PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μαύρη λίστα - Βενζινάδικα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dope207 (Κυριάκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 08 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 175
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Αύγ 2009, 16:16:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bill207 έγραψε:
Λεοφώρος Ηρακλείου, Ηρακλειο, 2 βενζινάδικα...
το ένα χαμηλά, στο υψος του Βενέτη, δίπλα από κάτι σχολεία (ΕΚΟ)
το άλλο ψηλά, μετά την Α.Ο. στα αριστερά (ΕΚΟ και αυτό)

νερό αύρα
Μιας και μένω στο Ν.Ηράκλειο, από μικρός ακούω γι αυτά τα 2 βενζινάδικα τα χειρότερα. Άσε που είχα βάλει από ανάγκη 1-2 φορές στο προηγούμενα αμάξι και μου βγήκε η παναγία να το συνεφέρω. Crying or Very sadMad
Πάντως λίγο ποιο πάνω από τη δεύτερη ΕΚΟ ψηλά , έχει μια Cyclon. Μπορεί να έχει απλή 95άρα, αλλά είναι 100% καθαρή!


Η μάνα μου, μια ζωή με κράζει....
Παιδί μου, πιάνεις το τιμόνι και οδηγείς λες και πας στον πόλεμο… Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Ιαν 2010, 10:58:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μιας και έγραψα στην άσπρη λίστα, ας αναφέρω και ένα πρατήριο, στη μαύρη. Shell, στην παλιά εθνική Κορίνθου - Πατρών, μετά το Κιάτο, προς Διμηνιό, στο αριστερό χέρι. Το προηγούμενό μας Panda-κι άλλαξε αντλία, μετά από το μοναδικό ανεφοδιασμό του, εκεί... Crying or Very sad


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
freezebee (nos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 22:52:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AEGEAN στη κατεχακη..στον Καρεα με ενα γεμισμα..
5 λεπτα μετα το αμαξι κλοτσαει...και σβηνει(πρωτη φορα)
στο 15' σβηνει(δευτερη).
Στη συνεχεια σβηνει 1-2 φορες ακομη
μεχρι που το αμαξι παρεδωσε ψυχη μεταμεσονυκτια στη λ.συγγρου(εξω απ τον Κολλια) Whistling
το αποτελεσμα ηταν να ερθει να με μαζεψει η οδικη β.
και ο απολογισμος 1 τρομπα βενζινης(σχετικα προσφατα αλλαγμενη)
Αφου αδειασε ολο το ντεποζιτο για να αλλαχθει και διαπιστωθηκε οτι η βενζινη ηταν σαμπανια πιστας!

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ ΤΟ ΝΩΘΕΙΟ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιούν 2010, 00:35:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως ρε παιδιά, με προηγούμενο αυτοκίνητο, το οποίο παρεπιπτόντως έχουμε ακόμα, και φτάσαμε αισίως τα 390.000 χλμ (με ίδιο μοτέρ παρακαλώ Laughing Laughing ) και έχουμε γυρίσει όλα τα βενζινάδικα της Ελλάδας, δεν μείναμε ποτέ από τρόμπα βενζίνης.

Τώρα εγώ με το 206 έχω κάνει 28.000 χλμ και κάτι, έχω γυρίσει κάμποσα και πάλι δεν την έχω πατήσει ακόμα βέβαια.

Είναι να μην σου τύχει τελικά Laughing


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιούν 2010, 07:18:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τους Θεσσαλονικεις....Οδος Αγγελακη στο κεντρο πρατηριο SHELL απεναντι απο τις καφετεριες...ειχα βαλει πριν κανα χρονο (με λαμπακι ετοιμος να σβησω)και μολις εκανα 500 μετρα(Τσιμισκη με Αγ.Σοφιας)αναβει για πρωτη και μοναδικη φορα η λυχνια STOP....και το αμαξι αισθητα μπουκωμενο...Το ιδιο ακουσα και απο φιλο που εβαλε στο πρατηριο αυτο Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιούν 2010, 08:12:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ekei κιολας που η βενζινη κοστιζει μονιμως 10 λεπτα πανω...

