PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πραγματικό βάρος 207 GT
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 11:25:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως έχω ξαναγράψει το αμάξι μου μετρήθηκε σε πλάστιγγα 1166 κιλά χωρίς την ρεζέρβα (η οποία είναι 17άρα). Παντελώς εργοστασιακό κατά τα άλλα και με μια παύλα πάνω από την ρεζέρβα στο ντεπόζιτο.

Ακριβώς υπό τις ίδιες συνθήκες είχε μετρήσει ο Γιώργος το 207 rallye προf/l, αλλά με ρεζέρβα ανάγκης επάνω, στα 1210κιλά.

Εαν όλα αυτά είναι σωστά και δεν υπάρχει κάποιο σφάλμα στις δύο μετρήσεις, οι οποίες έγιναν στην ίδια πλάστιγγα αλλά σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα, τότε τα δύο αμάξια έχουν διαφορά σχεδόν 50 κιλά.

Στο άμεσο μέλλον θα μετρήσουμε και πάλι τα δύο αυτοκίνητα σε άλλη πλάστιγγα όμως για να επιβεβαιωθεί το αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 11:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι 50, αν σκεφτεις πως η ρεζερβα αναγκης μαζι με γρυλλο και συμπραγκαλα ειναι κανα 15αρι . Γενικα παντως τα fl μου φενονται πιο "φτηνιαρικα" οσον αφορα τα εμπρος καθισματα. Τις πορτες δε τις θυμαμαι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 11:52:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Οχι 50, αν σκεφτεις πως η ρεζερβα αναγκης μαζι με γρυλλο και συμπραγκαλα ειναι κανα 15αρι . Γενικα παντως τα fl μου φενονται πιο "φτηνιαρικα" οσον αφορα τα εμπρος καθισματα. Τις πορτες δε τις θυμαμαι


Από ποιότητα κατασκευής, υφάσματα καθισμάτων και υλικών είναι ακριβώς ίδια. Μόνο το πάχος των πλαϊνών αλλάζει!
Οι πόρτες μάλλον είναι ίδιες με 207 gt.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 13:24:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρεπει να υπαρχουν διαφορες σε σημεια του πλαισιου που δεν φαινονται.

Γιατι στα πλαισια εγιναν μικρες αλλαγες κατα τη διαρκεια των ετων χωρις να ανακοινωσει κανεις τιποτα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οι πυροι που εχουν στις πορτες τους τα παλαιοτερα μοντελα (αυτα με την κλειδαρια στο ντουλαπακι) του 2007/αρχες 2008.
Οι πυροι αυτοι μυστηριωδως εξαφανιστηκαν αργοτερα και εκτοτε κανενα 207 δεν τους εχει.

Δεν αποκλειεται να εχουν κανει καμια αντιστοιχη τσιπια απο το εργοστασιο, οποτε ορθα τα μετρατε στις πλαστιγγες.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 13:29:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1166 εσυ χωρις ρεζερβα
1210 ο αλλος με ρεζερβα που η ασφαλειας με εργαλειοθηκη ειναι 15κιλα χαραλα
αρα 1195

ΑΡΑ 30 ΚΙΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΧΙ 50

πισω τζαμια τσεκαρατε παχη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 13:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
1166 εσυ χωρις ρεζερβα
1210 ο αλλος με ρεζερβα που η ασφαλειας με εργαλειοθηκη ειναι 15κιλα χαραλα
αρα 1195

ΑΡΑ 30 ΚΙΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΧΙ 50

πισω τζαμια τσεκαρατε παχη?


Αν είναι τόσο βαριά η ανάγκης τότε έτσι είναι.

Θα πάμε πάλι για ζύγισμα για επιβεβαίωση.

Υ.Γ. Το λες σοβαρά για τα τζάμια; Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 13:40:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Πρεπει να υπαρχουν διαφορες σε σημεια του πλαισιου που δεν φαινονται.

Γιατι στα πλαισια εγιναν μικρες αλλαγες κατα τη διαρκεια των ετων χωρις να ανακοινωσει κανεις τιποτα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οι πυροι που εχουν στις πορτες τους τα παλαιοτερα μοντελα (αυτα με την κλειδαρια στο ντουλαπακι) του 2007/αρχες 2008.
Οι πυροι αυτοι μυστηριωδως εξαφανιστηκαν αργοτερα και εκτοτε κανενα 207 δεν τους εχει.

