PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βελτιωτικο βενζινης (!)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Νοέ 2009, 21:05:14    Θέμα δημοσίευσης: Βελτιωτικο βενζινης (!) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερει κανενας ρε παιδια τι ειναι το βελτιωτικο βενζινης και τι κανει? Ξερω απλα οτι ειναι η σε υγρη μορφη η σε στερεη σε μορφη χαπιου...Φιλοι που μου παν οτι το δοκιμασαν μου ειπαν πως ειδαν αρκετη διαφορα... Rolling eyes


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Νοέ 2009, 21:33:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για δες αυτο...

http://www.youtube.com/watch?v=2jbcCr2ll3c
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Νοέ 2009, 21:44:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shocked .....


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pan306 (πανος)
Μέλος
Μέλος


306 2000cc 16v

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 12:49:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rolling eyes Rolling eyes καλα πιος θα το πιστευε αυτο.πολι καλο το βιντεο,


306 2000cc 16v 6speed gearbox coming soon............. to elpizo.............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 13:17:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βελτιωτικο της NOS ειναι το μονο που δουλευει αρκει να ειναι σε μπουκαλα.... Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2009, 13:46:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wink ..... ακου ρε τους απαταιωνες! και οι μαρκες βελτιωσης ειναι γνωστες φαντρασου...


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
black7monster (Dimitris)
Μέλος
Μέλος


106 rallye 8v

Ένταξη: 22 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 195
Τόπος: N.Φ.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Νοέ 2009, 16:42:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχουν βελτιωτικα που δουλευουν,ψαξε απο εταιρια με αγωνιστικες βενζινες......με μπλε βαρελακια.(Διαφημιση δεν κανουμε Wink )


106 rallye 8V.Σπερνει........πανικο!!!
http://i534.photobucket.com/albums/ee341/jimmys7/106_Turbo_97-1.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Νοέ 2009, 15:18:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχουν τελικα ή δεν υπαρχουν......?


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
black7monster (Dimitris)
Μέλος
Μέλος


106 rallye 8v

Ένταξη: 22 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 195
Τόπος: N.Φ.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Νοέ 2009, 21:56:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγω λεω οτι υπαρχουν καλα προιοντα και χρησιμοποιω ενα συγκεκριμενο οποτε θελω να βολταρω το βραδυ.
Σιγουρα ομως υπαρχουν και μαπες.Δεν σου λεω οτι θα πεταει το αυτοκινητο σου αλλα θα εχεις καλυτερη ποιοτητα καυσιμου σιγουρα,με οτι αυτο συνεπαγεται.


106 rallye 8V.Σπερνει........πανικο!!!
http://i534.photobucket.com/albums/ee341/jimmys7/106_Turbo_97-1.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
8emos (8emos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 106 rally 16v(2002)

Ένταξη: 16 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 60
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιαν 2010, 23:41:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παιδια πιστευω οτι αυτα τα ζουμιά βοηθάνε αλλά σε μοτέρ υψηλης απόδοσης.τώρα σε ενα συμβατικο κινητήρα δν νομίζω οτι προσφέρει κατι..Πάντος απο κάτι πιτσιρικάδες που εχω δει,με πάπακια,το χρησιμοποιουν στις κόντρες κ λένε οτι έχει πολύ μεγάλη διάφορά..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alekou (Alexis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

BatMobile 1993 6.5L V8

Ένταξη: 24 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Φεβ 2010, 00:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προχθές τυχαία έπεσα πάνω σε ένα βίντεο του Fifth Year σχετικά με τα βελτιωτικά βενζίνης στα οποία εκαναν κάποιες δοκιμές. Τα βελτιωτικά που χρησιμοιήθηκαν ήταν από τα πιό γνωστά και τα αποτελέσματα εμένα προσωπικά μου προκάλεσαν έκπληξη.

Δείτε το Video και θα καταλάβετε.

http://www.youtube.com/watch?v=Vj_21dikYR8


Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Φεβ 2010, 01:07:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To 2o post του θεματος εχει το ιδιο video!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alekou (Alexis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

BatMobile 1993 6.5L V8

Ένταξη: 24 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Φεβ 2010, 08:41:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι... έχεις δίκιο... μαλ***α μου που δεν το τσέκαρα πριν. Οπότε το καλύτερο βελτιωτικό είναι η καλή συντήρηση του κινητήρα.


Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Φεβ 2010, 09:49:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+10000000 kai h kalh benzinh
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bab2112 (Μπαμπης)
Μέλος
Μέλος


πολλα ποδηλατα

Ένταξη: 27 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: shovelville

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Φεβ 2010, 19:18:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σαν το πλουσιοτερο μειγμα δεν εχει που θαλεγε κ περισσοτεροι απο ενας φιλοι μου... στην βελτιωση καπου κερδιζεις, καπου χανεις, τα μπουζι φτηνα ειναι.


