PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Aνάρτηση Peugeot Sport για 207
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 09:18:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos68 έγραψε:
Παιδιά σε μια κουβέντα που είχα με έναν τεχνικό σήμερα και είδαμε μαζί τις αναρτήσεις μου είπε ότι τα χρειαζόμαστε όλα τα κομμάτια μέχρι τελευταίας βίδας παρακαλώ αλλιώς δεν μπαίνουν πάνω στο αμάξι....άρα τα 2500 είναι γεγονός αναπόφευκτο.....οι σχετικοί εδώ τι άποψη έχουν?


Την εχει περασει σε κανενα 207 και ξερει?Πες του να μαθει πρωτα να διαβαζει το σαιτ και μετα να λεει τιμες....ηδη ενας φιλος μας την εχει παραγγειλει την ασφαλτινη εναντι 1200ε! Confused


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 09:28:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
nikos68 έγραψε:
Παιδιά σε μια κουβέντα που είχα με έναν τεχνικό σήμερα και είδαμε μαζί τις αναρτήσεις μου είπε ότι τα χρειαζόμαστε όλα τα κομμάτια μέχρι τελευταίας βίδας παρακαλώ αλλιώς δεν μπαίνουν πάνω στο αμάξι....άρα τα 2500 είναι γεγονός αναπόφευκτο.....οι σχετικοί εδώ τι άποψη έχουν?


Την εχει περασει σε κανενα 207 και ξερει?Πες του να μαθει πρωτα να διαβαζει το σαιτ και μετα να λεει τιμες....ηδη ενας φιλος μας την εχει παραγγειλει την ασφαλτινη εναντι 1200ε! Confused


εισαι 1000% σιγουρος οτι αυτή με τα 1200ε αντιστοιχει σε κάτι από το site της PS, και αν ναι σε ποια κομμάτια?

πιο πάνω εγραψα:

MEMsound έγραψε:
@sotos27
εισαι σιγουρος οτι παραγγειλες την (παραπάνω ή κατι από την παραπάνω) γαλλικη PS και οχι αυτην που εδινε παλιαότερα (ισως και ακομα) ο Κονδωρας η οποία είναι ουσιαστικα Eibach Coilover? (η οποία φυσικά δεν ειναι "κακή" - απλά δεν ειναι η γαλλικη PS χωρις να σημαινει κατι αυτό - ουτως η αλλως σε σχεση με την μαμα θα κάνει απειρως πιο στριφτερο το 207 )


αλλα ακομα απαντηση δεν εχω πάρει Confused Confused Confused Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 09:34:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μανθο απ οτι ειδαμε στο σαιτ,αν δεν προσθεσεις τα τοπ μαουντς,τοτε η τιμη ειναι η ιδια με αυτη που αναφερει το παιδι...ε δε νομιζω πια να ειναι τοσο τεραστια η συμπτωση Confused
Αλλωστε ο λεει καθαρα...παρηγγειλα τη μικρη και οχι αυτη με τα 2300ε...αρα μιλαμε για την ιδια!


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 09:39:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Την εχει περασει σε κανενα 207 και ξερει?Πες του να μαθει πρωτα να διαβαζει το σαιτ και μετα να λεει τιμες....ηδη ενας φιλος μας την εχει παραγγειλει την ασφαλτινη εναντι 1200ε! Confused


ποιος ρε...?


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 09:42:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
Την εχει περασει σε κανενα 207 και ξερει?Πες του να μαθει πρωτα να διαβαζει το σαιτ και μετα να λεει τιμες....ηδη ενας φιλος μας την εχει παραγγειλει την ασφαλτινη εναντι 1200ε! Confused


ποιος ρε...?
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=17736&start=20


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 09:59:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
nikos68 έγραψε:
Παιδιά σε μια κουβέντα που είχα με έναν τεχνικό σήμερα και είδαμε μαζί τις αναρτήσεις μου είπε ότι τα χρειαζόμαστε όλα τα κομμάτια μέχρι τελευταίας βίδας παρακαλώ αλλιώς δεν μπαίνουν πάνω στο αμάξι....άρα τα 2500 είναι γεγονός αναπόφευκτο.....οι σχετικοί εδώ τι άποψη έχουν?