Για του θεσσαλονικεις ένα ειναι το βενζιναδικο σελ.

Επι μοναστηριου 50 μετρα πριν την αερογεφυρα κορδελιου κατευθυνομενος δυτικα.
Φρεσκαδούρα η 100ρα του 9 στις 10 φορές.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιούν 2010, 08:23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ανατολικα στην Ψελλου,λιγο ρπιν την γεφυρα που σε βγαζει στον περιφερειακο,οπως επισης και στο μηχανοστασιο του ΟΑΣΘ,ακριβως απεναντι(παλι Shell).
Και φυσικα το γωνιακο Shell διπλα στο Praktiker.

Εχω κανει διατριβη στα συγκεκριμενα πρατηρια... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Ιούν 2010, 09:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Και ανατολικα στην Ψελλου,λιγο ρπιν την γεφυρα που σε βγαζει στον περιφερειακο

Εχω κανει διατριβη στα συγκεκριμενα πρατηρια... Razz

+ 1000
Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Ιούν 2010, 19:57:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρόστιμο 16 χιλιάδων ευρώ επεβλήθη σε πρατήριο καυσίμων, στη διεύθυνση Πέτρου Ράλλη 105 στην Αθήνα, στο οποίο είχαν εγκατασταθεί μηχανισμοί αλλοίωσης των ενδείξεων στις αντλίες. Το πρόστιμο μπορεί να αυξηθεί έως το 16% του ετήσιου τζίρου του βενζινάδικου.

Ύστερα από έλεγχο συνεργείου της Διεύθυνσης Μετρολογίας του υπουργείου Οικονομίας σφραγίσθηκαν και οι οκτώ αντλίες του πρατηρίου και θα επαναλειτουργήσουν μόνο μετά την αφαίρεση των παράνομων μηχανισμών.

Επεβλήθησαν πρόστιμα 2.000 ευρώ για κάθε αντλία και ο φάκελος διαβιβάσθηκε στις αρμόδιες υπηρεσίες της Νομαρχίας, οι οποίες έχουν τη δυνατότητα, σύμφωνα με το νόμο να επιβάλλουν τα πρόσθετα πρόστιμα (έως 2%του ετήσιου τζίρου για κάθε αντλία).

Οι τέσσερις μηχανισμοί βρέθηκαν σε εξωτερικό φρεάτιο του περιβάλλοντος χώρου του πρατηρίου. Συνδέονταν με τις αντλίες και τα γραφεία του πρατηρίου μέσω καλωδίων, τα οποία ήταν θαμμένα ή κρυμμένα κατά μήκος κολωνών και ψευδοροφών του πρατηρίου.

Όπως ανακοινώθηκε, το πρατήριο έφερε σήματα της εταιρείας Avin.

Πηγή: www.enet.gr (ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2010, 00:01:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα βάλει εκεί προχθές Mad


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2010, 16:18:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vansak έγραψε:
Πρόστιμο 16 χιλιάδων ευρώ επεβλήθη σε πρατήριο καυσίμων, στη διεύθυνση Πέτρου Ράλλη 105 στην Αθήνα, στο οποίο είχαν εγκατασταθεί μηχανισμοί αλλοίωσης των ενδείξεων στις αντλίες. Το πρόστιμο μπορεί να αυξηθεί έως το 16% του ετήσιου τζίρου του βενζινάδικου.

Ύστερα από έλεγχο συνεργείου της Διεύθυνσης Μετρολογίας του υπουργείου Οικονομίας σφραγίσθηκαν και οι οκτώ αντλίες του πρατηρίου και θα επαναλειτουργήσουν μόνο μετά την αφαίρεση των παράνομων μηχανισμών.

Επεβλήθησαν πρόστιμα 2.000 ευρώ για κάθε αντλία και ο φάκελος διαβιβάσθηκε στις αρμόδιες υπηρεσίες της Νομαρχίας, οι οποίες έχουν τη δυνατότητα, σύμφωνα με το νόμο να επιβάλλουν τα πρόσθετα πρόστιμα (έως 2%του ετήσιου τζίρου για κάθε αντλία).

