PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Διαφορες σασκι 106 8V-GTI-16V

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 17:08:07    Θέμα δημοσίευσης: 106 - Διαφορες σασκι 106 8V-GTI-16V Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω μια ερωτηση και οποιος γνωριζει απανταει.Τα 106 MK2 ειτε ειναι 8v ειτε 16V ειτε GTI εχουνε διαφορες στο σασι τους?Στις κολλησεις τους,ενισχυσεις τους σε καποιες βασουλες τους???Οσοι με αγωνιστικα θα μπορουνε να απαντησουνε πιο ευκολα φανταζομαι αλλα και οποιος αλλος ξερει μου λεει.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 17:33:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,τα ΜΚ2 ειναι ιδια.
Στα ΜΚ1 εγιναν οι αλλαγες οι οποιες ειναι περιπου 3 φορες(απο οτι εχω καταλαβει μεχρι τωρα).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιαν 2010, 10:34:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή χρονιά
Τα ΜΚ2 έχουν διαφορές μόνο τα τελευταία μετά το 2000 σε κάτι βασάκια στο χώρο της καμπίνας που δεν παίζουν ρόλο αν θες για αγωνιστικό


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Σεπ 2014, 22:25:44    Θέμα δημοσίευσης: Xsi..... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απορία για τα xsi,γνωρίζω οτι τα πρώτα είχανε 2 βιδες στα τόπ μαουντ και τα επόμενα τρεις.

Απο εξοπλισμό είχανε έρθει ποτέ με Α/C και ΑΒS????

Μιλώ για τα 1.4αρια ΟΧΙ για τα 1.6 8V τα τελευταία που ξέρω οτι είχανε Α/C.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Σεπ 2014, 23:02:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα 14αρια αρκουδισιον λιγο δυσκολο, και abs ακομη πιο δυσκολο.
Ειχα xsi, πολυ ομορφο, το Gti της πρωτης σειρας ουσιαστικα.
Ακομη πιο ομορφο το 1.6 8ν xsi Με το βελουδινο του σαλονακι.
Καποτε ειχε βγει ενα μπορντω 1.6 στο car αλλα το ταμειο ηταν μειον.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Σεπ 2014, 21:51:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστώ Λευτέρη,στην Αγ Παρασκευή υπαρχει μπορντω LE MANS XSi.....πολυ σπάνιο.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2014, 07:06:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειχαν ABS.. το δικο μου με εργοστασιακο ABS ειναι. ουσιαστικα ειναι μονο για τις μπροστα ροδες, οι πισω δεν εχουν αισθητηρες , εχουν μονο ρυθμιστες σε καθε ροδα.


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2014, 08:00:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
Απορία για τα xsi,γνωρίζω οτι τα πρώτα είχανε 2 βιδες στα τόπ μαουντ και τα επόμενα τρεις.
Απο εξοπλισμό είχανε έρθει ποτέ με Α/C και ΑΒS????
Μιλώ για τα 1.4αρια ΟΧΙ για τα 1.6 8V τα τελευταία που ξέρω οτι είχανε Α/C.


Όπως είπε και ο Ζάχος είχαν ABS αλλά υπήρχαν και αρκετά με a/c,απλά ήταν προαιρετικό και σπάνιο στα 1.4lt,έχουν έρθει όμως Ελλάδα.

m_power_lunatic έγραψε:
Σε ευχαριστώ Λευτέρη,στην Αγ Παρασκευή υπαρχει μπορντω LE MANS XSi.....πολυ σπάνιο.


Το έχω πετύχει κι εγώ,στην πλατεία και σε κάποιο στενό.




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2014, 11:50:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η αληθεια ειναι οτι εργοστασιακο A/C σε 14αρι δεν εχω δει ακομα.... το κουμπι για το A/C που το ειχανε? και λογικα δεν πρεπει να ειχε και ανακυκλωση αερα....
και το δικο μου ειναι του '92, απο τα πρωτα μοντελα με 2 τρυπες στα top mount, με ηλεκτρικα παραθυρα αλλα χειροκινητους καθρεφτες και χωρις ηλιοροφη (η αληθεια ειναι οτι την ηθελα) . τωρα πως δεν εχει τιποτα αλλο και εχει ABS....?? Confused αποριας αξιο....


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2014, 13:12:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανακύκλωση Ζάχο δεν ξέρω αν είχε,το κουμπί ήταν ή στην κονσόλα με τους υπόλοιπους διακόπτες ή στο μικρό κονσολάκι στα πόδια του οδηγού.
Εκτός απο το τότε φυλλάδιο του 106 (1992) που ανέφερε το a/c σαν προαιρετικό εξοπλισμό έχω πετύχει XSi 1.4 με a/c,το ένα αφού είχα πάρει ήδη το 106 Crying or Very sad
Απ'ότι ξέρω πρέπει να υπάρχει ακόμα ένα τροπέτο 1.4 στην Κόρινθο με a/c - τού έχω πάρει κάποια πράγματα.
Το eurofighter μήπως είναι εισαγωγής?

