PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

πρωινο κροταλισμα σε 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 11:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ ότι μπορεί να είναι απλό να αλλάξει το μοτέρ στα σημεία, όμως είναι απλό για κάποιον που το ξέρει και το κατέχει το θέμα. Στη θεωρία μπορεί να είναι απλό αλλά δε μπορεί να το κάνει ο καθένας που έχει πάρει ένα 207 rallye/gt. Άσε που και να πάς σε κάποιον και να του πείς τι να κάνει πάλι μπορεί να κάνει ότι να'ναι και να μην το κάνει σωστά..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 12:03:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kathe oxima...pou den einai i top ekdosi tou montelou...einai tragiko se sxesi me tin top..!!!!!!!
px kai to 206gti einai tragiko mprosta sto 206 Rc...!!!!!!!

ola auta exoun na kanoun me tin stragiki tis etairias...klp klp.
giati px tora i peugeot bgazei lansarei thp me 200 aloga...pio prin den iksere na to programatisei..?????
oxi apla itan meros sumfonion me tin bmw...kai to mini..(des JCW 211 aloga prin 4 xronia..giati mono auto na vgazei tosa..????)...

mporei sto 207gt na vazoun ton thp...alla den simainei oti prepei na to kanoun na lusaei...
giati gia to koino pou to proorizoun den yparxei i anagki na lusaei psila....an kapoios thelei kati kalutero paei se Rc....i se Rcz meta...
m alla logia...thes kaluteri epodosi....prepei na skaseis tote


to diko mou den kaiei stagnona ladi(...alla i katanalosi ladiou eos enos shmeiou einai apoluti fusiologiki..kai exei na kanei kai to ladi pou vazeis)...
gia mixanikous hxous klp...ok..eprepe na to kanoun na vgazei melodies ..eleos


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 13:30:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αντιθεση με τα VAG που ο TSI 160-180 ειναι το ιδιο ακριβως μοτερ (αν κανω λαθος διορθωστε με) ο ΤΗΡ200 εχει πολλες αλλαγες σε σχεση με τον ΤΗΡ150. Δεν ειναι θεμα ECU mapping μονο, αλλα εκκεντροφορων-τουρμπινας-εμβολων κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 14:18:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιός είναο ο tsi 160-180? Ο 160 είναι 18αρι και ο 180 14αρι...καμία σχέση...

Ο 14αρης 140-160-170-180 ναι έχει κοινά στοιχεία...

18αρι είναι μόνο με 160 ή 200...αν αναφέρεσαι στο 160-200 της skoda (octavia tsi και GT) έχει μόνο ελληνικό παραλληλο και καμία άλλη διαφορά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 15:08:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TSI 1.4 160ps ή 180ps
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 15:25:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
gia mixanikous hxous klp...ok..eprepe na to kanoun na vgazei melodies ..eleos

Thumbs Up Whistling Laughing Laughing Laughing Laughing


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 16:18:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

milvas7 έγραψε:
saikoe_39 έγραψε:
gia mixanikous hxous klp...ok..eprepe na to kanoun na vgazei melodies ..eleos

Thumbs Up Whistling Laughing Laughing Laughing Laughing


Αυτο πες το σε οσους το αμαξακι για το οποιο σκασανε 18.000 και 22.500 χιλιαρικακια κανει το πρωι σα τρακτερ, λες και θα φτυσει τα πιστονια εξω, και πρεπει να παρακαλανε να το κανει και στην αντιπροσωπεια ωστε να αλλαζουν τεντωτητερες και να χρονιζουν κ.τ.λ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 16:38:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλο ο ηχος του μοτερ κ ααααλλο τα προβληματα Study


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 17:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
milvas7 έγραψε:
saikoe_39 έγραψε:
gia mixanikous hxous klp...ok..eprepe na to kanoun na vgazei melodies ..eleos

Thumbs Up Whistling Laughing Laughing Laughing Laughing


Αυτο πες το σε οσους το αμαξακι για το οποιο σκασανε 18.000 και 22.500 χιλιαρικακια κανει το πρωι σα τρακτερ, λες και θα φτυσει τα πιστονια εξω, και πρεπει να παρακαλανε να το κανει και στην αντιπροσωπεια ωστε να αλλαζουν τεντωτητερες και να χρονιζουν κ.τ.λ