βρουμ βρουμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tnt_tuner (tnt)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 10 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Φεβ 2010, 19:44:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα εμενα μου φενεται οτι ο βιντεο ειναι προμοταρισμενο απο καποια πετρελεοβηομηχανια!!! ναι ναι με ολα χανεις.... η δεν λενε ολη την αληθεια! μπορει να χανεις 2% στην μεγιστη διναμη αλλα σε ολες τις στροφες να κερδιζεις ενα αλλο 2% π δεν το λενε.....
τι να πω...!
παντα καπου καιρδιζεις κ καπου χανεις οπως ειπε κ ο προλαλισαντας!
αλλα τα βελτιοτηκα κατα την γνομη μου κανουν σχεδον ολα δουλεια!!! το θενα ειναι ποιο κανει την καλητερη κ σαυτο πιστευω οτι θα ειμαι τελειως υποκειμενικος μαλον οποτε δολιμασε και δες!!!!!!
προσωπικα την καλητερη λυση την βρικα στα πεντακαθαρα χημεικα που δινουν στα εργαστηρεια!!!!! εκει πειραματιζεσαι για να δεις πια αναλογεια σ κανει!!!! θελει βεβαια πολυ μεγαλη προσοχη!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Φεβ 2010, 22:18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα αυτά έχουν νόημα σε βελτιωμένα από τα μαλιά αυτ/τα με αβανσ στο θεο που θα το εκμεταλευτούν και θα βγάλουν όντως πολύ περισσότερη δύναμη και κυρίως με ασφάλεια. Sorry αλλά στο Κ-series με μαμά ρυθμίσεις δλδ τι περιμένανε(έχω και τέτοιο στην οικογένεια τρομάρα μου). Ας το βάζανε και σε κανα Smart.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drspeed (Giorgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 73

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Φεβ 2010, 00:47:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θέλετε να δοκιμάσετε κάτι τότε ψάξτε για άνυδρη ακετόνη τουλάχιστον 99% συγκέντρωση.
Στην θεωρία κάνει την βενζίνη περισσότερο εύφλεκτη ,κάνοντας τα σταγονίδια μικρότερα σε μέγεθος οπότε και έχουν περισσότερο αέρα γύρο τους για να αναφλέγουν ταχύτερα και απομακρύνει την υγρασία από συγκέντρωση ή από προσμίξεις στο καύσιμο.
Με αυτόν τον τρόπο είναι σίγουρο ότι θα έχουμε κάποια αύξηση στην ιπποδύναμη αφού έχουμε πλέον ένα πιο εκρηκτικό καύσημο
Το θέμα είναι ότι σε κινητήρες με μεγάλο λόγο συμπίεσης παρατηρήται το φαινόμενο της προανάφλεξης με όλα τα κακά που αυτό έχει.Ενδείκνυται η χρήση της σε turbo κινητήρες που δουλεύουν με σχετικά πλούσιο μείγμα όταν θέλουμε να τους στεγνώσουμε λίγο και δεν μπορούμε να δώσουμε περισσότερο αέρα με διαφορετικό τρόπο ή δεν θέλουμε να το κάνουμε για πολλούς και διάφορους λόγους.
Η αραίωση της άνυδρης ακετόνης με βενζίνη ποικίλει από 0,75%-2% ανάλογος του μείγματος καυσίμου/αέρα που έχουμε και πόσο θέλουμε να το στεγνώσουμε.
Τιμή περίπου 10-15€/λίτρο σε καταστήματα χρωμάτων


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tnt_tuner (tnt)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 10 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάρ 2010, 15:50:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drspeed
+1
μετραει η ακετονη!!!! ασε που μιωνει και παρα πολυ την καταναλοση γυρο στο 10%
με πιρακια δεν εχω ακουσει παντος προβληματα ακομα και με αρκετα ψηλα ποσοστα συγκεντρωσης! προσοπικα την εχω χρισιμοποιησει σε πολυ χαμηλες συγκετνρωσεις!
εχεις χρυσιμοποιησει? εχεις ψαξει αναλογιες σε σχεση με αβανσ κπεριεκτικοτητα μηγματος? αν ναι πες με ενδιαφερει παρα πολυ!
λεω να πειραματιστω και με αλλα χημεικα αλλα ειναι πιο επικινδινα!...και φοβαμε μην το σκορπισω! νιτρομεθανολες κτλ!!!!
καταλυτη εχεις? εχεις δοκιμασει μολυβδο???? λενε τα σπαει...!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Νοέ 2010, 13:36:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η σωστή αναλογία ακετόνης - καυσίμου υπολογίζεται στα 2,5 - 3 (max.) ml/lt τελικής αναλογίας.
Η ακετόνη πρέπει να είναι όσο το δυνατό πιο άνυδρη (πάνω από 97%) και τα σύνεργα που θα χρειαστείτε είναι μία σύριγγα πχ των 60 ml (για περίπου 20 λίτρα καυσίμου) και ένα λάστιχο/μικρός εύκαμπτος σωλήνας που θα προσαρμόσετε στο στόμιό της για να πέσει ευκολότερα και πιο ομοιόμορφα η ακετόνη μέσα στο ρεζερβουάρ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1967s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on