PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

πρωινο κροταλισμα σε 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 00:20:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαριάνα, πολύ φοβάμαι πως όχι. Υπάρχει σχετική οδηγία (τουλάχιστον υπήρχε όταν το άλλαξα εγώ τον Μάρτιο) αλλά με τα χίλια ζόρια και πάλι το έκαναν. Τώρα με την "οικονομική κρίση" που προφασίζονται όλοι δε ξέρω αν θα σου το αλλάξουν (διότι το ανταλλακτικό μπορεί να κοστίζει περίπου 40€, αλλά η εργασία κάπου 250€ Shocked Εκτός εγγύησης θα τα πλήρωνες και τα δυο)

Μπορείς πάντως να πας και να σου βρουν από τον αριθμό πλαισίου τί κωδικό ανταλλακτικού φοράει τώρα το GT σου και ίσως δε χρειάζεται αλλαγή Wink


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miss 207 GT (Μαριάνα)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 88
Τόπος: Γλυφάδα Αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 13:17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ Δημοσθένη.

Την Τετάρτη έχω κλείσει για σέρβις και θα τους το πω κι αυτό.
Σχετικά με τα μπουζί, αν θέλω να τα αλλάξω τώρα στα 20000, μου είπε +40€.
Αν θέλει και τακάκια, το σύνολο μπορεί να φτάσει κοντά στα 270€ μου είπε επίσης στο τηλέφωνο. Δηλαδή στο σέρβις αυτό των ~250€ περιλαμβάνονται τα λάδια, όλα τα φίλτρα, γενικός έλεγχος και τα φρένα (αν κριθεί απαραίτητο...).

Αυτά, όταν πάρω το αμάξι και τις αναλυτικές αποδείξεις, θα ενημερώσω.
Ευχαριστώ και πάλι. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Δεκ 2009, 18:41:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μπουζι καλυτερα αλλαξε τα τωρα για να'χεις το κεφαλι σου ησυχο... Wink
Η τιμη για το service καλη ειναι.Και εγω τοσα πληρωσα περιπου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 00:32:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miss 207 GT έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ Δημοσθένη.

Την Τετάρτη έχω κλείσει για σέρβις και θα τους το πω κι αυτό.
Σχετικά με τα μπουζί, αν θέλω να τα αλλάξω τώρα στα 20000, μου είπε +40€.
Αν θέλει και τακάκια, το σύνολο μπορεί να φτάσει κοντά στα 270€ μου είπε επίσης στο τηλέφωνο. Δηλαδή στο σέρβις αυτό των ~250€ περιλαμβάνονται τα λάδια, όλα τα φίλτρα, γενικός έλεγχος και τα φρένα (αν κριθεί απαραίτητο...).

Αυτά, όταν πάρω το αμάξι και τις αναλυτικές αποδείξεις, θα ενημερώσω.
Ευχαριστώ και πάλι. Wink



Μαριάνα,

Τα μπουζί κοστίζουν 9,5€ έκαστο x 4 = 38,0€
Σετ τακάκια εμπρός περίπου 60,0€
Λάδια αντιπροσωπίας (έστω TOTAL 5-30) περίπου 20€/lt x 5lt = 100,0€
Φίλτρο λαδιού 10,0€
Φίλτρο καμπίνας 20,0€

Μερικό σύνολο κοντά 230,0€ χωρίς εργασία.

(Απλά για να ξέρεις τί τιμές παίζουν στα ανταλλακτικά Wink )


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 00:51:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:

Λάδια αντιπροσωπίας (έστω TOTAL 5-30) περίπου 20€/lt x 5lt = 100,0€


Κάι κάι κάι! Laughing
Θα το γυρίσουμε σε ελαιόλαδο λίαν συντομως.

Λάδι αντιπροσωπείας, a.k.a. Shell (από το γνωστό καλό που πουλάνε και στα βενζινάδικα).


