PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Roll Cage για 206
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 09:45:40    Θέμα δημοσίευσης: Roll Cage για 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ερωτηση...μιας και ανοιγει η οπεν του χρονου και επειδη δε βλεπω να το πουλαω σκεφτομαι σοβαρα να βαλω ενα κλουβι

χρηση αυτοκινητου αποκλειστικα πιστα οποτε μας ενδιαφερει κλουβι με οσο το δυνατο μικροτερο βαρος...ιδανικο μοιαζει της πεζο σπορτ με μια χιαστη πισω που δειχνει απλο σχετικα αλλα δε ξερω βαρος...
κοστος απαγορευτικο 1150ευρω...

γνωμες κοστη?

επισης πεζο σπορτ εχει ενα πυροσβεστηρα στα προμοσιον 4κιλα με 95 ευρω σπαρκο...λεει ομολογκε οτι ειναι
μας κανει? πιστα ποσα κιλα θελει?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την volvos στις Τετ 06 Ιαν 2010, 21:32:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 16:22:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kοιτας κανονισμους για τα κιλα του πυροσβεστηρα και παιρνεις εναν Ελληνικο του εμποριου με 20 ευρω.
Το κειτζ ειναι πανακριβο, καλυτερα κοιτα για σπαρκο omp κλπ.
Ρωτα επισης τον herby και τον autoenisxisis ποσα θελουν για καποιο φτιαχτο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 18:36:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sparco chro molly στο κουτι του!
Λεπτομερειες απο καινουριο χρονο!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 22:14:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και λογο "επιδημιας" τοποθετησης roll cage τον τελευταιο καιρο,εχω δει διαφορα και αναποφευκτα εκανα και αρκετη δουλεια μονος μου προκειμενου να προχωρησει και το δικο μου αλλα και αλλα αυτοκινητα,δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται και πανω απο ολα θελει αρκετη δουλεια που λιγοι μπορουν να κανουν ετσι οπως πρεπει.

Σαν αγορα/προτιμηση roll cage,ο καθενας μπορει να κανει τις επιλογες του.
Υπαρχουν πολλοι καλοι τεχνιτες(καλη ωρα αφοι Καραταρουχ που εκαναν κυριολεκτικα κοσμημα το RS του Προφητη) και υπαρχουν και οι ετοιμες λυσεις που αναλογα με την περισταση κοστιζουν λιγοτερο(συνηθως) και εχουν ενα μικρο πλεονεκτημα οτι μπορει να βγει ελαφρυτερη σαν τελικο συνολο η καροτσα,και λογο υλικων αλλα και λογο σχεδιασμου.

Απλα το ολο θεμα οσο αναφερομαστε σε roll cage κολλητα(γιατι υπαρχουν και τα βιδωτα που ειναι Plug n' play) ειναι να υπαρχει μια Χ εμπειρια απο αυτον που θα το βαλει.
Εννοειται οτι απο νωριτερα υπαρχει πολυ δουλεια στο λυσιμο και στην προετοιμασια της λαμαρινας μεχρι να φτασει στο σημειο να κολληθει.
Επισης πολλες φορες οι σωληνες θελουν διορθωση(κοντυμα πχ) γιατι απο το εργοστασιο εχουν καποιες "ανοχες".

Το πιο βασικο απο ολα βεβαια ειναι η ασφαλεια μας...
Κοινως ενα βιδωτο roll cage μπορει να ειναι καλο,φτηνο,χρυσο,κλπ αλλα αμα καποιος ασχολειται με ραλλυ/αναβασεις,καλυτερα να προτιμησει κατι καλο(πχ χρωμομολυβδενιο) παρα ενα βιδωτο.
Οι αντοχες του ενος σε σχεση με το αλλο ειναι τεραστιες.

Αυτα προς το παρων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 23:07:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σπιρο περιμενω

καραταρουκ ειναι η λυση αν δε παρω ετοιμο.εχω δει και πετρο δουλεια του και ανθρωπος ειναι αλλου

βιδωτο στελιο δε νομιζω οτι βγαινει για 206...

