PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μαύρη λίστα - Βενζινάδικα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούλ 2008, 23:27:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

StorM_GmA έγραψε:
Αν και με το 1.53 που την έχουν πάει την 100άρα, αρχίζω να κοιτάω πουθενά αλλού...


1,53? WTF????

Ρε μαστορι τρελος εισαι? Rolling eyes

Γιατι δεν βαζεις 95αρα αφου τα ιδια σκ**α ειναι ολες!

Εχεις δει εσυ διαφορα απο τις 2?


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 09:56:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ath7 έγραψε:
StorM_GmA έγραψε:
Αν και με το 1.53 που την έχουν πάει την 100άρα, αρχίζω να κοιτάω πουθενά αλλού...


1,53? WTF????

Ρε μαστορι τρελος εισαι? Rolling eyes

Γιατι δεν βαζεις 95αρα αφου τα ιδια σκ**α ειναι ολες!

Εχεις δει εσυ διαφορα απο τις 2?

Εμένα πάντως δεν παίζει καθόλου με 95άρα.

Κτυπάει συνέχεια πυράκια και με τρελαίνει. Όσες φορές δοκίμασα 95άρα (από 2-3 εταιρίες) είχα πάντα το ίδιο πρόβλημα.

Οπότε αναγκαστικά βάζω μόνο 100άρες για να μη μου μείνει κανένα πιστόνι στο χέρι!

Απλά σας λέω ότι το παλιό Mazda 323 GT του 82 που είχα (2 διπλά καρμπυρατέρ και συμπίεση 10:1 χωρίς αισθητήρες προανάφλεξης τότε) έγραφε ότι παίρνει μόνο από 98 οκτάνια και πάνω. Την ΠΡΩΤΗ φορά που του έβαλαν κατά λάθος 95άρα, τρύπησε πιστόνι σχεδόν αμέσως και από τότε δεν το ρισκάρω με τις βενζίνες!!!!!!!!

Το 206 1.6 16v έχει μεν αισθητήρα προανάφλεξης αλλά η συμπίεση του είναι ακόμα πιο ψηλή στο 11:1 που ιδανικά θέλει 98-100 οκτάνια για να δουλέψει σωστά!!!!


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 10:35:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 206 1,6 16ν εχει θέμα με τις 95άρες και αισθητότατη διαφορα με την χρήση 100άρας...
αυτά που περιγράφει ο Χάρης ειχα κι εγω οταν το ειχα...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 10:46:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πονάει η 100άρα μάτια μου πονάααααει... Razz



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 10:50:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ath7 έγραψε:
1,53? WTF????

Ρε μαστορι τρελος εισαι? Rolling eyes

Γιατι δεν βαζεις 95αρα αφου τα ιδια σκ**α ειναι ολες!

Εχεις δει εσυ διαφορα απο τις 2?


Οταν αγόρασα το αμάξι, ξεκίνησα με 100άρα διότι θεώρησα καλό να "μάθει" ο κινητήρας σε καλό καύσιμο και επειδή δεν είναι καλό να αλλάζουμε συνέχεια βενζίνες (είτε σε περιεκτικότητα οκτανίων είτε από 100άρα Shell σε 100άρα BP για παράδειγμα), συνέχισα να βάζω 100άρα Shell όπως όταν το πήρα.

Διαφορές με τις 95άρες έχω δει από ελάχιστες μέχρι τεράστιες! Εχει τύχει μερικές φορές να ξεμένω από βενζίνη και να πρέπει να βάλω λίγη από όπου βρω για να βγει η διαδρομή μου και πραγματικά είχε αισθητή διαφορά το αμάξι. Το πιο τραγικό είναι οτι την μεγαλύτερη διαφορά, την είδα με την 95άρα της Shell, ενώ με άλλες 95άρες πήγαινε καλύτερα!

Ολα αυτά που λένε τα παιδιά παραπάνω περί προβλημάτων των 1.6 16v με τις 95άρες, εννοείται οτι δεν τα ήξερα στην αρχή αλλά ευτυχώς είχα τύχη και διάλεξα σωστά!


