PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

1ο Αγωνιστικό Project PS Club!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 08:38:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τασο δεν ειναι μονο για οσους σκεφτονται να ασχοληθούν σοβαρα με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό αλλα και για οσους ενδιαφερονται να:

1.Να ζήσουν την εμπειρια της γρήγορης οδήγησης στο χωμα που αποτελει απο μονη της πολυ μεγαλο σχολειο λογω των τονισμενων αντιδρασεων του αυτοκινητου με λίγα σχετικά χιλιομετρα.
2.Να διασκεδασουν σε ελεγχομενες συνθηκες χωρις να διαλυσουν το αυτοκινητο τους απο εξοδους ή απο την φθορα της πιστας.
3.Να δημιουργήσουν κατι δικο τους εστω & αν προκειται για χρεπι.


Για χορηγους βεβαια ουτε λογος να γίνεται.Μονοι μας είμασταν μονοι μας θα ειμαστε.Αν ειμασταν μεσα στα πραγματα και ειχαμε χορηγους δεν θα φτιαχναμε χρεπι θα φτιαχναμε ενα αγωνιστικο και θα τρεχαμε στην επομενη ανάβαση ή ραλλυ ή ακομα και ολοκληρο πρωταθλημα.

Το σκεπτικο ειναι απλό και ξεκαθαρο.Φτιαχνουμε κατι για να μας μεινει συλλογικά.Οσοι πιστοι προσελθετε.Αν και με την συμμετοχή που βλεπω μαλλον συμφερει να μαζευτουμε οι γνωστοί αγνωστοι και να αγορασουμε ενα Gr.E ετοιμο αυτοκινητο και να τρεχει μια αναβαση ο καθενας και οι αλλοι να κανουν τους μηχανικους-ορντινατσες.

Αυτο που με στεναχωρεί περισσοτερο ειναι το γεγονος οτι το club ειναι γεματο απο νεους ανθρωπους.Οι μισοι ειναι πανω ή κοντα στα 30 οποτε τους ξεχναμε γιατι εχουν χασει ηδη το τρενο των αγωνων αφου κανεις δεν προκειται να πονταρει σε γερασμενο αλογο.Απο τους υπόλοιπους που ειναι γυρω στα 23 με 26 χρονια κανεις δεν ενδιαφέρεται για να ξεκινησουμε κατι που ισως σε 1-2 χρονια καταλήξει σεν πληρη αγωνιστική εμπλοκη με χορηγους κλπ?Οι χορηγοί κύριοι & κυρίες βρίσκονται στις πιστες και οχι πισω απο ενα πληκτρολογιο-οθονη.Πανε και βλεπουν πιθανα ταλεντα που λιωνουν παντελονια στα bucket και οχι στις καφετεριες.

Συγνωμη για του υφος αλλα και εγω εχω χασει το τρενο προ πολλου.Απο εδω που ειμαι μονο να σπρωξω καποιον μπορω με οσες δυναμεις εχω.Οποιος νομιζει οτι μπορει ας μιλησει ή αλλιως ας σωπάσει για παντα Laughing


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 09:14:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Οποιος νομιζει οτι μπορει ας μιλησει ή αλλιως ας σωπάσει για παντα Laughing


.........................................................................................................


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 09:22:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
pugsang έγραψε:
Οποιος νομιζει οτι μπορει ας μιλησει ή αλλιως ας σωπάσει για παντα Laughing


.........................................................................................................


Tώρα εσύ μίλησες, ή σώπασες;



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 09:33:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά δηλώνω συμμετοχή και βοηθεια όσο μπορώ και σε οτι μπορω να φανώ χρήσιμος....και εννοείτε και στα οικονομικά ...... Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 09:34:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο εμείς τα είπαμε τηλεφωνικά... Ψάχνωωωωωωωωωωωω!!