Την εχει περασει σε κανενα 207 και ξερει?Πες του να μαθει πρωτα να διαβαζει το σαιτ και μετα να λεει τιμες....ηδη ενας φιλος μας την εχει παραγγειλει την ασφαλτινη εναντι 1200ε! Confused


ειναι τεχνικος οπως αναφερει ο νικος και περναει αναρτησεις και απλα ανεφερε του νικου οτι μαλλον χρειαζονται ολα τα ""εξαρτηματα"" απο αυτα που δειχνει......μου τα εξηγησε απο κοντα,,εσυ τι εισαι τεχνικος?η μηπως αυτος που την παραγγειλε ειναι?ρωταω γιατι εαν ειναι η τιμη τετοια για την ps και ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ οτι δεν χρειαζονται αλλα κομματια για το αμαξι να την παρω και εγω...δεν εχω προβλημα!! Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 10:06:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Μανθο απ οτι ειδαμε στο σαιτ,αν δεν προσθεσεις τα τοπ μαουντς,τοτε η τιμη ειναι η ιδια με αυτη που αναφερει το παιδι...ε δε νομιζω πια να ειναι τοσο τεραστια η συμπτωση Confused
Αλλωστε ο λεει καθαρα...παρηγγειλα τη μικρη και οχι αυτη με τα 2300ε...αρα μιλαμε για την ιδια!


εγω περιμένω συγκεκριμένη απάντηση (ιδανικα και καμμια φωτογραφια) από το τι ακριβως εχει παραγγειλει για να μην μιλαμε θεωρητικά... Wink Wink

επίσης στην προυγουμενη σελίδα εχεω γραψει αναλυτικότατα ποσο κοστιζει το καθενα από τα ανταλλακτικα και τι σουμα βγαίνει.
ριξτους ενα βλέφαρο


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 10:14:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xalkiadakhs 207gt έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
nikos68 έγραψε:
Παιδιά σε μια κουβέντα που είχα με έναν τεχνικό σήμερα και είδαμε μαζί τις αναρτήσεις μου είπε ότι τα χρειαζόμαστε όλα τα κομμάτια μέχρι τελευταίας βίδας παρακαλώ αλλιώς δεν μπαίνουν πάνω στο αμάξι....άρα τα 2500 είναι γεγονός αναπόφευκτο.....οι σχετικοί εδώ τι άποψη έχουν?


Την εχει περασει σε κανενα 207 και ξερει?Πες του να μαθει πρωτα να διαβαζει το σαιτ και μετα να λεει τιμες....ηδη ενας φιλος μας την εχει παραγγειλει την ασφαλτινη εναντι 1200ε! Confused


ειναι τεχνικος οπως αναφερει ο νικος και περναει αναρτησεις και απλα ανεφερε του νικου οτι μαλλον χρειαζονται ολα τα ""εξαρτηματα"" απο αυτα που δειχνει......μου τα εξηγησε απο κοντα,


Ποια ολα ρε κρητικε???αυτος εβαλε στην τιμη λαθος αναρτηση...δεν εβαλε την ασφαλτινη..εχει 2 αναρτησεις..ελεος πια!
Και ξαναρωταω...εχει περσαει καμια σε 207 και ξερει οτι χρειαζονται ολα?αλλα και να χρειαζονται,δεν βγαινει με τπτ 2500ε!


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 10:17:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
recife_rallye έγραψε:
Μανθο απ οτι ειδαμε στο σαιτ,αν δεν προσθεσεις τα τοπ μαουντς,τοτε η τιμη ειναι η ιδια με αυτη που αναφερει το παιδι...ε δε νομιζω πια να ειναι τοσο τεραστια η συμπτωση Confused
Αλλωστε ο λεει καθαρα...παρηγγειλα τη μικρη και οχι αυτη με τα 2300ε...αρα μιλαμε για την ιδια!


εγω περιμένω συγκεκριμένη απάντηση (ιδανικα και καμμια φωτογραφια) από το τι ακριβως εχει παραγγειλει για να μην μιλαμε θεωρητικά... Wink Wink

επίσης στην προυγουμενη σελίδα εχεω γραψει αναλυτικότατα ποσο κοστιζει το καθενα από τα ανταλλακτικα και τι σουμα βγαίνει.
ριξτους ενα βλέφαρο

Τα ειδα μανθο απ το σαιτ..οπως ειπε και ο Γιωτης ομως,ισως να μην χρειαζονται τα τοπ μαουντ..αν χρειαζονται τοτε τον ηπιαμε! Sad τοτε θα βγει γυρο στο 2χιλιαρο


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 10:34:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια,τα τοπ μαουντ θαναι σιγουρα πιο σκληρα...δεν ειναι απαραιτητο προφανως να παρετε τα πς...

