PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - Περίεργος θόρυβος όταν δίνω γκάζι

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2011, 09:21:30    Θέμα δημοσίευσης: 307 - Περίεργος θόρυβος όταν δίνω γκάζι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά.
Όπως ανέφερα και στον τίτλο του θέματος ,τις τελευταίες μέρες καθώς δίνω γκάζι ακούω από δεξιά μπροστά του αυτοκινήτου έναν πολύ περίεργο θόρυβο ''χς χς'' όχι συνεχόμενο και συνήθως στις χαμηλές στροφές(ίσως επειδή τότε μπορώ να το ακούσω)... με ήχο που ακούγετε άλλοτε δυνατότερα και άλλοτε όχι τόσο αυτό σε όλες τις ταχύτητες.Σταματάει να το κάνει όταν αφήνω το πόδι μου απ το γκάζι , είτε με ταχύτητα μέσα είτε με νεκρά.
Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ.





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2011, 11:55:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρεπει να ειναι απο το ηλεκτρονικο γκαζι φιλε μου.και εμενα το κανει σθνεχεια γιατι ανοιγει η πεταλουδα φανταζομαι...δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2011, 16:05:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κανείς αν μπορεί να αντιμετωπιστεί κάπως από εμένα ,αν είναι κάτι τέτοιο?





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2011, 16:21:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεξιά όπως βλέπεις το μηχανοστάσιο ή δεξιά όταν είσαι στη θέση του οδηγού;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2011, 17:11:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εαν πατας ελαφρως το γκαζι ακοθγεται ελαφρως γιατι η πεταλοθδα ανοιγει για λιγο.αν πατας παραπανω τοτε λιγο περισοτερο ακουγεται.εαν μιλαμε πανα για τον ιδιο θορυβο.το εχουνε ακουσει και στην αντιπροσωπεια εδω ιταλια δεν μου εχουνε πει ποτε κατι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2011, 12:31:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@drdino

Aπό την θέση του οδηγού δεξιά και σίγουρα ο θόρυβος δεν είναι απτην καμπίνα.

@vasilisalessia

Μακάρι να μην είναι τίποτα....Θα το πάω για σετ χρονισμού τώρα στα 70.000 έτσι κ αλλιώς και θα το αναφέρω και εκεί.





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2011, 16:41:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοίτα δω σύμπτωση..
αυτό ακριβώς έπαθα και γω σήμερα
πήρα το αμάξι από την δουλειά, και όταν ερχόμουν σπίτι άκουγα κάτι περίεργο από το μοτερ
όταν ήμουν στις 3,000 πχ στροφές και αφήνω το γκάζι (και πέφτουν οι στροφές) ακούγεται ένα κκρρρρ από το μοτέρ.
όχι πολύ έντονα, αλλά ακούγεται αρκετά!

το αμάξι είναι 207 1,4 και έχει 73,000χλμ
δώστε τα φώτα σας...



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2011, 17:27:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλ μου το χς χς καθε φορα ποθ παταω γκαζι το ακουω και εγς απο δεξια..αλλα ειναι απο τη πεταλουδα.307 1,4 16v vvt εχω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2011, 20:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bill207 έγραψε:
κοίτα δω σύμπτωση..
αυτό ακριβώς έπαθα και γω σήμερα
πήρα το αμάξι από την δουλειά, και όταν ερχόμουν σπίτι άκουγα κάτι περίεργο από το μοτερ
όταν ήμουν στις 3,000 πχ στροφές και αφήνω το γκάζι (και πέφτουν οι στροφές) ακούγεται ένα κκρρρρ από το μοτέρ.
όχι πολύ έντονα, αλλά ακούγεται αρκετά!

το αμάξι είναι 207 1,4 και έχει 73,000χλμ
δώστε τα φώτα σας...

Εγώ όταν δίνω γκάζι......





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 09:35:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν νομίζω ,Βασίλη, να μήν έχει παρατηρήσει τον ήχο της πεταλούδας εδώ και 70.000χλμ! αυτό είναι απλά ένα στιγμιαίο χσσσσσ αλλα δεν νομίζω πως και να είναι αυτό που ακούει θα του έκανε τόσο εντύπωση...!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 10:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστα εχεις δικιο.απλα εμενα αθτο το χςςςς οταν το εγραψε εδω απο τη μερια του οδηγου ο νους μου πηγε εκει.αλλα εγραψα και πιο πανω εαν μιλαμε για τον ιδιο θορυβο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2011, 14:41:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
δεν νομίζω ,Βασίλη, να μήν έχει παρατηρήσει τον ήχο της πεταλούδας εδώ και 70.000χλμ! αυτό είναι απλά ένα στιγμιαίο χσσσσσ αλλα δεν νομίζω πως και να είναι αυτό που ακούει θα του έκανε τόσο εντύπωση...!

Ισως και να έχεις δίκιο διοτι δεν ειναι στιγμιαίο είναι συνεχόμενος ήχος ο οποίος ακούγετε όταν πατάω το γκάζι σαν κάτι να θέλει λάδωμα και ο ήχος δεν είναι πάντα ίδιος κάνει τα δικά του.Με έχει παραξενέψει πάντως





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Φεβ 2011, 17:58:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα λύθηκε σήμερα.
Με λυπητερή 440 ευρώ για σετ χρονισμού , κλειδαριά πορτ παγκάζ (που άνοιγε όταν ξεκλείδωνα το αμάξι) , και τέλος καινούρια βάση μηχανής μιας και είχε σπάσει.
Το πρόβλημα ήταν στην βάση της μηχανής και +ο ήχος που άκουγα και νόμιζα πως ήταν απ το κυτίο των εργαλέίων που βρίσκετε στην ρεζέρβα.Προερχόταν από την σπασμένη βάση της μηχανής.....
Το θέμα είναι ότι έγινε καλή δουλειά και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Η όλη δουλειά έγινε στην crd.





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Φεβ 2011, 18:56:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολλά δεν είναι ρε συ? εγώ ιμάντα + χρονισμό +τεντωτήρα είχα πληρώσει 120€ + 40€ για βάση εγγεφάλου και τοποθέτηση...τώρα η κλειδαριά πόσα να κάνει? και άντε πές πως πήρες γνήσια peugeot βάση...38€ έκανε στην peugeot! Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Φεβ 2011, 01:48:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Πολλά δεν είναι ρε συ? εγώ ιμάντα + χρονισμό +τεντωτήρα είχα πληρώσει 120€ + 40€ για βάση εγγεφάλου και τοποθέτηση...τώρα η κλειδαριά πόσα να κάνει? και άντε πές πως πήρες γνήσια peugeot βάση...38€ έκανε στην peugeot! Confused


Παρα πολλα Shocked Shocked


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Φεβ 2011, 09:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φανταζομαι πως το ολο κοστος ηταν στην κλειδαρια του πορτ παγκαζ.....αλλιως δεν νομιζω για σετ χρονισμου και για βαση της μηχανης να ηταν τοσο μεγαλο το κοστος.Τουλαχιστον πλεον χαιρομαι το πρωιν καλο και αθορυβο αμαξακι μου...χωρις θορυβους και κραδασμους.





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1337s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on