PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

πρωινο κροταλισμα σε 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 10:35:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω αλλαξα και καδενα μαζι με τον τεντωτηρα της καδενας χωρις κανενα προβλημα απο την πεζςω και μαλιστα μεσα στην ιδια μερα που το πηγα το πηρα κιολας ! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2010, 17:50:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
mathanas έγραψε:
Αν στο κανε 2 φορες θα στο ξανακανει οποτε φροντισε να το αλλαξεις μεσα στην εγγυηση. Ειναι απαραδεκτοι επρεπε να τα χουν ανακαλεσει ολα και να τ αλλαζουν σ ολους οσους εχουν το παλιο τεντωτηρα και να ζητανε και συγγνωμη για τη λαμακια τους.... Τωρα σου λεει σε οποιν το κανει πολυ , και ερθει και μας τα πρηξει και αν ειμαστε τυχεροι και δε το κανει να τ ακουσουμε του πουλησουμε και το παραμυθι οτι ειναι φυσιολογικο .....


Εγώ πάντως που τους έπρηξα και το κρατήσανε και 1 μέρα μέσα δε κάνανε τίποτα. Πρέπει λέει να το κάνει και να το ακούσουν..Έλεος..Την άλλη φορά αν το κάνει θα πρέπει να το ηχογραφήσω..


χα!χα! καλό... Laughing
μα είναι δυνατό να το πας σε συνεργείο και να καταφέρουν να το ακούσουν; αν πετύχει αυτό να παίξετε και τζόκερ την ίδια μέρα... Laughing

αυτοί στα συνεργεία ότι θέλουν λένε... πολλοί πλάκα έχουν... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2010, 20:33:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε έναν σωστό δεν βρίσκεις με τίποτα...Το είχα πάει για να μου βάλουν τα φανάρια του GT και τελικά εκτός από τις γρατζουνιές που τα γεμίσανε, μάλλον είχαν χτυπήσει κάπως το σωληνάκι του ψυγείου που είναι δίπλα από το φανάρι και έχανε νερό και μου ανέβασε θερμοκρασία και STOP κτλ...Αναγκάστηκα και πήρα οδική γιατί δεν ήξερα τι ήταν..Αλλάξανε σωληνάκι στην εγγύηση...Και μετά που το πήρα είδα οτι κάπου το ακουμπήσανε και μπροστά..ΕΛΕΟΣ δηλαδή δε τους αντέχω....!! Τους δίνεις τόσα λεφτά απλά για να σου καταστρέφουν το αμάξι...ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ! Twisted evil Twisted evil Evil Shoot Whip Onfire Bluegrab Shoot
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
west side 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC

Ένταξη: 08 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Αύγ 2010, 12:27:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και μενα το εχει κανει 4 φορες ολες κιολες.2 κρυα πρωινα στα 37000 χλμ και φορες πριν 6μινες 56000.ρωτισα τους μηχανικους και ειπαν οτι ειναι νορμαλ.ειναι λεει τα οστιρια() και μεχρι να ανεβασει λαδι κανει σα ντιζελακι και οσο θα αυξανονται τα χλμ τοσο πιο συχνα θα το κανει.δεν αλλξα τπτ,το αφισα οπος ειναι για την ωρα.
Shocked


👁🗨💨💨💨💨
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 03:18:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

west side έγραψε:
και μενα το εχει κανει 4 φορες ολες κιολες.2 κρυα πρωινα στα 37000 χλμ και φορες πριν 6μινες 56000.ρωτισα τους μηχανικους και ειπαν οτι ειναι νορμαλ.ειναι λεει τα οστιρια() και μεχρι να ανεβασει λαδι κανει σα ντιζελακι και οσο θα αυξανονται τα χλμ τοσο πιο συχνα θα το κανει.δεν αλλξα τπτ,το αφισα οπος ειναι για την ωρα.
Shocked


Μήπως στο είπανε αυτό στον Κόνδωρα? Γιατί τα ίδια μου είπανε και εμένα, αλλά το γιατί έχει αλλάξει ο τεντωτήρας με νέο ανταλλακτικό δεν μας το λένε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 08:02:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
west side έγραψε:
και μενα το εχει κανει 4 φορες ολες κιολες.2 κρυα πρωινα στα 37000 χλμ και φορες πριν 6μινες 56000.ρωτισα τους μηχανικους και ειπαν οτι ειναι νορμαλ.ειναι λεει τα οστιρια() και μεχρι να ανεβασει λαδι κανει σα ντιζελακι και οσο θα αυξανονται τα χλμ τοσο πιο συχνα θα το κανει.δεν αλλξα τπτ,το αφισα οπος ειναι για την ωρα.
Shocked


Μήπως στο είπανε αυτό στον Κόνδωρα? Γιατί τα ίδια μου είπανε και εμένα, αλλά το γιατί έχει αλλάξει ο τεντωτήρας με νέο ανταλλακτικό δεν μας το λένε..