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2009, 01:37:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
dimkeras έγραψε:

Λάδια αντιπροσωπίας (έστω TOTAL 5-30) περίπου 20€/lt x 5lt = 100,0€


Κάι κάι κάι! Laughing
Θα το γυρίσουμε σε ελαιόλαδο λίαν συντομως.

Λάδι αντιπροσωπείας, a.k.a. Shell (από το γνωστό καλό που πουλάνε και στα βενζινάδικα).



Άσ'τα να πάν' στο διάλο! Laughing

Λαδάκι ανέκαθεν από τον γνωστό επίσημο συνεργάτη μας στη μισή τιμή Wink


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2009, 22:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να παραθέσω κι εγώ με τη σειρά μου το δικό μου κροτάλισμα μόλις σήμερα το απόγευμα.Στο ρελαντί ο θόρυβος είναι άστα να πάνε.Όμως στο δρόμο το αμάξι συμπεριφέρεται κανονικά...και τουρμπίζει και ανοίγει και όλα.Κάποιος μίλησε για τεντωτήρα καδένας...είναι το ίδιο με το μουαγιέ που γλιστράει και χαλάει το χρονισμό????Ή τελικά δεν έχει σχέση με το χρόνισμα μιας και το αμάξι πάει κανονικά???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Δεκ 2009, 23:47:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχει, στη μια περιπτωση δε παει τ αμαξι και θελει χρονισμα (τωρα αν φταιει το μουαγιε και η σφηνα ή τι αλλο δε ξερω , πολλα θα ακουσεις)

Και το αλλο απλα κανει θορυβο σα τρακτερ αλλα αρχικα τουλαχιστον δεν επηρεαζει τ αμαξι και στρωνει μετα απο λιγο (επισης τι φταιει πραγματικα δε ξερει κανεις αν διαβασεις τα post εδω αλλα και σε ξενα forum και αυτα των mini δε βγαζεις ακρη)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 00:31:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το παλιό ανταλλακτικό δεν έχει τρύπες εσωτερικά για να περνάει το λάδι και αργεί να λιπανθεί, γι'αυτό ακούγεται κροτάλισμα μέχρι να ανεβάσει λάδια το μοτέρ.
Το βελτιωμένο ανταλλακτικό έχει τις τρυπούλες αυτές και λιπαίνεται γρηγορότερα.

Μην παραπονιέστε πάντως. Διαβάστε αυτό :

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/archive/index.php/t-15832.html

κι αυτό :

http://www.s2ki.com/forums/index.php?s=be2b765262b4728e2e13f75658cb8a9a&showtopic=750535

