PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κυρωσεις αμα με πιασουν χωρις διπλωμα(περιμενω να εκδοθει..)

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LexQ (Αλεξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Aκομα στην αναζητηση..

Ένταξη: 18 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 12:01:15    Θέμα δημοσίευσης: Κυρωσεις αμα με πιασουν χωρις διπλωμα(περιμενω να εκδοθει..) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ηθελα να ρωτησω....εχω επιτυχει στις εξετασεις οδηγησης(εδω και 40 μερες κ μου ειπαν οτι το διπλωμα θα αργησει ακομα 2-3 βδομαδες..) ,αν οδηγω οσο καιρο δεν εχω το διπλωμα στα χερια μου, ποιες ειναι οι κυρωσεις αμα με σταματησουν Question

PS* Το αυτοκινητο ειναι στο ονομα μου και ολα τα χαρτια του ειναι ενταξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 13:07:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να παρεις απο την σχολη που εδωσες βεβαιωση Wink


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pro_ (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 13:58:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο με τη βεβαιωση απο τη σχολη ειναι μουφα. Δεν ισχυει. Επιασαν φιλο ετσι, αλλα ευτυχως δεν επεσε σε στραβοξυλο τροχονομο.

Αν πεσεις σε κανα τυπικο τροχονομο, μπορεις ευκολα να εχεις τρεχαματα. Επισης επειδη δεν εχεις το διπλωμα ακομα στα χερια σου ουτε η ασφαλεια θα ειναι στο ονομα σου, οποτε θα εχεις και αλλα μπλεξιματα με εξακριβωση στοιχειων στοιχειων και εκει.

Καλυτερα μη το ρισκαρεις και εχεις τρεχαματα ακομα δε το πηρες, περιμενε 15-20 μερες να εκδοθει και θα εισαι οκ.

Καλη αρχη με την οδηγηση και cool, μη το πατας πολυ ακομα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LexQ (Αλεξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Aκομα στην αναζητηση..

Ένταξη: 18 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 14:53:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποοοο δεν την παλευω να περιμενω αλλο.. 20 μερες μου ειπανε 40 εχουν περασει και αλλες 20 ακομα μου λενε τωρα και παλι στο τελος θα μου πουνε περισσοτερες τι ειναι αυτα τα πραγματα... Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να παρω το διπλωμα πιο γρηγορα?Εχω ακουσει κατι αν πας εσυ ο ιδιος και το παρεις απο Υπουργειο/Αστυνομια ισχυει?Κανα λαδωμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 15:10:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν νομιζω οτι παιζει κατι τετοιο...
Εγω κυκλοφορουσα χωρις διπλωμα παντως απο την μερα που περασα....

διπλωμα εχεις.... Το "χαρτι" δεν εχεις... Οποτε στην χειροτερη να σου κοπσουν κληση οτι δεν εχεις μαζι το διπλωμα. Νομιζω ειναι 40 ευρω.
Αν δεις οταν σου ερθει ημερομηνια ισχυος θα ειναι η ημερα που περασες εξετασεις...
οποτε νο προμπ.
Απλα αν οδηγεις χωρις διπλωμα, μην δινεις δικαιωματα...
Οδηγα ηρεμα και συμφωνα με τον κοκ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LexQ (Αλεξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Aκομα στην αναζητηση..

Ένταξη: 18 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 15:32:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω Road_Runner.Και εγω ετσι οπως τα ειπες τα ηξερα απλα δεν ημουν σιγουρος.Παντως για το προστιμο που ειπες εγω αλλα ξερω.Απο την σελιδα του Υπουργειου που βρηκα Arrow

Παράβαση : ΑΔΕΙΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ που δεν φέρει μαζί του
Πρόστιμο (Ευρώ) : 17
Point System : 0
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 15:35:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οδηγείς κανονικά απο τη μερα που εχεις περάσει.

Κανονικά ζητάς ενα εντυπο το οποιο η σχολή το παίρνει απτο μηχανολογικό (αλλα επειδή βαριουνται ολοι σου δινουν ενα εντυπο της σχολης,που οντως δεν εχει καμμια ισχυ).

Το πολύ πολύ αν σου κοψουν κληση,ειναι 20ε, 10 δηλ σε 10 μερες,αλλα σου ζητούν να προσκομισεις το διπλωμα στο αντιστοιχο τμημα.

Ολα μελι γάλα.

Υ.Γ. και κατι ασχετο,επειδη μιλησαμε για διπλωματα...

