PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Τετραπίστονες δαγκάνες 406 coupe & 283x26mm δίσκοι RC
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 10:32:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ααααρα τελικά αυτό που εχει σημασία για το τι δίσκο θα επιλέξουμε στο κάθε αμάξι προκειμένου να αξιοποιήσουμε την συγκεκριμένη δαγκάνα ...
ειναι να μετρήσουμε την απόσταση από το κέντρο του ημιαξονίου μέχρι την βίδα στηριξης της δαγκάνας...

προφανώς στα διαφορα μοντελα ανάλογα με το ακρο τους μπορουν να μπουν (και να αξιοποιηθουν πλήρως από πλευράς επιφάνειας τριβής δισκου/τακακιου χωρίς να "περισσευει" ουτε τακάκι αλλα ούτε και δισκος...) διαφορετικής διάστασης δίσκοι... από 283mm ~ 305mm

νομίζω οτι μπορουμε να φτιάξουμε κάποια στιγμή ενα σχετικό πινακάκι με το τι μπορει να μπει που...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 13:08:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ιδανική επιφάνεια για το τακάκι της συγκεκριμένης δαγκάνας, είναι η επιφάνεια που αφήνει ο 283 δίσκος διότι τον καλύπτει όλο παρά 1mm Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pan306 (πανος)
Μέλος
Μέλος


306 2000cc 16v

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 13:48:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αλλα στο 406 που εχει 305 πως κανει? Η εχει και ενα περιθοριο να εφηνει νυχι στη δαγκανα?


306 2000cc 16v 6speed gearbox coming soon............. to elpizo.............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 13:58:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Η ιδανική επιφάνεια για το τακάκι της συγκεκριμένης δαγκάνας, είναι η επιφάνεια που αφήνει ο 283 δίσκος διότι τον καλύπτει όλο παρά 1mm Rolling eyes


ρε παλικάρι μου τι ακριβως ΔΕΝ καταλαβαίνεις και μπερδευεις και τους αλλους?

αυτο που λες ισχυει στο 206 με το ακρο του 206.

εγω μιλάω ΓΕΝΙΚΑ να δουμε τι θα "παντρέψουμε" και για τα υπόλοιπα Peugeot.

αυτο που εχεις κάνει εσυ ΔΕΝ ειναι το "απόλυτα" ιδανικό, μιας και το ιδανικο θα ηταν να περισσευε ελάχιστα ο δίσκος και οχι το τακάκι.
ειναι ομως πολυ καλή επιλογή γιατι γλιτώνεις το κόστος αγορας μεγαλύτερων δισκων (πχ των 302mm) καθώς και το κοστος τορναρίσματός τους σε διάμετρο 287mm (η οποία απ οτι καταλαβα ειναι οτι πρεπει προκειμένου και ολο το τακακι να παταέι αλλα και να μενει περιθώρια για ενα ελαχιστο νυχι με την φθορα)

Επίσης τσέκαρε κάποια στιγμή που πατάει προς το κέντρο του δίσκου το τακάκι


pan306 έγραψε:
Ναι αλλα στο 406 που εχει 305 πως κανει? Η εχει και ενα περιθοριο να εφηνει νυχι στη δαγκανα?

ειναι προφανές οτι πχ στο 406 που φοράει 305mm δισκο (και προφανώς πατάει "σωστά" το τακάκι πάνω του) η αποσταση "κεντρου ημιαξονίου" με "βιδα στυριξης δαγκάνας" ειναι μεγαλήτερη απ οτι στο 206 = εχουν διαφορετικο ακρο! Wink
Επίσης σε ολα τα αμαξια το τακακι πατάει ελάχιστα πιο μέσα απ την περιφέρεια του δίσκου (σκάρτα ~1mm) ωστε απο το νυχι που σχηματίζεται στην περιφέρεια του δισκου απ την χρήση να εκτιμάται η φθορά του και να προγραμματιζεται η αντικατάστασή του. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 14:07:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Steve έγραψε:
Η ιδανική επιφάνεια για το τακάκι της συγκεκριμένης δαγκάνας, είναι η επιφάνεια που αφήνει ο 283 δίσκος διότι τον καλύπτει όλο παρά 1mm Rolling eyes


ρε παλικάρι μου τι ακριβως ΔΕΝ καταλαβαίνεις και μπερδευεις και τους αλλους?

