είναι φτιαγμένο για πολύ καλύτερα αμάξια απο το δικό μας το ταπεινό 1.4 και 1.1.
Καλύτερα να προσανατολιστείς προς το Exalto και το F1...
Και πάνω απο όλα είναι τί χρειάζεσαι εσύ... Ελαστικό με σκληρή η μαλακιά γόμα; Με καλά πλαϊνά ή που θα σχιστούν στή πρώτη επαφή με το πεζοδρόμιο(τα Michelin το έχουν αυτό το μικρό κακό);;
Καλό στο στεγνό οδόστρωμα και μέτριο στο βροχερό ή το αντίθετο;
Υπάρχουν πολλά καλά ελαστικά απο πολύ καλές εταιρίες...
Τώρα ποιό θα σου κρατήσει περισσότερα χλμ εξαρτάται απο τη χρήση που θα κάνεις... Επίσης τα καλοκαίρια της Ελλάδας δεν είναι και ότι καλύτερο για τα ελαστικά μας αφού ζεσταίνονται,ξεραίνονται και γενικά καταπονούνται αρκετά...
Ψάξε παντού... ρώτα παντού... Και στο τέλος κάνε απολογισμό.
Μόνο έτσι θα βγάλεις άκρη Wink


δηλ. το f1 ειναι για αμαξια κατηγοριας 206 1.1 / 1.4 ;;
μαλλον το exalto ειναι το ποιο καταλληλο ετσι οπως το θετεις!
αλλα εγω το βλεπω αλλιως!
θα εβαζα το f1 και 2η επιλογη το pilot sport.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2003, 22:33:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτρη επειδή standar έχεις μπεί στα site της Michelin,Bridgestone,Goodyear και ούτο καθ' εξης για να βρείς πληροφορίες για ελαστικά που σε ενδιαφέρουν θα δείς οτι ακόμα και αυτά τα ελαστικά δεν κάνουν "και καλά" για τα αμάξια μας... Θα δείς κάτι άλλα που προτείνουν που έχουν κάτι περίεργα πέλματα... Πόσες φορές το έχω κοιτάξει βάζοντας τον τύπο του αυτοκινήτου μου και βγαίνουν κάτι "άσχετα"...
Εμένα αυτή ήταν η γνώμη μου... Τώρα όποιος θέλει κάτι συγκεκριμένο σίγουρα θα ακούσει και τις γνώμες των άλλων φίλων στο club,απο την παρέα του,θα ρωτήσει λαστιχάδες και την ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ θα την πάρει αυτός... δικά του είναι τα λεφτά,δικό του και το αμάξι... Wink
Πού ξέρεις... μπορεί στην τελική να βάλει τα HANKOOK! Shocked


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2003, 22:47:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

den thelo na exo problimata opos afto pou ipes sta pezodromia(oxi oti ta ksirizo alla kamia fora den ksereis....)episis thelo na ine kalo kai se vremeno kai se stegno odostroma..... oso gia tin goma thelo na ine metria....den thelo na ine oute poli malaka(lionoun grigora)oute to antitheto......telos metaksi exalto kai f1 esi ti tha mou protines re mixalaki?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2003, 23:16:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για κοίταξε εδώ για Michelin Pilot Exalto...
http://www.michelin.co.uk/uk/auto/auto_produit_pilot_exalto.jsp
και εδώ για Goodyear F1...
http://www.eaglef1.com
κ'
http://www.goodyear.de/F1_PR.html
είναι στα γερμανικά όμως... Confused (χρησιμοποίησε το www.worldlingo.com για μετάφραση Wink )
Το F1 έχει βγεί σε δύο εκδόσεις GS-D2 και GS-D3...
Το φοράει και ο PoLiThS(GS-D3)... Μπορεί να σου πεί περισσότερα... Wink
Για Exalto... όλο και κάποιον θα βρούμε... Smile
Nick και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δύο είμαι... Rolling eyes
Είναι πολύ δύσκολη επιλογή να διαλέξεις ένα ελαστικό... Πονοκεφαλιάζεις...
Αααααααα!!!! Τί διάσταση σκέφτεσαι;;(άλλο πακέτο Laughing )


