PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

πρωινο κροταλισμα σε 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 12:14:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα θα πάνε καλά!...!

Περιμένουμε εντυπώσεις, αποτελέσματα και λεπτομέρειες!...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gatoras 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye '08

Ένταξη: 26 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: Χαλκιδική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 20:25:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά είχα κ γώ αυτό το "πρόβλημα" με το υπερβολικό κροτάλισμα όταν είναι κρυο (207 Rallye 5/2008 με 21000).

Στα 2 περίπου χρόνια που έχω το αυτοκίνητο μου έχει κάνει αυτον τον θόρυβο γυρω στις 20 φορές, την προηγούμενη εβδομάδα όμως και για 4-5 μέρες το εκάνε κάθε πρωί.

Μέτα από πολύ διάβασμα στο psclub.gr απόφασισα να το πάω στη Peugeot για αλλάγη τεντωτήρα καδένας. Μετά απο επικοινωνία που είχα με τον μηχανικό μου είπε ότι πρέπει να το αφήσω μία μέρα μέσα για να το ακούσει όταν είναι κρύο. Δυο μέρες πρίν το πάω ο θόρυβος είχε εξαφανιστεί.

Πήγα λοιπόν στο συνεργείο προχθές τό άφησα και το πήρα σήμερα. Εχθές με πήρε τηλ. ο μηχανικός κ μου είπε: θόρυβο ΔΕΝ έκανε αλλά άμα θέλεις σου βάζω το "βελτιωμένο ανταλλακτικό" (Τεντωτήρας καδένας) και έτσι έγινε.

Μέχρι στιγμής όλα ΟΚ.
Να είστε σίγουροι πάντως πως άμα το ξανάκανει πρώτα θα το αναφέρω στο φορουμ και μετα στο μηχανικό δίοτι με έχετε βοηθήσει πολύ!

*Η εγγύηση του ανταλλακτικού τελειωνει μαζί με την εγγύηση του αυτοκινήτου;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 21:02:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H εγγύηση ανανεώνεται για το ανταλλακτικό που άλλαξες φυσικά.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gatoras 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye '08

Ένταξη: 26 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: Χαλκιδική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 21:12:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είσαι σίγουρος? γιατί εμένα μου είπε ότι εφόσον αλλαχτεί κάτι στο αυτοκίνητο εντός εγγύησης η εγγύηση του ανταλλακτικού λήγει μαζί με την εγγύηση του αυτοκινήτου. Ενώ αν αλλάχτει κάτι εκτος εγγύησης τότε έχει εγγύηση το ανταλλακτικό 1 χρόνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 21:14:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aπόλυτα σίγουρος. Το καινούριο ανταλλακτικό έχει εγγύηση όση και το αυτοκίνητο αρχής εξαρχής.

Η λογική είναι πως αν δεν ίσχυε αυτό, ο κατασκευαστής θα μπορούσε να σου ξαναβάλει το ελαττωματικό ανταλακτικό και μετά να ένιπτε τας χείρας του. Wink


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 21:18:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gatoras έγραψε:
Είσαι σίγουρος? γιατί εμένα μου είπε ότι εφόσον αλλαχτεί κάτι στο αυτοκίνητο εντός εγγύησης η εγγύηση του ανταλλακτικού λήγει μαζί με την εγγύηση του αυτοκινήτου. Ενώ αν αλλάχτει κάτι εκτος εγγύησης τότε έχει εγγύηση το ανταλλακτικό 1 χρόνο.


Το ιδιο εχουν πει και σε μενα.
Δηλαδη αν αλλαξεις μεσα στην εγγυηση τουρμπινα δεν μπορεις να της ξαναπερασεις εγγυηση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 21:31:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφήστε τους να τραγουδάνε.

Εσείς απλά κρατήστε το τιμολόγιο που αναφέρει τις εργασίες και το ανταλακτικό, αν έρθει η ώρα θα χορέψουν καλά στο ταψί.

Υπάρχει και σχετικό ΦΕΚ, απλά δεν το έχω εύκολο τώρα, είμαι από νετμπουκ στο δρόμο.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 21:42:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
...είμαι από νετμπουκ στο δρόμο.


Shocked ...παντού online... Salute


....
....
Και όσο αφορά το θέμα... αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν τελικά αυτή η ιστορία δημιουργεί πρόβλημα στο αυτοκίνητο...

Διαβάζω ότι πολλοί έχουν το θόρυβο αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά ότι έχει δημιουργηθεί πρόβλημα σε αυτοκίνητο... Ή κάνω λάθος; Question

Η Peugeot τι λέει για όλα αυτά άραγε;...; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 22:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
drdino έγραψε:
...είμαι από νετμπουκ στο δρόμο.


Shocked ...παντού online... Salute


....
....
Και όσο αφορά το θέμα... αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν τελικά αυτή η ιστορία δημιουργεί πρόβλημα στο αυτοκίνητο...