αυτο που λες ισχυει στο 206 με το ακρο του 206.

εγω μιλάω ΓΕΝΙΚΑ να δουμε τι θα "παντρέψουμε" και για τα υπόλοιπα Peugeot.
Εγώ δεν μπερδεύω κανέναν, εσύ που postάρεις για να πεις οτι postαρες μπερδεύεις τους άλλους και έχει καταντήσει ήδη αηδία Mad

Ότι άκρο και να βάλεις και ότι δίσκο και να βάλεις, το τακάκι είναι εκεί για να καλύψει μια συγκεκριμένη επιφάνεια (πράγμα που αδυνατείς να καταλάβεις για την ώρα γι' αυτό και προχωράω σε εξήγηση).

Η επιφάνεια που έχει ο δίσκος 283 προς "πάτημα" από το τακάκι, είναι η ιδανική, αφού το τακάκι περισσεύει μόνο κατά 1mm.

Στον επόμενο δίσκο που είναι διαθέσιμος, δηλαδή ο 302x26, και ο μεθεπόμενος 305x28, το τακάκι θα πατάει στον δίσκο και θα είναι "μικρό" για αυτόν.

Στον μεν 302 δίσκο:

302-283 = 19 / 2 = 9,5 - 1 = 8,5mm της επιφάνειας του δίσκου προς την περιφέρεια του, θα μείνουν σαν νύχι (στο 206).

Στον 305 με τις ίδιες πράξεις 10mm της επιφάνειας του δίσκου προς την περιφέρεια του, θα μείνουν σαν νύχι (στο 206).

Αυτό που θα αλλάξει στο κάθε άλλο μοντέλο με την απόσταση της δαγκάνας από το κέντρο του μουαγιέ, είναι το σημείο που θα μείνει το "νύχι". Ίδιο νύχι θα μείνει γιατί το τακάκι είναι "μικρό" για τον δίσκο.

Οπότε σε ένα 406 το νύχι των 10mm που θα μείνει στον δίσκο των 305mm που φοράει, μπορεί να είναι 5mm νύχι προς την περιφέρεια και 5mm προς το κέντρο, σύνολο 10mm.


Αν δε το κατάλαβες, (που σίγουρα δεν το κατάλαβες) να στο κάνω και σκιτσάκι Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 14:19:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

99% γραφεις αρλουμπες (για να μην στο πω αλλιώς)

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση η peugeot να εξοπλίζει τα αυτοκινητα με πιο μεγαλους δισκους τους οποίους το τακάκι να μην αξιοποιεί πλήρως και να αφηνει τοσο νυχι οσο λες προς την περιφερεια...
ειναι ανουσιο κάτι τετοιο
προς το κεντρο το δεχομαι.
προς την περιφερεια αποκλειεται να μένει πάνω από 1mm...

για ολα τα υπολοιπα εχεις καταντησει αηδια εσυ Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 15:59:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
99% γραφεις αρλουμπες (για να μην στο πω αλλιώς)
Από πράγματα που έχω φορεμένα ήδη στο αμάξι... και με μαθηματικούς τύπους το αποδεικνύω, και κατά 99% λέω αρλούμπες...


Μάλιστα... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 16:10:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχεις ακρο 207 ή ακρο 406 στα χερια σου ή εστω τα εχεις μετρησει? ή εστω ξέρεις αν ειναι ιδια με το 206? καθώς και δισκο 302 ή 305 επίσης στα χερια σου?