Very happy


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 19:44:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον είδα σε φωτογραφία τον τεντωτήρα καδένας...σα μια σύριγγα είναι με ελατήριο μέσα του.Λογικά αυτό φταίει γιατί από κει ακούγεται το φοβερό κροτάλισμα.Στις αποθήκες της Πεζώ είχαν 20 κομμάτια που σημαίνει ότι κινείται το συγκεκριμένο κομμάτι.Αύριο που θα προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε θα δούμε και τα αποτελέσματα Confused Confused Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 11:27:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια αν δεν αλλαχει ο τεντωτηρας εχουμε καποιο αλλο προβλημα εκτος απο το θορυβο?Γιατι αν ειναι ο θορυβος μονο δεν προκειται να το αλλαξω εκτος αν βγει καπακι για τιποτε αλλο π.χ.αν χρειαστει χρονισμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 16:40:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Βαγγέλη και όσοι άλλοι πιστοί παρακολουθούν εδώ τα τεκτενόμενα των 207....Σήμερα είδα ανοιχτό το καπάκι...σωστό εργοστάσιο...με ασημένιες καδένες ...μικροκαμωμένες τροχαλίες...τρύπες από τη μια...ελατήρια από την άλλη...γενικά μια εικόνα που σου δημιουργεί κάτι τις....Ο τεντωτήρας καδένας βρίσκεται απέναντι από την πίσω σωλήνα στην αριστερή μεριά του κινητήρα.Είναι 1 λεπτό δουλειά να ξεβιδωθεί και άλλο 1 λεπτό να βιδωθεί ο καινούριος.Όλα τα υπόλοιπα είναι που σου τρώνε το χρόνο και την ψυχή μέχρι να φτάσεις με ασφάλεια σ'αυτό το σημείο.Κύριο σημείο είναι να μπλοκαριστεί το βολάν από κάτω με το και καλά ειδικό εργαλείο.Οι εκκεντροφόροι και να μη μπλοκαριστούν δεν τρέχει και τίποτα,απλά για ασφάλεια το κάνεις ή επειδή μπορεί να είσαι βαρυχέρης.
Ο δικός μου τεντωτήρας ήταν όντως μπλοκαρισμένος γι'αυτό το αμάξι είχε μετατραπεί σε τρακτέρ.Μόλις τον βγάλαμε με ένα κατσαβιδάκι κουνήσαμε το έμβολο μπροστά και ξεμπλόκαρε αμέσως...σα να μην είχε συμβεί ποτέ το κόλλημα.Κι αναρωτιέται κανείς....τόση ώρα κόπος και με ένα τσακ να ξεμπλοκάρει???....άγνωσται αι βουλαί των ειδικών που τον κατασκεύασαν.Τέλος πάντων ..φίλε Βαγγέλη αν έχεις αντιληφθεί ότι τρακτερίζει το αμάξι και δε διορθώνεται αυτό μετά από λίγο να αλλάξεις τον τεντωτήρα γιατί το χτύπημα που ακούμε είναι η καδένα που βαράει χαλαρή πάνω στη γλίστρα...και η γλίστρα είναι πλαστική...με όποιες συνέπειες θα έχει αυτό μετά από λίγο.Και βέβαια βλέπεις ξεκάθαρα με ανοιχτό το καπάκι αν είναι τα σημάδια του χρονισμού σωστά ή όχι.Στο δικό μου ευτυχώς βελάκι και σημάδι ήταν απέναντι ακριβώς.Αυτά τα ολίγα...μόλις βάλω πάνω το νέο τεντωτήρα θα ενημερώσω Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 17:24:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos68 έγραψε:
Φίλε Βαγγέλη και όσοι άλλοι πιστοί παρακολουθούν εδώ τα τεκτενόμενα των 207....Σήμερα είδα ανοιχτό το καπάκι...σωστό εργοστάσιο...με ασημένιες καδένες ...μικροκαμωμένες τροχαλίες...τρύπες από τη μια...ελατήρια από την άλλη...γενικά μια εικόνα που σου δημιουργεί κάτι τις....Ο τεντωτήρας καδένας βρίσκεται απέναντι από την πίσω σωλήνα στην αριστερή μεριά του κινητήρα.Είναι 1 λεπτό δουλειά να ξεβιδωθεί και άλλο 1 λεπτό να βιδωθεί ο καινούριος.Όλα τα υπόλοιπα είναι που σου τρώνε το χρόνο και την ψυχή μέχρι να φτάσεις με ασφάλεια σ'αυτό το σημείο.Κύριο σημείο είναι να μπλοκαριστεί το βολάν από κάτω με το και καλά ειδικό εργαλείο.Οι εκκεντροφόροι και να μη μπλοκαριστούν δεν τρέχει και τίποτα,απλά για ασφάλεια το κάνεις ή επειδή μπορεί να είσαι βαρυχέρης.
Ο δικός μου τεντωτήρας ήταν όντως μπλοκαρισμένος γι'αυτό το αμάξι είχε μετατραπεί σε τρακτέρ.Μόλις τον βγάλαμε με ένα κατσαβιδάκι κουνήσαμε το έμβολο μπροστά και ξεμπλόκαρε αμέσως...σα να μην είχε συμβεί ποτέ το κόλλημα.Κι αναρωτιέται κανείς....τόση ώρα κόπος και με ένα τσακ να ξεμπλοκάρει???....άγνωσται αι βουλαί των ειδικών που τον κατασκεύασαν.Τέλος πάντων ..φίλε Βαγγέλη αν έχεις αντιληφθεί ότι τρακτερίζει το αμάξι και δε διορθώνεται αυτό μετά από λίγο να αλλάξεις τον τεντωτήρα γιατί το χτύπημα που ακούμε είναι η καδένα που βαράει χαλαρή πάνω στη γλίστρα...και η γλίστρα είναι πλαστική...με όποιες συνέπειες θα έχει αυτό μετά από λίγο.Και βέβαια βλέπεις ξεκάθαρα με ανοιχτό το καπάκι αν είναι τα σημάδια του χρονισμού σωστά ή όχι.Στο δικό μου ευτυχώς βελάκι και σημάδι ήταν απέναντι ακριβώς.Αυτά τα ολίγα...μόλις βάλω πάνω το νέο τεντωτήρα θα ενημερώσω Smile