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Αύγ 2003, 23:41:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεταξύ F1 και Exalto ουδεμία σύγκριση. Τα F1 παίζουν στην κορυφή. Αλλά στο 14άρι θα χρειαστούν πάρα πολύ ζέσταμα για να σου δώσουν αυτό που είναι φτιαγμένα να σου δώσουν. Στην πράξη δεν θα πάρεις τίποτα περισσότερο από αυτό που σου δίνουν τα Exalto, αφού το αμάξι σου δεν θα μπορεί να ζητήσει και τίποτα περισσότερο. Τα Exalto είναι πολύ καλά ακόμη και για το 1.6 16V ή το 2.0. Τα φοράει ο Γιάννης (που έχει 1.6 16V και ανήκει στους πολύ γρήγορους) και είναι πολύ ευχαριστημένος.
Ο Poliths έχει τα F1 και στην πράξη τώρα θα μπορέσει να δει τις δυνατότητές τους που έβαλε μοτέρ με 140ίππους αφού με το 14άρι δεν μπορούσε να κάνει σχόλια παρά του τύπου "κρατάνε στο βρεγμένο", "κρατάνε στις στροφές" κλπ. Τώρα πχ θα μπορεί να δει πραγματικά εάν μασάνε στο συνεχές στροφιλίκι ή αν γίνονται βούτυρο όπως τα πιο νορμάλ ελαστικά, εάν έχουν ικανή ελκτική πρόσφυση για να περάσουν τα άλογα στο δρόμο κλπ

Τα Pilot Sport παίζουν με τα F1 και η σύγκριση θα μπορούσε να γίνει μόνο μεταξύ τους και δεν πιστεύω ότι κάποιος από εμάς (βάζω μέσα και τους υποτιθέμενους γρήγορους) μπορεί να αντιληφθεί τις διαφορές τους επί της ουσίας χωρίς ειδικά όργανα μέτρησης.

Από τα λάστιχα που αναφέρεις όποιο και να βάλεις θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος. Αλλά αφού θέλεις να καταλήξεις θα σε βοηθήσω με τον τρόπο μου.
Εάν σου αρέσουν τα ταξίδια-αστραπή που συμπεριλαμβάνουν μισάωρα ή τέταρτα με στροφιλίκια-sprint, ή εάν αισθάνεσαι πολύ πιο γρήγορος από τον μέσο όρο και τον δρόμο σου αρέσει να τον βλέπεις και από το πλαινό παράθυρο, ή ακόμη και εάν έχεις απλά την ανάγκη να νιώθεις αυτοπεποίθηση και απόλυτη σιγουριά για την επιλογή σου και σου αρέσει να οδηγάς γνωρίζοντας ότι φοράς ό,τι καλύτερο σε λάστιχο, τότε βάλε λάστιχα της ανώτατης κατηγορίας.
Εάν είσαι ρεαλιστής (οδηγείς ρεαλιστικά - δηλ "έχω 14άρι και τρέχω-στρίβω αναλόγως" - που δεν αποκλείει το να οδηγείς όσο γρήγορα θέλεις κατανοώντας το τί οδηγείς, πού οδηγείς και το τί οδηγός είσαι) και επιθυμείς στις αγορές σου το value for money βάζεις Exalto που είναι και φθηνότερα.

ΥΓ Εγώ φοράω τα λάστιχα που φοράει η Peugeot στο 206RC, αλλά τα επαινετικά μου σχόλια τα έχω κάνει και δεν θα επαναληφθώ.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 04:50:31    Θέμα δημοσίευσης: Re: Για 195/50/15R Michelin Pilot Sport ή Exalto ή Goodyear Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik7 έγραψε:
Ti lete re pedia eseis???giati kai ta tria apo oti katalava ine poli kala elastika kai ta vrisko apo gnosto poli ftina se sxesi me ta alla....afto pou thelo opos exo ksanapei ine na exei kala kratimata kai na mou kratisei osa perissotera xm mporei....
parte kai fotografies mipos den thimosaste to onoma alla thimaste pelmata....



