PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αλλαγή χρώματος

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 22:18:09    Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή χρώματος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον σκεπτομαι σοβαρά να αλλάξω χρώμα στο σαξό μου.

Ειναι που εινια μπουρδελο και χρειάζεται βαψιμο,οποτε λεω να γινει και η αλλαγη.

1ον) τι διαδικασια πρεπει να ακολουθηθεί στο ΚΤΕΟ/μηχανολογικο?

2ον) το αυτ/το ειναι τωρα ασημι.Υπαρχουν καποιοι περιορισμοι στο ποιο χρώμα θα χρησιμοποιηθεί? (κατα 99% θα το βαψω ασπρο)

Ελεω κοστους δε θα βαψω χωρο μηχανης,αλλα μονο καροτσα απ'εξω και καμπινα επιβατων.
Να ξηλωσω μηπως και ταμπλώ ή δεν χρειαζεται?


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 22:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον φιλε σταυρε,αν το κανεις ιδιο η παρομοιο χρωμα τοτε δε χρειαζετε κανενα χαρτι,ουτε καν να αλλαξεις την αδεια.αν κανεις εντελως αλλαγη χρωματος,τοτε απλα πας στο υπουργειο με την αδεια κ λες οτι αλλαξες χρωμα στο αμαξι κ σου βγαζουν καινουρια με το καινουριο χρωμα.
ο κολητος που εβαψε το 106 του,κατεβασε κ μοτερ,εβγαλε τα καθισματα κ αφησε μονο την καροτσα,εβγαλε τα λαστιχα απο τις πορτες(κ εβαλε καινουρια) κ το εβαψε ολο.ενας αλλος φιλος,το εβαψε μονο εξωτερικα,χωρις να βγαλει το παραμικρο,απλα εκανε το χρωμα πιο μεταλλικο,αλλα οταν ανοιγεις τις πορτες η το καπω,φαινεται η διαφορα Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 22:50:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγο,δε με πειραζει αν ανοιγω το καπω και βλεπω το ασημι...

Ουτως η αλλως το αμαξι δν θα πουληθει,οποτε δεν αγχωνομαι.

Αλλα ναναι απ'εξω ασπρο και μεσα ασημι, (ειδικα τωρα που το χω ξηλωμενο) ε ειναι λιγο πατσουλέ Razz

Επειδη θα το κανω ασπρο,αρα πρεπει να αλλαξω αδεια,ωραια απλό μου ακουγεται θα το κανει ο ασφαλιστης μου Laughing

Για να γινει καλή δουλεια μαλλον πρεπει να βγαλω και ταμπλω λες ε?

Η να τα βγαλω ολα και να βαλω κι ενα κλουβι... Rolling eyes


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 22:57:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ταμπλο δεν εχει τυχει να βγαλει κανενας φιλος που εχει βαψει,οποτε δε νομιζω οτι θα χρειαστει να βγαλεις το ταμπλο.εξαλου κ να το βγαλεις,θα δεις οτι κ απο το εργοστασιο θα εχει πεσει πολυ λιγο εως κ καθολου χρωμα εκει απο πισω,τι να προλαβουν να βαψουν με 1 κιλο χρωμα που ειχαν για καθε αμαξι,106-σαξο...? Laughing Laughing Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2009, 01:50:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να κι αλλος που θελει να βαψει απο ασημι σε ασπρο! Κι εγω το σκεφτομαι να βαψω ολικα το 106 μου μιας και το χρωματακι του θελει φρεσκαρισμα,αλλα δε θελω παλι ασημι αλλωστε το χρωμα που παντα γουσταρα στο 106 ειναι το ασπρο και με την επικειμενη αλλαγη μοτερ σκεφτομαι να κανω την κινηση προς το λευκο! Το θεμα που με απασχολει ειναι,ποια σημεια της καμπινας ειναι βαμμενα για να ξερω αν θα χρειαστει να το "γδυσω" ολο μιας και θελω το αυτοκινητο να μοιαζει εργοστασιακο και να μη φαινεται πως το πασαλειψα Laughing Λοιπον Σταυρε (kane) αν το βαψεις πριν απο 'μενα ποσταρε καμια φωτο απο την καμπινα να παρω μια ιδεα για το πως ειναι πριν και μετα.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2009, 08:13:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θελεις τη γνωμη μου καταρχην ναι συμφωνουμε το αυτοκινητα σου ισως να θελει ενα φρεσκαρισματακι ειδικα μαλιστα αν σκοπευεις να μην το αποχωριστεις ποτε κι ολας.
Στο δια ταυτα προσωπικα εγω δεν θα το αλλαζα χρωμα μονο και μονο για να αποφυγω ολη τη βαβουρα γδυσιματος του αυτοκινητου.
Οπως σου ειπαν και τα παιδια πιο πανω η αλλαγη χρωματος σαν γραφειοκρατικο φαινομενο δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.
Ολη η δουλεια ειναι το γδυσιμο.
Κατ εμε αν το κανεις βαψτο ολο, κοινως κατεβαζεις μηχανη σαζμαν, και γδυνεις ολο το εσωτερικο αφηνωντας αν θες το ταμπλο.
Αλλαζεις φυσικα λαστιχακια οπως σου ειπαν πιο πανω βαζοντας καινουργια και για καλυτερη μονωση του αυτοκινητου.
Αν αποφασισεις να το βαψεις λευκο βαφτο στο χρωμα του golf gti.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2009, 23:22:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.saxosportsclub.com/ForumsPro/viewtopic/t=31250/start=390.html