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 09:42:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ελεγα οτι συμφωνω με τον Μακη(pugsangΜακαρος...).Πολυ καλη η ιδεα κατασκευης ενος οχηματος για χρηση μεσα σε χωματινη πιστα.Τα κερδη απο αυτο το εγχειρημα ειναι γνωστα στους γνωστες(και στους περισσοτερους φανταζομαι),δεν χρειαζετε να τα λεμε συνεχεια.Αλλα αφου ειναι να κανουμε την κινηση για την αγορα-ανακατασκευη ενος Χ αυτοκινητου,γιατι να μην ξεκινησουμε απ ευθειας με ενα αγωνιστικο αυτοκινητο?.Για καποιους ισως αυτη η ιδεα να απεχει απο την πραγματικοτητα και να ανηκει σε αλλη διασταση αλλα για αυτους εχω τα παρακατω να πω:
Κατ αρχην απ οτι βλεπω διαβαζοντας το topic ,για το ολο project προβλεπω να μαζευτουν περιπου στα 10 ατομα.Το αν αυτο ειναι καλο η κακο θα φανει στην πορεια.Δεν εχω υποψιν μου το κοστος του project ακομα,αλλα εκτιμω οτι το οχημα που τελικα θα επιλεγει για αυτο το σκοπο θα χρειαστει αρκετα πραγματα(roll cage,αναρτησεις,λαστιχα,πιθανοτατα κινητηρα....κλπ).Εντελως θεωρητικα,και αν τα παραπανω που ανεφερα χρειαστουν τελικα,υπολογιζω ενα κοστος γυρο στα 1500 με 2000 ευρω.(κραταω καποια επιφυλαξη για το κοστος).Τα οποια βεβαια μου φαινονται ελαχιστα μπροστα στα χρηματα που θα χρειαζετε αυτο το πραγμα για συντηρηση.Θυμιζω οτι το αμαξι θα ειναι αποκλειστικα για ΣΚΙΣΙΜΟ σε χωμα,οποτε οι βλαβες ειμαι 100% σιγουρος οτι καθε 3 και λιγο θα ειναι παρουσες,
Αν κατσουμε λοιπων και τα βαλουμε ολα αυτα κατω μας βγαινει ενα κουστουμι που τελικα(μακαρι να βγω ψεφτης...)θα μας κανει να το παρατησουμε σε ενα χωραφι(γιατι κακα τα ψεματα ,θα βαρεθουμε να πληρωνουμε καθε λιγο και λιγακι τα ιδια και τα ιδια...) και να εχουμε κατα νου την γλυκια αναμνηση της κατασκευης ενος αυτοκινητου σαν συλλογος.
Αν αυτου η δικη μου προταση ειναι η εξης:
Κατ αρχην μαζευομαστε ολοι οσοι επιθυμουμε να εμπλακουμε με το project.Βαζουμε κατω τα κουκια,βλεπουμε τι εχουμε,και κινουμαστε προς την αγορα ενος φτηνου αγωνιστικου αυτοκινητου.Κανα 205,κανα 1300 rallye,κανα ritmo,κανα citroen ax,σε αυτη την κατηγορια δηλαδη.Δοξα το θεο,υπαρχουν αρκετα τετοια αυτοκινητα,ειναι και καποια παιδια(ξερετε καλυτερα εσεις ποιοι ειστε) που εχουν γνωριμιες με μηχανικους και συνεργεια,οπωτε πιστευω οτι δεν θα ειναι μεγαλο προβλημα η αγορα και η συντηρηση.Αρχικα το αυτοκινητο επιβαλετε να χρησιμοποιηθει σε πιστα (μπας και δουλεψουν λιγο τα κουλαδια μας...) και στην συνεχεια βλεπουμε και πιο μακρια( βλεπε αγωνες...).Το καλο ειναι οτι το αμαξι θα το προσεχουμε και δεν θα το εχουμε του κλωτσου και του μπατσου,οποτε μειωνουμε το κοστος συντηρησης σε λογικα επιπεδα.Αν κατσετε και το σκεφτειτε το κοστος και το τρεξιμο θα ειναι πανω κατω το ιδιο.Ευκαιριες υπορχουν παντου(ηδη ο ΧΟΣΕ-ΠΙΞΑΣ ξετρυπωσε r5 και εκανε το Μιλτο να δακρυσει) οποτε why not?
Μεγαλο το Post,το ξερω,εχετε δικιο,αλλα να ειστε σιγουροι οτι ειναι το 1/1000 απο αυτα που θα ηθελα να γραψω.
Δεν προκειτε για υποδειξη στην αξιεπαινη προσπαθεια του Τασου(Sidobre),αλλα για μια γνωμη.
Παιδια ας δουμε ρεαλιστικα τα πραγματα:Αν ειναι να κανουμε κατι,θα το κανουμε με ζορι.Κανενας μας δεν εχει τα φραγκα στην τραπεζα σε τρελλους λογαριασμους.Αν ειναι να γινει κατι θα γινει συλλογικα και με μερακι και προσωπικη εργασια,με οποια εννοια ειναι αυτη.
Αλλωστε αυτη δεν ειναι η γλυκα??
Περιμενω να διαβασω με αγωνια τα σχολια σας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 10:03:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρομαι που έρχονται έτσι τα πράγματα και θέτονται οι απορίες και οι απόψεις έτσι.

