PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Από 15αρες σε 17αρες ζαντες στο 206cc
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ababapanos (panos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Δεκ 2009, 15:02:43    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Από 15αρες σε 17αρες ζαντες στο 206cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σας και χρονια πολλα...

Βρηκα μεταχειρισμενες μαμησιες ζαντες 17αρες απο peugeot σε πολυ καλη τιμη και λεω να της βαλω στο peugeot 206cc που εχω. σε συνδιασμο με καινουρια λαστιχα βεβαια.

Θελω να ρωτησω απο θεμα ασφαλειας και κρατηματος του αυτοκινητου θα εχω προβλημα?

Απο καποιον ακουσα οτι σε βρεγμενο δρομο το αμαξι θα εχει προβλημα και θα ειναι επικυνδυνο γιατι ειναι λεει φτιαγμενο μονο για 15αρες ζαντες. ειναι αληθεια αυτο? εγω να πω την αληθεια νομιζα πως εκτος απο εμφανιση θα ειναιο και καλυτερο οδηγηκα...

ευχαρηστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάϊ 2010, 14:27:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχουν γινει πολα ποστ και συζητησεις γιαυτο. και εγω παντος εβαλα απο 15αρες 17αρες. και το απολαμβάνω πολλυ περισσοτερο. ισως κοπανάει ελαχιστα περισσότερο λογο χαμηλότερου προφιλ αλλα στην αίσθηση και οδηγική συμπεριφορά δεν παιζεται..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lapas (Prodromos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) XT (2001)

Ένταξη: 21 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάϊ 2010, 14:21:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

me 17ares gemizei kai o tholos!!

σε παρακαλώ σταμάτα να γράφεις με greenglish σεβόμενος τους κανόνες του forum. Γράφε πεζά και ελληνικά αλλιώς οι δημοσιεύσεις σου θα διαγράφονται.

ευχαριστώ
εκ της mod team





Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάϊ 2010, 14:44:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κουκουρούκου...

Αν κάπου κερδίζεις, γιατί εμένα, π.χ., δε μου αρέσουν οι 17άρες στο 206, είναι μόνο οπτικά.

Και το κοπάνημα είναι πολύ περισσότερο απ' ότι με 15άρα. Άλλο 50άρι προφίλ κι άλλο 45 ή 40.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάϊ 2010, 14:52:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lapas έγραψε:
me 17ares gemizei kai o tholos!!


Στο μάτι και μόνο


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GreeceHot (Θεοδωρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 cc 16v 1.6

Ένταξη: 06 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 49
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 15:13:17    Θέμα δημοσίευσης: Re: 206 - Από 15αρες σε 17αρες ζαντες στο 206cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι καλη αναβαθμιση οι 17αρες ζαντες στο cc, το εχω δει σε πολλα αμαξια που εχω πετυχει στον δρομο κι απ' οτι φαινεται δεν αλλαζουν και πολλα. Στο φαναρι που το εδωσα λιγο μια χαρα με ακολουθησε ο τυπας με τις 17αρες παρολο που εγω εχω της μανισιες ζαντες της peugeot.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 10:03:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να σας ρωτησω ρε παιδια...τι καταναλωση εχετε με το cc με τις 15αρες ζαντες?παντως εγω με τις 17αρες rc και με πολυ χαλαρη οδηγηση καιω πιο πολυ απο 10 λιτρα τα 100 χλμ..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 10:26:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πανε δες μηπως φταει και τιποτα αλλο εκτος απο ζαντες γιατι 10+ λιτρα ειναι ΠΑΡΑ πολυ Confused Παντως , λογικα , ολο και λιγο παραπανω θα καιει με τις 17αρες απ'οτι με 15αρες Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 10:32:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι αλλο μπορει να φταιει δηλαδη?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 10:41:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχας ο τροπος που οδηγας και διαχειριζεσαι το γκαζι σου.Εγω με αυτο το τροπο εριξα την μεση καταναλωση περιπου 1,5 λιτρα-χωρις να ειμαι πιο αργος.
Μετα μπορει να ειναι και αλλα οπως π.χ καθαρισμος map Wink
To oτι φορας τα 17αρια σιγουρα αυτο ανεβαζει τη καταναλωση(κατα ποσο δεν ξερω).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 12:30:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης το που κυκλοφορείς (κινηση),
το που μενεις (ανυφόρες ή φλατ) και
το που παρκάρεις (γκαραζ ή μανουβρες και ψαξιμο γυρω-γυρω καμποση ωρα)

ο μετρητης επηρρεαζεται απο ολα τα παρπάνω για του μεσο ορο συνολικη καταναλωσης ωστε για να ειναι ρεαλιστικη η τιμη που δινει και να μπορει να βγει ενα συμπερασμα κοστους χρησης.

