PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Aνάρτηση Peugeot Sport για 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Νοέ 2009, 21:55:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φυσικά και μου κάνουν...
απλά ειχα καταλάβει οτι θα αργουσε το πράγμα περισσότερο... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
denlafkas (dionisis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207rally2008

Ένταξη: 25 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 170
Τόπος: lefkada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Νοέ 2009, 09:55:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
αυτα που λες μάλλον τα φανταζεσαι γιατι εγω δεν ειπα κάτι τετοιο για πειράματα πάνω στην μαμα ανάρτηση - αλλα δεν θέλω να πω περισσότερα προς το παρών.

μια 4άδα ΑΔΙΑΦΟΡΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ μαμα αμορτισερ GT/RC θελω για να στειλω για δείγμα...

Εχει κάποιος?
θα ενημερωσω τον dimkelas που τα αλλαξε πριν λιγες μερες Wink ελπιζω να τα κρατησε..


ola ok
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Νοέ 2009, 10:12:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κάτι μου λεει ότι θα τις εχει στείλει στον αγυριστο...
Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Νοέ 2009, 19:15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
αυτα που λες μάλλον τα φανταζεσαι γιατι εγω δεν ειπα κάτι τετοιο για πειράματα πάνω στην μαμα ανάρτηση - αλλα δεν θέλω να πω περισσότερα προς το παρών.

μια 4άδα ΑΔΙΑΦΟΡΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ μαμα αμορτισερ GT/RC θελω για να στειλω για δείγμα...

Εχει κάποιος?



Μάαααααααααααααααααανθεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Εσύ μου έστειλες τα RC.

Να σου στείλω κι εγώ τα GT να μας κάνεις μάγκες? Laughing

Λέγε και σου τα στέλνω το συντομότερο.

Ε? Φανταστικέ Μανθούλη? Very happy


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Νοέ 2009, 20:17:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς κυρλαγκιτση μερια που ρωτησα...μου ειπε μια τιμη καπου στα 1200 ευρω....δεν ρωτησα λεπτομεριες(ελατηριο κλπ)...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
orfanos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4XS 8V look GT

Ένταξη: 08 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 14:00:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρώτησα σήμερα την peugeot για τις peugeot sport αναρτήσεις και μου είπαν ότι η ανάρτηση των 1200 ευρώ είναι ??eibach?? και η ρυθμιζόμενη είναι από Γαλλία στα 2360 ευρώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 14:10:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σου ειπε ο Κονδωρας οτι ειναι Eibach η φτηνη; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 14:16:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο αυτή την eibach την εχω δει φορεμένει στο ασπρο 207 που ειχε ο Κονδωρας παλαιότερα για τεστ ντραιβ με το πρόγραμμα που εβαζε κλπ κλπ...

τα χουμε γραψει και πιο πάνω... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 14:19:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλο προσπαθω να καταλαβω βρε,για αυτο και ρωταω... Confused
Ο Κονδωρας,τουλαχιστον μεχρι εως οτου ημουν στην Lion,δεν προωθουσε ανταλλακτικα τριτων παρα μονον γνησια...
Οποτε το να εισαγει αναρτηση τριτου προμηθευτη και να την πουλαει ως PS μου φαινεται καπως αδιανοητο. Confused
Ετσι και αλλιως παντως η PS,συμφωνα με το site της,δεν δινει καποια "φτηνοδουλεια" για το 207,εννοωντας αντιστοιχη routiere σαν αυτες του 106. Scratch
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 14:26:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα ξερω αυτα.

απλά σου λεω οτι την εχω δει φορεμένη στο 207 τεστ ντραιβ του Κονδωρα και τα σχόλια που ειχα ακουσει ηταν οτι δουλευε ικανοποιητικότα στο δρόμο
δεν ξέρω αν την πουλούσε κιολας τότε ή απλά την ειχαν φορεσει στο τεστ ντραιβ για δοκιμή, και αν κάποιος πελάτης ενδιαφερόταν τον εστελναν κάπου αλλου να την αγοράσει/βάλει/κλπ

οντως αλλη "οικονομικη" λυση απο την PS δεν υπάρχει


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 15:09:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω οταν το ειχα οδηγησει εκεινο το τεστ drive κοπαναγε σαν τρελο... 1000 φορες του RC.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orfanos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4XS 8V look GT

Ένταξη: 08 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Νοέ 2009, 15:14:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήρα τον condor και μου έδωσαν αυτά ακριβώς τα στοιχεία.... είναι eibach οι αναρτήσεις των 1200 ευρώ από Ελλάδα και οι αναρτήσεις των 2360ευρώ από Γαλλία!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
sotos27 (sotiris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (gt) 2007