Mια ιδεα για το τι και πως.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 20:14:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνο, μας κ@ύλωσες, βραδιάτικα... Εντομεταξύ, το συγκεκριμένο είναι ο ορισμός του "Σαξόραλλου", μιας και έχει ταμπλώ από 106. Laughing Laughing Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 20:47:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θες να σε καυλωσω κι αλλο?

παρε να χεις...

Ο λογος για τον οποιο δε κοιμαμαι τα βραδυα και ισως πουλησω και το ΒΕ σαζμαν μου.




Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 10:07:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:

Ο λογος για τον οποιο δε κοιμαμαι τα βραδυα και ισως πουλησω και το ΒΕ σαζμαν μου.



Να μην πουλησεις το ΒΕ και να κανεις υπομονη να βαλεις και το κλουβι.


Sinanai έγραψε:
Πάνο, μας κ@ύλωσες, βραδιάτικα... Εντομεταξύ, το συγκεκριμένο είναι ο ορισμός του "Σαξόραλλου", μιας και έχει ταμπλώ από 106.


Laughing Laughing Laughing



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 11:16:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν ειχα κανει αλλαγη χρωματος στην ασκονα μου Love , απο σκατι σε γκρι της volvo, ναι μεν βγαλαμε σαλονι και ταπετσαριες , αλλα κινητηρα δεν πειραξαμε.
Θελω να πω πως Σταυρο ειναι ευκολο να βαψεις και το χωρο κινητηρα στα πλαγια-εσω φτερα κλπ.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 11:42:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σπυρο θεωρω πως αφου θα μπει που θα μπει στη διαδικασια να ξηλωσει

εφοσον φυσικα μιλαμε για σωστη δουλεια το ανεβασμα κατεβασμα κινητηρα

μπορει να εχει μια επιπλεον(μικρη θεωρω μπροστα στο συνολικο κοστος)

επιβαρυνση δεν ειναι ομως κατι χρονοβορο απαιτωντας πολλες εργατοωρες.

Εδω για πλακα πια εχουμε φτασει στο σημειο να ανεβαζουμε κατεβαζουμε κινητηρες.

Ισως το σαζμαν να ειναι πιο χρονοβορο και κουραστικο... Laughing Laughing



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 11:45:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε χρειαζεται να φτασει στο σασμαν για να βαψει!
Θα βαλει εφημεριδες οπως στις φωτο που εβαλες Πανο, και θα βαψει και τα φτερα απο μεσα και ειναι οκ!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 11:51:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε δουλειες που εχω δει Σπυρο μπροστα στα ματια μου σε ολικη βαφη

ακομα και εσωτερικου κατεβαζουν μηχανη σαζμαν.

Τωρα τι να σου πω,μπορει και με το τροπο που περιγραφεις να ειναι εξ ισου

αποτελεσματικο.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 15:03:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παλι λεω να το πουλησω στο λευτερη που ειναι νεος να το χαρει και να παρω ενα 107 ή κανα σαξο 1.1 να ησυχασω.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 15:42:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σβηστε το θεμα.
Δεν μπορω να ασχολουμαι με εβραιους χαμηλο τι τω πνευματι. Evil



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0909s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on