PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

NEO 206 GTI ?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Σεπ 2003, 12:44:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pughell έγραψε:
Παιδια υπολογιζω μεσα στον Οκτωβριο να εχω πουλησει το ραλλακι μου και να "κλεισω" το RC.
Αν και εχω ενδοιασμους για το αν θα πρεπει να προτιμησω το GTi ή το RC,πιστευω οτι το δευτερο αξιζει τα επιπλεον χρηματα του.
Ασχετο αλλα μην σκεφτειτε τιποτα περιεργο,με δοσεις θα το παρω... Laughing
Το θεμα ειναι οτι παρολο που εχω φιλο πωλητη μεσα στην Peugeot-Μπροζος,μου ειπε οτι χρειαζεται 1500 ευρω για να κανεις το δελτιο παραγελλιας!!! Shocked Mad
Ενταξει,δεν λεω,και εγω οταν ημουν στην Opel,ζητουσαμε καποιο συμβολικο ποσο για το δελτιο αλλα αυτο δεν ηταν παραπανω απο 300-500 ευρω...Οταν τον ρωτησα μου ειπε οτι το ζηταει η Lion αλλα επειδη ημουν στον χωρο,ξερω οτι η Lion δεν εχει καμια σχεση με τις προκαταβολες για το "καπαρωμα" των αυτοκινητων,γιατι ειναι εντελως ανεξαρτητες εταιριες.Οποτε εχω διλλημα για το τι συμβαινει γιατι ειναι εντελως κοροιδια να εκμεταλλευεται καποιος τους τοκους μισου μυρριου για 4-5 μηνες...
Για πειτε καμια αποψη...



Στελιο,μια χαρα αμαξι θα πρεπει (λογικα) να ειναι το RC ,αλλα πιστευω οτι αξιζει τον κοπο να ερευνησεις (αν δεν το εχεις κανει ηδη) λιγο περισσοτερο το GTI.Και τα 2 ειναι πολυ καλυτερα απο ολα τα αλλα 206 απο θεμα ποιοτητας.Η μερα με τη νυχτα για την ακριβεια.
Για γκαζια,δεν θα πω τιποτα,καθως τις ξερεις τις οποιες διαφορες τους(μικρες κατα τη γνωμη μου..... το gti μια χαρα παει...)
Κλεινοντας,επειδη διαβασα οτι τα χρηματα θα τα καταβαλεις με δοσεις,σκεψου και τα περιπου 7.000 ευροπουλα(πολλα κατα τη γνωμη μου),που ειναι η διαφορα τους...
Anyway οποια και να ειναι η τελικη σου επιλογη,να ειναι καλοριζικο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Σεπ 2003, 20:26:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω οτι η διαφορα ειναι σεβαστη απλα επειδη με διακατεχει εντονα το μικροβιο του πειραγματος,ειπα να παρω μια φορα ενα ετοιμο αμαξι απο το εργοστασιο μπας και βαλω λιγο μυαλο...Γιατι αν παρω το GTi αποκλειεται να αρκεστω στα 136,ουτε στην μαμα αναρτηση...Και επειδη δεν θελω να ανοιξω παρομοιο κεφαλαιο με το 13αρι μου,ειπα να σκιστω μπας και δω το φως! Laughing
Μεχρι στιγμης παντως τα πραγματα λενε κατα 98% RC...Το μονο που με προβληματιζει ειναι το χρωμα...Κοκκινο ή μπλε;Για μπλε με κοβω αλλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 17:07:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pughell έγραψε:
Συμφωνω οτι η διαφορα ειναι σεβαστη απλα επειδη με διακατεχει εντονα το μικροβιο του πειραγματος,ειπα να παρω μια φορα ενα ετοιμο αμαξι απο το εργοστασιο μπας και βαλω λιγο μυαλο...Γιατι αν παρω το GTi αποκλειεται να αρκεστω στα 136,ουτε στην μαμα αναρτηση...Και επειδη δεν θελω να ανοιξω παρομοιο κεφαλαιο με το 13αρι μου,ειπα να σκιστω μπας και δω το φως! Laughing
Μεχρι στιγμης παντως τα πραγματα λενε κατα 98% RC...Το μονο που με προβληματιζει ειναι το χρωμα...Κοκκινο ή μπλε;Για μπλε με κοβω αλλα...