Η σκέψη ενός φτηνού, πραγματικά φτηνού αυτοκινήτου για εκπαίδευση, ιδιαίτερα σε χώμα, έγινε γιατί, μετά από διάφορες συζητήσεις αλλά και δοκιμές, θεωρώ ότι κανένας που δεν έχει ασχοληθεί ουσιαστικά με μηχανοκίνητο αθλητισμό δεν θα τα καταφέρει επαρκώς αν δεν έχει περάσει κάποιες ώρες "πτήσης" με ένα αυτοκίνητο που να μην τον πολυνοιάζει αν θα διαλυθεί.

Η ιδέα ενός και όχι μόνο ενός αγωνιστικού αυτοκινήτου υπάρχει και θα γίνει!
Είναι προτιμότερο να δούμε ποιοί από εμάς -στην πράξη πλέον- μπορούν να ασχοληθούν και γιατί όχι, να διακριθούν, στο άθλημα που πραγματικά μας αρέσει και είναι προτιμότερο να ξεκινήσουμε από τα βασικά ώστε η πορεία μας είναι πιο ομαλή και να μην έχουμε επικίνδυνες προσγειώσεις.

Ακόμα υπάρχουν πολλά παιδιά που θα μπορούσαν να ασχοληθούν και ίσως να μην το ξέρουν ακόμα. Το είπε και ο Μάκης πιο πάνω, το συζητάμε με πολλούς ανθρώπους του χώρου εδώ και καιρό: ΟΙ ΝΕΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Για να μάθεις σε ένα νέο (αλλά και σε έναν γηραιότερο) σαφώς δεν του δίνεις εξ'αρχής το καλύτερο. Ξεκινάς με το εκπαιδευτικό και προχωρώντας ανεβαίνει κατηγορίες, σκαλοπάτια και επίπεδα.

Νομίζετε ότι θα σταματήσουμε μόλις τελειώσει το εκπαιδευτικό; Χάσατε! Ηδη ψάχνουμε και για το επόμενο το οποίο θα είναι το πρώτο αυτοκίνητο χαμηλού κόστους (πιθανό Gr E) το οποίο θα τρέχει με τα χρώματά μας στους Ελληνικούς Αγώνες με μικρό κόστος.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 11:26:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω μεσα , οικονομικα - πρακτικα - ψυχολογικα , Οτι θελετε εσεις! Αρκει να το χαμηλωσουμε κατω απο 4 και να με αφησετε να βαλω αυτα τα μπλε φωτακια στα πιτσιλιστηρια που τα χω αχτι Shocked Shocked Shocked Shocked Laughing !!!!

Οταν λεμε για χωματινη διαδρομη , τι ακριβως εχετε στον νου σας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 12:37:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
Οταν λεμε για χωματινη διαδρομη , τι ακριβως εχετε στον νου σας?


Κανενα Ακροπολις ας πουμε Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 15:41:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως υπάρχει και το.. Παραλληλοδρόμιο, σωστά ?

Αυτό για όσους βλέπουν δύσκολη την αρχή. Μπορείτε να ξεχαρμιανάζετε εκεί μέχρι να προσωρήσει το θέμα του εκπαιδευτικού.
Πιστεύω ότι το εκπαιδευτικό θα έχει μεγαλύτερη χαρά κατά τη φάση της ετοιμασίας για όσους θέλουν να δουν πως ετοιμάζεται ένα αγωνιστικό.
Οι... οδηγοί θα περιμένουν πότε θα τελειώσουν οι.... μηχανικοί για να το τρέξουν !!! Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 16:01:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nίκο ένας από τους λόγους που προσπαθούμε να ξεκινήσουμε με δικό μας αυτοκίνητο είναι ατου τιμολογίου του Παραλληλοδρομίου. Οι τιμές είναι μεν τίμιες (περιλαμβάνοντας τις φθορές των αυτοκινήτων, την συντήρηση της πίστας κλπ, κλπ) είναι όμως λίγο ακριβές για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί λίγο πιο σοβαρά.

