PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Προβλημα με διαφορικο σε Gt
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 21:55:23    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Προβλημα με διαφορικο σε Gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχάς χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ασφάλεια....!!
Το πρόβλημα είναι το εξής. Έχει 1-2 εβδομάδες που όταν στρίβω ακούω ένα βουητό το οποίο προέρχεται από το μπροστά μέρος του αυτοκινήτου.
Το πήγα λοιπόν στην Auto motivo στον Γέρακα για έναν έλεγχο και μου είπαν πως ο θόρηβος αυτός προέρχεται από το διαφορικό.....!!! και πως μάλλον θα χρειαστεί αλλαγή την οποία δεν ξέρουν ακόμα αν θα μπει εντός εγγύησης....Το αυτοκίνητο είναι μοντέλο 10/08 και έχει 19.500χλμ....
Ξέρει κανείς παρόμοιο περιστατικό.....?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 22:03:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι υποχρεωμενοι να στο βαλουν στην εγγυηση καθως δεν θεωρειται αναλωσιμο,εκτος φυσικα και αν το αυτοκινητο εχει οτιδηποτε το μη εργοστασιακο επανω οποτε αυτοματα θα βρουνε πατημα για ανακληση της εγγυησης... Sad

Κατα πασα πιθανοτητα ειναι τα γνωστα ρουλεμαν του διαφορικου τα οποια εχουν αθλια ποιοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 22:29:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αυτοκίνητο είναι πλήρως εργοστασιακό. Κι εγώ έτσι ήξερα αλλά μου είπαν την δικαιολογία οτι μπορεί να οφείλεται σε κακή χρήση......!!!!! και γι'αυτό το λόγο μπορεί να μην μου το καλύψουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 22:39:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην σκας...
Πες τους οτι δεν αναφερεται στην λιστα αναλωσιμων του manual και αν δεν το καλυψουν θα κινηθεις νομικα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 22:48:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκτός από αυτό....Νομίζω πως δεν δικαιολογείται σε καμοία περίπτωση τέτοιου είδους βλάβη σε μόλις 19.500χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 22:52:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μωρε τα ρουλεμαν ειναι τοσο μαπα που το δικαιολογουν απολυτα,απλα ειναι υποχρεωση τους να τα αλλαξουν μιας και δεν φταιει ο πελατης για αυτο. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 10:13:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και μενα το κανε...στα πολυ λιγα χλμ οταν εστριβα βουητο ελαφρα...μου λεγαν παπαριες πραγματικα παπαριες...οτι ειναι αισθητιρες κ μαλ***ες...πηγενα ετσι για καμια 20000χλμ το χε παρουσιασει απο πολυ λιγα χλμ δεν θυμαμαι καμια 10000....εβαλα το μπλοκε με νεα ρουλεμαν και τελος ο θορυβος...αρα ηταν θορυβος διαφορικου οπως απο την αρχη πιστευα κ αυτοι μου λεγαν οτι να ναι.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 14:10:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο, ξέρεις τα μαμά ρουλεμάν των ΜΑ (106 S2) τι μάρκας είναι?

Το σετ επισκευής που έχω στα χέρια μου (peugeot) περιλαμβάνει ρουλεμαν διαφορικού της Timken που θεωρούνται απ'τα καλύτερα...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 15:36:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SKF,μακραν τα καλυτερα με διαφορα(σαν aftermarket). Wink
Και τα Timken ειναι γνωστα απλα στα SKF εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια καθως τα εχω δει σαν εργοστασιακη προτιμηση σε ανταλλακτικα PS/RS/κλπ.

Τα μαμα δεν ξερω τι ειναι,μην σου λεω μπουρδες... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 15:52:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αndroid ακριβώς αυτό. Στα λίγα χιλιόμετρα. Εσύ δεν μπήκες σε διαδικασία αλλαγής του απο την Peugeot όμως έτσι δεν είναι....? Προχώρησες από μόνος σου σε αντικατάστασή του με μπλοκέ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 16:17:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Yποτίθεται ότι τα Timken είναι ανώτερα των SKF... τώρα δεν έχω κάνει και ανάλυση της μοριακής δομής του μετάλλου, απλά το τι ακούγεται λέω (χμμμ μ'εχει επιρεάσει κ ο αισειτζ λίγο).


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 17:31:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

'Andy'-lag έγραψε:
Αndroid ακριβώς αυτό. Στα λίγα χιλιόμετρα. Εσύ δεν μπήκες σε διαδικασία αλλαγής του απο την Peugeot όμως έτσι δεν είναι....? Προχώρησες από μόνος σου σε αντικατάστασή του με μπλοκέ.



εμενα δεν λεγαν καν οτι ειναι διαφορικο...οτι ειναι απο το abs λεγαν κ οτι ετσι κανει και δεν γινετε τπτ...ελα που δεν εκανε ομως 10000 που το χα κ οταν εβαλα μπλοκε δια μαγειας σταματησε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 20:59:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάλι καλά να λέω δηλαδή ε....?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 21:10:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό ξαναπέστο!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife206 (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi Blue-Black

Ένταξη: 30 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 229
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 21:17:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Very happy Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Δεκ 2009, 11:46:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα εκτος απο αυτο στο διαφορικο ακουγεται και ενα οξυ στριγκλισμα απο το διαφορικο οταν σπινιαρω (σαν να τριβοναται με δυναμη μεταλα) και ολο λεω να το κοιταξω και ολο βαριεμαι να παω...


Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Δεκ 2009, 14:29:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α ναι ξέχασα...ακούγεται ΚΑΙ αυτό....ειδικά αν για παράδειγμα βιάζομαι να βγω από καπου με την όπισθεν και βάλω κατευθίαν πρώτη για να φύγω, ακούγεται ακριβώς αυτό που λες κι εσύ. Και ο θόρυβος είναι όντως πολύ έντονος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Δεκ 2009, 19:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

'Andy'-lag έγραψε:
Α ναι ξέχασα...ακούγεται ΚΑΙ αυτό....ειδικά αν για παράδειγμα βιάζομαι να βγω από καπου με την όπισθεν και βάλω κατευθίαν πρώτη για να φύγω, ακούγεται ακριβώς αυτό που λες κι εσύ. Και ο θόρυβος είναι όντως πολύ έντονος...


μια απο τα ιδια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Δεκ 2009, 19:46:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα τέτοιο βουητό ακούω κι εγώ όταν στρίβω δεξιά σε πέταλο στροφή με πρώτη ταχύτητα και λίγα χλμ.Νόμιζα ότι φταίει το λάστιχο ή το οδόστρωμα και δεν έχω δώσει σημασία γιατί μόνο εκεί το κάνει.Φταίνε όντως τα ρολεμάν του διαφορικού?Κινδυνεύει να σπάσει κάτι και να μείνουμε στο δρόμο??? ή θα αυξηθεί το πρόβλημα και θα ακούγεται σε όλες τις περιπτώσεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gulik 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Clio 172 ph1

Ένταξη: 15 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 309

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Δεκ 2009, 20:47:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως βγάζει παρόμοιο θόρυβο και η κρεμαγιέρα;
Ή τίποτα από τα υγρά του τιμονιού;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2925s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on