Δεν αποκλειεται να εχουν κανει καμια αντιστοιχη τσιπια απο το εργοστασιο, οποτε ορθα τα μετρατε στις πλαστιγγες.


Όντως, του Γιώργου που έχει αυτούς τους πύρους στις πόρτες είναι και αρκετά πιό βαριές!
Το δικό μου και του Γρηγόρη δεν τους έχουν. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 13:45:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nai π.χ αν δεις c2 gt με c2 vts ειναι μισο βαρος τα πισω τους τζαμια και μισο παχος

το ξαναλεω οι πλαστιγγες εχουν τεραστιες αποκλισεις στη ταξη μεγεθους που μετρατε... τα 10-20κιλα σε μια πλαστιγγα που μετραει 50τονους ειναι μη μετρησιμο λαθος απο μετρηση σε μετρηση
αν εχετε γνωστο και παιζετε δοκιμαστε να το κανετε εναλλαξ.
δηλαδη ανεβαινεις μετρας ανεβαινει μετρα ξανα εσυ και ξανα αυτος και βγαζετε μεσο ορο 2-3μετρησεων ο καθε ενας...

δεν υπαρχει κανενας πατρα ευθυγραμμισας με ζυγαριες ακριβειας? Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2011, 13:56:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
nai π.χ αν δεις c2 gt με c2 vts ειναι μισο βαρος τα πισω τους τζαμια και μισο παχος

το ξαναλεω οι πλαστιγγες εχουν τεραστιες αποκλισεις στη ταξη μεγεθους που μετρατε... τα 10-20κιλα σε μια πλαστιγγα που μετραει 50τονους ειναι μη μετρησιμο λαθος απο μετρηση σε μετρηση
αν εχετε γνωστο και παιζετε δοκιμαστε να το κανετε εναλλαξ.
δηλαδη ανεβαινεις μετρας ανεβαινει μετρα ξανα εσυ και ξανα αυτος και βγαζετε μεσο ορο 2-3μετρησεων ο καθε ενας...

δεν υπαρχει κανενας πατρα ευθυγραμμισας με ζυγαριες ακριβειας? Crying or Very sad


Θα το τσεκάρουμε λοιπόν και θα σου απαντήσω. Wink

Στην Πάτρα δεν θυμάμαι εάν ο ευθυγραμμισάς που πηγαίνουμε έχει ζυγαριές ακριβείας. Επειδή σύντομα θα πάω για τράμπα στα ζαντολάστιχα και ευθυγράμμιση θα τον ρωτήσω!

Η επόμενη πάντως ζύγιση θα γίνει σε διαφορετική πλάστιγγα και θα μετρήσουμε όπως είπες εναλλάξ.

Υ.Γ. Πάντως η πλάστιγγα που μετρήσαμε είναι για μικρά φορτία, ίσα που χωράνε τα αμάξια. Το ίδιο και η επόμενη που θα πάμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Οκτ 2011, 23:00:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κ ο λογος που τα 207 ειναι καλυτερα σε κοντρα αποτι τα μινι,ενω τα 2α ειναι ελαφρυτερα,ποιος ειναι? Λογικο να ειναι καλυτερο απο πριν,αφου το δουλευεις 1.35 Laughing κ μη μου πεις παλι οτι δ δουλευει τοσο.το κακο με τα μπουστ κοντρολ κ τα avcr,ειναι οτι αλλη πιεση τα δουλευετε στη κοντρα,κ αλλη στη βολτα,κ το κακο ειναι οτι παντα ειστε με τη μικρη! Laughing πρεπει ναναι πολυ χαζος καποιος κ να πατησει με μικρη πιεση σε κοντρα,κ οχι με μεγαλη Laughing εδω εμενα ο κολητος με το κουπρα,ουτε καν πατησε με τη μικρη να δω πως παει!κατευθεια "γαζι" με την μεγαλη,να μην υπαρχει ουτε λογος προς αμφισβητιση! Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Οκτ 2011, 23:09:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilianos έγραψε:
Pughell έγραψε:
Οπως καταστρεφεις πιστονι απο πολυ φτωχα μιγματα,με τον ιδιο τροπο λιωνεις πιστονι απο πολυ πλουσια μιγματα,για αυτο στο λεω.
Απο εκει και περα εσεις ξερετε... Neutral