Υ.Γ.
Πού χάθηκες ρε φίλε?




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2014, 19:47:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_power_lunatic έγραψε:
Σε ευχαριστώ Λευτέρη,στην Αγ Παρασκευή υπαρχει μπορντω LE MANS XSi.....πολυ σπάνιο.

Mπινγκο!
Σωστοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςς!!!!!!!!!!!
Το εχω ξαναγραψει νομιζω το κουφο με το xsi μου,
Ενα παιδι που εγραφε εδω ο Badspud που εινα και καλος φιλος, ειχε ενα μαυρο xsi με πινακιδα 6637 μαυρο το οποιο οταν τρακαρε το ειχαμε στην πιλοτη μου.
Οταν εψαχνα xsi, αυτο που πηρα τελικα ηταν μαυρο με πινακιδα 7637 επισης μαυρο ακριβως ιδιο ολοιδιο με του Badspud! (με ηλεκτρικους καθρεπτες αλλα χωρις abs)
Πολυ ωραιο αυτοκινητο, αν το καλυτερο μου ηταν το 106 Gti Που ειχα, το δευτερο ηταν το xsi.
Δυστυχως το xsi ουτε ξερω που βρισκεται και δεν εχω ουτε φωτο του.[/list]


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Σεπ 2014, 06:03:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και το συζηταμε, ψαχνομαι για ενα καλοδιατηρημενο XSi και πολυ περισσοτερο για ενα μαμα 16αρι με ιδιους αριθμους... Αν πεσει κατι στην αντιληψη σας μιλατε! Wink


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Σεπ 2014, 23:14:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

XSi με "αρκουδα" εβγαινε οντως κανονικα,απλά ελαχιστοι το πληρωσαν.
ABS επισης εβγαζε και κυκλοφορησαν αρκετα περισσοτερα...

Βασικα ηρθαν σε λιγες παραλαγες στην Ελλαδα...
Οι κυριες διαφορες τους ηταν οι ηλεκτρικοι καθρεφτες,η ηλιοροφη,ο μπροστινος προφυλακτηρας και το ABS.
Μαζι και η αλλαγη στο σασι με τις 2 και 4 τρυπες στους θολους...

Αυτα που δεν ειδαμε ποτε στην ελληνικη αγορα ηταν τα μη καταλυτικα 1400αρια οπως και τα συλλεκτικα Le Mans που ηταν αποκλειστικα 1400αρια.
Απλά το χρωμα των Le Mans εγινε σαν στανταρ επιλογη στα 1600αρια,καμια σχεση ομως με Le Mans.
Τα LM ειχαν δερματινο σαλονι και προσκεφαλα με περιστροφικη ρυθμιση,πραγμα που τα κανει να ξεχωριζουν ευκολα. Wink

Υ.Γ. Το μπορντω που λετε,δεν ειναι Le Mans,ειναι απλά ενα TU5 XSi.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Σεπ 2014, 23:56:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο αντι για xsi γραφει le mans με σχετικο ταμπελακι.

Τα 14αρια ειναι ολα μη καταλυτικα?

Ο προφυλαχτηρας στα 14αρια ειναι ο ιδιος με τα 13αρια αλλα χωρις το μαυρο φιλετο χαμηλα ετσι δεν ειναι????


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 00:02:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο αντι για xsi γραφει le mans με σχετικο ταμπελακι.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Σεπ 2014, 14:52:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:


Υ.Γ. Το μπορντω που λετε,δεν ειναι Le Mans,ειναι απλά ενα TU5 XSi.


Στέλιο όντως θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα,όταν το πέτυχα στο στενό σταμάτησα δίπλα του για να το δώ καλύτερα,στην πόρτα είχε το σηματάκι με την "μινιατούρα" του 905 και είχε δερμάτινα καθίσματα.Ίσως να είναι εισαγωγής γιατί δεν έχω πετύχει πουθενά αλλού κάποιο άλλο Le Mans. Rolling eyes
Οι διαφορές με τον προφυλακτήρα στα Xsi που έχω εντοπίσει είναι αυτές :



και :



Ο πρώτος είναι χωρίς την πλαστική γρίλια στην μέση και με πιο στενή εισαγωγή & μάλλον πρέπει να ήταν στην μη καταλυτική έκδοση του XSi με το K6B μοτέρ και ο δεύτερος απο το 1992 και μετά στο καταλυτικό KFZ.
(...just guessing...)
Η διαφορά με του Rallye 1.3 είναι ότι στο XSi βάφεται μόνο απο την μέση & κάτω ενώ στο 1.3 είναι ολόκληρος βαφόμενος και αντί για προβολάκια έχει γρίλες.






Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1235s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on