Διαβάζω ότι πολλοί έχουν το θόρυβο αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά ότι έχει δημιουργηθεί πρόβλημα σε αυτοκίνητο... Ή κάνω λάθος; Question

Η Peugeot τι λέει για όλα αυτά άραγε;...; Question


Εγώ πάντως το αφησα ως είχε για 1,5 χρόνο χωρίς κανένα απολύτος πρόβλημα που και που το θυμόταν και έκανε λίγο σα τρακτερ. Λίγο πριν περάσει η εγγύηση τους το πήγα και μου το αλλάξαν, και καλύτερα έτσι γιατι αν το πήγαινα απο την αρχή δεν θα είχαν βγάλει το βελτιωμένο αν/κο και θα ξαναέτρεχα Wink .

Μην φοβάστε πάντως δεν παθαίνει τπτ, σα μηχανόβιος τόσα χρόνια όλα τα μηχανάκια μου καποια στιγμή χάλαγε ο τεντοτήρας απλά ακουστικό είναι το θέμα. Αν τώρα το συνεχίζει και αφού ζεσταθεί το αυτ/το έ τοτε πηγαίντε το για αλλαγή μιας και κόλλησε τελείως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 09:09:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:

Εγώ πάντως το αφησα ως είχε για 1,5 χρόνο χωρίς κανένα απολύτος πρόβλημα που και που το θυμόταν και έκανε λίγο σα τρακτερ. Λίγο πριν περάσει η εγγύηση τους το πήγα και μου το αλλάξαν, και καλύτερα έτσι γιατι αν το πήγαινα απο την αρχή δεν θα είχαν βγάλει το βελτιωμένο αν/κο και θα ξαναέτρεχα Wink .

Μην φοβάστε πάντως δεν παθαίνει τπτ, σα μηχανόβιος τόσα χρόνια όλα τα μηχανάκια μου καποια στιγμή χάλαγε ο τεντοτήρας απλά ακουστικό είναι το θέμα. Αν τώρα το συνεχίζει και αφού ζεσταθεί το αυτ/το έ τοτε πηγαίντε το για αλλαγή μιας και κόλλησε τελείως.


Κατατοπιστικότατος ... Ευχαριστώ!... Salute Thumb Left
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 16:51:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Τελικά είχα ψεύτικες ελπίδες οτι κάτι μπορεί να κάνουν...
Ενώ μου είχαν πεί στην αρχή οτι θα τον αλλάξουν τον τεντωτήρα τελικά άλλαξαν γνώμη...

Βασικά μου είπαν οτι δεν τους έκανε κανένα θόρυβο όσο το κράτησαν μέσα (1,5 μέρα) και οτι το μέτρησαν κτλ όπως μου είχαν πεί και ήταν οκ. Βέβαια δεν διευκρίνησα πώς το μέτρησαν μιας και μου είπαν οτι δεν έλυσαν κάτι...

Μου είπαν οτι αν ξανακούσω κάτι να το πάω και τους λέω οτι και να το πάω, οταν το πάω δεν θα το κάνει και μου λένε "ναι το ξέρουμε αλλά προς το παρόν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι εφόσον δεν ακούσαμε κάτι εμείς.."

Τρέχα γύρευε...Όταν κάποια στιγμή σε 2-3 χρόνια το κάνει όλη την ώρα θα αναγκαστώ να πληρώσω και να το αλλάξω μόνος μου....Μάλλον αυτό θέλουν βασικά και δεν αλλάζουν τίποτα.

ΥΓ: με ρώτησαν 300 φορές τι πυκνότητα λάδια έβαλα στο service που "πήγα τα δικά μου" και τους είπα 300 φορές οτι πήγα αυτά που λέει το βιβλιαράκι τοταλ 5w/30 και οτι στην αντιπροσωπία βάζανε κάτι shell και δεν γούσταρα. Μάλλον ψάχνανε λόγο να μου κόψουν την εγγύηση και να σφαχτούμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 18:30:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδες αυτο ο ηχος ακουγετε μεχρι να ''ζεσταθει'' το αμαξι?Διοτι απο παντα χειμωνα καλοκαιρι το πεζακι μου μεχρι να ζεσταθει κανει πραγματικα σαν τρακτερ και οσο ζεστενεται αυτο φευγει σιγα σιγα.......και οταν τους το ειχα αναφερει στην πεζο μου ειπαν οτι ειναι απολυτα φισιολογικο κιολας Confused





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 18:41:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

...


ωχ!... Την κάτσαμε... Και αυτοί συμπεριφέρθηκαν με τον κλασσικό Ελληνικό τρόπο!...
Τους λες ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και αυτοί δεν ξέρουν και κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν...

Και όλα αυτά για τα φράγκα...