εξελιξη του μονου μετρητη των 206 ειναι εκεινοι αλλων πιο νεων (307/308) ή μεγαλητερων μοντελων (407) πεζω που εχουν 2πλους ή και 3πλούς μετρητές και μπορεις να βγάλεις επημερους συμπερασματα χωρις να μηδενίσεις τον συνολικο μετρητη


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 12:47:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η οδηγηση μου ειναι πολυ συντηρητικη και γιαυτο απορω...εσεις ρε παιδια τι καταναλωσεις εχετε?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 12:56:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η δικια μου ειναι μεικτη με μεσαιο βαρος ποδιου και κανα σκισιμο την εβδομαδα καπου στο 6,5-7,5 ενω παλιοτερα που ειμουν πιο αποτομος με το γκαζι ηταν στο 9,0.Το αμαξι ομως το κυκλοφορω ως επι το πλειστον μετα τις 10 το βραδυ οπου η κινηση ειναι χαλαρη και δεν κανω γυρους για παρκινγκ..Μεσημερι στην κινηση ειμαι στο 8,0...
Σε ταξιδι ειμαι στο 5,5-6,0 και ταχυτητες 100-130.Τωρα αν ξεφυγω σε χιλιομετρα ανω των 130 140 κοκ ε εκει ξεφευγει δραματικα..
Η διασταση μου ειναι 195-45-16 και το αμαξι ουσιαστικα μαμα Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 12:57:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης το που κυκλοφορείς (κινηση),
το που μενεις (ανυφόρες ή φλατ) και
το που παρκάρεις (γκαραζ ή μανουβρες και ψαξιμο γυρω-γυρω καμποση ωρα)

ο μετρητης επηρρεαζεται απο ολα τα παρπάνω για του μεσο ορο συνολικη καταναλωσης ωστε για να ειναι ρεαλιστικη η τιμη που δινει και να μπορει να βγει ενα συμπερασμα κοστους χρησης.

εξελιξη του μονου μετρητη των 206 ειναι εκεινοι αλλων πιο νεων (307/308) ή μεγαλητερων μοντελων (407) πεζω που εχουν 2πλους ή και 3πλούς μετρητές και μπορεις να βγάλεις επημερους συμπερασματα χωρις να μηδενίσεις τον συνολικο μετρητη


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 13:09:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shiba, και εμενα η καταναλωση μου ειναι περιπου 9μιση με 10 λιτρα στα 100... 17αρια σε 206cc ...

βεβαια εχω και ραλοχταποδο και εκεντρα ραλλυ.. νομιζω οτι και αυτα ρουφανε λιγο παραπανω...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 13:10:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω μιλαμε για τρελη διαφορα...που 6,5 που 10 που εχω εγω..μηπως να το ψαξω πιο βαθεια μιας ακομα και αυτα που ειπε ο μανθος θα επρεπε να καιω πιο λιγο..μιας κα ιεχω γκαραζ δεν μενω σε ανηφορες και γενικα δεν το κυκλοφορω πρωι-μεσημερι που η κινηση ειναι περισσοτερη


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 13:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μηδενισεις τον μετρητη σου.Και για μια εβδομαδα θα πηγαινεις ΝΟΡΜΑΛ.Θα εχεις δηλαδη στο μυαλο σου τον τροπο που πατας το γκαζι αλλα οχι σε σημειο που να πιστευεις οτι πηγαινεις αργα.Ενα tip που βοηθαει ειναι το κλασσικο ταριφατζιδικο..την πρωτη την ανοιγεις ισα ισα για να ξεκινησει το αμαξι 1500-1600 σαλ..
Αλλαγες μεχρι 3.500 σαλ και εννοειται αν γουσταρεις να ανοιξεις και με κανεναν ''ενδιαφερομενο'' καντο!!!
Μολις κανεις το τεστακι αυτο τοτε μιλαμε.. Wink

Οι κλασσικες ταλιμπανιστικες βολτες του στυλ σημερα εχω κ@υλες και ολη μερα ανοιγω 6αρες σιγουρα θες δεν θες θα στην παει την καταναλωση πανω απο 10...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 13:36:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν σου πω οτι μεγιστες στροφες μου ειναι 3500-4000 δεν θα με πιστεψεις...κατι αλλο γινεται δεν εξηγειται αλλιως...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 14:17:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε, ναι ρε... Κάτι άλλο παίζει, πέρα από τη διάσταση των τροχών.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 14:27:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα 17αρια σε ανεβαζουν περιπου 1 λιτρο στα 100 να ξερεις...
απο κει και περα δες τον λ σου... αν εχει προβλημα θα σου ανεβασει στα υψη την καταναλωση , εμενα οταν χαλασε πηγε η καταναλωση 12-13 λιτρα στα 100 Crying or Very sad


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1223s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on