Θα μας το πούνε όταν θα μας πουν ταυτόχρονα ότι πρέπει να αλλαχθεί και όλα αυτά μετά την 2χρονη εγγύηση βεβαίως-βεβαίως...

Αλλά εγώ στο συνεργείο δεν τους έχω πει ότι έχω 4 χρόνια εγγύηση.
Το κρατώ μυστικό ... Twisted evil Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 08:32:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
[...
Αλλά εγώ στο συνεργείο δεν τους έχω πει ότι έχω 4 χρόνια εγγύηση...



Αυτό τώρα είναι καλό; εγώ σκέφτομαι το εξής. Αν τους φτύσεις στα μούτρα και βρεις ένα καλό μαστοράκι και σε φτιάξει σωστά πόσο θα χάσεις από την ακύρωση της εγγύησης;

Μόνο και μόνο τα κερατιάτικα 60άρικα που δίνεις εργατικά σε κάθε σέρβις εξουσιοδοτημένου δεν θα καλύψουν στην τελική οτιδήποτε σοβαρό τύχει στη διετία; Γιατί μετά θα το πλερώσεις κανονικά.

Εν τω μεταξύ το να αφήσεις κάτι να διαιωνίζεται επειδή δεν ασχολούνται στην αντιπροσωπία δεν θα σου κάνει μακροχρόνια μεγαλύτερη ζημιά απ' ότι να το φτιάξεις την ώρα που γίνεται ας πούμε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 08:52:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
...Αν τους φτύσεις στα μούτρα και βρεις ένα καλό μαστοράκι και σε φτιάξει σωστά πόσο θα χάσεις από την ακύρωση της εγγύησης;
...


Καλό μαστοράκι; Εννοείς καλό συνεργείο μη εξουσιοδοτημένο;

Το 2002 όταν είχα το 206, είχα πάρει σβάρνα μία ντουζίνα από τέτοια συνεργεία (στην Αθήνα). Δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον.

Τεχνογνωσία χαμηλή & αδιαφορία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 09:52:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοώ καλό συνεργείο. Μάστορα. Όχι wannabe αστρομηχανικό επίγειων πυραύλων πυραύλων με πτυχίο απολυτήριο σκολείο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 10:24:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βασικότερο πρόβλημα είναι ότι όταν κροταλίζει ο κινητήρας το πρωί (που το κάνουν ΟΛΟΙ), το συνεργείο το θεωρεί φυσιολογικό. Οπότε εγγύηση γιοκ.

Θα συμφωνήσω όμως πλήρως με τον Διονύση.

Βασικά δεν έχεις 4ετή εγγύηση. Έχεις διετή με επέκταση από την εταιρεία που σου πούλησε το αυτοκίνητο - όχι την Peugeot.

Τί να την κάνεις την 4ετή εγγύηση όταν σε 2 χρόνια το αυτοκίνητό σου θα πωλείται ολόκληρο λιγότερο από 10.000Ε (<50% της αξίας του);

Το πολύ πολύ να το πουλήσεις και να πάρεις ένα άλλο.
Σε λίγο θα βρίσκουμε ανταλλακτικά στα περίπτερα,
όπως έγινε στο παρελθόν με το 106 και το 206, οπότε πάνε περίπατο και οι επεκτάσεις
και τα συνεργεία και οι επισκέψεις και οι χρεώσεις.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 10:34:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
Εννοώ καλό συνεργείο. Μάστορα. Όχι wannabe αστρομηχανικό επίγειων πυραύλων πυραύλων με πτυχίο απολυτήριο σκολείο...


Αυτό το κατάλαβα.
Και λοιπόν; Ποιο είναι το καλό "μαστοράκι";
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 10:37:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
...

Βασικά δεν έχεις 4ετή εγγύηση. Έχεις διετή με επέκταση από την εταιρεία που σου πούλησε το αυτοκίνητο - όχι την Peugeot.

Τί να την κάνεις την 4ετή εγγύηση όταν σε 2 χρόνια το αυτοκίνητό σου θα πωλείται ολόκληρο λιγότερο από 10.000Ε (<50% της αξίας του);...


Το ξέρω ότι η επέκταση αφορά το εξουσιοδοτημένο που το πήρα.