ε φιλε...πσιτ..ππππσσσσσσστττττ...εσυυυυυ φιλε..για ελα για καφε που σε θελω απο κοντα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 18:28:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos68 έγραψε:
Φίλε Βαγγέλη και όσοι άλλοι πιστοί παρακολουθούν εδώ τα τεκτενόμενα των 207....Σήμερα είδα ανοιχτό το καπάκι...σωστό εργοστάσιο...με ασημένιες καδένες ...μικροκαμωμένες τροχαλίες...τρύπες από τη μια...ελατήρια από την άλλη...γενικά μια εικόνα που σου δημιουργεί κάτι τις....Ο τεντωτήρας καδένας βρίσκεται απέναντι από την πίσω σωλήνα στην αριστερή μεριά του κινητήρα.Είναι 1 λεπτό δουλειά να ξεβιδωθεί και άλλο 1 λεπτό να βιδωθεί ο καινούριος.Όλα τα υπόλοιπα είναι που σου τρώνε το χρόνο και την ψυχή μέχρι να φτάσεις με ασφάλεια σ'αυτό το σημείο.Κύριο σημείο είναι να μπλοκαριστεί το βολάν από κάτω με το και καλά ειδικό εργαλείο.Οι εκκεντροφόροι και να μη μπλοκαριστούν δεν τρέχει και τίποτα,απλά για ασφάλεια το κάνεις ή επειδή μπορεί να είσαι βαρυχέρης.
Ο δικός μου τεντωτήρας ήταν όντως μπλοκαρισμένος γι'αυτό το αμάξι είχε μετατραπεί σε τρακτέρ.Μόλις τον βγάλαμε με ένα κατσαβιδάκι κουνήσαμε το έμβολο μπροστά και ξεμπλόκαρε αμέσως...σα να μην είχε συμβεί ποτέ το κόλλημα.Κι αναρωτιέται κανείς....τόση ώρα κόπος και με ένα τσακ να ξεμπλοκάρει???....άγνωσται αι βουλαί των ειδικών που τον κατασκεύασαν.Τέλος πάντων ..φίλε Βαγγέλη αν έχεις αντιληφθεί ότι τρακτερίζει το αμάξι και δε διορθώνεται αυτό μετά από λίγο να αλλάξεις τον τεντωτήρα γιατί το χτύπημα που ακούμε είναι η καδένα που βαράει χαλαρή πάνω στη γλίστρα...και η γλίστρα είναι πλαστική...με όποιες συνέπειες θα έχει αυτό μετά από λίγο.Και βέβαια βλέπεις ξεκάθαρα με ανοιχτό το καπάκι αν είναι τα σημάδια του χρονισμού σωστά ή όχι.Στο δικό μου ευτυχώς βελάκι και σημάδι ήταν απέναντι ακριβώς.Αυτά τα ολίγα...μόλις βάλω πάνω το νέο τεντωτήρα θα ενημερώσω Smile


