PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Ανοιγμα A/C ?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 13:33:43    Θέμα δημοσίευσης: ΓΕΝΙΚΑ - Ανοιγμα A/C ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ερώτημα μου είναι πολύ απλό:

Ανοίγουμε και κλείνουμε το a/c ενω κινούμαστε ή σταματημένοι
σε ρελαντί ?

Υπάρχει ή δημιουργείται κάποιο πρόβλημα με την μία ή την
άλλη περίπτωση Question

Περιμένω να με διαφωτίσετε ... Idea


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 13:37:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως και στα 180km/h το ανοιγοκλείνω,τί πρόβλημα να υπάρχει?Απλά περιμένω πριν το ενεργοποιήσω για πρώτη φορά να έχει ζεστάνει η μηχανή κανά πεντάλεπτο για να μην την πολυζορίσω.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 13:38:11    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΟΙΓΜΑ A/C ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Το ερώτημα μου είναι πολύ απλό:

Ανοίγουμε και κλείνουμε το a/c ενω κινούμαστε ή σταματημένοι
σε ρελαντί ?



Το ανοίγω και το κλείνω μόνο σε ρελαντί

TONY PAP έγραψε:

Υπάρχει ή δημιουργείται κάποιο πρόβλημα με την μία ή την
άλλη περίπτωση Question

Περιμένω να με διαφωτίσετε ... Idea


Με την πάροδο του χρόνου... όλο και κάτι θα εμφανιστεί εάν και εφόσον ανοίγεις το A/C με στροφές στον κινητήρα. Κάποια μέρη του θα επιβαρύνονται, με αποτέλεσμα να δρα συσσωρευτικά.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
alemao (Αριστείδης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 599
Τόπος: Γλυκα Νερα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 14:04:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο που μου εχουν πει οι τεχνικοι-ψυκτικοι ειναι οτι η σειρα που το ανοιγουμε και το κλεινουμε (παντα με αναμμενο κινητηρα) ειναι:

αναβουμε μηχανη->ανεμιστηρας->ανακυκλωση->a/c->ανακυκλωση->ανεμιστηρας->σβηνουμε μηχανη

τωρα για το αν το αναβοσβηνουμε σε ρελαντι ή παραπανω στροφες δεν το ξερω... Shocked Rolling eyes


Top Fuel Racing Club ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 19:42:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alemao έγραψε:
αυτο που μου εχουν πει οι τεχνικοι-ψυκτικοι ειναι οτι η σειρα που το ανοιγουμε και το κλεινουμε (παντα με αναμμενο κινητηρα) ειναι:

αναβουμε μηχανη->ανεμιστηρας->ανακυκλωση->a/c->ανακυκλωση->ανεμιστηρας->σβηνουμε μηχανη

τωρα για το αν το αναβοσβηνουμε σε ρελαντι ή παραπανω στροφες δεν το ξερω... Shocked Rolling eyes


Εγώ πάντως κόβω ταχύτητα όταν κινούμαι με air-condition για να μην φορτίζω πολύ τον ιμάντα και μειώσω την διάρκεια ζωής του (ήδη μπορώ να διακρίνω κάποιες μικρορωγμές στο σώμα του. Πλησιάζω τα 40.000km). Επίσης λίγο πριν ανάψω το air-condition αφήνω το γκάζι...
Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες δικές μου. Κατά πόσο ισχύουν...


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2003, 09:32:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Εγώ πάντως κόβω ταχύτητα όταν κινούμαι με air-condition....

Εγώ πάλι είτε θέλω είτε δε θέλω να κόψω ταχύτητα, την κόβει από μόνο του... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2003, 13:08:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Το ανοίγω και το κλείνω μόνο σε ρελαντί" (konstantinos) και φυσικα η σωστη σειρα ειναι:

"αναβουμε μηχανη->ανεμιστηρας->ανακυκλωση->a/c->ανακυκλωση->ανεμιστηρας->σβηνουμε μηχανη"(alemao)....

λοιπον οι προλαλησαντες καλυψαν πληρος το θεμα.... Silly



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2003, 14:58:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό με την ανακύκλωση πριν και μετά δεν μπορώ
να το καταλάβω...

Για ποιόν λόγο γίνεται ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeot206cc (akis)
Μέλος
Μέλος


308

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 14:27:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως όταν κινήστε στο δρόμο το A/C ανοιγοκλείνει μόνο του αρκετές φορές. Μπορεί δηλαδή να δουλέυει για 3 λεπτά και μετά να σβήνει για 1 λεπτό και πάει λέγοντας... Οπότε νομίζω ότι δεν κερδίζουμε και πολλά όταν το ανάβουμε εμείς (που πρέπει να αντισοιχεί μία φορά στις 50) σε χαμηλές στροφές του κινητήρα.
Επίσης θα πρέπει να γνωρίζετε ότι κατά την έντονη επιτάχυνση το A/C σβήνει μόνο του για καλύτερη επιτάχυνση.