Απλα θα παιρνετε στο χερι τα μαμα πιο γρηγορα...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 10:41:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλό ειναι να ειμαστε οσο το δυνατον πιο συγκεκριμένοι γιατι αλλιως δεν θα βγει ακρη

ο Γάλλος εχει 2 σετ αναρτησεων
μια χωματινη (που δεν εχω βγάλει τιμή αλλα ειναι "αρκετα"... 3726,62ε για την ακρίβεια... αλλα δεν νομιζω οτι η ΟΛΟΚΛΗΡΗ η χωματινη ενδιαφέρει κανενας από εσας*)
και
μια ασφαλτινη (που κομπλε με τοπμαουντ κλπ) κάνει 2475κατι
τιμές καταλόγου

το 2300ε δεν ξέρω που το βγάλατε και τι αφησατε απ εξω.
ουτε και το 1200ε
ας γραψει το παλικάρι κάποια στιγμη αναλυτικα

εκτός και αν αναφερεστε σε τελικές τιμές μέσω κάποιας εκπτωσης ή κάτι τετοιο

------------------------------------------------------------------------------------


ξαναλέω
ο κονδωρας παλαιότερα πουλαγε και μια coilover Eibach, νομιζω 1200-1500ε δεν θυμαμαι ακριβως







------------------------------------------------------------------------------------



*αυτό βεβαια ειναι σχετικό και ειναι μεγαλη κουβεντα (με πολλες απόψεις - εγω γραφω τι νομίζω εγω)...γιατι
κρίνοντας από τις αντιστοιχες κατασκευες της PS για το 206 (με εξαίρεση την λεγόμενη "ρουτιερ", που ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο), οι ασφάλτινες αναρτησεις της ειναι ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ και ΟΧΙ ΒΟΛΤΑΔΙΚΕΣ = ειναι ικανοποιητικά σφικτες και θεωρω οχι οτι πιο "ιδανικό" για ενα βολταδικο αμαξι. Αν ειστε σιγουροι οτι "το στρίβετε" "οπως πρέπει" και στο βαθμό που εχει σχεδιαστει αυτή η αναρτηση (πραγμα που θεωρω λίγο δυσκολο για δημόσιο δρόμο) τοτε αξίζει να στερηθειτε ενα ποσοστο ανεσης και να εχετε μια τετοια αναρτηση. Ισως τα λιγοτερο σκληρα χωμάτινα ελατηρια (45Ν/MM εναντι 55Ν/ΜΜ τα ασφαλτινα) που δίνει η PS να σας βολέψουν περισσότερο "στο δρόμο" και να ειναι λιγο πιο ανετο... Ουτως η αλλως σε σχεση με την μαμα κατασταση πάλι θα ειστε απέιρως "πιο στριφτεροι"- το θεμα ειναι πως και αν θα ταιριάξουν με τα ασφαλτινα αμορτισερ που ειναι φθηνότερα - τα χωμάτινα ειναι ακριβότερα λόγω πιο στιβαρης κατασκευής που ομως στο δρόμο μαλλον ειναι περιττη.



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sotos27 (sotiris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 (gt) 2007

Ένταξη: 08 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 13:05:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια δεν ξερω αναλυτικα ο μηχανικοσ μου το ειπε.πηγα το αμαξι για service και μου ειπε σου εχο την μικρη με 1200 και την μεγαλη την ρυθμιζομενη με 2500 κοντα.δεν ασχοληθηκα πολυ γιατι ειναι peugeot sport.τωρα στην πραξη θα δειξει.δεν ρωτησα απο που την παραγγειλε.ειμαι εκτοσ αθηνασ αυριο παο και θα παω εκει και θα ενημερωσω το site


kontrakias26
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 13:18:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χωρίς να θελω να σε αγχωσω (πολυ) κάτι δεν μου αρέσει, στο 1200ε.

και αυτό το "μικρη" δεν αναγραφεται ή προκύπτει πουθενα στο site της PS.

κατι μου λεει οτι αναφερεται ο μηχανικός σου στην στενοπιατελη Eibach...ελπίζω τουλάχιστον
και να μην εννοεί ακόμα χειρότερα τιποτα ελατηρια χαμηλώματος Eibach (σαν αυτά που πουλάει και ο Κόνδωρας) με πιο σκληρα αμορτισερ.

ΠΡΙΝ τα αγορασεις/τοποθετησεις/πληρωσεις μαθε λεπτομέρειες και βαλε καμμια φωτογραφια εδω...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 13:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να τελειώνουμε με το θέμα γιατί έχετε καταντήσει τσίρκο Laughing

Terre = χώμα
Asphalte = άσφαλτος
droite = δεξιά
gauche = αριστερά
arriere = πίσω
avant = μπροστά

Πάμε για την σούμα για άσφαλτο?

---------------------------------------------------------------------------------

Εμπρός Αμορτισέρ κλπ.