Εκτός αυτού, όταν θα νοικιάσεις π.χ. το micra κάθε φορά θα σκέφτεσαι να το πατήσεις λίγο παραπάνω με τον φόβο της ζημιάς που (είναι και λογικό) θα πρέπει να πληρώσεις.

Ο κ. Κουρτέσης δεν έχει κανένα πρόβλημα να μείνει εκεί το δικό μας αυτοκίνητο (αφού θα είναι και χωρίς πινακίδες) και να χρησιμοποιείται αποκλειστικά από εμάς με κόστος μόνο την συντήρηση της πίστας.

Είναι μια καλή ευκαιρία να μάθουμε πολλά πράγματα!
- Την χαρά της δημιουργίας ενός έστω και παλιού αγωνιστικού και όλες τις γνώσεις που θα μπορεί να σου προσφαίρει αυτό.
- Την πραγματική εικόνα του κόστους όσο αφορά την συντήρηση ενός αυτοκινήτου που εμπλέκεται σε αγώνες και ιδιαίτερα σε χώμα που είναι ιδιαίτερα απαιτητικοί.
- Την μάθηση της συμπεριφοράς ενός αυτοκινήτου σε χώμα, όμως σε ελεγχόμενες συνθήκες.
- Αγωνιστικά χιλιόμετρα και ατελείωτη εμπειρία

Επίσης θεωρώ ότι αν κάποιος μάθει σε χώμα ιδιαίτερα σε μπροστοκίνητο, τότε η άσφαλτος θα του φαίνεται πολύ εύκολη!

Ακόμα, αν φτάσουμε σε κάποιο επίπεδο που ακόμα και το παραλληλοδρόμιο μας φαίνεται "λίγο" υπάρχουν πολλοί τρόποι να διεξαχθούν δοκιμές επί πραγματικού εδάφους ειδικών διαδρομών.

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη ευκαιρία να εμπλακούμε σε αυτόν τον τομέα που λατρεύουμε!!!!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 17:48:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ 100% με το σκεπτικό σου. απλώς δίνω τροφή και για... δημιουργικό αντίλογο Smile

Εγώ το σκέφτομαι να τρέξω κάνα χωμάτινο σπριντάκι. Αν δω στρωτά χώματα θα μπώ με το rallye... χαλαραααααααα Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούλ 2003, 22:47:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ειμαι μεσα σε οτι και αν τελικα γινει.. Τωρα για το αν υπαρχουν τιποτα "ταλεντα" εδω μεσα που θα μπορουσαν να κανουν κατι σε αγωνιστικο επιπεδο, μου φαινεται αυτο θα το ανακαλυψουμε στην πορεια..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιούλ 2003, 10:10:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον μετα απο αρκετό ψάξιμο και κοστολογηση του ολου project φαίνεται οτι αξίζει να βρούμε ενα έτοιμο Ν1 106 1.3 ή κανενα Ciquecento TROFFEO ή ακομα και κανενα Gr.E με ανω οριο τιμής τα 3.500 με 4.000 Ευρά.Με αυτό το αυτοκίνητο θα παμε Μεγαρα θα το δοκιμάσουμε και θα δοκιμαστούμε και θα μπούμε για μια χρονια στο πρωτάθλημα αναβάσεων.Για ραλλυ το βλεπω ψιλοδύσκολο λογω του χρόνου που χρειαζεται για τις αναγνωρίσεις και που κανενας μας δεν διαθέτει.Παμε για μια χρονια και ας βγουμε τελευταίοι.Η εμπειρία θα αρχίσει να μετράει.Αν μαζευτούμε 10 άτομα απο 300-350 Ευρά έκαστος νομίζω οτι θα γίνει δουλεια.

Τι λέτε αξίζει έτσι ή να ξαναγυρίσουμε στο αρχικό χρεπι project και οπου παει?