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Athens (Αθηνά)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206cc 1.6

Ένταξη: 11 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 570
Τόπος: Αιγάλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 16:08:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χεχε! Με κλέψανε σε βενζινάδικο της ΦΙΝΑ στην αχαρνών! Ήμουν με αναμένο λαμπάκι και το trip computer έγραφε 100km. Λέω λοιπόν να βάλω ένα 10 ευρω για να με φτάσει τουλάχιστον στο μπραχάμι. Πάω του δίνω 10 ευρώ βγαίνω απο τα αμάξι και κοιτούσα κάτι στο κάθισμα το οποίο απέσπασε τη προσοχή μου , μέχρι που μ φέρνει τα κλειδια ο πακιστανός. Βάζω μπροστά, βελόνα ακίνητη με αναμένο λαμπάκι έτσι ακριβώς όπως ήταν και το trip στα 100 ακόμα.
-Τώρα θες να με πείσεις ότι έβαλες βενζίνη εσύ έτσι?
-Εγκώ ντεν τζέρω πίγκαινε εσύ ταμείο.
Τα πέρνω αυτομάτως στη κράνα και πάω στον ιδιοκτήτη
-Έβαλα και καλά 10 ευρώ αλλα βενζίνη στο αμάξι δεν μπήκε! Ουτε σταγόνα
-Έχω απόδειξη ότι σου έβαλα βενζίνη 10 ευρώ δηλαδή 8 λίτρα.
-Χέστηκα για την απόδειξη βενζίνη δεν έβαλες έλα να δεις άμα θέλεις
Έρχετε κοιτάει το κοντέρ μοθ
-Ε ξέρετε μπορεί να σας χάλασε η βελόνα!
-Θα με τρελάνεις μια χαρά δουλεύει η βελόνα!
-που το ξέρεις εγώ πάντως έχω απόδειξη
-Βάλε την απόδειξη στο κόλο σου πάω να βάλω βενζίνη και θα ξανάρθω να μου πείς αν όντως έχει χαλάσει η βελόνα!
Έφυγα , πήγα έβαλα βενζίνη αλλού και όλα κομπλε! Μετα τον έγραψα δεν είχα όρεξη να δώ τι μούρη του πάλι....

πφφφφ

όσον αφορά για την ΕΤΕΚΑ στην Αγίου Δημητρίου καιρός ήταν να τη φάει και αυτός γιατί έβαλε η μάνα μου μια φορά και το αμάξι δεν έπαιρνε μπροστά και όταν πήρε άρχισε τα γνωστά πηδήματα! έλεος


α μια κοτσάνα ερώτηση που ακόμα δεν μ την έχει απαντήσει κανείς.
Ποια η διαφορά της 95άρας απο την 100άρα?Εγώ τι πρέπει να βάζω?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2008, 16:26:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν τα ηξερα τα παραπανω!

Αλλα πως εισαι σιγουρος οτι μπαινει 100αρα?

Τουλαχιστον βρες καπου ποιο φτηνα! Wink


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούλ 2008, 00:02:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι πρεπει να κανουμε σε περιπτωσειs οπωs τηs Αθηναs??
Eπισηs μου χει τυχει να βαλω σε βενζιναδικο cyclon στο μπουρναζι 20 ευρω και να ανεβαινει 1/4 (16 λιτρα) και να βαζω αλλου απο λαμπακι 20 ευρω(15 κατι λιτρα) και να πηγαινει μεχρι την μεση 2/4....μηπωs ο πρωτοs εβαζε και αερα??΄Λεω τωρα....




Έχει επεξεργασθεί από τον/την sod στις Πεμ 24 Ιούλ 2008, 00:08:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούλ 2008, 00:08:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να εχεις τα ματια σου 14!Παντα την αντλια αν ειναι μηδενισμενη και τι εβαλε!

Ξαδερφος μου κατεληξε αυτοφορο γιατι κερασε κατι σφαλιερες σε ενα πακι! Laughing Laughing

Παντος εβαλε βενζινη και εφυγε και με +25 ευρα στην τσεπη!


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούλ 2008, 07:43:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα 124 δολάρια το πετρέλαιο από το μέγιστο των 147. Δηλαδή 15% μείωση. Με άλλα λόγια κάποιος που είχε 1.25 την βενζίνη θα έπρεπε να την δίνει 1.06 . Αλλά εδώ είμαστε Ελλάδα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούλ 2008, 08:16:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kos_argyris έγραψε:
Στα 124 δολάρια το πετρέλαιο από το μέγιστο των 147. Δηλαδή 15% μείωση. Με άλλα λόγια κάποιος που είχε 1.25 την βενζίνη θα έπρεπε να την δίνει 1.06 . Αλλά εδώ είμαστε Ελλάδα...