Οι τέσσερις μηχανισμοί βρέθηκαν σε εξωτερικό φρεάτιο του περιβάλλοντος χώρου του πρατηρίου. Συνδέονταν με τις αντλίες και τα γραφεία του πρατηρίου μέσω καλωδίων, τα οποία ήταν θαμμένα ή κρυμμένα κατά μήκος κολωνών και ψευδοροφών του πρατηρίου.

Όπως ανακοινώθηκε, το πρατήριο έφερε σήματα της εταιρείας Avin.

Πηγή: www.enet.gr (ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ)



ευτυχως υπαρχει το ιντερνετ και ολα μαθαινονται
Wink

ΚΡΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ !!! ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ !
ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗΝ ΠΑΤΑΤΕ ΣΤΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΤΟΥΣ !!

αυτη ειναι η καλυτερη τιμωρια γιατι αν περιμενουμε απο το κρατος....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2010, 20:39:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vansak έγραψε:
Πρόστιμο 16 χιλιάδων ευρώ επεβλήθη σε πρατήριο καυσίμων, στη διεύθυνση Πέτρου Ράλλη 105 στην Αθήνα, στο οποίο είχαν εγκατασταθεί μηχανισμοί αλλοίωσης των ενδείξεων στις αντλίες. Το πρόστιμο μπορεί να αυξηθεί έως το 16% του ετήσιου τζίρου του βενζινάδικου.

Ύστερα από έλεγχο συνεργείου της Διεύθυνσης Μετρολογίας του υπουργείου Οικονομίας σφραγίσθηκαν και οι οκτώ αντλίες του πρατηρίου και θα επαναλειτουργήσουν μόνο μετά την αφαίρεση των παράνομων μηχανισμών.

Επεβλήθησαν πρόστιμα 2.000 ευρώ για κάθε αντλία και ο φάκελος διαβιβάσθηκε στις αρμόδιες υπηρεσίες της Νομαρχίας, οι οποίες έχουν τη δυνατότητα, σύμφωνα με το νόμο να επιβάλλουν τα πρόσθετα πρόστιμα (έως 2%του ετήσιου τζίρου για κάθε αντλία).

Οι τέσσερις μηχανισμοί βρέθηκαν σε εξωτερικό φρεάτιο του περιβάλλοντος χώρου του πρατηρίου. Συνδέονταν με τις αντλίες και τα γραφεία του πρατηρίου μέσω καλωδίων, τα οποία ήταν θαμμένα ή κρυμμένα κατά μήκος κολωνών και ψευδοροφών του πρατηρίου.

Όπως ανακοινώθηκε, το πρατήριο έφερε σήματα της εταιρείας Avin.

Πηγή: www.enet.gr (ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ)


αντί να του πάρουν την άδεια (ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ) για να θορυβηθούν και τα υπόλοιπα βενζινάδικα που κλέβουν τους πελάτες, του βάζει 16,000€ (που για την πελατεία που είχε ο συγκεκριμένος, τα 16,000 είναι ... ψίχουλα) του βάζουν την ποινή χάδι...
και συ αν χρωστάς 1000 ευρώ στην εφορία σε πάνε μέσα...
Ελλάδα αθάνατη



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GeoMel 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT

Ένταξη: 18 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Ιούλ 2010, 15:29:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν αναλογιστεις ομως και το προστιμο απο τους τζιρους του δεν ειναι και κανενα μικρο ποσο! Μιλαμε για τζιρους που μπορει να ξεπερνανε και τα 4-5 εκατομυρια ευρω αναλογως και την πελατεια που ειχε! Αν το μαγαζι δουλευε καλα οι τζιροι ενδεχεται να ειναι ακομα πιο υψηλοι! Οποτε καλα τον εκαναν και σιγουρα δεν το λες και ''χαδι'' τετοιο προστιμο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xtr (κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6(16v)rallye02