Ένταξη: 08 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 17:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά αυτην την ανάρτηση φοράω στο δικό μου με τα 1200 ευρώ.το αμάξι απλα στριβει πολι καλα.το esp ενεργοποιειτε λιγοτερο και γενικά είναι τελείως διαφορετικο παρολο που νορμαλ εστριβε παραπανο απο καλα.σας το λεω εγώ που το μαξι το στριβω πολλες φορες στο οριο και ηδη κοντεβα να το χάσω 2 φορες απο το πολυ το πρεσσαρισμα.θελει προσοχη λιγο στο χαμήλωμα για να δουλεψει σωστα.εγω το ςχω 4,5cm που ακουγεται πολυ αλλα οπτικά δεν φενεται τοσο.λιγο πιο ψηλα αν ηταν θα δουλευε καλυτερα η ανάρτηση. πάντως τα 1200 ευρω δεν ειναι λιγα αλλα δεν νομιζω με την ΄΄μεγαλη΄΄ να το εστριβα με περισσοτερα.ειναι πολλα τα λεφτα και πιστευω οτι θα ειναι λιγο πιο σκληρη και σιγουρα ριθμιζομενη σε ολα.δεν χρειάζεται.μολις κατεβω Αθήνα ετοιμαζομαι για αντιστρεπτικές ps και συνεμπλοκ το ιδιο που εκει το αμάξι πιστεύω θα είναι σχεδόν τέλειο.


kontrakias26
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 17:28:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos27 έγραψε:
παιδιά αυτην την ανάρτηση φοράω στο δικό μου με τα 1200 ευρώ.το αμάξι απλα στριβει πολι καλα.το esp ενεργοποιειτε λιγοτερο και γενικά είναι τελείως διαφορετικο παρολο που νορμαλ εστριβε παραπανο απο καλα.σας το λεω εγώ που το μαξι το στριβω πολλες φορες στο οριο και ηδη κοντεβα να το χάσω 2 φορες απο το πολυ το πρεσσαρισμα.θελει προσοχη λιγο στο χαμήλωμα για να δουλεψει σωστα.εγω το ςχω 4,5cm που ακουγεται πολυ αλλα οπτικά δεν φενεται τοσο.λιγο πιο ψηλα αν ηταν θα δουλευε καλυτερα η ανάρτηση. πάντως τα 1200 ευρω δεν ειναι λιγα αλλα δεν νομιζω με την ΄΄μεγαλη΄΄ να το εστριβα με περισσοτερα.ειναι πολλα τα λεφτα και πιστευω οτι θα ειναι λιγο πιο σκληρη και σιγουρα ριθμιζομενη σε ολα.δεν χρειάζεται.μολις κατεβω Αθήνα ετοιμαζομαι για αντιστρεπτικές ps και συνεμπλοκ το ιδιο που εκει το αμάξι πιστεύω θα είναι σχεδόν τέλειο.


μπορεις να μας ξεκαθαρισεις τελικα?ειναι eibach η peugeot sport?εχει γινει μια παραπληροφορηση εαν καταλαβαινω καλα,,μπορεις να μας πεις και απο που την πηρες?fwtos υπαρχουν?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 18:06:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει ανάρτηση eibach που βγαίνει για τα 207 την έχουν οι πιο πολλές αντιπροσωποίες της πεζο και στοιχίζει περίπου 1000ε



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2009, 19:52:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια kw 1 με αρκετα καλυτερη τιμη

http://www.ecosse-peugeot.co.uk/show_product.asp?id=2381
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos27 (sotiris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (gt) 2007

Ένταξη: 08 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Δεκ 2009, 18:40:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H αναρτηση ειναι KW αλλα τα ελατηρια δεν θυμαμαι γιατι δεν ειμουνα εκει.Απλα την δινει η peugeot.


kontrakias26
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Δεκ 2009, 19:04:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποια Peugeot?

γιατι ... αν ειναι οντως KW (και δεν θυμασαι λάθος)
κάτι μου λεει οτι ο κάθε "dealer" peugeot πουλάει διαφορετικά πραγματα τα οποία "βαφτιζει" "Peugeot Sport" αυθαίρετα... (χωρις αυτό να σημαίνει οτι η KW ειναι κακή ανάρτηση)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
jim207 (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 1,4 vti

Ένταξη: 01 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: Γιάννενα-Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Δεκ 2010, 17:44:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρόνια πολλά παιδιά!!!
Κοιτώντας στην σελίδα της peugeot sport, στο σημείο για τις τεχνικές οδηγίες
του207 LW ( http://www.peugeot-sport.com/fr/espace-rencontre.html?id=7 ), παρατήρησα το εξής:
στο 2ο αρχείο pdf που ανοίγει όταν πατήσεις το: Reglement tecnique207 LW
23/12/2010 στην σελίδα 48 στην εικόνα με την πίσω ανάρτηση διακρίνεται το στοιχείο με τον αριθμό 1-2 με όνομα "cale de parallélisme de − 7’ ou de − 0,9 mm"

(όλη αυτή η περιγραφή γιατι δεν ξέρω πως ανεβάζουν μια εικόνα...)

Αυτό το στοιχείο μπορεί να δώσει περισσότερο αρνητικό camber στους πίσω τροχούς (αν δεν κάνω λάθος μαμά βρισκεται στο -1,5) η το χρησιμοποιούν για αυξηση του μετατρόχιου (ή λέω βλακείες;;; ) ; Συγχωρέστε με αλλά τα γαλλικά μου περιορίζονται μόνο στην επικοινωνία μου... με το λιονταράκι μου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Δεκ 2010, 22:04:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ακριβως ειναι...
Λεπτη λαμαρινα κομμενη παραγωνα για να αυξανει/μειωνει την καμπερ και την συγκλιση. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2171s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on