απλα επειδη η χρηση θα ειναι μονο πιστα σκεφτομαι οτι εκει η χρησιμοτητα του κλουβιου ειναι δευτερουσης σημασιας αφου δεν εχει δεντρα γκρεμους κλπ κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 23:18:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε πιστα δεν το κανεις για ασφαλεια,το κανεις για δεσιμο καροτσας μιας και ξεχειλωνει ασχημα αμα μπαινεις συχνα και με αναλογη "εξαρτηση".

Απο την αλλη και να πεις οτι θα "ραψεις" καροτσα,θελει παααρα πολυ προσοχη και μετρο στις ποντες γιατι μαζευει το σασι.
Σε 106 μαζεψε 1,5cm απο πολυ ραψιμο. Shocked

Υ.Γ. Sparco 723058 - απλο χωρις ενισχυσεις θολων για 206
http://www.autostyle.nl/imagegen.ashx?ImgFilePath=~%2fimages%2fproductimages%2fSP+723058.gif&width=200
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 23:35:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο δεν εχει κανα 700αρι?
βασικα δενν εχω βρει σχεδιο με μονη χιαστη εκτος της πεζο σπορτ και μου κανει εντυπωση...

τιμες εχουμε υποψη μας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 23:35:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
καραταρουκ ειναι η λυση αν δε παρω ετοιμο.εχω δει και πετρο δουλεια του και ανθρωπος ειναι αλλου


aλλο λεβελ...τα ευσημα μου εχει η οικογενεια. Cool


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Δεκ 2009, 23:49:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
αυτο δεν εχει κανα 700αρι?
βασικα δενν εχω βρει σχεδιο με μονη χιαστη εκτος της πεζο σπορτ και μου κανει εντυπωση...

τιμες εχουμε υποψη μας?

Ναι,στο 700αρι ειναι. Wink

Τωρα για χιαστες,κλπ,μην κολλας,στην πιστα συνηθως τουμπες φερνεις απλα οπως σου ειπα καλο ειναι να "δεσει" η καροτσα ολοκληρη γιατι μετα αντι να στριβεις με την αναρτηση,θα στριβεις με το πλαισιο. Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 10:43:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ayto τοποθετηση ποσο ζητανε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 12:18:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ayto τοποθετηση ποσο ζητανε?


Θα στην κάνει ο Στέλιος (Φιέστα) την τοποθέτηση. Αρκεί να τον πείσουμε... Laughing

Καλό είναι να την δει επαγγελματίας την καρότσα (π.χ. Καραταρούκ), γιατί μπορεί να εντοπίσει και κάποια επικίνδυνα/ευαίσθητα/τραυματισμένα σημεία.


www.euphemus.eu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Τετ 30 Δεκ 2009, 12:27:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 12:25:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπήκα σε Φιέστα Ιστορικό, χωρίς κλουβί προς το παρόν, αλλά φουλ ραμμένο.

Τελικά η ακαμψία κάνει τεράστια διαφορά στο κράτημα! Με κάτι τελειωμένα οικολογικά SAVA και παρόλα αυτά ήθελε πολλήηηηη προσπάθεια για να γλιστρήσει.

Καμία σχέση με το πως ήταν πριν το ράψιμο.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 14:04:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα δικα μας(ΑΧ) οντως θελουν ραψιμο γιατι ειναι εντελως ψευτικα... Sad
Σε 106,και ιδιαιτερα σε 206,παντως τα πραγματα ειναι πολυ βελτιωμενα και θελει προσοχη με τις λαμαρινες... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 14:26:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σημειωθει οτι τα κλουβια που παιζουν στην αγορα,εχουν πολλες φορες και διαφορετικο/επιπροσθετο προσανατολισμο.

Περαν δηλ της προστασιας απο τουμπα,αλλα ειναι ισχυροτερα σε καποιας μορφης στουκας/εβγας, αλλα "δενουν" την καροτσα (για να βοηθησει στο στριψιμο) αλλα οχι...

Παντως ενα υπερβολικα ραμμένο αυτ/το,δν ειναι επικινδυνο σε μια ελαφριας μορφης εξοδο? δεν θα κατεστρεφε κατι τετοιο το σασι/κλουβι?

Δεν μιλαμε για μια εβγα που να σε σωσει το κλουβι,αλλα μια "τυπικη" ας το πουμε.

