PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χειροποίητες Εξατμίσεις
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Αξίζει τον κόπο η χηροποίητη εξάτμιση;
Καλή λύση.
39%
 39%  [ 16 ]
Φτηνή μέτρια λύση.
41%
 41%  [ 17 ]
Όχι δεν το συζητώ.
19%
 19%  [ 8 ]
Σύνολο Ψήφων : 41

Συγγραφέας Μήνυμα
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 13:11:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mimis έγραψε:
Ύστερα απο 300km με την νέα μου χειροποίητη εξάτμιση έχω να πω τα εξής....

Δημήτρη πώς λέγεται η χειροποίητη εξάτμιση που έβαλες; Πόσο σου κόστισε; Παρατήρησες καμιά αλλαγή στις επιδόσεις; Και αν ναι,προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο;
Σόρυ που κάνω τόσες ερωτήσεις(δεν είμαι ΓΚΕΣΤΑΠΙΤΗΣ Rolling eyesConfused Laughing) αλλα κάποια στιγμή θα προχωρήσω και εγώ στην τοποθέτηση τελικού(μάλλον προς τα Χριστούγεννα Rolling eyes ) και ενδιαφέρομαι,πόσο μάλλον που είσαι και εσύ 1.1lt Very happy Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 13:36:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Με αφορμή την νέα χειροποίητη που έβαλε κολητός με
saxo vts (''1ο στάδιο'') ο οποίος είχε δοκιμάσει τα παρακάτω :

1. Μαμίσιο τελικό
2. Τελικό ποπάυ (πολύ θόρυβος - μέτρια απόδοση)
3. Μαμίσιο πάλι
4. Supersprint Σωλήνας αντί μεσαίου και τελικό
Καλύτερο από ποπαυ σε θόρυβο και απόδοση αλλά...
5. Οβιδα(μεσαίο) 52μμ σωλήνα και group Ν τελικό
από Παπαδόπουλο βρήκε το Idea του
και είναι Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy

έχει κανείς βάλει σε 206 τελικό group Ν από Παπαδόπουλο
να μας πεί αν είναι ευχαριστημένος ή έστω κανένας 106αρης ?


Τονυ, για πες μας με το σαξο τι γινεται?
Κανει θορυβο τελικα το τελικο του παπαδοπουλου?
Σε σχεση με του ποπαϋ τι διαφορες ειδε?

Στο ταξιδι κουραζει?Στις μεσαιες στροφες βγαζει θορυβο?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VVV (Κώστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS 1.600 8V

Ένταξη: 05 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 25
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 13:42:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ έχω τελικό και μεσαίο Ποπάυ και δεν κάνει πολύ θόρυβο.
Αυτό το επιλέγεις εσύ.

Πάντος σε σύγκριση Παπαδόπουλος και Ποπάυ ο Παπ δεν έχει σταθερή καλή ποιότητα στις εξατμίσεις του και είναι λαχείο αν θα σου βγεί καλή ή θα σαπίσει σε κανα χρόνο. Ενώ ο Ποπάυ έχει στάνταρ καλή ποιότητα..

Για θέμα απόδοσης όμως έχω ακούσει καλύτερα για τον Παπαδόπουλο...

Διαλέγετε και παίρνετε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 14:11:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν το saxo μαμά με το τελικό του ποπαυ μετρήθηκε στον Αρβανιτάκη
112,8hp και 14kgr ροπή.

Περιμένω νεα στοιχεία οταν ξαναμετρηθεί...


Με του παπαδόπουλου έχει πάρει σε ροπή σε όλο το φασμα των στροφών
ενω ψηλά σκοτώνει!!! 2gunfire

Τους κόφτες σε 2α και 3η τους έχει για πλάκα Very happy

Εντύπωση μου έκανε η δύναμη που βγαίνουν τα καυσαέρια (1,5 μέτρο) Exclamation

Ο θόρυβος είναι ωραίος αλλά αρκετός στο ρελαντί .
Σε πολύωρο ταξιδι δεν ξέρουμε ακόμα

είδομεν ....


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 15:49:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Λοιπόν το saxo μαμά με το τελικό του ποπαυ μετρήθηκε στον Αρβανιτάκη
112,8hp και 14kgr ροπή.

Περιμένω νεα στοιχεία οταν ξαναμετρηθεί...


Με του παπαδόπουλου έχει πάρει σε ροπή σε όλο το φασμα των στροφών
ενω ψηλά σκοτώνει!!! 2gunfire

Τους κόφτες σε 2α και 3η τους έχει για πλάκα Very happy

Εντύπωση μου έκανε η δύναμη που βγαίνουν τα καυσαέρια (1,5 μέτρο) Exclamation

Ο θόρυβος είναι ωραίος αλλά αρκετός στο ρελαντί .
Σε πολύωρο ταξιδι δεν ξέρουμε ακόμα

είδομεν ....


