PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αναζητώ νέο καλό συνεργείο Peugeot
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούλ 2003, 14:25:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alemao έγραψε:
ΥΓ: το turbo 106 rallye μήπως ήταν ένα μπορντώ 106 GTi; Wink


αν θυμάμαι καλά, ήταν ένα μπλε ανοικτό ... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούλ 2003, 14:29:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παίδες υπάρχει κανείς που να είναι
ευχαριστημένος από τον Παρασκευόπουλο ?

θεωρείται γνώστης αλλά δεν έχει τύχει να παω....


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alemao (Αριστείδης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 599
Τόπος: Γλυκα Νερα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούλ 2003, 14:31:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikos(Vini) έγραψε:
alemao έγραψε:
ΥΓ: το turbo 106 rallye μήπως ήταν ένα μπορντώ 106 GTi; Wink


αν θυμάμαι καλά, ήταν ένα μπλε ανοικτό ... Wink

οκ, γιατι αυτος που σου ειπα ειναι γνωστος και το παει εκει...


Top Fuel Racing Club ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούλ 2003, 15:45:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ παιδιά !
Λέτε να μου βρει που οφείλεται το αιώνιο τράβημα αριστερά του αυτοκινήτου μου??
Που κανένας μέχρι τώρα δεν μπορεί να πει που οφείλεται???????? Rolling eyes Rolling eyes


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alemao (Αριστείδης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 599
Τόπος: Γλυκα Νερα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούλ 2003, 15:57:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα το βρει 100% και μετα το αμαξακι σου θα πεταει παλι!

29 ιδιοκτήτες peugeot συνιστούν POWER BOOST! Λέτε ... να γίνουν 30; Laughing


Top Fuel Racing Club ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2003, 12:09:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνεχίζω σε αυτό το τόπικ για να μην ανοίξω καινούριο. Έχει κανείς να προτείναι κάποιο καλό συνεργείο για Peugeot; Χρειάζομαι αλλαγή φρένων μπροστά και αφού πάω στη Lion τους λέω το και το αλλάξτε τακάκια μπροστά και επί τη ευκαιρία αλλάξτε και φίλτρα βενζίνης και αέρος. (έχουν περίπου 7000χλμ). Πόσο θα κοστίσει; Και μου έβγαλε μιά τιμή :
τακάκια 62,00+ΦΠΑ
αέρος 9,54+ΦΠΑ
βενζίνης 8,57+ΦΠΑ
και περαστικά 20,00+ΦΠΑ Exclamation
ΣΎΝΟΛΟ.....118€
Δεν είναι λίγο ακριβά 25€ για περαστικά; Δεν έχω χώρο και χρόνο αλλιώς θα τα περνούσα εγώ. Ξέρει κανείς κάποιον καλό εδώ στη Θεσσαλονίκη να πηγαίνω το κάρο μου γιατί μας έχει καταγδάρει η LION;


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
seridim (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.4(8V) ΧΤ(2001)

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 290
Τόπος: ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2003, 15:50:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Συνεχίζω σε αυτό το τόπικ για να μην ανοίξω καινούριο. Έχει κανείς να προτείναι κάποιο καλό συνεργείο για Peugeot; Χρειάζομαι αλλαγή φρένων μπροστά και αφού πάω στη Lion τους λέω το και το αλλάξτε τακάκια μπροστά και επί τη ευκαιρία αλλάξτε και φίλτρα βενζίνης και αέρος. (έχουν περίπου 7000χλμ). Πόσο θα κοστίσει; Και μου έβγαλε μιά τιμή :
τακάκια 62,00+ΦΠΑ
αέρος 9,54+ΦΠΑ
βενζίνης 8,57+ΦΠΑ
και περαστικά 20,00+ΦΠΑ Exclamation
ΣΎΝΟΛΟ.....118?
Δεν είναι λίγο ακριβά 25? για περαστικά; Δεν έχω χώρο και χρόνο αλλιώς θα τα περνούσα εγώ. Ξέρει κανείς κάποιον καλό εδώ στη Θεσσαλονίκη να πηγαίνω το κάρο μου γιατί μας έχει καταγδάρει η LION;

Κυριάκο τόσο καιρό δεν έχεις ακούσει για τους Βασίληδες; Καλοί στη δουλειά τους. Βρίσκονται στην περιοχή των δικαστηρίων Σανταρόζα 7.