οχι,

εκεί λοιπόν πάει το "αρλουμπες" και οχι σε αυτα που φορας στο αμαξι που ξέρω τι εχεις και δεν διαφωνησα σε κάτι για αυτα. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 17:04:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

EISTE koykoyroykoy

283 diskos εχει κεντρο π.χ 203
αρα ο ωφελιμος δακτυλιος ειναι 80

ο 305 εχει κεντρο 225 αρα
ο ωφελιμος δκατυλιος που παταει το τακακι ειναι ΠΑΛΙ 80

απλα το ακρο στο 406 ειναι πιο εξω ωστε να φερει το τακακι να ξεκιναει απο το 225

οκ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 17:10:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
283 diskos εχει κεντρο π.χ 203
αρα ο ωφελιμος δακτυλιος ειναι 80

ο 305 εχει κεντρο 225 αρα
ο ωφελιμος δκατυλιος που παταει το τακακι ειναι ΠΑΛΙ 80
Έχεις κάποιο σχεδιάγραμμα να τα δούμε?

Ή τουλάχιστον site στο οποίο το είδες?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 17:15:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτό εννοώ Παναγιώτη
απλά επειδη δεν εχω τους δισκους και δαγκάνες στα χερια για να τα μετρήσω ακριβώς δεν μπορω να ξέρω εκ των προτέρων κεντρα, οφελιμες περιοχές κλπ κλπ... Wink


steve
τσεκαρε οποτε εχεις χρόνο το site της brembo ή της galfer
πρέπει να εχουν διαστάσεις

αλλιώς οταν πάω από Ανέστη που εχει τον κατάλογο της galfer θα το κοιταξω


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 17:19:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Galfer μας ενδιαφέρει, ή τα εργοστασιακά...? Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 17:36:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και η galfer και η brembo και σχεδόν ολες οι εταιρίες κατασκευής φρένων εχουν aftermarket δισκόπλακες στις εργοστασιακές διαστάσεις = απευθείας αντικατάστασης των εργοστασιακών (τις οποόιες μπορείς να αγοράσεις και να χρησιμοποιήσεις με τις μαμα δαγκάνες κλπ κλπ)

ελα ρε φουστη που κολλας στα βασικά...
ελεος Crazy Eek Roll eyes Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 17:39:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα 283 νομίζω τα δίνουν με διαιρούμενο bell και δεν ξέρω αν έχει διαφορά στην επιφάνεια του δίσκου γι αυτό και η απορία μου μπινέ Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2009, 18:09:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν βρω χρόνο θα ασχοληθω Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 18:44:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στα ξενα φορουμ, εχω βρει πως οι γκει αγγλοι βαζουν δισκους απο xantia 3.0 V6 283μμ.

ΠΟΥΘΕΝΑ οι τελειμενοι ομως δεν γραφουν παχος δισκου...Και δν το βρηκα και στο νετ.

Καποιος γνωριζει επ'αυτου?


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 18:52:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξαντια δεν εχω ιδεα


παντως τα c5 τα 283 που ειχα αγορασει απο τον απατεωνα το καλαματιανο ειχαν 283χ29 δισκοπλακα!!!!!!!!!!!!!!ενα τερας σκετο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 20:12:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
στα ξενα φορουμ, εχω βρει πως οι γκει αγγλοι βαζουν δισκους απο xantia 3.0 V6 283μμ.

ΠΟΥΘΕΝΑ οι τελειμενοι ομως δεν γραφουν παχος δισκου...Και δν το βρηκα και στο νετ.

Καποιος γνωριζει επ'αυτου?


288x28 φοράνε οι xantia v6


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 20:16:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενδιαφερον... Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 20:20:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

305χ28 τα 406 μκ2 και 283χ26 τα μκ1.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την drdino στις Παρ 04 Δεκ 2009, 21:14:40, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 3 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2953s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on