Ρε Αντώνη, το saxo πόσα κυβικά είναι;;;; Γιατί αν είναι 1.6, τα 112,8hp είναι πολυύυ λίγα και αν είναι 1.4, τα αντίστοιχα άλογα με εξάτμιση, είναι πααααααααααααρα πολλά!!!! Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 15:54:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Ρε Αντώνη, το saxo πόσα κυβικά είναι;;;; Γιατί αν είναι 1.6, τα 112,8hp είναι πολυύυ λίγα και αν είναι 1.4, τα αντίστοιχα άλογα με εξάτμιση, είναι πααααααααααααρα πολλά!!!!

1500cc Κάτι ενδιάμεσο... LaughingLaughingLaughingLaughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 16:22:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sorry ρε παιδιά ,

πάτησα λάθος νούμερο Confused

είναι 122,8 στις 6942 στροφές

και 14 kgr στις 5139 στροφές


(προσοχή με 40000 περιπου χλμ )


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bebis206vts (Νικος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206XS 1.6 16ν 120hp mod

Ένταξη: 25 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 61
Τόπος: ΝΑΞΟΣ!!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Σεπ 2003, 23:26:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω φοραω τελικο Ποπαυ.. Απο θορυβο καλα παει, νομιζεις οτι περναει κανενα τερας,, απο επιδοσεις ομως ειναι μουφα!! Τα καζανακια του Ποπαυ ειναι πολυ ελευθερα για να πετυχουν καλο θορυβο που θελουν ορισμενοι... Ενας φιλος που τρεχει σε αγωνες (Ν2) με saxo μου προτεινει ανεπυφυλακτα Παπαδοπουλο. Εφοσον τρεχει σε αγωνες το παιδι κατι θα ξερει απο εξατμησεις..


206 πυραυλος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Σεπ 2003, 11:26:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bebis206vts έγραψε:
Εγω φοραω τελικο Ποπαυ.. Απο θορυβο καλα παει, νομιζεις οτι περναει κανενα τερας,, απο επιδοσεις ομως ειναι μουφα!! Τα καζανακια του Ποπαυ ειναι πολυ ελευθερα για να πετυχουν καλο θορυβο που θελουν ορισμενοι... Ενας φιλος που τρεχει σε αγωνες (Ν2) με saxo μου προτεινει ανεπυφυλακτα Παπαδοπουλο. Εφοσον τρεχει σε αγωνες το παιδι κατι θα ξερει απο εξατμησεις..


Ο Παπαναστασιου, ή ο Σωτηρχος?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 09:57:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή στην καινούργια μου γειτονιά περνάω καθημερινά μπροστά απο τον Ποπάυ και την FESTUS και (δυστυχώς για την τσέπη που) μπαίνω σε πειρασμό για νέο σύστημα εξάτμισης ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς
ευχαριστημένος από Ποπάυ ή FESTUS Question Question


Εκτος αν πάρω τελικα σειρά αναμονής για τον Παπαδόπουλο Exclamation


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 12:16:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Festus για το 206 είναι η παρακάτω και όπως βλέπετε είναι άψογη σε φινίρισμα, μικρή σαν καζάνι γιατί αν θεωρήσουμε ότι το τελικό είναι Φ102 τότε το καζάνι δεν είναι πάνω από Φ120 που σημαίνει ότι είναι ελευθέρας άρα πρέπει να κάνει καλό ήχο!



Για τον Ποπάυ όταν είχα ρωτήσει το τελικό του είναι Φ90 με αρκετά μεγαλύτερο καζάνι από αυτό της Festus με καλό φινίρισμα!

Πιστεύω όμως ότι η επιλογή σου πρέπει να είναι στην εσωτερική διάμετρο του καθενός τείνοντας προς Φ48 διότι το 1.6 έχει Φ45 μαμά, αν είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις μόνο τελικό ...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 13:15:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ivang έγραψε:
Η Festus για το 206 είναι η παρακάτω και όπως βλέπετε είναι άψογη σε φινίρισμα, μικρή σαν καζάνι γιατί αν θεωρήσουμε ότι το τελικό είναι Φ102 τότε το καζάνι δεν είναι πάνω από Φ120 που σημαίνει ότι είναι ελευθέρας άρα πρέπει να κάνει καλό ήχο!



Για τον Ποπάυ όταν είχα ρωτήσει το τελικό του είναι Φ90 με αρκετά μεγαλύτερο καζάνι από αυτό της Festus με καλό φινίρισμα!

Πιστεύω όμως ότι η επιλογή σου πρέπει να είναι στην εσωτερική διάμετρο του καθενός τείνοντας προς Φ48 διότι το 1.6 έχει Φ45 μαμά, αν είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις μόνο τελικό ...


και ποσο κανει αυτο.... Question



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 16:26:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαγκες γενικα η festus ειναι πολυ καλη. Φτιαξαμε ενα παραγγελια για το καρο, αψογο φινιρισμα, αλλα τελικα θα το αλλαξουμε γιατι δεν ειναι για να βγαινει δρομο. Εχει διαστασεις 20 εκ. μηκος και 10 εκ. διαμετρο... πολυ μικρο...