τα michelin κατα την γνωμη μου ειναι η χειροτερη επιλογη.καλο λαστιχο αλλα μεχρι να το βρει το πρωτο καλοκαιρι στην Ελλαδα.+ οτι πεφτει πολυ η αποδοση τους με το περασμα του χρονου.
εγω θα εβαζα σε αυτη τη διασταση ΤΟΥΟ η ΥΟΚΟΗΑΜΑ.
μετα απο την συμβιωση 3 ετων με τα Α510 στο 106 εχω να πω οτι ηταν μακραν το καλιτερο λαστιχο που εχει περασει απο τα χερια μου.αλλα το Α510 ειναι παρελθον.το Α539 ειναι μαλακο και το Α520 παλιο.
επισης στο 206 (1,4) εχω βαλει απο περσυ τα bridgestone potenza σε διασταση 185/60 14 και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.το bridgestone καθως φθειρει βγαζει αλλο πελμα ποιο σκληρο και σιγουρα ειναι το λαστιχο που θα σε βγαλει περισσοτερο.επισης ο αδερφος μου στο vti του φοραει dunlop σε 195/50 15 και ειναι πολυ ευχαριστημενος (δεν θυμαμαι τυπο)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 08:02:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παντως φοραω τα michellen pilot exalto σε 195/50/15 και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος.γενικα προτεινω τα michellen αφου ειναι πιο μαλ**α.τωρα θα μου πεις οτι χαλανε γρηγοροτερα,αλλα οπως και να το κανουμε για ασφαλεια τα θελουμε.συμφωνω πως τα pilot sport δεν θα σου δειξουν τι αξιζουν στα δικα μας αυτοκινητα.τωρα αν εισαι διαθετιμενος οικονομικα να τα βαλεις παω πασο Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 09:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pedia isaste katatopistikotatoi kai efxaristo tora pernao se apantiseis....
diastasi tha valo 195/50/15 opos egrafa kai pio pano.....
istera nai ime ligo apetitikos odigos xoris na nomizo oti to 1.4 mou ine piravlos alla gia paradigma exo kanei to athina volo (Deftera tou pasxa-adioi dromoi)xoris na to katalavo 2ores kai ena tetarto.....
exo kanei astros(kinourias) athina 1,5 ora.....pou ine poli ligo pistepste me alla mesa stin poli den kano kai para polles mal**** .
telika ti zitao....thelo to lastixo na ine malako alla den thelo na mou skistei kai san kalson sto pezodromio opos anaferthike gia to michelin......
oso gia to yokohama tha po afto pou ksero oti ine kala mexri ena simio meta sklirenoun kai den ine afto pou itane kai les ma giati ....
ta dunlop pou anaferthikan ta proteinei kai i peugeot stin porta tou odigou ekei pou leei tin piesi ton elastikon......alla den exo akousei kai polla.....



telika mallon tha katalikso metaksi exalto kai f1......alla me fovisate me afta poy lete gia to exalto...tora ti na kano den ksero to mono pou fovame gia to f1 ine min den exei kratimata mesa stin poli kai to exalto min mou skistei pouthena i akoma pio apla mipos ine toso malako pou tha mou fagothei grigora .... milame gia dio eteries kolosous alla to dilima ine megalitero....perimeno gnomes..........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 10:12:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

exalto,exalto ! ! !
καλα ειπαμε δεν σκιζονται και σαν χαρτι!
εγω παντως μπορω να πω πως τα εχω ταλαιπωρησει αρκετα σε πεζοδρομια αλλα δεν εχουν παθει Τ Ι Π Ο Τ Α Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 10:42:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
exalto,exalto ! ! !
καλα ειπαμε δεν σκιζονται και σαν χαρτι!
εγω παντως μπορω να πω πως τα εχω ταλαιπωρησει αρκετα σε πεζοδρομια αλλα δεν εχουν παθει Τ Ι Π Ο Τ Α Wink


Η νέα "φουρνιά" των exalto έχουν ενισχυμένα πλαϊνά. Η Michellin "άκουσε" τους πελάτες της και διόρθωσε το "σφάλμα" που είχε κάνει. Η νέα φουρνιά ορίζεται απο το 1ο εξάμηνο του 2003.