δεν το ήξερα αυτό. Καλά που το είπες. Είναι σφυρί. Θα έχει θέμα;

Ναι,σχεδον το ιδιο ευκολα λιωνουν... Sad

Η βενζινη που δεν καιγεται,"ξεπλενει" το λαδι,τριβεται μεταλλο με μεταλλο και το πιστονι γινεται τασακι... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 12:57:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αληθεια ειναι πως στο 1 μπαρ δεν πανε και τοσο καλα τα 207 με 28αρα (οπως και τα td05)οσο τα rc..και σε συγκριση παντα και με το value for money ειναι χαοτικα καλυτερο το rc,οχι σε θεμα κοντρας (που σαφως ειναι πιο δυνατο το μπιγκ τουρμπο)αλλα σε θεμα χρηστικοτητας,αξιοπιστιας και παιχνιδιαρικου χαρακτηρα που πολλοι απο δω μεσα προτιμουν απο την κοντρα.

Ο στελιος (κωλαρας) εχει απολυτο δικιο σε οτι ειπε..πραγματικη δυναμη στα μπροστοκινητα και στριψιμο ειναι 2 δρομοι που δε συναντιουνται ποτε..ειδικα οταν αποτελειται το αμαξι απο ενα μπιγκ τουρμπο που σηκωνει ''καλη'' πιεση μετα τις 3500.Με λιγα λογια δε θα χρειαστουν ποτε και τα 300 αλογα απο ενα 207 για να στριψει στο βουνο σωστα και αντιθετως αν θες να το στριψεις σωστα,δε θα φτασεις ποτε στο φασμα στροφων που βγαζει 300 αλογα το αμαξι Wink .Το rc θα σου κανει απλα πλακα στο βουνο.
Αλλα οπως ειπε και ο θανασης περι ορεξεως...ειναι αναλογα του τι θελεις Exclamation


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 15:14:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
κ ο λογος που τα 207 ειναι καλυτερα σε κοντρα αποτι τα μινι,ενω τα 2α ειναι ελαφρυτερα,ποιος ειναι? Λογικο να ειναι καλυτερο απο πριν,αφου το δουλευεις 1.35 Laughing κ μη μου πεις παλι οτι δ δουλευει τοσο.το κακο με τα μπουστ κοντρολ κ τα avcr,ειναι οτι αλλη πιεση τα δουλευετε στη κοντρα,κ αλλη στη βολτα,κ το κακο ειναι οτι παντα ειστε με τη μικρη! Laughing πρεπει ναναι πολυ χαζος καποιος κ να πατησει με μικρη πιεση σε κοντρα,κ οχι με μεγαλη Laughing εδω εμενα ο κολητος με το κουπρα,ουτε καν πατησε με τη μικρη να δω πως παει!κατευθεια "γαζι" με την μεγαλη,να μην υπαρχει ουτε λογος προς αμφισβητιση! Laughing

τα rallye με τα μινι ειναι ιδια περιπου σε βαρος. τα rc ειναι πιο βαρια.
απλα τα 207 εχουν πολυ καλυτερη αεροδυναμικη απο τα μινι και μετα τα 170 εχει διαφορα και ειδικα μετα τα 200!
επισης τα μινι δεν εχουν χωρο για cooler. Βαγγελη το μεγαλυτερο cooler που χωραει στο μινι ειναι 2-3 φορες μικροτερο απο το cupra για να καταλαβεις!
επισης αν θες να ξηλωσεις Laughing το μονο που μπορεις να βγαλεις ειναι τα πισω καθισματα που ζυγιζουν μονο 15 κιλα. ενω στο 207 πολλα παραπανω

αντε παλι. 1μπαρ δουλευει. αντε καμια φορα να σηκώσει 1.1μπαρ
Βαγγελη δεν χρειαζετε να αμφισβητείς τα παντα. εχω λογο να λεω μουφες? για τετοιο με εχεις?
οταν το ρυμθισω θα σε παω βολτα και με μικρη και με μεγαλη πιεση.
και αν ακομη πιστευεις οτι στο 1μπαρ ειναι πιο αργο απο rc stage1 φερε ενα να δοκιμασει να το δεις το εργο Wink δεν υπαρχει επαφη Cool Cool

