PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106/206/207 - Συμβατότητα ζαντων και 4pot Brembo απο 406 V6
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Ιαν 2013, 02:18:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειτε 15αρα ειτε 16αρα θες από ΕΤ16 και κάτω και με ακτινες που να ειναι οσο γινεται προς το εξω μερος της ζαντας

οι kosei k1 (με τις 2πλες ακτινες) με ΕΤ16 κάνουν οριακα αλλα κάνουν
οι team dynamics Pro race 1,2 με ΕΤ 16 δεν κάνουν - θελουν λιγοτερο)

και πάει λεγοντας...

εχεις βρει καποιες 15αρες που σου αρεσουν?

οσο μικροτερο ειναι το ΕΤ τοσο πιο νευρικο γινεται το τιμονι στις λακουβες και κακοτενιες των δρομων, πάντως 6"χ15" ΕΤ 16 ζαντα σε 206 δεν χαλαει σε τιποτα το αμαξι -- αν βρεις τετοιες 15αρες κοσει κ1 / οζ σουπερτουρισμο / κλπ με τις εκτινες "εξω-εξω" παρτες -- ή τουλαχιστον βαλε πρωτα τα φρενα με δανειςκεςοτιδηποτε 15αρες και δανικους αποστατες και μετα οτι ζαντα βρεις και σου αρεσει δοκιμασε την να δεις αν μπαινει η ακουμπανε οι ακτινες απ την μεσα τους πλευρα στην δαγκανα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
n4speed (Μάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 16V Colorline

Ένταξη: 10 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Φεβ 2013, 21:41:44    Θέμα δημοσίευσης: etoimos Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτοιμος!! Μπήκαν τα φρένα από το 406 με σωληνάκια αεροπορικού τύπου σε 15αρες αλουμινίου μαζί με λάστιχα dunlop 195/50R15 Blueresponse.

Το μικρότερο Offset ως τώρα θετική εντύπωση μου έδωσε.

Όσον αφορά τα φρένα τώρα , έχω πολύ σπογγώδη αίσθηση στο πεντάλ. Δηλαδή στο τέλος της διαδρομής κοκαλώνει το αυτοκίνητο. Την αρχή είναι πολύ χειρότερο από πριν )παρόλο που πριν είχα δίσκο εντελώς φαγωμένο (3-4 χιλιοστά). Βεβαια ίσως θέλει στρώσιμο. Υποψιάζομαι βέβαια ότι δεν έγινε καλή εξαέρωση. Εγινε με τον συμβατικό τρόπο ενώ έχω ESP.

Μήπως να ξανακάνω εξαέρωση με διαγνωστικό? Που μπορώ να την κάνω? Ή είναι νορμαλ έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mitsos 306 (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2009) & 205 1.1 (1990)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 234
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Φεβ 2013, 14:50:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχει μηχανημα που κανει εξαερωση στα φρενα χωρις "πατα πολλες φορες, καρατησε πατημενο, ασεεεεε..."


Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
n4speed (Μάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 16V Colorline

Ένταξη: 10 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Φεβ 2013, 15:50:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mitsos 306 έγραψε:
υπαρχει μηχανημα που κανει εξαερωση στα φρενα χωρις "πατα πολλες φορες, καρατησε πατημενο, ασεεεεε..."


Τελικά έγινε η δουλειά σωστά. Πήγα στον Ρουβελα , τον φρενά. Καταρχάς οι δίσκοι που είχα προμηθευτεί μεταχειρισμένους μαζί με τις δαγκάνες ήταν στραβοί. Δεν πήραν από τόρνο και αλλάχθηκαν με καινούριους Zimmermann 283x26. Έγινε σωστή εξαέρωση με διαγνωστικό μέσω του ESP και πλέον έχω φρένο και έχω και πεντάλ. Και καλύτερο πεντάλ από πρίν με τις μαμά δαγκάνες. Χωρίς να αλλάξω τρόμπα ή κάτι.

Τώρα με τις τετραπίστονες βλέπω πολύ καλή γραμμικότητα στο φρενάρισμα. Εγώ αποφασίζω πόσο θα φρενάρω.

Φουλ φρένο δεν έχω πατήσει ακόμα γιατί στρώνω τους δίσκους. Αλλά είναι τόσο ωραίο το σύστημα και δυνατό που δεν έχει χρειαστεί ακόμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Φεβ 2013, 20:16:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεγειες
καλα φρεναρισματα και αχρειαστα να ναι... Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mitsos 306 (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2009) & 205 1.1 (1990)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 234
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Φεβ 2013, 22:01:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα φρενα!


Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
noa180rs (Nick)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 RALLYE

Ένταξη: 09 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Φεβ 2013, 09:22:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια να ρωτησω κατι θελω να βαλω τα brembo φρενα απο 406 και εχω βαλει της braid 7x17 et20 τι λετε θα μπαινουν


207 RALLYE 150ps
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mitsos 306 (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2009) & 205 1.1 (1990)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 234
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Μάρ 2013, 09:57:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

noa180rs έγραψε:
παιδια να ρωτησω κατι θελω να βαλω τα brembo φρενα απο 406 και εχω βαλει της braid 7x17 et20 τι λετε θα μπαινουν


δεν ξερω αν μπαινουν αλλα ξερω οτι θελω φωτο απο τις ζαντες φορεμενες γιατι ειναι απο τα αγαπημενα μου σχεδια!


Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1443s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on