Τα δέοντα


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 12:23:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

afto ine sigouro?giati afto pou ematha ine oti zestenonte poli efkola kai oti parolo pou exoun mal**** goma den trogonte efkola.....perimeno apantiseis kai tin epomeni evdomada kai apo alla pedia kai otan giriso se dio defteres tha rikso mia teleftea matia kai tha pao na ta valo......afta exoun diafora 50euro pantos apo ta sport ekei pou ta vrika......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Makis77 (Μάκης)
Μέλος
Μέλος


206 1.6 GTi (Αυγ 2003)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 124
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 16:23:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά εγώ που ρώτησα χθές στον Φωκά για τα exalto μου είπε ότι καταργήθηκαν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 16:45:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
Δημήτρη επειδή standar έχεις μπεί στα site της Michelin,Bridgestone,Goodyear και ούτο καθ' εξης για να βρείς πληροφορίες για ελαστικά που σε ενδιαφέρουν θα δείς οτι ακόμα και αυτά τα ελαστικά δεν κάνουν "και καλά" για τα αμάξια μας... Θα δείς κάτι άλλα που προτείνουν που έχουν κάτι περίεργα πέλματα... Πόσες φορές το έχω κοιτάξει βάζοντας τον τύπο του αυτοκινήτου μου και βγαίνουν κάτι "άσχετα"...
Εμένα αυτή ήταν η γνώμη μου... Τώρα όποιος θέλει κάτι συγκεκριμένο σίγουρα θα ακούσει και τις γνώμες των άλλων φίλων στο club,απο την παρέα του,θα ρωτήσει λαστιχάδες και την ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ θα την πάρει αυτός... δικά του είναι τα λεφτά,δικό του και το αμάξι... Wink
Πού ξέρεις... μπορεί στην τελική να βάλει τα HANKOOK! Shocked



ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!

παντως δεν θα με χαλαγε κανα τερας 4000 κυβικων και καποιων εκατονταδων αλογων με hankook λαστιχα που να το γραφουν με ασπρη μπογια στο πλαι....
τοπιασες το υπονοουμενο; Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 17:36:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Makis77 έγραψε:
Ρε παιδιά εγώ που ρώτησα χθές στον Φωκά για τα exalto μου είπε ότι καταργήθηκαν.

Να καταργήσει το Exalto; Shocked
Το Exalto είναι απο τα πιο εμπορικά (σε σχέση τιμής-απόδοσης) ελαστικά που υπάρχουν και θα το καταργήσει η Michelin;Μπάααα,δεν νομίζω!
Και ποιό θα βάλει στη θέση του; Άμα έχεις δεί εσύ κανένα άλλο ελαστικό που φέρεται σαν διαδοχός του τότε οκ! Αλλά λίγο δύσκολο το βλέπω. Wink
Όπως είπε και ο φίλος pugsang η Michelin έβγαλε καινούργια Exalto με ανανεωμένα "πλαϊνα"...

Για τον Nik7: Στον λαστιχά που είχα βάλει τις ζάντες μου και τον ρώτησα για ελαστικό μου είχε πεί και για το AVON ZV1... Μου είπε πως είναι πιο σκληρό απο το Exalto και περισσότερο μαλακό απο το Bridgestone RE720...
Κάτι ενδιάμεσο δηλαδή... Rolling eyes
Νά μια φοτό...

