PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 1.6THP πρόβλημα με το χρονισμό
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 16:33:52    Θέμα δημοσίευσης: 207 - 1.6THP πρόβλημα με το χρονισμό Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια...ανοιγω καινουργιο θεμα διοτι εχω αγανακτησει με αυτο το θεμα και εαν υπαρχει αλλου μεταφερετε το...δεν θελω παλι να πειτε οτι ειμαι εκτος θεματικης ενοτητας ορισμενοι...απλα μεταφερετε το χωρις προειδοποιηση ολα καλα...
ας γραψουν εδω οι φιλοι ολοι που την εχουν πατησει με το χρονισμα του αυτοκινητου τους..τι τους παρουσιαζε?πως το καταλαβανε?και οι επιπτωσεις (διαδικασια) και το κοστος τελικα ποιο ηταν? ..για να καταληξουμε τελικα τι συμβαινει με το ρημαδι αυτο το προβλημα ρε παιδες..νομιζω οτι ειμαι ενας απο τους παθοντες και βρισκομαι σε αδιεξοδο διοτι η εδω αντιπροσωπεια εχει ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝΕ οι παλιο ασχετοι πια...
λοιπον οπως γνωριζει κατι εας γραψει


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 18:16:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από το vs the world, όπου το πρωτοέγραψα:

Με το που αγόρασα το αυτοκίνητο ήταν η πρώτη προειδοποίηση που άκουσα από τα παιδιά της Lion.
Κοιτάζοντας τότε τον εγκέφαλο κινητήρα για σφάλματα δεν είχα κανένα, αλλά το adaptation του ψεκασμού έδειχνε +14% (στεγνό δηλαδή).

Όταν το κοίταξα μέσω OBD μετά από μερικές ημέρες με την ησυχία μου παρατήρησα ότι:
1) Long term fuel trim: +23%
2) Short term fuel trim: +10%
Δηλαδή υπήρχε ένα αδικαιολόγητο μόνιμο στέγνωμα που δεν το είχε προκαλέσει κανένας.

Οπότε το πήγα κατευθείαν μέσα για χρόνισμα, γιατί δεν δικαιολογείται το αυτοκίνητο να γίνει στεγνό από μόνο του σε όλο το φάσμα στροφών και στο ρελαντί! Μετά το χρόνισμα όλα ΟΚ. Οι επιδόσεις καλύτερες από πριν!

Αν ρίξετε μια ματιά στο service box θα δείτε ότι υπάρχουν διαφορετικές γενιές στο μουαγιέ γραναζιού στροφάλου. Δυστυχώς καμία έκδοσή του δεν έχει σφήνα ή πύρρο ή κάτι τέτοιο. Όλες λειτουργούν με σύσφιξη, αλλά οι νεότερες δεν γλυστρούν.

Το μουαγιέ σύσφιξης φαίνεται στα αριστερά του γραναζιού χρονισμού, που σημειώνεται από το κόκκινο βελάκι.



Από τότε που άλλαξα το μουαγιέ το αυτοκίνητο δουλεύει άψογα (φτου φτου). Έχουν περάσει εν τω μεταξύ 30.000χλμ άγριας χρήσης και καθημερινών δοκιμών που σημαίνει ότι μάλλον δεν πρόκειται να χαλάσει στο μέλλον.

Ένα φίλος που το πήγε πρόσφατα εκτός εγγύησης πλήρωσε σχεδόν 600Ε για ολόκληρη την αντικατάσταση. Τέτοιου μεγέθους ιστορία είναι, αλλά ευτυχώς αφορά μόνο κάποια από τα 207 GT/Rallye/RC πρώτης γενιάς. Δεν το κάνουν όλα, σχεδόν σίγουρα όχι όσα έχουν τον καινούργιο εγκέφαλο.

Φαίνεται πως έγινε κάποιου είδους σιωπηρή αναβάθμιση πολλών ανταλλακτικών με την έλευση του νέου hardware.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 19:28:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον,ας γραψω την Οδυσσεια μου.