Και τι σχέση έχει η εγγύηση με την αξία του αυτοκίνητου;
Και γιατί να το πουλήσω; Shocked

Εγώ αναφέρθηκα στην περίπτωση προβλήματος μετά την διετία θα το πάω στο συνεργείο και με βάση την επέκταση της εγγύησης είναι υποχρεωμένοι να μου φτιάξουν το αυτοκίνητο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 10:54:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
NoDsl έγραψε:
Εννοώ καλό συνεργείο. Μάστορα. Όχι wannabe αστρομηχανικό επίγειων πυραύλων πυραύλων με πτυχίο απολυτήριο σκολείο...


Αυτό το κατάλαβα.
Και λοιπόν; Ποιο είναι το καλό "μαστοράκι";



Δεν γνωρίζω. Γι' αυτό ψάχνομαι εδώ και καιρό. Αλλά ουσιαστική λύση δεν έχω βρεί. Αν γνωρίζεις εσύ κάτι δοκιμασμένο που να έχει αρκετή εμπειρία σε 207 THP το αναφέρεις μπάς και φτιάξει η ψυχολογία μου.


Vini έγραψε:
... είναι υποχρεωμένοι να μου φτιάξουν το αυτοκίνητο...


Σόρυ κιόλας δεν θέλω ούτε να σε στεναχωρίσω ούτε να σε απογοητευω αλλά απο υποχρέωση.... μας υποχρέωσαν. υποχρέωση είχαν να μου δώσουν αμάξι αντικατάστασης οταν μου κράτησαν 3 μέρες μεσα το αμάξι χωρίς να κάονυν τπτ στην ουσία και μόλις τους είπα οτι ξέρετε έχουν περάσει 3 μέρες και ακόμα αμάξι δεν έχω, μέχρι να πάω lion να πάρω αντικατάστασης μου είχαν "έτοιμο" το αμάξι στο πιτσ φιτίλι...

Αφού δεν υπάρχει ηθική υποχρέωση, μην περιμένεις πρακτική...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 11:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
...

Σόρυ κιόλας δεν θέλω ούτε να σε στεναχωρίσω ούτε να σε απογοητευω αλλά απο υποχρέωση.... μας υποχρέωσαν. υποχρέωση είχαν να μου δώσουν αμάξι αντικατάστασης οταν μου κράτησαν 3 μέρες μεσα το αμάξι χωρίς να κάονυν τπτ στην ουσία και μόλις τους είπα οτι ξέρετε έχουν περάσει 3 μέρες και ακόμα αμάξι δεν έχω, μέχρι να πάω lion να πάρω αντικατάστασης μου είχαν "έτοιμο" το αμάξι στο πιτσ φιτίλι...

Αφού δεν υπάρχει ηθική υποχρέωση, μην περιμένεις πρακτική...


Δεν με στεναχωρείς. Την ίδια άποψη έχω, απλά η επέκταση εγγύησης μάλλον ψυχολογικά με βοηθά ... και ίσως και σωματικά για να βάλω ποιο εύκολα τις φωνές αν χρειαστεί ... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 11:26:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα μπομπόλια τους φίλε μου...

Οταν είχα πάει για τεστ ντραιβ με το δοκιμαστή τάδε, του λέω αυτό το ακούς ΝΑΙ. Εκείνο το ακούς του λέω; Ναι μου ξαναλέει. Θα τα δούμε όλα. (Έκανα το σταυρό μου γιατί πρώτον το αμάξι έκανε τα πάντα εκείνη τη μέρα οπότε τα άκουσε ο δοκιμαστής και είπα και οτι βρήκα επιτέλους άτομο που θα μου λύσει τα προβλήματα)
ΜΠΟΜΠΟΛΙΑ ειδαν...

Και τι θα τους κάνεις; Θα τους χαλάσεις την παστελάδα με τις φωνές αφού δεν ιδρώνουν. Να μαζευτούμε να τους τραβήξουμε καμιά αγωγή όμως, αν γίνεται, μπας και δούμε άσπρη μέρα. Κωθώνια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 12:28:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά έχετε δίκιο να φωνάζετε.

Το πρόβλημα μάλλον είναι ότι αγοράσατε τα 207 με το σκεπτικό ότι είναι πολύ ποιοτικά αυτοκίνητα.
-Που δεν είναι.

Ότι θα έχετε πλήρη υποστήριξη από τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία.
-Ούτε κι αυτό υπάρχει, μόνο σε μεμονωμένες περιπτώσεις κι από συγκεκριμένους μηχανικούς-ήρωες.

Ότι η εγγύηση θα σας καλύψει όλων των λογιών τα προβλήματα. Από τριξίματα μέχρι σπασμένα μοτέρ ή μοτέρ που καίνε πιο πολύ λάδι από βενζίνη.
-Αυτό κι αν δεν συμβαίνει! Ούτε κατά διάνοια, not even close.