Αφαιρεθηκε το διπλωμα φιλου χτες, σε δρομο με οριο 80χλμ καθως πηγαινε με 149χλμ, για 2 μηνες και 350ε προστιμο.
Να γνωριζετε ολοι σε παρομοια περιπτωση,πως μπορείτε να αποτανθειτε στο αναλογο τμημα με πληρωμενη τη κληση,να δειτε τον αξιωματικό-κατι (δε θυμαμαι το τιτλο που φερει) ωστε να κανετε ενσταση,ωστε αν γινει δεκτη να παρετε πισω το διπλωμα. (σπανιως,αλλα γινεται).

Επισης αν σας ξαναπιασουν στο διαστημα αυτο χωρις το διπλωμα που εχει αφαιρεθει προηγουμενως,σε καμια περιπτωση μην πειτε "το ξεχασα",γιατι μολις σας κοπει κληση για 20ε,θα σας ζητηθει να το προσκομισετε.

Εαν δεν γινει ειναι 2 παραβασεις μαζί και μαλιστα η μια πολυ σοβαρή λογω ψευδής δηλωσης και ειναι εισαγγελικη μυνηση απευθειας.

Πειτε οτι σας το εχουν αφαιρεσει και κάντε το σταυρό σας...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
LexQ (Αλεξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Aκομα στην αναζητηση..

Ένταξη: 18 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 15:39:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σας! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 15:54:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LexQ έγραψε:
Σας ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σας! Very happy


an kaneis υπομονη,μπορω να ρωτησω φιλο τροχαιο ωστε να ειμαστε 100% σιγουροι...αλλα θα περιμενεις μεχρι το βραδακι!


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
LexQ (Αλεξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Aκομα στην αναζητηση..

Ένταξη: 18 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 16:16:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
LexQ έγραψε:
Σας ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σας! Very happy


an kaneis υπομονη,μπορω να ρωτησω φιλο τροχαιο ωστε να ειμαστε 100% σιγουροι...αλλα θα περιμενεις μεχρι το βραδακι!

Φυσικα και θα περιμενω.Σ'ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 16:24:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρωτησα τον φιλο τελικα, και μου ειπε το εξης "δεν το αναφερει καπου ξεκαθαρα ο κωδικας,οποτε καλο ειναι να μην οδηγεις,εκτος κι αν παρει καποια βεβαιωση απτο συγκοινωνιων"

Οποτε θα "Χωσεις" τη σχολη που πηγες,να σου φερει βεβαιωση του συγκοινωνιων (μηχανολογικο που ειπα) κι οχι βεβαιωση της σχολης...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 18:20:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με 50 ευρω το ειχα σε 3 μερες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 18:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτησω κατι οφ τοπικ,Αλεξη τελικα ποιο αυτοκινητο πηρες; Καθαρη περιεργεια Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LexQ (Αλεξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Aκομα στην αναζητηση..

Ένταξη: 18 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2010, 20:19:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Να ρωτησω κατι οφ τοπικ,Αλεξη τελικα ποιο αυτοκινητο πηρες; Καθαρη περιεργεια Laughing

Peugeot 307 1.4

*PS Για μετα το καλοκαιρι ετοιμαζω αλλαγη μηχανης σε 1.6 ή 2.0 Wink
Συνεργειο ... "Θειος" Armed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Φεβ 2010, 03:06:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LexQ έγραψε:
geo106xs έγραψε:
Να ρωτησω κατι οφ τοπικ,Αλεξη τελικα ποιο αυτοκινητο πηρες; Καθαρη περιεργεια Laughing

Peugeot 307 1.4

*PS Για μετα το καλοκαιρι ετοιμαζω αλλαγη μηχανης σε 1.6 ή 2.0 Wink
Συνεργειο ... "Θειος" Armed

Ωραιος!!! Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Φεβ 2010, 14:28:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Με 50 ευρω το ειχα σε 3 μερες...


αθανατη ελλαδάρα... Twisted evil


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Φεβ 2010, 14:35:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ πάντως όταν περίμενα να παω να το παρω, πήγα 10-15 μέρες πιο νωρίς στο υπουργείο και του ειπα οτι το χρειαζομαι γιατι φευγω για εξωτερικο κτλ κτλ κτλ
ο υπαλληλος μου ειπε στην αρχη οτι δεν γινεται (γιατι βαριοταν να ψαξει) αλλα κουνησε το χερακι του και το βρηκε και μου το δωσε



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1372s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on