πες το εσυ...γιατι εγω δεν εσκασα 18.000....δεν κανει σαν τραχτερ....και δεν παρακαλω κανεναν..... Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 18:10:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to of topik kala kratei.... Very happy


afou eipame re paidia:

poiotiko amaksi mono to germaniko

na min xalaei pote i mixani kai ilektrika mono ta giaponezika

ta koreatika einai fthina men alla den aksizoun de...

ta italika exoun ilektrika provlimata kai xalane oli tin ora

kai ta gallika xalane genikos kai den aksizoun mia... Very happy



giati trogomaste?

ase tous allous "eksypnous" pou piran moter kai amaksia pou den xalane pote,
na allilo-sygxerontai gia tis kales kai eksipnes epiloges tous...
kai ase emas edo sto topik ton provlimaton
na analyoume ti na kanoume
me ayta ta dyo diasima provlimata pou talaiporoun ayto to moufa moter...





-telika olo ayto to team ton epistimonon pou sxediasan ayto to moter,
mixanikon pou efarmosane stin praksi oli ayti tin texnologia pou ferei kai to ferane se "symvati" morfi oste na mporei na paragetai mazika se logiko kostos, (afou pesane kai oi "aparaitites" perikopes)
prepei na itan polly ma para poly asxetoi....
aporo pos tous afinoume kai synexizoun kai doulevoun se ola ta R&D centers stin evropi....



Tespa,
epeidi ego ksekinisa ta of topik Embarassed
please an thelete diagrapste kata voulisi opoio post theoreite perito...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 18:12:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι σας φταιξαν τα τρακτερ? Crying or Very sad Crying or Very sad


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 18:40:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
mathanas έγραψε:
milvas7 έγραψε:
saikoe_39 έγραψε:
gia mixanikous hxous klp...ok..eprepe na to kanoun na vgazei melodies ..eleos

Thumbs Up Whistling Laughing Laughing Laughing Laughing


Αυτο πες το σε οσους το αμαξακι για το οποιο σκασανε 18.000 και 22.500 χιλιαρικακια κανει το πρωι σα τρακτερ, λες και θα φτυσει τα πιστονια εξω, και πρεπει να παρακαλανε να το κανει και στην αντιπροσωπεια ωστε να αλλαζουν τεντωτητερες και να χρονιζουν κ.τ.λ



πες το εσυ...γιατι εγω δεν εσκασα 18.000....δεν κανει σαν τραχτερ....και δεν παρακαλω κανεναν..... Very happy


Φιλε μου ουτε εγω εσκασα τοσα , και ουτε εμενα κανει σα τρακτερ....
κανει ομως σε παρα παρα πολους αλλους....

Αλλα δε μ απασχολει να λεω τι κανει τ αμαξι μου τι δε κανει και ποσο γα**το ειναι και μαζι μ αυτο και γω που το διαλεξα....

Μ απασχολει να συζηταω με τους υπολοιπους τα προβληματα αυτα τα λιγα που εχει το μοτερ οπως ανεφερε και ο mechanic πιο πανω και να αναγνωριζω και να αντιμετωπιζω τις αδυναμιες που πιθανον υπαρχουν

Εσυ ειπαμε εχεις "ουαου!" 207, το πιο τζαματο που βγαλε το εργοστασιο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 18:57:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:

Εσυ ειπαμε εχεις "ουαου!" 207, το πιο τζαματο που βγαλε το εργοστασιο....