Νικο με αγχωσες τωρα.Αυτη την εκδοχη για την καδενα δεν την ειχα ξανακουσει! Shocked
Εμενα το κανει οπως και των περισσοτερων εδω λιγο στην αρχη και μετα σταματαει.Εσενα το εκανε συνεχεια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 01:32:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως Βαγγέλη εμένα δεν το έκανε αισθητά αλλά από προχτές και μετά ήταν έντονος μα πολύ έντονος ο θόρυβος και ο κλέφτης όπως ανέφερα ευρέθει.Μπορεί σε κάποιους να ψιλοκολλάει στην αρχή και μετά από λίγο να επανέρχεται και να δουλέυει κανονικά.Στο δικό μου έδειξε ότι δεν ήθελε να ξεκολλήσει.Τώρα βέβαια αν κάποιος του ρίξει καμιά σφυριά σ'εκείνο το σημείο και ξεκολλήσει θα γλιτώσει από πολλή βαβούρα.Πάντως οι οδηγίες λένε πως αν βρεθεί ο τεντωτήρας κολλημένος να αντικατασταθεί με άλλον που έχει νεότερο κωδικό.
Χριστόφορεεεεεε...για το δικό σου παραπονιόσουν εγώ την έπαθα...χαχαχαχα...πάντως δεν είναι να ακούσεις αυτό το θόρυβο...σε πιάνει η καρδιά σου. Shocked Shocked Shocked ....όμως φίλε μη σε ανησυχεί πλέον...βρήκαμε εδώ όλα τα κόλπα και αν σου το κάνει κι εσένα θα σε φτιάξουμε μάστορα....χε χε χε Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 02:46:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερει κανεις...απο πια ημερομηνια(ακριβως) και μετα παραγωγης...εχει μπει το νεο ανταλαχτικο..??????


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Mag206cc (leftery)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206cc 1.6 2004

Ένταξη: 19 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 11:46:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω πηγα στο μοτο φρανσ κ μου το εφτιαξε γιατι η αντιπροσωπεια δεν ηξερε τιποτα.Σε ενα σημειο με ενα ιμαντα πανω σε 3 ρουλεμαν , μου εσφηξε το ενα ρουλεμαν , που εχει νακανει λεει με τον κλιματισμο....... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2009, 16:28:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο καινούριος τεντωτήρας μπήκε πάνω στο αμάξι και το κροτάλισμα εξαφανίστηκε ειδικά μόλις δουλέψει λίγο από κρύο.Το νέο ανταλλακτικό έδειχνε πολύ πιο ανθεκτικό από το προηγούμενο και πολύ πιο σκληρό στο δούλεμα.Ο παλιός τώρα τεντωτήρας θα χρησιμοποιηθεί ως ψευδοτεντωτήρας αφού γίνει μια μικρή τροποποίηση και χρησιμεύει σε οποιαδήποτε αλλαγή έχει να κάνει με την καδένα και όλα τα συναφή εκεί μέσα.Το αμάξι ξαναβρήκε τον εαυτό του Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2009, 18:03:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos68 έγραψε:
Ο καινούριος τεντωτήρας μπήκε πάνω στο αμάξι και το κροτάλισμα εξαφανίστηκε ειδικά μόλις δουλέψει λίγο από κρύο..Το αμάξι ξαναβρήκε τον εαυτό του


Wink Wink Wink Wink Wink Wink
μεγειες νικοοοοολα!!!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2009, 02:07:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι μεγιές βρε Χριστόφορε...μας βγήκε η ψυχή μέχρι που να το σετάρουμε και να δουλέψει...τουλάχιστον οι επόμενοι θα είστε έτοιμοι πιο γρήγορα και με σιγουριά πλέον Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 2 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3527s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on