Απο τις 20 Οκτωβριου το αυτοκινητο μου και μονο οταν ηταν κρυο,ξεκινησουμε με ρεταρισματα,κρατουσε γυρω στις 2000 και μετα μπερδευε,επισης εχω δικοπη καυσης στον 1ο και 3ο κυλινδρο,συνεχες και σποραδικα σφαλματα στη καυση.

Αφου δοκιμασαμε και αλλαξαμε(τραμπα απο 308 με 150αρη κινητηρα)πολλαπλασιαστες,μπεκιερα,μπεκ αλλα και φουσκα νερου που υποτιθεται οτι ηταν αυτο το προβλημα,αποφασισαν να επικοινωνησουν με Γαλλια οπου το πρωτο που τους ειπαν ηταν βενζινη,πραγμα το οποιο το αποκλεισαμε καθως εβαζα μονο shell 100αρα οπου μου προσθεσαν και καθαριστικο,το δευτερο ηταν οτι θελει χρονισμα.Πιασ το αυγο και κουρευτο.

Το αυτοκινητο μου ειναι πρωτης γενιας,07/2007 με 42.000χλμ,οπου καιει λαδι.

Γαμ@ την αγανακτηση μου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
psilos133 (Giannis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 164

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 22:25:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδιά κ εμένα όταν μου άλλαξαν το μοτέρ είχα πρόβλημα με τον χρονισμό.Σε σημείο όμως που ο εγκέφαλος έβγαζε off την τουρμπίνα..δεν πήγαινε πάνω απο 80..Έμπαινε σε safe mode δεν ξέρω τι γινόταν.Έμενα μου είπαν ότι είχε βγει μια παρτίδα κινητήρες με λαθος χρονισμό απο το εργοστάσιο..'Οταν μου το χρόνισαν το αμάξι πήγαινε πολύ καλά.. Κ δεν το ξανάκανε... Τώρα αμα γλυστρίσει λιγο εγώ πως θα το καταλάβω αφού δεν βγάζει check engine??Αν και στην newland που το πήγα και τους ρώτησα μου είπαν πως βγάζει ένδειξη.Το μοτέρ ειναι κατασκευής 8/2008.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manavis207Gt (Giannis)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 14 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 370

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 00:03:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Από το vs the world, όπου το πρωτοέγραψα:

Με το που αγόρασα το αυτοκίνητο ήταν η πρώτη προειδοποίηση που άκουσα από τα παιδιά της Lion.
Κοιτάζοντας τότε τον εγκέφαλο κινητήρα για σφάλματα δεν είχα κανένα, αλλά το adaptation του ψεκασμού έδειχνε +14% (στεγνό δηλαδή).

Όταν το κοίταξα μέσω OBD μετά από μερικές ημέρες με την ησυχία μου παρατήρησα ότι:
1) Long term fuel trim: +23%
2) Short term fuel trim: +10%
Δηλαδή υπήρχε ένα αδικαιολόγητο μόνιμο στέγνωμα που δεν το είχε προκαλέσει κανένας.

Οπότε το πήγα κατευθείαν μέσα για χρόνισμα, γιατί δεν δικαιολογείται το αυτοκίνητο να γίνει στεγνό από μόνο του σε όλο το φάσμα στροφών και στο ρελαντί! Μετά το χρόνισμα όλα ΟΚ. Οι επιδόσεις καλύτερες από πριν!

Αν ρίξετε μια ματιά στο service box θα δείτε ότι υπάρχουν διαφορετικές γενιές στο μουαγιέ γραναζιού στροφάλου. Δυστυχώς καμία έκδοσή του δεν έχει σφήνα ή πύρρο ή κάτι τέτοιο. Όλες λειτουργούν με σύσφιξη, αλλά οι νεότερες δεν γλυστρούν.

Το μουαγιέ σύσφιξης φαίνεται στα αριστερά του γραναζιού χρονισμού, που σημειώνεται από το κόκκινο βελάκι.



Από τότε που άλλαξα το μουαγιέ το αυτοκίνητο δουλεύει άψογα (φτου φτου). Έχουν περάσει εν τω μεταξύ 30.000χλμ άγριας χρήσης και καθημερινών δοκιμών που σημαίνει ότι μάλλον δεν πρόκειται να χαλάσει στο μέλλον.