θα βαλουμε ενα λιγο μεγαλυτερο, ωστοσο σιγουρα θα ειναι Gr.N...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 16:26:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shark_zak έγραψε:
και ποσο κανει αυτο.... Question


Confused Confused Confused Confused Confused


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 16:40:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
θα βαλουμε ενα λιγο μεγαλυτερο, ωστοσο σιγουρα θα ειναι Gr.N...


Λύστε μου την απορία. Τι εννοούμε εξάτμιση group N ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 17:33:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr.N εχει γινει της μοδας να λεμε ολες τις εξατμισεις που ειναι το τελικο στρογγυλο, οχι οβαλ και η απολειξη του θυμιζει κανη οπλου...

Αυτη ξεκινησε απο τα ραλλακια, που βασικα περασαν εξαρτηματα απο τους αγωνες στον δρομο, και τελικα καθιερωθηκε. Αν εξαιρεσει το θορυβο, οπου ενα γνησιο Gr.N κανει καμποσο, πιστευω πως ειναι το καλυτερο ειδος εξατμισης για ατμοσφαιρες αφου δινει δυναμη και κανει το μοτερ να μην κρεμαει γενικως, λογω υψηλου back pressure...

εξου και τα τρελα σκασιματα τις αλλαγες ταχυτητας...


Gr.N RuLeZ........... Twisted evil Twisted evil Twisted evil





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 21:59:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Gr.N εχει γινει της μοδας να λεμε ολες τις εξατμισεις που ειναι το τελικο στρογγυλο, οχι οβαλ και η απολειξη του θυμιζει κανη οπλου...


Πολυ κακως θα συμπληρωσω γιατι group N ειναι το καζανι το οποιο αναλογα με τα κυβικα της κατηγοριας,ποικιλει και η διατομη του.

Τα σκασιματα ειναι αλλη ιστορια,εντελως ασχετη με τις group N. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 22:56:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα!
Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει εξάτμιση-κάποιου γνωστού πχ powerful,magnex κτλ-σε στύλ φλούδας,σαν τις group N δηλαδή,αλλά μεγαλύτερης διαμέτρου?
Επίσης αν κάποιος με 1,4 έχει φορέσει κάποια τέτοια έχει δει θετικά αποτελέσματα,τίποτα ή αρνιτικά!
Μόνο για καζανάκι και τελικό εννοώ!



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2003, 23:27:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shark_zak έγραψε:
Ivang έγραψε:
Η Festus για το 206 είναι η παρακάτω και όπως βλέπετε είναι άψογη σε φινίρισμα, μικρή σαν καζάνι γιατί αν θεωρήσουμε ότι το τελικό είναι Φ102 τότε το καζάνι δεν είναι πάνω από Φ120 που σημαίνει ότι είναι ελευθέρας άρα πρέπει να κάνει καλό ήχο!



Για τον Ποπάυ όταν είχα ρωτήσει το τελικό του είναι Φ90 με αρκετά μεγαλύτερο καζάνι από αυτό της Festus με καλό φινίρισμα!

Πιστεύω όμως ότι η επιλογή σου πρέπει να είναι στην εσωτερική διάμετρο του καθενός τείνοντας προς Φ48 διότι το 1.6 έχει Φ45 μαμά, αν είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις μόνο τελικό ...


και ποσο κανει αυτο.... Question



Παιδια εγω φοραω αυτο το τελικο μονο που η απολιξη δεν κανει αυτο το "σπασιμο"!!!Το πηρα 170e!!! Αυτο στην φωτο ειναι για ολα τα πεζο απλα οι βασεις ειναι για 206!!! Οταν πηγα στο μαγαζι ειχε διπλα διπλα το συγκεκριμενο και αυτο που εβαλα τελικα (με "ευθεια" απολιξη...) και ρωτησα αν διαφερουν!!! Ο τεχνικος μου ειπε αν εξαιρεσεις την απολιξη ειναι τα ιδια και ειχαν 20e διαφορα!!! Εκοψε τις βασεις για 206 και κολησε τις δικες μου... Κανει πολυ καλο ηχο!!! Ενα γεματο μπασακι μεχρι τις 3000-3500 και μετα αρχιζει να γινεται πιο μεταλλικος!!! Οσο για φινιρισμα ειναι απο τα καλυτερα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Δεκ 2003, 15:23:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="Kouzman"]Αν εξαιρεσει το θορυβο, οπου ενα γνησιο Gr.N κανει καμποσο, πιστευω πως ειναι το καλυτερο ειδος εξατμισης για ατμοσφαιρες αφου δινει δυναμη και κανει το μοτερ να μην κρεμαει γενικως, λογω υψηλου back pressure...

εξου και τα τρελα σκασιματα τις αλλαγες ταχυτητας...
quote]

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Cool Cool Cool Cool Cool


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1739s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on