Βελτιώνοντας το........"ΑΒΕΛΤΙΩΤΟ"

ANOTHER MEMBER OF K.R.T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2003, 16:21:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι κάτι πήρε το αυτί μου αλλά είχα κάνει σερβις οπότε δεν το ξαναέψαξα. Είναι πραγματικά καλοί, θα προσέξουν το αυτοκίνητο; Κάνει και έναν περίεργο ήχο όπου αυτοί στην LION και αλλού που πήγα δεν βρήκαν τίποτα... Αν τους πω ότι είμαι στο 206 Club θα κάνουν και καλές τιμές; Η Σανταρόζα είναι εκείνη η κάθετη στην Αναγεννήσεως μετά την διασταύρωση στα Δικαστήρια; Δώσε μου και ένα τηλ. να τους πάρω να μην πάω τζάμπα αν δεν έχουν χρόνο. Ευχαριστώ!


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Δεκ 2003, 18:08:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lion Αθήνας: (τακάκια (1.6 16v κωδ. 4292.75) =46€) + (εργασία=30€) = 76€


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
seridim (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.4(8V) ΧΤ(2001)

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 290
Τόπος: ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Δεκ 2003, 15:56:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DRAKE έγραψε:
Ναι κάτι πήρε το αυτί μου αλλά είχα κάνει σερβις οπότε δεν το ξαναέψαξα. Είναι πραγματικά καλοί, θα προσέξουν το αυτοκίνητο; Κάνει και έναν περίεργο ήχο όπου αυτοί στην LION και αλλού που πήγα δεν βρήκαν τίποτα... Αν τους πω ότι είμαι στο 206 Club θα κάνουν και καλές τιμές; Η Σανταρόζα είναι εκείνη η κάθετη στην Αναγεννήσεως μετά την διασταύρωση στα Δικαστήρια; Δώσε μου και ένα τηλ. να τους πάρω να μην πάω τζάμπα αν δεν έχουν χρόνο. Ευχαριστώ!

Κυριάκο εγώ πηγαίνω σ' αυτούς 4 χρόνια και με το 206 που έχω τώρα και με το 106 που είχα. Είμαι ευχαριστημένος. Ναι θα θα κάνουν καλές τιμές. Η Σανταρόζα είναι αυτή που λες. Το τηλ είναι 2310/511100.


Βελτιώνοντας το........"ΑΒΕΛΤΙΩΤΟ"

ANOTHER MEMBER OF K.R.T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2003, 10:35:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σ'ευχαριστώ. Θα τηλ σήμερα να κλείσω κάποιο ραντεβού.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2003, 10:38:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:
Lion Αθήνας: (τακάκια (1.6 16v κωδ. 4292.75) =46€) + (εργασία=30€) = 76€

Ότι να΄ναι είναι ο καθένας. Έχουμε ξεφύγει .......... να δω τώρα με τους καινούριους νόμους για τα ανταλλακτικά και τις αντιπροσωπείες όπου "σπάει" η μονοπωλία στην εξουσιοδότηση τι θα κάνουν...


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Petros (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) ΧS2 (2002)

Ένταξη: 16 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Αθήνα - Βριλήσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Δεκ 2003, 12:06:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alemao έγραψε:
θα το βρει 100% και μετα το αμαξακι σου θα πεταει παλι!

29 ιδιοκτήτες peugeot συνιστούν POWER BOOST! Λέτε ... να γίνουν 30; Laughing


Έγιναν εδώ και καιρό! Laughing
Ο Θανάσης είναι ο καλύτερος "Πεζογιατρός"(αλλά πολύ εργασιομανής βρε παιδί μου). Το Ραλλάκι μου για αρκετά χρόνια απολάμβανε των υπηρεσιών του, και πωλήθηκε με την "εγγύησή" του (και πράγματι η γνώμη του Θανάση στους συνειδητούς αγοραστές της Peugeot μετράει).
Τώρα περιμένω υπομονετικά να τελειώσει η εγγύηση του 206 για να ξαναμετακομίσω στα "περίχωρα" του Ντυνάν... Wink Άσε που τα 65 ευρώπουλα που έσκασα για αλλαγή λαδιών-φίλτρου χωρίς εργατικά, ακόμη τσούζουν!


In Rallye I trust (παρόλο που το αποχωρίστηκα)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Δεκ 2003, 10:26:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

seridim έγραψε:
DRAKE έγραψε:
Ναι κάτι πήρε το αυτί μου αλλά είχα κάνει σερβις οπότε δεν το ξαναέψαξα. Είναι πραγματικά καλοί, θα προσέξουν το αυτοκίνητο; Κάνει και έναν περίεργο ήχο όπου αυτοί στην LION και αλλού που πήγα δεν βρήκαν τίποτα... Αν τους πω ότι είμαι στο 206 Club θα κάνουν και καλές τιμές; Η Σανταρόζα είναι εκείνη η κάθετη στην Αναγεννήσεως μετά την διασταύρωση στα Δικαστήρια; Δώσε μου και ένα τηλ. να τους πάρω να μην πάω τζάμπα αν δεν έχουν χρόνο. Ευχαριστώ!