Ένα φίλος που το πήγε πρόσφατα εκτός εγγύησης πλήρωσε σχεδόν 600Ε για ολόκληρη την αντικατάσταση. Τέτοιου μεγέθους ιστορία είναι, αλλά ευτυχώς αφορά μόνο κάποια από τα 207 GT/Rallye/RC πρώτης γενιάς. Δεν το κάνουν όλα, σχεδόν σίγουρα όχι όσα έχουν τον καινούργιο εγκέφαλο.

Φαίνεται πως έγινε κάποιου είδους σιωπηρή αναβάθμιση πολλών ανταλλακτικών με την έλευση του νέου hardware.


Ετσι ακριβως Στελιο....
Στην αρχη ειχα ψιλοκομπιασματα χωρις να εχω λαμπακια και τα συναφη....Μετα αρχισανε τα χοντρα κοψιματα και παλι χωρις λαμπακι ομως !!!!(σε παρατεταμενο ανοιγμα εκοβε την πιεση ,οχι ολη ομως safe mode..)Και στο τελος ,ενω στο ρελαντι του και στις χαμηλες στροφες (μεχρι τις 2.500)δουλευε μια χαρα,στα αποτομα πατηματα εμπαινε σε safe mode και δεν ξανατουρμπιζε ,παραμονο οταν εβγαζες τον πολο της μπαταριας !!!!
Μετα απο αυτο επισκευτηκα την αντιπροσωπια,οπου και το ξαναχρονιστηκε (εντελως δωρεαν) . Απο τοτε ολα καλα χωρις το παραμικρο προβλημα..... Very happy Very happy

Δειτε ποσο φευγατο ηταν.....

http://img682.imageshack.us/i/s73r2058.jpg/
http://img4.imageshack.us/i/s73r2059.jpg/
http://img130.imageshack.us/i/s73r2061.jpg/
http://img130.imageshack.us/i/s73r2066.jpg/

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked



Powered By POWER BOOST SERVICE
http://www.youtube.com/watch?v=IeW0EOscXMA
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 09:21:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μία χαρά, αλλά εγώ θα συνεχίσω να ανησυχώ όσο δεν βάζουν μία κανονική ασφάλεια !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 11:03:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα μου έκανε τα εξής, όταν ήταν σε ρελαντί μπέρδευε πάρα πολύ και έβγαζε άκαυστη βενζίνη, μετά σε πορεία μπούκωνε και δεν πήγαινε καθόλου στις χαμηλές στροφές, και εκτός αυτού ένιωθα να τουρμπίζει πιο ψηλά και πιο απότομα. Είχε χάσει δε τόσο πολύ από την δύναμη του το αμάξι που στα ξεκινήματα έπρεπε να το πατινάρω για να μην μου σβήσει!!! Το πήγα για χρόνισμα και τηλεφόρτωση και μου πήραν 90 ευρώ (μετά από μία ψιλο-Οδύσσεια!!).

Και εδώ είναι το περίεργο, γιατί ο Στέλιος λέει για 600 ευρώ ενώ εγώ για 90-150 ευρώ, μήπως η μία βλάβη είναι απλού χρονίσματος (στην δικιά μου περίπτωση)και η άλλη είναι βλάβη του μεταβλητού χρονισμού(στην περίπτωση των άλλων παιδιών)?


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 12:52:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mez έγραψε:
Εμένα μου έκανε τα εξής, όταν ήταν σε ρελαντί μπέρδευε πάρα πολύ και έβγαζε άκαυστη βενζίνη, μετά σε πορεία μπούκωνε και δεν πήγαινε καθόλου στις χαμηλές στροφές, και εκτός αυτού ένιωθα να τουρμπίζει πιο ψηλά και πιο απότομα. Είχε χάσει δε τόσο πολύ από την δύναμη του το αμάξι που στα ξεκινήματα έπρεπε να το πατινάρω για να μην μου σβήσει!!! Το πήγα για χρόνισμα και τηλεφόρτωση και μου πήραν 90 ευρώ (μετά από μία ψιλο-Οδύσσεια!!).