Στελάρα μου άνοιξε όσα κεφάλαια θέλεις μόνο ένα μην ανοίξεις.. το κεφάλαιο "άπειρες δόσεις"....
Σου έυχομαι να πάρεις το RC πάντως γιατί σίγουρα θα είναι μακράν καλύτερο.
Άλλωστε αν παρεις το GTI θα το κάνεις RC σιγά σιγά...χεχε

Πάντως μακριά από χρέη!!!!!!!


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
NICK (ΝΙΚΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT Premium 1.4 (2000)

Ένταξη: 05 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 17:57:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pughell έγραψε:
Το μονο που με προβληματιζει ειναι το χρωμα...Κοκκινο ή μπλε;Για μπλε με κοβω αλλα...


ΚΟΚΚΙΝΟ...ΚΟΚΚΙΝΟ χωρίς σκέψη.Το έχω δει στην Αγγλία και είναι φανταστικό...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Σεπ 2003, 18:01:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pughell έγραψε:
Συμφωνω οτι η διαφορα ειναι σεβαστη απλα επειδη με διακατεχει εντονα το μικροβιο του πειραγματος,ειπα να παρω μια φορα ενα ετοιμο αμαξι απο το εργοστασιο μπας και βαλω λιγο μυαλο...Γιατι αν παρω το GTi αποκλειεται να αρκεστω στα 136,ουτε στην μαμα αναρτηση...Και επειδη δεν θελω να ανοιξω παρομοιο κεφαλαιο με το 13αρι μου,ειπα να σκιστω μπας και δω το φως! Laughing
Μεχρι στιγμης παντως τα πραγματα λενε κατα 98% RC...Το μονο που με προβληματιζει ειναι το χρωμα...Κοκκινο ή μπλε;Για μπλε με κοβω αλλα...


Σε αυτο με βρισκεις 100% συμφωνο.Καλο ειναι να παιρνεις ενα αυτοκινητο,απο τη μανα του δυνατο,και να μην προσπαθεις μετα με διαφορα παπατζιλικια να το κανεις δυνατο..
Το θεμα βεβαια,ειναι το κατα ποσο ενας ανθρωπος που εχει το μικροβιο του πειραγματος,μπορει να αρκεστει σε αυτα που προσφερει το RC.Σιγουρα,ειναι δυσκολο.Το ξερω,το κατανοω και το σεβομαι.Ο ανθρωπος,απο τη φυση του ειναι ανικανοποιητο πλασμα.Εδω βλεπεις οτι διαφοροι περνουν EVO,περνουν STI και παλι ψαχνουν το κατι παραπανω.Μανιταρια,εξατμισεις,αναρτησεις,quick swift και τα λοιπα καλουδια.Και ολα αυτα σε αυτοκινητα που ειναι φτιαγμενα με ορια και δυνατοτητες,πολυ παραπανω απο τις ικανοτητες ενος απλα καλου οδηγου.

Επειδη ξεφυγα λιγακι,ξαναλεω οτι οποια και να ειναι η επιλογη σου,(μαλλον το RC βλεπω να περνεις,αν κρινω και απο το avatar που εχεις βαλει ηδη στο προφιλ σου),ελπιζω και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,να ειναι καλοταξιδο και να το χαρεις οσο περισσοτερο μπορεις.

P.s. Επισης πολυ σημαντικο θεωρω το Post του Πανου(Pduke).Προσπαθησε οσο ειναι αυτο εφικτο,να περιορισεις τις πολλες δοσεις.Εκτος του οτι θα ριμαξουν την τσεπη σου,ξερω ατομα που δουλευαν μονο και μονο για να βγαλουν την δοση και τα εξοδα του αυτοκινητου.1000 φορες να αργησεις λιγους μηνες να το παρεις,παρα να μπλεξεις σε δοσεις που δεν τελειωνουν ποτε.Και στην τελικη,ανθρωποι ειμαστε,λαθη και στραβες συμβαινουν σε ολους,καλο θα ειναι να εχεις καποια πισηνη να μπορεις να τις καλυπτεις...
Βεβαια ολα αυτα που εγραψα,ειμαι σιγουρος οτι τα εχεις σκεφτει κι εσυ,απλα τα αναφερω,οχι τοσο για εσενα ειδικα,αλλα για ολους..
Αντε με το καλο....

P.s 2 Εγω βασικα θα ημουνα μεταξυ ασημι η μπλε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 08:56:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάλι το ξανασκέφτηκα...