Κυριάκο εγώ πηγαίνω σ' αυτούς 4 χρόνια και με το 206 που έχω τώρα και με το 106 που είχα. Είμαι ευχαριστημένος. Ναι θα θα κάνουν καλές τιμές. Η Σανταρόζα είναι αυτή που λες. Το τηλ είναι 2310/511100.

Το προηγούμενο Σάββατο πριν πάω στη δουλειά πήγα στους Βασίληδες και άφησα το αυτοκίνητο. Τους είπα και για τα φρένα. Κατευθείαν ανέβασε το αυτοκίνητο να τα κοιτάξει και έκπληκτος μου λέει : "τα φρένα σου είναι για 10000χλμ τουλάχιστον!!!!!! Shocked Το τακάκι έχει ακόμη ενάμιση πόντο μέχρι το σίδερο!!!!!!! Shocked " Δηλαδή στην αντιπροσωπεία είτε δεν ξέρουν τι τους γίνετια είτε σε βλέπουν μόνο σαν πορτοφόλι Cussing out . Έκαναν και το σέρβις των 30000χλμ (30780) ρύθμιση βαλβίδων, αλλαγή φίλτρα κλπ και εξαφάνισαν και τον περίεργο θόρυβο από την ανάρτηση. Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος και μάλλον βρήκα το καινούριο μου συνεργείο Wink Ευχαριστώ!


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκέπτης 








ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2004, 13:40:00    Θέμα δημοσίευσης: power boost Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα δοκιμαζω τον Power Βοοst ελπιζω να εινια καλλος....... δεν εχω ακουσει κακα λογια.
Επιστροφή στην κορυφή
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2014, 10:24:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρες καλημέρες.

Πήγα χτες στο μηχανικό μου να βγάλω μια κάρτα καυσαερίων, επειδή έληγε σήμερα. Το δοκίμασε στην εξάτμιση, όλα καλά ήταν, αλλά το διοξείδιο έπαιζε στο 2-2,3 και παραπάνω στις υψηλές. Στο ρελαντί ήταν οκ.

Το σήκωσε, κοίταξε για τρύπα σε κανά σωλήνα ή καζάνι, τίποτα. Περιμέναμε λίγο, τα ίδια. Μου λέει θες καταλύτη. Του λέω τι καταλύτη, τον άλλαξα μαζί με τοποθέτηση χταποδιού και εξάτμισης σε γνωστό εξατμισά στην Καλλιθέα το 2008, δεν έχει ούτε 40.000 το αμάξι από τότε. Ε μου λέει φθορά. Τον ρωτάω πόσο πάει περίπου; Κανά 200 ίσως, αμερικάνικος, με 2 χρόνια εγγύηση. Καλώς του λέω, αν είναι, θα'ρθω το πρωϊ.

Πάω σήμερα μία απ'το ΚΤΕΟ. Λέω ας το μετρήσουν κι αυτοί. Τιμές διοξειδίου: 0,03!!! Πέρυσι 0,06. Κι αναρωτιέμαι, έχει αρχίσει ο δικός μου να κοροϊδεύει; Γιατί γενικά δεν ήταν έτσι, κι άλλες φορές είχα πάει για διάφορα πράγματα και δε χρειάστηκε να κάνει κάτι ή να μου "βρει" βλάβη για να πάρει λεφτά. Και δέχεται να του φέρνω δικά μου ανταλλακτικά και αυτός να κάνει μόνο την εργασία κι επίσης και να είμαι εκεί αν θέλω.

Σ'ό,τι κι αν τον ρωτήσω, μου το λέει αν χρειάζεται αντικατάσταση και δεν το'χει "εκμεταλλευτεί" (ή εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι, αλλά συνήθως πήγαινα για βλάβες, στα "προγραμαμτισμένα" service όσα χρειαζόταν το αμάξι άλλαζε κι όχι τίποτα "έξτρα"). Άλλωστε έχει πάντα κόσμο και "δείχνει" να ξέρει τη δουλειά, από μένα να έβγαζε; Κι ό,τι πρόβλημα είχα παλιότερα, το βρήκε εύκολα και το έλυσε. Ωστόσο, χτες τι έγινε κι έδειχνε τόσο πολύ το μηχάνημά του; Υπόψιν, το αμάξι το'χα "ζεστάνει", έκανα την ίδια διαδρομή χτες και σήμερα πριν το μετρήσω.