Peugeot for ever
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 13:17:52    Θέμα δημοσίευσης: ......... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον παιδες για να μην κλαιτε κανενα κομπρεσερ απο το air condition ακουστε αυτο.Οταν πηγαινουμε πορεια (δεν εχει να κανει ουτε με ποσα χιλιομετρα παμε,ουτε με ποσες στροφες) καλο ειναι να να παταμε συμπλεκτη ετσι ωστε να πεσουν οι στροφες του κινητηρα στο ρελαντι,παταμε το κουμπακι για να κομπλαρει το air condition και μετα αφηνουμε συμπλεκτη.Για να καταλαβετε....οταν δουλευει ο κινητηρας και δεν εχουμε κομπλαρει το a/c μπορειτε να το δειτε αυτο ανοιγωντας το καπο.το κομπρεσερ του γυριζει μεν τρελα με τον ιμαντα αλλα εσωτερικα δεν ειναι κομπλαρισμενο...φανταστειτε λοιπον απο την πληρη ακινησια που ειναι να του δωσουμε εμεις στιγμιαια πχ.4500στροφες(τοσο εχει το στροφομετρο).Τα βλεπει ολιγον τι ...κολιομενα που λεμε!!!!!!!μειωνετε η διαρκεια ζωης δραματικα και πιστεψτε με η τιμη του ειναι συνηθως τσουχτερη!!!Ελπιζω οτι δεν διαφωνει καποιος.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 13:55:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον ολα τα αυτοκινητα οταν εχουν πανω απο καποιο αριθμο στροφων κλεινουν τον κομπρεσορα του κλιματισμου και τον ξανανοιγουν οταν πεσει σε καποιο αριθμο στροφων πχ μετα τις 5000 κλεινει και κατω απο τις 4950 ξανανοιγει αυτοματα οσο για τη διαδικασια που ακολουθουμε στο ανοιγμα και κλεισιμο θα συμφωνησω απολυτα κκαθως και εμενα μου το ειχαν πει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 14:16:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδώ και 5,5 χρόνια το ανοιγοκλείνω απροβλημάτιστα σε οποιαδήποτε κατάσταση... Μερικές φορές που ξεχνιέμαι, είναι ήδη ανοιχτό πριν βάλω μπροστά. Άσε το άλλο που δεν ξέρω κατά πόσο είχε σημασία. Στην μεταλύτερη τελική που έχω πιάσει (ελάχιστα πάνω από 200) είχα ανοιχτό το A/C στο 1. Αλλά λογικά, όπως λέτε και παραπάνω, θα είχε κλείσει αυτόματα λόγω υψηλών στροφών.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 14:25:53    Θέμα δημοσίευσης: Re: ......... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o-400 έγραψε:
Λοιπον παιδες για να μην κλαιτε κανενα κομπρεσερ απο το air condition ακουστε αυτο.Οταν πηγαινουμε πορεια (δεν εχει να κανει ουτε με ποσα χιλιομετρα παμε,ουτε με ποσες στροφες) καλο ειναι να να παταμε συμπλεκτη ετσι ωστε να πεσουν οι στροφες του κινητηρα στο ρελαντι,παταμε το κουμπακι για να κομπλαρει το air condition και μετα αφηνουμε συμπλεκτη...


ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!!! Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 15:54:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ολα σωστα οσα γραψατε,εχω ομως να συμπληρωσω το εξης....
Οταν πρωτοπηρα το peugeot μου ειπαν στην αντιπροσωπεια οτι καλο ειναι πως οταν κλεινουμε το ac να αφηνουμε για 30 δευτερα ανοιχτο τον ανεμιστηρα (χωρις ac) για να βγει ο παγωμενος αερας τελειως και να μην μενει μεσα στους αεραγωγους.
Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι γιατι μου το ειπαν αλλα νομιζω οτι ειναι για καλο! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 17:02:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά τα λέτε αλλά…
Όταν ταξιδεύεις και η θερμοκρασία φτάσει στους βαθμούς που ο θερμοστάτης κόβει το A/C θα σταματήσει και μετά από λίγο θα ξαναπάρει και πάλι.
Οπότε όποια ενέργεια και να κάνετε το σταμάτα ξεκίνα που θα κάνει μόνο του δεν το γλυτώνετε.
Το μόνο πράμα που κάποια στιγμή θα χαλάσει είναι το ρουλεμάν του συμπιεστή και αυτό είναι φυσιολογικό. Εξάλλου αυτό δουλεύει κι όταν το A/C είναι κλειστό.
Όσο για το όριο στροφών και την λειτουργία αυτό το είχαν τα πρώτα 106 rallye αλλά για λίγο μιας και μετά της 5000rpm το A/C έκλεινε με αποτέλεσμα σε ταξίδι να ψήνεσαι. Σχεδόν όλοι οι συμπιεστές ποια είναι μεταβλητής συμπίεσης οπότε και το φορτίο προς των κινητήρα αλλάζει ανάλογα με την θερμοκρασία και την πίεση του κυκλώματος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 17:22:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Καλά τα λέτε αλλά…
Όταν ταξιδεύεις και η θερμοκρασία φτάσει στους βαθμούς που ο θερμοστάτης κόβει το A/C θα σταματήσει και μετά από λίγο θα ξαναπάρει και πάλι.
Οπότε όποια ενέργεια και να κάνετε το σταμάτα ξεκίνα που θα κάνει μόνο του δεν το γλυτώνετε.
Το μόνο πράμα που κάποια στιγμή θα χαλάσει είναι το ρουλεμάν του συμπιεστή και αυτό είναι φυσιολογικό. Εξάλλου αυτό δουλεύει κι όταν το A/C είναι κλειστό.
Όσο για το όριο στροφών και την λειτουργία αυτό το είχαν τα πρώτα 106 rallye αλλά για λίγο μιας και μετά της 5000rpm το A/C έκλεινε με αποτέλεσμα σε ταξίδι να ψήνεσαι. Σχεδόν όλοι οι συμπιεστές ποια είναι μεταβλητής συμπίεσης οπότε και το φορτίο προς των κινητήρα αλλάζει ανάλογα με την θερμοκρασία και την πίεση του κυκλώματος.


Ακριβώς. Cool

Επιπλέον, καλό είναι πριν τελειώσετε την βόλτα σας, αν και εφόσον έχετε ανάψει τον κλιματισμό, να τον κλείσετε ένα 5λεπτο πριν φτάσετε στον προορισμό σας, αφήνοντας όμως τον ανεμιστήρα αναμένο. Έτσι, αφενός το καλοκαίρι ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες να πάθετε θερμικό σοκ, αλλά και εξατμίζεται η υγρασία που τυχόν έχει συσσωρευτεί στην εβαπορέτα και στους αεραγωγούς, οπότε τέρμα και οι άσχημες μυρωδιές και οι μικροοργανισμοί. Very happy


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 20:08:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο.Όλα αυτα που λέτε ότι ανοίγει και κλείνει μόνο του κτλ πώς ακριβώς γίνοντε?Υπάρχη πλακέτα μέσα στον κομπρέσορα που κάνει αυτή τη δουλειά η βρίσκετε κάπου αλλού?Επεοδή εμένα είναι παλιό το σκάφος παίζει να έχω πρόβλημα όταν το βάλω Confused


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
rolland206cc (Σπυρος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206cc 1,6(2004)

Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 107

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 22:14:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα παλι που μυριζει οταν κλεινω τον κλιματισμο και αφηνω ανοιχτο μονο τον ανεμιστηρα τι φταει?ειναι 2 χρονων το αυτοκινητο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 22:33:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό είναι μύκητες που έχουν αναπτυχθεί στο σύστημα. Φίλτρο έχεις αλλάξει; Μπορείς για αρχή να πάρεις ένα σπρέι καθαρισμού από ένα μαγαζί, να διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες και να δεις αν αρκεί αυτό.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
o-400 (vasilis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 8v (1.6 16v) 1997

Ένταξη: 10 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: samos/lamia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2007, 23:23:06    Θέμα δημοσίευσης: ........... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eιτε αφησεις τον ανεμιστηρα ανοιχτο ειτε οχι μυκητες θα πιασει καποια στιγμη.Εχει βγαλει η WURTH ενα πολυ καλο καθαριστικο για αυτη την δουλεια,ειναι σε μορφη σπρει με ενα αρκετα μεγαλο σωληνα που τον περνας μεσα στους αεραγωγους και ψεκαζεις,μετα εαν θυμαμαι καλα το αφηνεις καποια ωρα και μετα το αναβεις,ευκολο.Και μυρωδιες τελος.ΑΑΑ για να αποφυγετε τους μυκητες καλο θα ηταν να το αναβετε καπου καπου και τον χειμωνα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2636s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on