Και εδώ είναι το περίεργο, γιατί ο Στέλιος λέει για 600 ευρώ ενώ εγώ για 90-150 ευρώ, μήπως η μία βλάβη είναι απλού χρονίσματος (στην δικιά μου περίπτωση)και η άλλη είναι βλάβη του μεταβλητού χρονισμού(στην περίπτωση των άλλων παιδιών)?


Ελα ντε?

Τα ιδια συμ-πτωματα:-Dεχω και εγω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 15:24:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

k εμενα το εκανε αυτο στην αρχη,κ εκτος των αλλων(ολα αυτα που περιγραψατε) σε λιγο ανοιγμα,πυρωνε για πλακα η τουρμπινα Confused εκανα ενα απντειτ κ απο τοτε δεν εχω κανενα προβλημα.ασε που δε πηγαινε βημα κ ειχα σκεφτει να πω στον αδερφο μου να παρει το ιμπιζα το ΦΡ κ να το κραταγα εγω κ να του εδινα το 207.αλλα μετα το υpdate ολα αλλαξαν Wink κ τοτε ηταν κ γνησιο Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 16:19:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κυριοι...ευχαριστω πολυ οσους εχουν απαντησει στο θεμα μου και οσους "θα" απαντησουν ακομη......
λοιπον εγω εχω τα εξης...
πολυ ακαυτη βενζινη στο ρελαντι-ειδικα οταν ειναι κρυο συρωνει και η εξατμιση γινετε αστα να πανε και σκυλοβρωμαει σαν να μην πω...
επειτα απο ζεσταμα και ενα δυο ψιλοπατηματα σκοτσαρει το αμαξι πολυ αιστητα πλεον με 2αρα στις 2000 στροφες...
πλεον πολυ σοβαρο και αιστητο πραγμα το "κομπιασμα" και η πτωση πιεσης (αυτο το βλεπω τωρα που εβαλα μπαρομετρο) απο τις 4000 πλεον,πραγμα το οποιο το αμαξι δεν το εκανε!!και για να τελειωσω στο αποτομο πατημα του γκαζιου ζεστος παρα πολυ αργη αποκριση γαζιου..δηλαδη ρολαριστος σε ευθεια με 4 και παταω και δεν τουρπιζει οπως πρεπει..οπως πριν τελος παντον!!

εγω φοραω προγραμμα απο αθηνα απο μια εταιρεια που εχει κλεισει...και δεν ξερω καν που βρισκονται..πρεπει οποσδηποτε να παω αντιπροσωπεια για χρονισμα?και μετα ακολουθει update-επαναπρογραμματισμος απο μαμα peugeot?επειδη δεν μπορω να τους βρω αυτους που ειχαν βαλει το προγραμμα μου για να μου το ξαναπερασουν για αυτο εχω σκασει και σορρυ για το μεγαλο τοπικ!!!ειλικρινα σορρυ

στελιο επειτα απο τα τοσα τηλεφωνα που σε εχω παρει για να μου βαλεις προγραμμα και να βοηθησεις και δεν σηκωνεις τα τηλεφωνα και δεν δεν δεν..καταλαβαινω οτι δεν θελεις!!!και δεν ξερω το λογο..αλλα ετσι οπως εχω αγανακτησει δεν θελω να μαθω κιολας!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 14:12:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αυτοκινητο εξεταστικε εαν εχει προβλημα στο χρονισμα,και απο οτι μου τα παιδια δεν εχει τετοιο προβλημα καθως τα σημαδια ηταν σωστα.

Κ επισης τωρα δεν κανει διακοπες καυσης στο 1ο και 3ο κυλινδρο αλλα στον 2ο και 4ο.

Θα μου πεσουν τα μαλλια,ελεος.

Αν εχει κανεις να προτεινει μια λυση ας το πει.Εχω απο 15 Οκτωβριου στο συνεργειο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ayrton 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 RC

Ένταξη: 19 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 15:08:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Τέτοιου μεγέθους ιστορία είναι, αλλά ευτυχώς αφορά μόνο κάποια από τα 207 GT/Rallye/RC πρώτης γενιάς. Δεν το κάνουν όλα, σχεδόν σίγουρα όχι όσα έχουν τον καινούργιο εγκέφαλο.