Αμα το κλείναμε μαζί λες να μας κάνανε έκπτωση??? Rolling eyes Shocked


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 11:47:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα για τις δοσεις το σκεφτηκα και εγω...Το θεμα ειναι οτι σχετικα μεγαλη δοση μπορω να δινω,προκαταβολη δεν εχω στα χερια μου.Παρολα αυτα πηρα και την εγκριση απο την mother(βασικος παραγοντας για να παρεις αμαξι! Laughing ) οτι προκειμενου να παρω μεταχειρισμενο,καλυτερα να βαλω δοσεις και να το παρω καινουργιο και αν κολωσω καπου θα με βοηθησουν. Very happy

Για τα γκαζια θεωρω οτι ειναι πολυ μπροστα απο μοτερ και εκτος απο ενα φιλτρο Κ&Ν,αντε και κανενα καζανι,δεν μπορεις να βαλεις και τιποτα αλλο...

Για χρωμα μαλλον μπλε γιατι το κοκκινο "κοβει"...

Πανο ποτε θα παμε;;; Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 11:59:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pughell έγραψε:


Πανο ποτε θα παμε;;; Laughing Laughing Laughing


Σήμερα το απόγευμα.
Τι λες?


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 13:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pduke έγραψε:
pughell έγραψε:


Πανο ποτε θα παμε;;; Laughing Laughing Laughing


Σήμερα το απόγευμα.
Τι λες?


Καλά εσείς δεν κρατιέστε!!!! Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

[size=9](Υ.Σ. Καλά και εγώ στην θέση σας χειρότερά θα έκανα!!)[/size]


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 13:19:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλακα-πλακα σημερα με πηρε ενα παιδι για το 13αρι οποτε αν κατσει η δουλεια με βλεπω εντος εβδομαδος να κυκλοφορω...με το δελτιο παραγγελλιας στο χερι!!! Laughing Very happy Very happy Very happy

Πηγα και το ειδα την Δευτερα το πρωι στην Lion αλλα τσατιστηκα γιατι το ειχαν κλειδωμενο και οταν τους ειπα αν γινεται να το ανοιξουν μου απαντησαν "Δεν γινεται με τιποτα!Αν το ανοιγουμε για τον καθενα..." και τα πηρα ασχημα...Για αυτο και εγω θα παω να το "κλεισω" στον Μπροζο που δουλευει και ενα φιλαρακι μου εκει. Wink Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 13:19:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα περασα απο τη Lion ειδα απο κοντα το RC....
Εκατσα και στο μπακετ του.......

Παιδια,τι να σας πω......δεν περιγραφετε αυτο το καθισμα...Φοβερο,σε κραταει αψογα....

Στελιο , καλυτερα που δεν μπηκες μεσα,γιατι θα το επερνες και θα εφευγες...

Αφηστε που το αμαξι απο κοντα (γιατι στις φωτο το ειχαμε δει...) ειναι ΤΕΡΑΣ.....

Αντε.....καλοταξιδο να ειναι...Πανο-Στελιο.... Very happy Very happy Very happy





(το μονο που με ξενερωσε ηταν η ποιοτητα,που δεν δειχνει να ξεφευγει απο τα κλασικα προτυπα του 206.Στο χωρο του κινητηρα,μπορει να μην πεφτει καρφιτσα απο το τερας-μοτερ,αλλα τα γυμνα καλωδια υπαρχουν και σε αυτο το 206....Παλι καλα που πλεον μπηκε καλυμα στον εγκεφαλο...Ποιοτικα το περιμενα καλυτερο,γιατι πλεον ειναι ενα αμαξι που εχει 8.000.000,και οχι σαν τα δικα μας που εχουν 4.000.000.......)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 13:27:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pughell έγραψε:

Πηγα και το ειδα την Δευτερα το πρωι στην Lion αλλα τσατιστηκα γιατι το ειχαν κλειδωμενο και οταν τους ειπα αν γινεται να το ανοιξουν μου απαντησαν "Δεν γινεται με τιποτα!Αν το ανοιγουμε για τον καθενα..." και τα πηρα ασχημα...Για αυτο και εγω θα παω να το "κλεισω" στον Μπροζο που δουλευει και ενα φιλαρακι μου εκει. Wink Very happy


εεεεεεετσι εεεεεεετσι άστους να πεινάσουν αυτούς στην Lion Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 13:49:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να περάσω από την Lion! Και γρήγορα μάλιστα!!

Άραγε τα κλειδιά του RC που να τα έχουν κρύψει; Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2003, 20:48:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ακομα παντως δεν χωνεψα το νταβατζιλικι για τα 1500 ευρω... Mad Mad Mad
Μα την Παναγια ειχα τσατιστει τοσο πολυ που θα πηγαινα να κλεισω το Clio Cup... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0949s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on