Βρε παιδιά αφού οι εταιρίες βενζίνης έχουν προπληρωμένες βενζίνες για τουλάχιστον 3 χρόνια. Τι νομίζετε ότι αγοράζουν κάθε μέρα βενζίνη?
Η αύξηση/μείωση της τιμής του μαύρου χρυσού δεν έχει άμεση επίδραση στην τιμή της βενζίνης. Απλά μας δουλεύουν ψιλό-γαζί. Δεν το έχετε καταλάβει?



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούλ 2008, 11:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

soler έγραψε:
Βρε παιδιά αφού οι εταιρίες βενζίνης έχουν προπληρωμένες βενζίνες για τουλάχιστον 3 χρόνια. Τι νομίζετε ότι αγοράζουν κάθε μέρα βενζίνη?


Kανεις λαθος εδω, αφου ολοι ξερουν πως το πετραιλεο ειναι αγαθο που η τιμη του ειναι πολυ ρευστη και μπορει να επιρεαστει απο πολιτικες συνθικες μεχρι και απο καιρικα φαινομενα.
Ειναι δυνατον οι πετρελαϊκες εταιριες να κανονιζουν 3 ΧΡΟΝΙΑ κιολας πριν τη τιμη ??? Οταν δεν ξερεις τι τιμη θα εχει σε μια εβδομαδα ???
Το πετρελαιο που ερχεται σ'εμας (περσικο κολπο) ειναι πληρωμενο 2 εβδομαδες πριν φταει εδω (οσο κανει το ταξιδι του).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
StorM_GmA (Ευριπίδης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) Dynamique (2006)

Ένταξη: 21 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούλ 2008, 13:10:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όπως έχει αναφερθεί και σε άλλο τόπικ, το πόσο κάνει το πετρέλαιο στο χρηματιστήριο της Αμερικής, δεν έχει καμία σχέση με αυτό που βάζουμε στα αυτοκίνητά μας. Εμείς αγοράζουμε με brend (αν γράφεται έτσι). Επίσης, το πετρέλαιο που πληρώνεται 2 βδομάδες πρίν έρθει εδώ, είναι αγορασμένο με την τιμή του πετρελαίου που είχε πριν 2-3 χρόνια.

Ουσιαστικά, η χρηματιστηριακή αξία είναι η αξία του πετρελαίου αυτή την στιγμή εκεί που το αντλούν. Το πετρέλαιο αυτό (που σήμερα έχει αγοραστεί με 124 δολλάρια το βαρέλι) θα βγεί στα βενζινάδικα μέτα από 1-2-3 χρόνια και θα πωληθεί με βάση την χρηματιστηριακή αξία του πετρελαίου εκείνη την στιγμή! Δηλαδή πρίν 2 χρόνια αγοράσαμε πετρέλαιο με 70 δολλάρια το βαρέλι, σήμερα έχει φτάσει 124 άρα θα το πουλήσουμε 124 (ή και παραπάνω). Ετσι κονομάνε χοντρά όλοι τους...

Οπότε, μπορεί να πληρώθηκε το πετρέλαιο 2 εβδομάδες πρίν έρθει εδώ, αλλά το θέμα είναι πόσο πληρώθηκε! Ολοι οι μεσάζοντες βάζουν από λίγο...


...sine Diabolo nullus Dominus...
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούλ 2008, 13:40:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταλαβα τι εννοεις, εσυ μιλας για το λεγομενο Hedging.
Δεν ειναι ομως ολο το εμποριου του πετρελαιου με Hedging, παιζει και σε Spot τιμες.

Το Hedging εμπεριεχει και καποιο ρισκο (ειτε για τον αγοραστη, ειτε για τον πωλητη) αναλογος προς τα που θα κινηθει η μελλοντικη τιμη. ΚΑι φυσικα βασιζεται σε "ικασιες" και "προσδοκιες" της μελλοντικης τιμης.

Δεν γινεται ομως ΟΛΟ το εμποριο του πετρελαιου ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ μονο με Ηedging...