Παρτε και μια φωτο τον ερωτα μου.




Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 17:38:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχεις δικιο σε αυτο που λες Σταυρο οτι οντως ενα πλεκτο κλουβι σε περιπτωση "τυπικης" στουκας μπορει να στραβωσει ολοκληρη την καροτσα.
Εντυπωση μου ειχε κανει οταν ειχα παει στην Ισπανια το '07 στην πιστα της Χαράμα οτι ΟΛΑ μα ολα τα αγωνιστικα ειχαν απλα κειτζ, η 968 που οδηγησα ειχε απλο κειτζ, μεχρι και φωτο εχω απο το εσωτερικο αγωνιστικης φεραρι που το κειτζ της δεν τρυπουσε καν το ταμπλο.
Εδω γιατι σε ολα τα πισταδικα λυσσανε να βαλουν πλεκτο κειτζ δεν μπορω να καταλαβω . .. .
Βεβαια το χανς ηταν απολυτα υποχρεωτικο οπως και η χρηση φορμας ακομη και για μια βολτα στην πιστα.
Απο΄κει και περα στο θεμα ραψιμο πιστευω οτι εξαρταται παρα πολυ τι αυτοκινητο θελουμε να ραψουμε και για τι χρηση οπως πολυ σωστα ανεφερε ο Στελιος πιο πανω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 17:43:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gia ayto λεφο ειχα αποφασισει για πολυ απλο
και ραψιμο το σκεφτομαι κυριως για κοστος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 18:38:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο λογος που λυσανε/με για τα "καλα" cage ειναι οτι εκτος του οτι κανενας μας δεν μπαινει με Porsche./Ferrari/κλπ στην πιστα,τα κουβαδακια μας εχουν μια Χ ακαμψια,φυσικα ασυγκριτη με τις προαναφερομενες κατασκευες...
Οποτε αναποφευκτα πιο νωρις θα γινει κοτετσι το κουβαδακι μας παρα η υπερκατασκευη των 150.000Ε. Wink
Αυτα οσο αφορα το "δεσιμο" της καροτσας...

Οσο αφορα τον λογο της ασφαλειας,επειδη στην πιστα δεν θα φυγεις με 50 που θα φυγεις στο βουνο αλλα με 150 και οταν αρχισουν οι τουμπες,δυσκολα θα τελειωσουν,για να μην σας βγαλουν και εσας κανενα παρατσουκλι "Πτεραρχος" οπως εβγαλαν σε τοπικο ντοπιο ραλλιστα,καλυτερα να εχετε κατι καλο γυρω απο το κεφαλι σας και να την βγαλετε καθαρη παρα κατα την διαρκεια της τουμπας να κρατατε τις χιαστες με τα χερια σας μην ξεκολλησει καμια και οποιον παρει ο χαρος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2009, 23:56:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ο λογος που λυσανε/με για τα "καλα" cage ειναι οτι εκτος του οτι κανενας μας δεν μπαινει με Porsche./Ferrari/κλπ στην πιστα,τα κουβαδακια μας εχουν μια Χ ακαμψια,φυσικα ασυγκριτη με τις προαναφερομενες κατασκευες...
Οποτε αναποφευκτα πιο νωρις θα γινει κοτετσι το κουβαδακι μας παρα η υπερκατασκευη των 150.000Ε. Wink
Αυτα οσο αφορα το "δεσιμο" της καροτσας...

Οσο αφορα τον λογο της ασφαλειας,επειδη στην πιστα δεν θα φυγεις με 50 που θα φυγεις στο βουνο αλλα με 150 και οταν αρχισουν οι τουμπες,δυσκολα θα τελειωσουν,για να μην σας βγαλουν και εσας κανενα παρατσουκλι "Πτεραρχος" οπως εβγαλαν σε τοπικο ντοπιο ραλλιστα,καλυτερα να εχετε κατι καλο γυρω απο το κεφαλι σας και να την βγαλετε καθαρη παρα κατα την διαρκεια της τουμπας να κρατατε τις χιαστες με τα χερια σας μην ξεκολλησει καμια και οποιον παρει ο χαρος...


