PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 Φίλτρο - Εξάτμιση για 106 turbo

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
crazybill (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1,4 ZEN

Ένταξη: 24 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Φεβ 2010, 20:53:30    Θέμα δημοσίευσης: 106 Φίλτρο - Εξάτμιση για 106 turbo Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά.Ετοιμάζω ένα 106 τούρμπο με gt28 και προσπαθώ να δω τι φίλτρο αέρα πρέπει να βάλω ,δλδ τι διάμετρο,τι μάρκα αν παίζει ρόλο και ποιο συμφέρει από άποψη τιμής.
Έχει κανείς καμία ιδέα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
crazybill (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1,4 ZEN

Ένταξη: 24 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Φεβ 2010, 02:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μιας και είμαστε στη σωστή ενότητα να παραθέσω και τις υπόλοιπες απορίες μου...
Για εξάτμιση τι πρέπει να διαλέξω 63φ ή 70φ και με ποια κριτήρια?
Το downpipe πρέπει να έχει την ίδια διάμετρο με την υπόλοιπη εξάτμιση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
crazybill (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1,4 ZEN

Ένταξη: 24 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 00:00:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά πείτε καμιά ιδέα...!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tnt_tuner (tnt)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 10 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 04:25:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο μαστορας τι σου ειπε???
14αρι ειναι η 16αρι?8ν η 16ν?
gt28 δεν ειναι μονο μια γραψε τον κωδικο της
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crazybill (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1,4 ZEN

Ένταξη: 24 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Φεβ 2010, 13:34:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τουρμπίνα είναι η GT2860R - 707160 - 7, sorry που δεν το διευκρίνησα περισσότερο!
Το θέμα είναι πως έχω ρωτήσει αρκετούς και ο καθένας έχει μια διαφορετική άποψη και θέλω να ξέρω και νε έχω αποφασίσει από πριν τι θα τους ζητήσω!
Γι'αυτό θέλω την άποψη από κάποιον που το έχει κάνει και έχει δει από
κοντα 10 πράγματα πάρα από κάποιον που θέλει να πουλήσει ένα προϊόν!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tnt_tuner (tnt)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 10 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Φεβ 2010, 14:29:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον δεν εχω ασχοληθει ποτε με τουρμπο(να κ ειναι η καλητερη λυση βελτιωσης!) και αρα δεν μπορω να σου δισω παραπολες πληροφοριες

απο φιλτρο απλα θα παρεις οτι εχει καλητερη ροηκη, ενα ραμερ κ χειροποιητο ακομα κανει την καλητερη δουλεια!
για τα φιλτρα παλιοτερα εμπιστευομουνα τα αφρου(σφουγκαρι) αλλα εχω αρχισει να αλλαζω γνομη!
διαβασα μια μελετη!!
http://www.bobistheoilguy.com/index.php?option=com_content&view=article&id=58:air-filtration-test&catid=35:content&Itemid=66
οποτε πιστευω οτι το καλητερο ειναι ενα βαρεκακι η κατι παρομιο με ραμερ η μπορεις να βρεις κατι διχαλα π βαζεις δυο χοανες! ληγοτερη αντισταση απο τα φιλτραδν προκυτε να δεις!
οι μερκες συνηθως ειναι λιγο καλητερες απο τις noname αλλα πολυ πιο ακριβες! καλες ειναι οι γνωστες greek k&n kkk itg κτλ!

στην τουρμπινα τωρα!την εχεις παρει ηδη?
σορρυ για ποσα το πας? αν ειναι αυτη που νομιζω ειναι πολυ μεγαλη
δΕν νομιζω να μπορει να την γυρισει το 1.6...!
αυτες τις βαζουν σε r34.... σε πιο μικρα μοτερ απο 2.2 δεν εχω ακουσει να την βαζουν....
μια 65αρα εξατμιση νομιζω ειναι οκ γιαυτη την τουρμπινα, 70 θαχρειαζεται αν την πιεσεις πολυ
το downpipe πρεπει να εχει διαφορτικη διαμετρο, πιο φαρδια για να σπουλαρει ευκολοτερα! μαλον θα πρεπει να βαλεις γυρο στα 75....

οπως σου ειπα δεν ειμαι κ πολυ γνωστης οποτε πηγενε σε 5-6 μαστορες να σου πουν την γνωμη τους, βρες κ αλλες μετετροπες του ιδιου κινητηρα σε τουρμπο για να σχηματισεις την δικη σου αποψη!
ρωτα καλητερα κ στο gtc forum σιγουρα θα βρεις κ εκει γνωμες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crazybill (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1,4 ZEN

Ένταξη: 24 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Φεβ 2010, 18:40:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε tnt σε ευχαριστώ αρχικά για τις πληροφορίες!Την τουρμπίνα την έχω αγοράσει και ήταν ήδη πάνω σε 1,6 μοτέρ οπότε ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.
Να σε ρώτησω κάτι που με έπιασες εντελώς αδιάβαστο το ράμερ τι είναι???
Για τα υπόλοιπα φίλτρα που έγραψες κάτι ήξερα....Αλλά για αυτό πρώτη φορά το ακούω!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0886s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 13 - GZIP enabled - Debug on