Το 2002 επαναλαμβάνεται. Ακόμα ίδια η Peugeot. Τίποτα δεν έχει αλλάξει... Και μετά μου λέτε για συλλόγους και κουραφέξαλα...
Εγώ το έχω πάρει το μάθημά μου από τότε αλλά μάλλον δεν το έμαθα...!... Evil
Το πολύ-πολύ να το πουλήσω με συνοπτικές διαδικασίες ΚΑΙ το 207 και να ξαναγυρίσω στη Κορέα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 18:44:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sonermgb έγραψε:
Ρε παιδες αυτο ο ηχος ακουγετε μεχρι να ''ζεσταθει'' το αμαξι?Διοτι απο παντα χειμωνα καλοκαιρι το πεζακι μου μεχρι να ζεσταθει κανει πραγματικα σαν τρακτερ και οσο ζεστενεται αυτο φευγει σιγα σιγα.......και οταν τους το ειχα αναφερει στην πεζο μου ειπαν οτι ειναι απολυτα φισιολογικο κιολας Confused


Η μηχανή για 5 λεπτά κάνει σαν ξεχαρβαλωμένη. Συντονισμένος ήχος, δυνατού κροταλίσματος που θυμίζει 2CV (ντεσεβό) δεκαετίας 60.

Αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 18:50:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως τα ειπες ειναι...





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 22:23:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια μηπως ψυριζουμε τη μαιμου παραπανω απ'οσο πρεπει??
Αφου δεν δημιουργει καποιο προβλημα δεν νομιζω οτι ειναι πια τοσο σημαντικο.Εγω εχω 55.000 χλμ και το αμαξι ειναι οκ.Ας κροταλιζει καμια φορα.Βασικα προτιμω να κροταλιζει παρα να βαλουν χερι,αν δεν δημιουργειται καποιο προβλημα.
Παντως φιλαρακι που πηρε 3008 πριν δυο μηνες κανει το ιδιο.Ουτε αυτο εχει τον καινουριο τεντωτηρα??Και μην μου πειτε οτι ειναι και αυτο απο το 2008.Ειναι κανενας 100% σιγουρος οτι φταιει ο τεντωτηρας??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 23:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sonermgb έγραψε:
Οπως τα ειπες ειναι...


Mόνο που εσύ έχεις άλλο μοτέρ και φοράς ιμάντα. Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 23:33:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Δημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 09:28:05 Θέμα δημοσίευσης:
sonermgb έγραψε:
Οπως τα ειπες ειναι...


Mόνο που εσύ έχεις άλλο μοτέρ και φοράς ιμάντα.



Αναφερομαι στον ηχο του κινητηρα φιλε drdrino.....αι επειδη δεν εχω συνηθησει να πεταω εξυπναδες.....αν θες την ειρωνια σου πουλατην αλλου.....





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Φεβ 2010, 23:43:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πλάκα μου κάνεις; Ποιά ειρωνία; Rolling eyes

Άλλο μοτέρ έχεις εσύ, με ιμάντα και όχι καδένα οπότε ο ήχος που ακούς έχει άλλη αιτίαση και πρέπει να το ψάξεις αλλιώς. Σου φαίνεται για ειρωνία αυτό; Χαλάρωσε λίγο.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Φεβ 2010, 09:10:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vagelis207 έγραψε:
Ρε παιδια μηπως ψυριζουμε τη μαιμου παραπανω απ'οσο πρεπει??
Αφου δεν δημιουργει καποιο προβλημα δεν νομιζω οτι ειναι πια τοσο σημαντικο.Εγω εχω 55.000 χλμ και το αμαξι ειναι οκ.Ας κροταλιζει καμια φορα.Βασικα προτιμω να κροταλιζει παρα να βαλουν χερι,αν δεν δημιουργειται καποιο προβλημα.
Παντως φιλαρακι που πηρε 3008 πριν δυο μηνες κανει το ιδιο.Ουτε αυτο εχει τον καινουριο τεντωτηρα??Και μην μου πειτε οτι ειναι και αυτο απο το 2008.Ειναι κανενας 100% σιγουρος οτι φταιει ο τεντωτηρας??


Μια χαρά τα λες .... αλλά ξέρεις τι γίνεται;
Στο αυτοκίνητο δεν μπαίνουμε μόνο εμείς ή και δεν το οδηγούμε μόνο εμείς.
Το Σαββάτο το βράδυ που μου έκανε αυτόν το δυνατό θόρυβο του ξεχαρβαλώματος, είχα μέσα στο αυτοκίνητο ένα φίλο με τα δύο μικρά παιδιά του. Όταν άκουσαν τον ήχο με κοίταξαν περίεργα και κατάλαβα ότι ανησύχησαν (όπως και εγώ). Με ρώτησαν αν έχει συμβεί κάτι και το φιλαράκι, μου πρότεινε να πάρουμε το δικό του αυτοκίνητο.

Τι να τους έλεγα; Δεν είχα ξανά την "τύχη" στο παρελθόν να ακούσω τέτοιο ήχο κατά την εκκίνηση κινητήρα...

Τουλάχιστον ας έβγαζε η Peugeot κάποια ανακοίνωση ή να ενημέρωνε τους πελάτες περί αυτού του θέματος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 4 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3355s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on