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιούλ 2003, 10:27:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mάκη δεν θα διαφωνήσω καθόλου, ίσα ίσα το πρόγραμμα που προσπαθούμε να φιάξουμε (άλλωστε τα έχουμε πει και τηλεφωνικά) περιλαμβάνει φουλ εμπλοκή από το 2005. Αν καταφέρουμε να κάνουμε και μερικές εμφανίσεις το 2004 ακόμα καλύτερα!

Την αγορά του πρώτου έτοιμου αγωνιστικού N1 ή GrE την υπολόγιζα γύρω στα Χριστούγεννα γιατί είναι καλή εποχή (πολλοί αλλάζουν αυτοκίνητα) και εμείς θα μπορούμε να έχουμε μαζέψει κάποια χρήματα.

Για το Χρέπι εξακολουθώ να είμαι μέσα γιατί με τα κουλά τα χέρια μου προσώπικα, δεν πρόκειται, από την ντροπή μου και μόνο, να δηλώσω συμμετοχή σε κανένα αγώνα.

Για ενημέρωση πάντως για όλους τους υπόλοιπους, χθές είδαμε ένα Citroen AX το οποίο όμως δέν έλεγε και αύριο πάω να δώ ένα Ford Escord 1,3... (μας βλέπω τελικά με πισωκούουουουνα!)



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιούλ 2003, 12:54:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και χρέπι και Ν1 ή Gr.E.....

Πρώτα το χρέπι (αν βρούμε) και μετά πάμε (όσοι πάμε) για άλλα κόλπα....

Ας είναι καλά ο κ. Τσεπίδης-Παντελονίδης που λέει και ο Θανάσης...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιούλ 2003, 13:22:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
Συμφωνώ 100% με το σκεπτικό σου. απλώς δίνω τροφή και για... δημιουργικό αντίλογο Smile

Εγώ το σκέφτομαι να τρέξω κάνα χωμάτινο σπριντάκι. Αν δω στρωτά χώματα θα μπώ με το rallye... χαλαραααααααα Smile


Eσυ να κατσεις στα αυγα σου και να βγαλεις τετοιου ειδους ιδεες απο το μυαλο σου Confused


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούλ 2003, 01:02:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως παιδιά με βάλατε σε σκέψη να σχεδιάσω για τους Θεσσαλονικείς ένα καρτ-project όπου με 1500Ε το πολύ θα βρούμε ένα παλιό αγωνιστικό καρτ και θα το κάνουμε φτηνό σχολείο οδήγησης στην πίστα όπου τα έξοδα θα τα αναλαμβάνουν οι συμμετέχοντες στο project και γιατί όχι και με την αρωγή του ταμείου του club. Και με μερικές συμμετοχές σε αγώνες, για την εμπειρία αλλά και αν είμαστε ικανοί (και με λιγότερα από 75κιλά) και για κάτι περισσότερο, γιατί όχι;

Αν πάντως δεν προχωρήσει το χρέπι-project στην Αθήνα σκεφτείτε εναλλακτικά το καρτ-project. Πολύ φτηνότερο και εξίσου δυνατή και πολύτιμη εμπειρία (ίσως και δυνατότερη, πιστέψτε με). Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούλ 2003, 14:52:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν, εβρέθει Starlet 1.3 του 1978 (πισοκούνα), με μπακετ καθίσματα RECARO Shocked Shocked & αγωνιστικό τιμόνι!!

Μιλησα με τον ιδιοκτήτη του και περιμένω να μου πεί αν το πουλάει ή όχι. Πινακίδες τις έχει καταθέσει πρίν μερικούς μήνες.

Εκτός από αυτό, με κάποιους που μίλησα, μου είπαν ότι φτηνό αμάξι χωρίς πινακίδες, μπορούμε να βρούμε από το ΟΔΥ (έτσι δεν γράφετε Embarassed ). Το ψάξιμο συνεχίζετε.....


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούλ 2003, 15:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπραβο Γιωργο!!!!!

Γραφετε ΟΔΔΥ(Οργανισμός Διαχείρισης Δημόσιου
Υλικού) και έχει και site http://www.oddy.gr/auctions.cfm


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2248s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on