Vini, τώρα που είναι καιρός πήγαινε το αυτοκινητάκι σου για εγγύηση γιατί στη βράση κολλάει το σίδερο.
Οι όροι της επέκτασης ουδεμία σχέση έχουν με την εργοστασιακή εγγύηση και καλύτερα να μην πιέσεις την τύχη σου σε αυτό το θέμα.

Ηθικές ευθύνες δεν υπάρχουν σε μια αγοραπωλησία αυτοκινήτου, μόνο οι έγγραφοι όροι που υπέγραψες όταν αγόρασες το αυτοκίνητο.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 12:33:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
...
Vini, τώρα που είναι καιρός πήγαινε το αυτοκινητάκι σου για εγγύηση γιατί στη βράση κολλάει το σίδερο.
...


Τώρα; Shocked Τώρα, τώρα;

Sad ... Μπορώ να πάω από Σεπτέμβρη; Embarassed
Βλέπεις αύριο, φεύγω για 20 μέρες στην μαγευτική Πάρο, παρέα με το 207 ... Multi color Onfire Yahoo!

υ.γ. πάντως στο συνεργείο πήγα γιατί είχα δύο φορές το κροτάλισμα και απλά με έδιωξαν ... Δεν αναγνωρίζουν το φαινόμενο ως βλάβη ... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 12:40:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Παιδιά έχετε δίκιο να φωνάζετε.

Το πρόβλημα μάλλον είναι ότι αγοράσατε τα 207 με το σκεπτικό ότι είναι πολύ ποιοτικά αυτοκίνητα.
-Που δεν είναι.

Ότι θα έχετε πλήρη υποστήριξη από τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία.
-Ούτε κι αυτό υπάρχει, μόνο σε μεμονωμένες περιπτώσεις κι από συγκεκριμένους μηχανικούς-ήρωες.

Ότι η εγγύηση θα σας καλύψει όλων των λογιών τα προβλήματα. Από τριξίματα μέχρι σπασμένα μοτέρ ή μοτέρ που καίνε πιο πολύ λάδι από βενζίνη.
-Αυτό κι αν δεν συμβαίνει! Ούτε κατά διάνοια, not even close.


Vini, τώρα που είναι καιρός πήγαινε το αυτοκινητάκι σου για εγγύηση γιατί στη βράση κολλάει το σίδερο.
Οι όροι της επέκτασης ουδεμία σχέση έχουν με την εργοστασιακή εγγύηση και καλύτερα να μην πιέσεις την τύχη σου σε αυτό το θέμα.

Ηθικές ευθύνες δεν υπάρχουν σε μια αγοραπωλησία αυτοκινήτου, μόνο οι έγγραφοι όροι που υπέγραψες όταν αγόρασες το αυτοκίνητο.


Μα ρε φίλος δεν σου δίνουν την επιλογή να πληρώσεις για να το διορθώσεις.... δηλ. aftersales 0?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 12:42:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:

υ.γ. πάντως στο συνεργείο πήγα γιατί είχα δύο φορές το κροτάλισμα και απλά με έδιωξαν ... Δεν αναγνωρίζουν το φαινόμενο ως βλάβη ... Laughing

Δια της νομικης οδου,θα σε εδιωχναν παλι ή εκει θα το εκαναν γαργαρα,αν μαλιστα ειχε προηγηθει και επιστολη στο εργοστασιο; Cool

Να ξερετε οτι δεδομενης της κρισης,τα πραγματα στο aftersales εχουν αλλαξει πολυ ως προς το customer care,ασχετα αν οι ελληναρες εχουν ακομα τις ιδιες αντιληψεις...
Απλα επειδη τα ιδια τα εργοστασια δεν μασανε και εχουν xεσμενους τους εκαστοτε αντιπροσωπους,αν ειναι να χανουν πελατες απο τετοια πραγματα(οταν δεν ειναι παραλογα) πηρε ο διαβολος και το "λιονταρι" και τον οποιοδηποτε αλλο αποκλειστικο εισαγωγεα. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Αύγ 2010, 12:50:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:

Δια της νομικης οδου,θα σε εδιωχναν παλι ή εκει θα το εκαναν γαργαρα,αν μαλιστα ειχε προηγηθει και επιστολη στο εργοστασιο; Cool

...


Δεν ξέρω τι γίνεται σήμερα.
Όμως δεν έχω πια τέτοιες διαθέσεις να κάτσω να ασχοληθώ...

Αυτά τα έκανα το 2002 με το 206. Τότε ήμουν και πολύ μικρότερος σε ηλικία και είχα διάθεση για τρέξιμο... Embarassed ... τελικά όμως το πούλησα με συνοπτικές διαδικασίες (μέσα σε 7 μήνες).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 6 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3933s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on