Anyway, αυτα τα εχουμε ξανασυζητησει στο topic: Που θα παει η βενζινη
Ξεφευγουμε του θεματιος εδω τωρα (Mαυρη λιστα βενζιναδικα)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιούλ 2008, 11:38:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1520
Υπηρεσια προστασιας καταναλλωτη του υπ. αναπτυξης

τωρα πηρα και κατηγγειλα πρατηριο aegean λεωφ. κηφισιας και μουσων
(στα αυτοκινητα παπαιωαννου) αντλια νο.3

καταφερε το λαμογιο και μου χωρεσε 48.7 λιτρα βενζινη με το λαμπακι να εχει αναψει πριν καμια 10αρια χλμ στην αττικη και το τριπ να δειχνει 50χλμ ακομα διανυθεντα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιούλ 2008, 17:35:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
1520
Υπηρεσια προστασιας καταναλλωτη του υπ. αναπτυξης

τωρα πηρα και κατηγγειλα πρατηριο aegean λεωφ. κηφισιας και μουσων
(στα αυτοκινητα παπαιωαννου) αντλια νο.3

καταφερε το λαμογιο και μου χωρεσε 48.7 λιτρα βενζινη με το λαμπακι να εχει αναψει πριν καμια 10αρια χλμ στην αττικη και το τριπ να δειχνει 50χλμ ακομα διανυθεντα

που σημαινει οτι ειχες και 3,75 λιτρα μεσα αφου αν θυμαμαι η μεση καταναλωση σου ηταν 7.5 λιτρα.
Αρα εφυγες απο το βενζιναδικο με 52,5 λιτρα σε ρεζερβουαρ των 45!
Ωραιος!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιούλ 2008, 18:38:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:

τωρα πηρα και κατηγγειλα πρατηριο aegean λεωφ. κηφισιας και μουσων
(στα αυτοκινητα παπαιωαννου) αντλια νο.3


Οχχχ εκεί γεμίζω 207 και 159, από την μέσα πλευρά με 100αρα η μπροστά μπροστά αντλία !
Η 3 που λες, πια είναι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιούλ 2008, 21:52:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
volvos έγραψε:
1520
Υπηρεσια προστασιας καταναλλωτη του υπ. αναπτυξης

τωρα πηρα και κατηγγειλα πρατηριο aegean λεωφ. κηφισιας και μουσων
(στα αυτοκινητα παπαιωαννου) αντλια νο.3

καταφερε το λαμογιο και μου χωρεσε 48.7 λιτρα βενζινη με το λαμπακι να εχει αναψει πριν καμια 10αρια χλμ στην αττικη και το τριπ να δειχνει 50χλμ ακομα διανυθεντα

που σημαινει οτι ειχες και 3,75 λιτρα μεσα αφου αν θυμαμαι η μεση καταναλωση σου ηταν 7.5 λιτρα.
Αρα εφυγες απο το βενζιναδικο με 52,5 λιτρα σε ρεζερβουαρ των 45!
Ωραιος!


To ρεζερβουαρ ειναι 50αρι. (τσεκαρισμενο στο Haynes Service Manual)
Το λαμπακι αναβει οταν εχουν μεινει ~5 λιτρα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
grpap (Γρηγορης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) xs (2004)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 529
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Ιούλ 2008, 11:00:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προτιμω αν δεν μπορω (που δεν μπορω) να αποφυγω τη νοθεια να κλεψουν σε ποσοτητα παρα στην ποιοτητα που μπορει να καταστρεψει το μοτερ.
Απο την αλλη δεν φταινε αυτοι αλλα το μπουρδελοκρατος που δεν τους αφαιρει τις αδειες λειτουργιας δια παντος μολις διαπιστωθει η νοθεια,αλλα και που επισης δεν κανει παρα ελαχιστους ελεγχους.
Η αισχροκερδεια απαιτει μετρα που οι εκαστοτε κυβερνωντες δεν ειναι διατεθειμενοι να παρουν γιατι το μονο που σκεφτονται ειναι η εκλογικη τους πελατεια αλλα και τα φορτωμενα πορτοφολια των μεγαλων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Invisible (Invi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) Quicksilver (2003)

Ένταξη: 26 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Ιούλ 2008, 15:47:08    Θέμα δημοσίευσης: Βενζινάδικα με πρόστιμο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδώ υπάρχει χάρτης, όπως τον βρήκα σε site με POIS για Gps. Υπάρχουν τα βενζινάδικα που έχουν πάρει πρόστιμο.
http://index.pois.gr/google.asp?SubCatID=107

Και εδώ χάρτης απο το ίδιο site με βενζινάδικα ποιότητας.
http://index.pois.gr/google.asp?SubCatID=47


Ότι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 2 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2186s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on