Τελικά πήγα σήμερα μετά το ΚΤΕΟ να του τα πω, αλλά δεν ήταν εκεί, ήταν ένας νέος που εργάζεται και μου'λεγε μα χτες 5 κάρτες βγάλαμε, εσύ καλά έκανες και το δοκίμασες κι αλλού κτλ.

Εν ολίγοις, καλού κακού, προτείνετε κανά καλό "τίμιο" μάστορα για Γαλλικά. Περιοχές Βύρωνα, Παγκράτι, Καισαριανή, Καλλιθέα. Όποιος θέλει περαιτέρω πληροφορίες για τον δικό μου, ας μου πει να ενημερώσω με πμ. Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση ή όχι το χτεσινό, πάντως γενικά ήμουν επιφυλακτικός τα τελευταία χρόνια που χτυπάνε πελάτες με καραμπίνα πλέον.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2014, 10:45:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιθανόν να είναι τυχαίο γεγονός. Παιζουν πολλά. Απο το καποιος απο τους δυο καυσαναλυτες να μην εχει διακριβωθεί στην ωρα του και να μετραει οτι να 'ναι (αν και απ οσο ξερω, στα ΚΤΕΟ ειναι υποχρεωτικη η διακρίβωση ανα 6μηνο), μεχρι και καποιος απ τους 2 να είναι πειραγμενος για να βγαζει μικρότερες ή μεγαλυτερες τιμές. οποτε μη σκας.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2014, 12:22:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Πιθανόν να είναι τυχαίο γεγονός. Παιζουν πολλά. Απο το καποιος απο τους δυο καυσαναλυτες να μην εχει διακριβωθεί στην ωρα του και να μετραει οτι να 'ναι (αν και απ οσο ξερω, στα ΚΤΕΟ ειναι υποχρεωτικη η διακρίβωση ανα 6μηνο), μεχρι και καποιος απ τους 2 να είναι πειραγμενος για να βγαζει μικρότερες ή μεγαλυτερες τιμές. οποτε μη σκας.


Μωρέ κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Ότι βρίσκεται εκεί χρόνια και δεν είναι ακριβής σαν του ΚΤΕΟ. Αν όμως είναι "πειραγμένος" προς τα πάνω; Γιατί άλλο να'σαι πχ στο 0,1 κι άλλο στο υπερδιπλάσιο που έβγαζε αυτό. Και τελικά στο ΚΤΕΟ να στο βρίσκουν 0,03.

Δε θέλω άμεσα να κάνω σκέψη ότι θέλησε να βολευτεί με το 200άρι του καταλύτη αυτός κι ο εξατμισάς, αλλά καλού κακού είπα να ρωτήσω για συνεργείο, έτσι να το'χω στο βάθος του μυαλού μου.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2014, 12:35:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυσκολα βγαζεις ασφαλη συμπεράσματα με αυτά. Μπορει ο καυσαναλυτής του συνεργείου να μετρά σωστά, του ΚΤΕΟ να ειναι διακριβωμένος, αλλα να ειναι του ΚΤΕΟ πειραγμένος για να δειχνει προς τα κάτω. Παίζουν και αυτά, στο Ελλάντα είματσε!



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2014, 12:55:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Δυσκολα βγαζεις ασφαλη συμπεράσματα με αυτά. Μπορει ο καυσαναλυτής του συνεργείου να μετρά σωστά, του ΚΤΕΟ να ειναι διακριβωμένος, αλλα να ειναι του ΚΤΕΟ πειραγμένος για να δειχνει προς τα κάτω. Παίζουν και αυτά, στο Ελλάντα είματσε!


Άντε πες του μηχανικού να'χει κανά θέμα. Είναι παλιός, δε συντηρείται σωστά κι ας μη δεχτώ ότι τον έχει πειράξει. Του ΚΤΕΟ όμως γιατί να μη δείχνει σωστά ή να είναι πειραγμένος προς τα κάτω; Αφού υποτίθεται λένε προδιαγραφές ISO κτλ κτλ. Ή το κράτος διενεργεί ελέγχους με αυστηρά κριτήρια. Έτσι θα το αφήνανε; Τελοσπάντων. Γλιτώσαμε ευτυχώς το 200άρι.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1855s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on