Ένταξη: 28 Οκτ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Νοέ 2010, 01:24:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το avin στην πλατεια της ν.κηφισιας νοθευμενη μαλλον με νερο τρεις στις τρεις και τρια μπουκαλια καθαριστικο για το απαραιτητο ξεβουλωμα των μπεκ,το shel στην γωνια ελαιων και γεωργιου λυρα κατοσταρα και μετα απο λιγα χιλ.δουλευαν οι τρεις κυλινδροι και το πρατηριο στο σουπερμαρκετ του βεροπουλου δεν πρεπει να ειναι νοθευμενη αλλα εχει αθλια ποιοτητα καιγεται χωρις αποδοση στο μοτερ ,οι δυο πρωτοι πανακριβοι και ο τελευταιος ο ποιο φτηνος στην περιοχη


κωστας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Νοέ 2010, 01:56:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η κατάσταση είναι τραγική, είτε η βενζίνη ερχεται κάτουρο είτε την κατουράει ο πρατηριουχος. Στα νέας τεχνολογίας αυτοκίνητα που εχουν απαιτησεις απο 98 ron η ζημιά δεν απέχει πολύ.

Την κατάντια την διαπίστωσα όταν ήμουν στον στρατό και έβαζα αρκετές φορές βενζίνη ΕΚΟ, από στρατιωτικό πρατήριο. Δεν εχω ξαναβάλει σχεδόν ποτέ 95αρα που να μην βαρούσε πυράκια το αυτοκίνητο.

Η μαύρη λίστα είναι ενδεικτική και σίγουρα δεν ειναι πανάκεια. Την μια ενα πρατήριο μπορεί να εχει "καλή" βενζίνη, την άλλη όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Νοέ 2010, 14:15:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υγραέριο λεμε!! Laughing


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Νοέ 2010, 14:56:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν την βενζινη την κατουραν το υγραεριο θα το νοθευσουν με κλανιες..... Crying or Very sad Evil Mad


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Νοέ 2010, 15:04:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω οταν βγαλαμε το φιλτρο βενζινης με το μηχανικο μου απογοητευτηκα.Γιατι υποτιθεται οτι βαζω απο βενζιναδικα που ειναι γνωστα για την καλη και καθαρη τους βενζινη.Πως προλαβε το φιλτρο να μπουκωσει σε 10.000 χλμ με ''καθαρη'' βεζινη ομως?
Ο μηχανικος μου μου ειπε οτι το να βγαλει φιλτρο βενζινης καθαρο απο ελληνικο αμαξι ειναι πολυ πολυ σπανια περιπτωση δηστυχως Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 15:26:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ στο πρατήριο shell ιφιγενείας κ τατοίου στην Μεταμόρφωση/Ν.Φιλαδέλφεια
έχει από τις καλύτερες τιμές, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ισχύει αυτό που λέμε "το φθηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι"
έβαζα πιο παλιά, το έβλεπα ότι το αμάξι δεν πήγαινε καλά, και μου το επιβεβαίωσαν στην αντιπροσωπεία ότι να προσέχω τι βενζίνη βάζω.
έβαλα πρόσφατα πάλι, ήταν σαν να οδηγάω άλλο αμάξι
και τελευταίο, σε γνωστή μου, που έβαζε ΜΟΝΟ εκεί βενζίνη λόγω τιμής, έφτασε σε σημείο να της σβήνει το αμάξι στα καλά καθούμενα...
γιαυτό προσέχετε...



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostasvti (kost@s)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 25 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 316
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Δεκ 2010, 14:31:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αθηνα δυτικα προαστια στο κατεβα απο αγιους αναργυρους για εθνικη οδο (κατεβαινοντας απο λεωφορο δημοκρατιας) λιγο πριν βγεις στα φαναρια για εθνικη εχει ενα revoil. Ε απλα η βενζινη δεν θελει να μεινει μεσα στο ρεζερβουαρ με τη καμμια. Απλα εξατμιζεται


φωτογραφία (1)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 4 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1624s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on