α και κατι αλλο. δεν ειναι ολα τα πατημα κοντρες. καποια ειναι δοκιμες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 15:19:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:


Ο στελιος (κωλαρας) εχει απολυτο δικιο σε οτι ειπε..πραγματικη δυναμη στα μπροστοκινητα και στριψιμο ειναι 2 δρομοι που δε συναντιουνται ποτε..ειδικα οταν αποτελειται το αμαξι απο ενα μπιγκ τουρμπο που σηκωνει ''καλη'' πιεση μετα τις 3500.Με λιγα λογια δε θα χρειαστουν ποτε και τα 300 αλογα απο ενα 207 για να στριψει στο βουνο σωστα και αντιθετως αν θες να το στριψεις σωστα,δε θα φτασεις ποτε στο φασμα στροφων που βγαζει 300 αλογα το αμαξι Wink .Το rc θα σου κανει απλα πλακα στο βουνο.
Αλλα οπως ειπε και ο θανασης περι ορεξεως...ειναι αναλογα του τι θελεις Exclamation

Λεφτερης μην μπερδευεις την mitsu με τιν 28ρα. εχει που εχω φουλ εγω ,εσενα ξεκιναει να γυρναει Wink
το αμαξι δεν εχει χασει καθολου το χαρακτηρα του. δεν κουραζει καθολου, στριβει μια χαρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 15:26:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με 150 αλογα απο τις 3000 παντως,λιγο απιθανο να στριβει...
Εδω σε RC βγαζει το ESP και αν η ασφαλτος δεν ειναι καλη,στο overboost σε βγαζει απεναντι οποτε μου ειναι πολυ δυσκολο να πιστεψω οτι θα στριβει με ακομα περισσοτερη δυναμη. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 15:30:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Με 150 αλογα απο τις 3000 παντως,λιγο απιθανο να στριβει...
Εδω σε RC βγαζει το ESP και αν η ασφαλτος δεν ειναι καλη,στο overboost σε βγαζει απεναντι οποτε μου ειναι πολυ δυσκολο να πιστεψω οτι θα στριβει με ακομα περισσοτερη δυναμη. Confused

και ομως στριβει μια χαρα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 15:34:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στου Λευτερη παντως(αλλη τουρμπινα βεβαια) αλλα και σε αλλου παιδιου με ΦΠΕic σε RC(απο λογια φιλου που εμπιστευομαι απολυτα την γνωμη του),με 230 αλογα εστω και απο μαμα τουρμπινα RC,δεν πας πουθενα για στριψιμο. Confused

Ισως στο Mini η διαφορετικη κατανομη να παιζει και αλλο ρολο αν και πολυ χλωμο με το μεταξονιο που εχει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ilianos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mini r56

Ένταξη: 03 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 453

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 19:43:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:


Ισως στο Mini η διαφορετικη κατανομη να παιζει και αλλο ρολο αν και πολυ χλωμο με το μεταξονιο που εχει...

αν ήσουν Αθήνα θα σε πήγαινα μια βόλτα να σου λυθεί η απορία. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 19:50:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχως δεν ειμαι NodNo αλλα και περαν αυτου απο S που εχει φιλος,μου φαινεται ονειρο απατηλο... Neutral
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 20:12:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι κ ιδια τα κιλα,1150 το δινει σε βαρος το μινι κ με φουλ εξοπλισμο δε περναει το 1210 δλδ 100 κιλα ελαφρυτερο,που οπως καταλαβαινεις,κ ολα τα καθισματα να βγαλεις απο ενα 207,κ ο οδηγος να ειναι ελαφρυς κ με μποξερακι,παλι το μινι ειναι πιο ελαφρυ Wink
οσο για το κουλερ κτλ κτλ,μη ξεχνας οτι εδω κ μερικα χρονια,τα μινι ειναι αυτα που φτιαχνονται κ βγαζουν αλογα κ οχι τα 207 Wink
επομενως ο ισχυρισμος οτι τα 207 ειναι κοντραμαξα (με 100 κιλα βαρος περισσοτερο) δεν ισχυει.με αυτη τη λογικη το ΤΤ ειναι πιο αεροδυναμικο απο το S3 αλλα τα πιο πολλα που κυκλοφορουν ειναι S παρα ΤΤ Cool



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 4 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2085s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on