Φαίνεται πως έγινε κάποιου είδους σιωπηρή αναβάθμιση πολλών ανταλλακτικών με την έλευση του νέου hardware.

Οταν λες 207 πρωτης γενιας ποιας χρονολογιας αναφέρεσαι?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 18:20:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εως 8o/2007


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Νοέ 2009, 16:16:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lionking(t) έγραψε:
Το αυτοκινητο εξεταστικε εαν εχει προβλημα στο χρονισμα,και απο οτι μου τα παιδια δεν εχει τετοιο προβλημα καθως τα σημαδια ηταν σωστα.



τι εννοεις?πως γινετε αυτο?πριν απο λιγο εφυγα απο αντιπρισωπεια (ο θεος να την κανει βεβαια) και οι κυριοι για λλη μια φορα εδειξαν την ασχετοσυνη τους...ουτε βαλιτσακι δεν εχουν ουτε τιποτα καλε αυτοι!!!!
πως μπορω να δω εαν εχει προβλημα το αμαξι να δω τι θα κανω?
ελεος........


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Νοέ 2009, 17:50:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενημερωση για το δικο μου προβλημα.

Τελικα ηταν αντλια υψηλης πιεσης βενζινης.Το αλλαξα και ολα πανε ρολοι.

Χριστοφορε,εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι,αλλα,αυριο θα σκαναρω μια σελιδα που εχω και να πας να τους την τριψεις στην μουρη.Αυριο ομως γιατι την εχω στο σπιτι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Νοέ 2009, 19:42:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xalkiadakhs 207gt έγραψε:
lionking(t) έγραψε:
Το αυτοκινητο εξεταστικε εαν εχει προβλημα στο χρονισμα,και απο οτι μου τα παιδια δεν εχει τετοιο προβλημα καθως τα σημαδια ηταν σωστα.



τι εννοεις?πως γινετε αυτο?πριν απο λιγο εφυγα απο αντιπρισωπεια (ο θεος να την κανει βεβαια) και οι κυριοι για λλη μια φορα εδειξαν την ασχετοσυνη τους...ουτε βαλιτσακι δεν εχουν ουτε τιποτα καλε αυτοι!!!!
πως μπορω να δω εαν εχει προβλημα το αμαξι να δω τι θα κανω?
ελεος........


Και σε μενα τα ιδια μου λενε.
Τους λεω για χρονισμα γιατι στο scan μου βγηκε +17 και τωρα πηγε +19 στο long term fuel και μου λενε αν δεν σου βγηκε λαμπακι να μη ανησηχω.
Ανεστι δεν μου στελνεις και σε μενα αυτο το χαρτακι να τριψω και γω καμια μουρη? Worthy Laughing



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Νοέ 2009, 19:48:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το ποσταρω εδω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2009, 00:55:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικό μου έγινε το κλασσικό τσεκάρισμα του χρονισμού την περασμένη εβδομάδα και όλα καλά, καμία απόκλιση.

Κόστος εργασίας 80€.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2009, 13:54:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
Στο δικό μου έγινε το κλασσικό τσεκάρισμα του χρονισμού την περασμένη εβδομάδα και όλα καλά, καμία απόκλιση.

Κόστος εργασίας 80€.

ναι ε?πολυ ωραια?μπορειτε με απλα λογια και εσυ και ολοι οι αλλοι να πειτε πως κανετε τσεκαρισμα με λιγα λογια χρονισμου στο μοτερ 207?οχι τιποτα αλλο απλα για να πω στα ""παιδια μου εδω""" το πως γινετε το ολο το θεμα γιατι με ρωτανε εαν υπαρχουν σφαλματα και μονο σφαλματα....αχαχαχαχ!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2009, 14:20:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε μιση ωρα Χριστιφορε θα τα ανεβασω και θα σου λυθουν ολες οι αποριες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Επόμενη
Σελίδα 1 από 39

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0824s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on