2x 461.80 (μπουκάλες) = 923.60
2x 164.93 (πιατέλο) = 329.86
2x 40.05 (ελατήρια) = 80.10
2x 64.32 (κάτω πιατέλο αμορτισέρ) = 128.64

1462,20 μέχρι τώρα για τα μπροστά.

---------------------------------------------------------------------------------

Πίσω αμορτισέρ κλπ.



2x 176.71 (μπουκάλες) = 353.42
2x 50.42 (πιατέλο) = 100.84
2x 42.17 (ελατήρια) = 84.34
2x 6.26 (bump stop) = 12.52

551,12 για τα πίσω.

---------------------------------------------------------------------------------

€ 2013.32 το σύνολο.

Σημειώνω πώς τα πράγματα είναι βάσει λογικής της Peugeot Sport ανάρτησης για το 206, όπου δεν σε χρεώνουν για βίδες παξιμάδια κλπ.

Στην χειρότερη περίπτωση, να χρειαστείτε άλλα 200 ευρώ (το πολύ) για ψιλικά, αν και δεν το νομίζω Rolling eyes

Στην υγειά σας beer Beer




Πριν βιαστεί να ρωτήσει κάποιος περί τιμής, τα χωμάτινα βγαίνουν στα 3000κάτι ευρώ Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 14:22:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μ αρεσει γιατι ξαναγραφεις οτι εχω γραψει ακομα πιο αναλυτικα στην προυγουμενη σελιδα και μαλιστα καταληγεις σε λαθος τιμές Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 14:30:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To θεμα ειναι αν θα χρειαστουν τα τοπ μαουντς..εκει ειναι ολη η διαφορα!τελος


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 14:30:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
μ αρεσει γιατι ξαναγραφεις οτι εχω γραψει ακομα πιο αναλυτικα στην προυγουμενη σελιδα και μαλιστα καταληγεις σε λαθος τιμές Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Συνεχίζεις να postάρεις για να πείς ότι postαρες.

Τα συμπεράσματα για τις λάθος τιμές ας τα βγάλουν οι υπόλοιποι Wink


Για την ώρα, το παραπάνω post σου γράφεται εκεί που δεν πιάνει η μελάνη Cool
recife_rallye έγραψε:
To θεμα ειναι αν θα χρειαστουν τα τοπ μαουντς..εκει ειναι ολη η διαφορα!τελος
Σε οποιαδήποτε αλλαγή προς το σκληρότερο, είναι απαραίτητη η αλλαγή με τα ανάλογα top mounts.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 14:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
MEMsound έγραψε:
μ αρεσει γιατι ξαναγραφεις οτι εχω γραψει ακομα πιο αναλυτικα στην προυγουμενη σελιδα και μαλιστα καταληγεις σε λαθος τιμές Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Συνεχίζεις να postάρεις για να πείς ότι postαρες.

Τα συμπεράσματα για τις λάθος τιμές ας τα βγάλουν οι υπόλοιποι Wink


Για την ώρα, το παραπάνω post σου γράφεται εκεί που δεν πιάνει η μελάνη Cool


καλα οτι πεις Laughing Laughing Laughing

προσεχε μη σκισεις κανα καλσον Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 15:22:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
To θεμα ειναι αν θα χρειαστουν τα τοπ μαουντς..εκει ειναι ολη η διαφορα!τελος

Δεν ειναι ακριβως top mount αλλα ενισχυμενες κοντρες... Confused
Και οχι,δεν λεει να ρισκαρεις να μην τα βαλεις και να σου βγει κανενα αμορτισερ απο τον θολο.
Απο οτι καταλαβα παιζει τον αναλογο ρολο που επαιζαν οι λεγομενες "χλαπες" στα 106,με την διαφορα οτι εδω δεν ενισχυουν τον θολο αλλα την βαση κατω απο αυτον. Scratch

Οσο για τα πισω,κατα 90% και αυτα ρυθμιζονται σε υψος(προς τα επανω) απλα προσθετωντας ροδελες κατω απο το Νο 7. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Οκτ 2009, 16:21:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή εκείνο το νούμερο 10 που κάνει 208 ευρουλάκια και μοιάζει με ρουλεμάν δε χρειάζεται?.....γιατί αν χρειάζεται τότε τα μπροστινά φτάνουν από μόνα τους τα 2000 ευρώ.....Και το παράξενο είναι ότι κανένας μεγαλοανταλλακτικάς εδώ στην Ελλάδα δεν έχει τολμήσει να τη φέρει ολοκληρωμένη εδώ στην Ελλάδα και κοστολογημένη στην ελληνική πραγματικότητα να τη δούμε από κοντά να τη θαυμάσουμε...ούτε κι αυτός που και καλά ασχολείται με την peugeot sport Ελλάδας.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1675s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on