Εννοω οτι μεχρι και τα καλα αυτοκινητα ειχαν απλο κειτζ αρα εννοω οτι και κλιο ειδα με απλα κειτζ και σεατ ειδα (εκει εχουν πολλα τετοια Laughing ) και χοντα ταπερ και πολλους παρομοιους κουβαδες με τους δικους μας κι ομως κανενα δεν ειχε πλεκτο κειτζ.
Οσο αφορα την Ελλαδα που λες τα περισσοτερα ατυχηματα εχουν γινει σε ραλλυ και μαλιστα τα πιο σοβαρα, απο το '96 που με σερνει ο θειος μου στις πιστες δεν θυμαμαι ποτε κανενα σοβαρο ατυχημα σε αντιθεση με τα ραλλυ που ειδικα αν κανει οτι ριξει μιση ψιχαλα φευγουν με 50 χλμ οχι στις αμμοπαγιδες αλλα στα δεντρα και στα γκρεμια που εκει οντως χρειαζεται το πλεκτο κειτζ.
Εν κατακλειδει κατα την προσωπικη μου αποψη στις "πιστες" που διεξαγονται οι Ελληνικοι αγωνες (Τριπολη Τυμπακι Τατόι Μέγαρα) και αν λαβει κανεις υποψην του την σοβαροτητα των ατυχηματων που εχουν γινει δεν κρινω απαραιτητη την τοποθετηση πλεκτου κειτζ σε ενα αυτοκινητο που προοριζεται μονο για αγωνες σε αυτες τις "πιστες".
Δεν κουβεντιαζω για αναβαση ραλλυ κλπ εκει εννοειται πως ειναι απαραιτητο το πολλαπλων σημειων.
Απο΄κει και περα ο καθενας υπολογιζει τη ζωη του και το πορτοφολι του οπως εκεινος καταλαβαινει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Δεκ 2009, 01:03:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα μλκια μου μιας και ο συντελεστης προσφυσης των σιρκουι που διεξαγονται οι περισσοτεροι αγωνες ειναι απλα αστειος οποτε ναι,οντως,με αυτες τις συνθηκες ενα σασι δεν προκειται να ταλαιπωρηθει τοσο πολυ οσο σε μια πιστα με προσφυση Σερρων. Neutral
Απλα βεβαια ειναι και αναλογα με το τι ζηταει ο καθενας...
Δυστυχως το μειονεκτημα ειναι οτι αν μια καροτσα αρχισει και "λασκαρει",μετα δεν υπαρχει επιστροφη Crying or Very sad οποτε αναποφευκτα πας σε αλλη.
Το καλο ειναι οτι τα 206 πια κοστιζουν τοσο λιγο που ειναι ευκολο να βρεις καλη καροτσα σε προσιτη τιμη.
Για τα 106 παλι ευκολο ειναι,απλα εκει προσανατολιζεσαι σε απλο μοντελο για να βρεις καλη καροτσα μιας και τα "γρηγορα" ειναι "σουπες" στην πλειονοτητα τους.

Σχετικα με τα ατυχηματα που συμβαινουν σε σιρκουι,δεν θελω να ειμαι καθετος μιας και πολυ σπανια παρακολουθησα τετοιο event... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Δεκ 2009, 04:35:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στη πιστα,οπως το βλεπω εγω,το κολλητο κλουβι χρειαζεται μονο για το δεσιμο και συναμα ακαμψια της καροτσας...Επειδή στη πιστα σε νοιαζει το δεκατακι,θελεις να το παρεις απ'οπου μπορεις,απο αισθηση οδηγησης πες απο καροτσα απο απο απο...

Ακομα και σερρες να κανεις εβγα,πρεπει να σαι τερμα ηλιθιος για να σκοτωθεις,οποτε πιστευω πως με ενα απλο βιδωτο εισαι καλυμμενος.

Τουλαχιστο αγγλια που εχω δει μπολικες φωτο,τα τρακντει σαξοραλλα τους εχουν βιδωτα,ισα ισα για την τουμπα.

Τωρα αν φυγεις σε κανα τοιχακι σερρες με τα οσα,τι να πω... Confused Confused Confused


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0688s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on