...αλλά υπάρχει και Ultra High Performance ελαστικό που έχει βγάλει η AVON... το ZZ1...
και σε 195/50/15 που θές...
Σε μπέρδεψα τώρα ε; Scratch Rolling eyes


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 21:00:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

orea kai ti lene afta ta avon????lene tipota i mapa to karpouzi?kai telika ta michelin ine toso malaka pou sta 30.000 xiliometra tha thelo lastixa pali????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 22:12:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικ7 έγραψε:
kai telika ta michelin ine toso malaka pou sta 30.000 xiliometra tha thelo lastixa pali????

Δεν είναι μόνο τα Michelin που μπορούν να φαγωθούν στα χιλιόμετρα που λές Wink Ανάλογα τη χρήση που τους κάνεις... Μή μου πείς οτι δεν έχει τύχει να κάνεις ένα απότομο φρενάρισμα... Να πάρεις με παραπάνω χλμ μια στροφή... Τη καταπόνηση οταν έχει πολύ ζέστη... Αν δεν προσέχεις τις πιέσεις στα ελαστικά... Όλα αυτά είναι παράγοντες που επιρρεάζουν τις επιδόσεις ενός ελαστικού(και του αμαξιού γενικότερα)... Εγώ π.χ έχω τα Pirelli 3000(μαμίσια),έχω κάνει 34.500χλμ και μπορεί να έχουν αρκετό ψωμί(δεν έχουν λιώσει) ακόμα αλλά άμα δεις το πέλμα θα δείς οτι ήδη θα έπρεπε να τα έχω αλλάξει... Σαπούνι έχουν γίνει! Προχθές μου βγήκε κάποιος απότομα απο ένα στενό με STOP... πατάω φρένο και το αμάξι έκανε πατινάζ! Άντε σταμάτα! Laughing
Τα yokohama που έχουν μαλακιά γόμα όσο περνάει ο καιρός σκληραίνουν...(συνάδελφος στη δουλειά μου λέει πως κάνουν μόνο για τον πρώτο χρόνο! Laughing )
Τα Bridgestone απο σκληρά γίνονται σκληρότερα(φιλαράκι τα είχε λιώσει σε 1 χρόνο - έχει το Polo αλλά είναι στροφάκιας Laughing )
και και και...

Για άλλα δεν ξέρω - δεν απαντώ... Smile
Τα σκεύη μου Cool


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Αύγ 2003, 23:36:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις να επιλέγεις ανάμεσα από Exalto και F1 αντί για Pilot Sport και F1, θα σου προτείνω τα Exalto. Έχουν ενισχυμένα πλαϊνά, δεν σχίζονται καθόλου εύκολα, είναι άριστα στην βροχή, ζεσταίνονται γρήγορα, ταιριάζουν με την απόδοση του 1.4, αντέχουν στις καταπονήσεις της γρήγορης οδήγησης ακόμη και το καλοκαίρι, φρενάρουν και στρίβουν, είναι οικονομικά στο κόστος αγοράς τους, και τέλος είμαι βέβαιος για ότι λέω γιατί έχουμε στο club οδηγό παλαβό που τρέχει δίχως αύριο με 1.6 16V, που φοράει Exalto 195/55/15 λιωμένα πλέον (σχεδόν σλικ) και δηλώνει απόλυτα ικανοποιημένος σε βαθμό που θα τα ξανάβαζε (αλλά δεν θα τον αφήσω φυσικά να μην πάρει τα Ρ7000 - λάστιχα ειδικά για στροφάκηδες).


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2003, 07:18:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to giati den vazo to sport ine giati exoun megalo dikti thermokrasias kai den prokite na ine to idio me afta kai me ta exalto se 1.4.....tora an nomizeis oti ine poli kaliteri lisi na mou to peis giati emena 50euro diafora diladi 5 euro ton mina den me pirazei.....(mou evgale kai 10 mines atoka o tipos.....)

ti na sou po aplos otan mou ipe oti exei megalo dikti thermokrasias(Y nomizo) kai mou ipan kai ta pedia edo oti den tha mou dosei afto pou prepei sto 1.4 kateliksa sto exalto......oti mou peite.........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1572s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on