τωρα μιλας σωστα..... Cool


αλλα να ξερεις οτι ολες οι μαρκες και ολα τα μοτερ εχουν τα χουσουρια τους....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 21:41:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια μηπως παραψειριζουμε τη μαιμου??
Εμενα το αμαξι ειναι 1/2007 εχω 70.000 και δεν εχω αλλαξει ουτε τεντωτηρα ουτε τιποτε.Τωρα και αν κανει το πρωι μερικες φορες σαν τρακτερ,προβλημα του,εμενα δεν με ενοχλει.Καθε μοτερ καπου ποναει κανενα δεν ειναι τελειο.
Εμενα παντως το μοτερ δεν μου εχει κανει το παραμικρο.Να πω επισης οτι εχει να κροταλισει το πρωι πανω απο ενα χρονο,δεν ξερω γιατι,ισως το πηρε αποφαση. Laughing Laughing
Επισης να αναφερω οτι και Γιαπωνεζικα μοτερ(νομιζω της χοντα)Ειχαν παρομοια προβληματα.Βεβαια εκει τα μοτερ ειναι καλα και ας κροταλιζουνε,τα δικα μας ειναι για τα μπαζα. Twisted evil
Γενικα ειμαι της γνωμης οτι οσες λιγοτερες φορες μπει χερι στο μοτερ τοσο το καλυτερο.Τωρα αν θελετε να τρεχετε με το παραμικρο στα συνεργεια αυτο ειναι επιλογη του καθενος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 22:10:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αλλα κλαμπς μιλανε για σπασμενα μοτερ, σαζμαν χυμενα στο δρομο, ηλεκτρικα προβληματα του στυλ πηγαινα με 200 και εσβησε το αμαξι κι εμεις χαλιομαστε για ψιλιπραγματα που μας αναγκαζουν μια στο τοσο να παμε στο συνεργειο. Ευχομαι τωρα που πουλησα το 207 μου να παρω ενα αυτοκινητο τοσο αξιοπιστο οσο αυτο που ειχα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2011, 02:11:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akis23 έγραψε:
Σε αλλα κλαμπς μιλανε για σπασμενα μοτερ, σαζμαν χυμενα στο δρομο, ηλεκτρικα προβληματα του στυλ πηγαινα με 200 και εσβησε το αμαξι κι εμεις χαλιομαστε για ψιλιπραγματα που μας αναγκαζουν μια στο τοσο να παμε στο συνεργειο. Ευχομαι τωρα που πουλησα το 207 μου να παρω ενα αυτοκινητο τοσο αξιοπιστο οσο αυτο που ειχα.



η αληθεια ειναι πως με 1-2 πραγματακια στην ωρα τους αλλαγη...που ξερουμε πλεον ποτε ειναι...δεν εχει πραγματικα αναγκη τπτ και να ζηλεψει τπτ απο κανενα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stelios 207cc (stelios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207cc THP

Ένταξη: 10 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 13
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Ιαν 2011, 13:34:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

o θορυβος ειναι απο τεντωτηρα καδενας,επειτα απο αλλαγη σταματησε το πρωινο τρακτερισμα οριστικα και με κρυο και με ζεστη και σε ανηφορες κ.τ.λ.207cc THP 5/07 50.000k/m.κατα την αλλαγη του διαπιστωθηκε λαθος χρονισμος κατα ενα δοντι λογω ολισθησης του μουαγιε του στροφαλου,ολοκαθαρο κατασκευαστικο λαθος οπου και δεν αναγνωριζει η αντιπροσωπεια.παρα το λαθος χρονισμο το αυτοκινητο δουλευε ρολοι εκτος απο καποιες φορες που παρουσιαζε καποια μπουκωματα σαν απο κακης ποιοτητας βενζινης,ουτε λαμπακι.υπαρχει σχετικη αναφορα στο site των etunners ,προβληματα απωλειας χρονισμου κινητηρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
charinio (ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 02 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Φεβ 2011, 23:35:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε αλλο τοπικ γραφουν οτι ισωσ προερχεται απο καποια θερμοασπιδα της εξατμισης το ιδιο μου πε και ο μηχανικος μου οτι προερχεται απο ενα μαραφετι στην εξατμιση μου το εδειξε κι ολας το αμαξι μου ραλι 207 εχει 30000 χλμ και το εχω 1.5 χρονο εκτος αυτου δε μου εχει κανει κατι αλλο τωρα τι να πω στην αντιπροσωπι οποτε εχω παει δεν το εκανε και μου λενε οτι δε μπορουμε να ελενξουμε κατι που δε ξερουμε απο που προερχεται
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Σελίδα 10 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3059s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on