PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Λίμπρες ελατηρίων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 09:20:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μιλατε και οι 2 για τα ιδια ελατηρια?
δηλαδή για τα ελατηρια που δίνει ο Κόνδωρας στην "PS Routier" για το 206?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 09:24:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ναι.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
saxo kit kar (Ανδρέας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo vts 1.6 16v MKII

Ένταξη: 04 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Νάξος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2009, 10:50:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας, Χρόνια πολλά.
Παιδιά βλέπω ότι το έχετε ψάξει πολύ το θέμα με της Libres, ωραία, θα με βοηθήσετε κι’εμένα ε;
Περίπου έναν χρόνο τώρα, ψάχνω να βρω πληροφορίες για κάποια συγκεκριμένα ελατήρια, τα ποιο γνωστά σε όλους μας φυσικά, θέλω να μάθω της libres για τα ελατήρια αλουμινίου του rallye 1.3, για τα ελατήρια τον xsi και τα ελατήρια τον rallye 1.6 16v.
Σίγουρα θα τα έχετε τσεκάρει, και να μην τα έχετε τσεκάρει, κάποια μέλλει θα έχουν δει τους κωδικούς τους.
Ευχαριστώώώώ.


Κανένας για pro evolution;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2009, 11:12:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TA μαμα ελατηρια των αυτοκινητων (περαν ελαχιστων εξαιρεεων) δεν εινια γραμμικα αλλα προοδευτικα στο τροπο που λειτουργουν
(μη ρωτησεις τι ειναι αυτα ψαξε αναλογο τοπικ ή google)
ayto σημαινει με λιγα λογια οτι δεν ειναι μετρησιμη η σκληροτητα τους.

αρα μονο απο το ματι Laughing ή εμπειρικα μπορει καποιος να σου πει ποσο σκληρο ειναι το καθε ελατηριο απο αυτα που αναφερεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2009, 11:43:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποιος σου ειπε οτι τα μαμα δεν ειναι γραμμικα? Shocked
εγω το αντιθετο ειχα την εντύπωση οτι λεγαμε Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
saxo kit kar (Ανδρέας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo vts 1.6 16v MKII

Ένταξη: 04 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Νάξος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2009, 13:29:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
TA μαμα ελατηρια των αυτοκινητων (περαν ελαχιστων εξαιρεεων) δεν εινια γραμμικα αλλα προοδευτικα στο τροπο που λειτουργουν

Το ξέρω, το ξέρω, απλά δεν ήξερα ότι δεν υπάρχει μονάδα μέτρησης για τα προοδευτικά, αν και πιστεύω ότι με κάποιον τρόπο θα μετριούνταν κι’αυτά.
Θα θέσω αλλιώς το ερώτημα μου, ανεξαρτήτως αμορτισέρ (θα συζητηθεί στο ανάλογο topic) θέλω να τοποθετήσω στον Γάλλο μου ελατήρια χαμηλώματος το πολύ πολύ μέχρι 3 πόντους, με την προϋπόθεση όμως ότι τα ελατήρια που θα βάλω να έχουν την ίδια σκληρότητα με αυτήν τον μαμά ελατηρίων.
Είδα που γράφατε της λίμπρες για της ράβδους στρέψης, εγώ θα σας παραθέσω αυτό που βρήκα από το Βρετανικό saexperiense

Springs then are rated :
std 110-120lb linear 0mm
Eibach 112lb linear -30mm
H&R around 150lb progressive -30mm
GMC between 140-160lb -40mm

Και τα πίσω:

Torsion bar ως πρότυπο (19 χιλιοστά)
Ελαστικές σταθερές: 100 lb / in ----> 16,76 N / mm

Torsion bar Peugeot Sport (22 χιλιοστά)
Ελαστικές σταθερές: 160 lb / in ----> 26,81 N / mm

Στην δεύτερη σελίδα αυτού του topic ο φίλτατος pugsang αναφέρει ότι

Αντίστοιχα έχουμε για το 106 με μήκος ράβδου 965mm:

19mm:162 lbs*inch/deg
21mm:242 lbs*inch/deg
22mm:292 lbs*inch/deg

Αν κάνω η έχω καταλάβει κάτι λάθος παρακαλώ διορθώστε με, η διαφορά είναι ότι η Βρετανοί την 19αρα ράβδο την έχουν μετρήσει στης 100 lbs ενώ εμείς στης 162 lbs.
Και την 22αρα την βγάζουν αυτοί στης 160 lbs ενώ εμείς στης 292 lbs, έχω μπερδέψει εγώ κάτι με της λίμπρες η κάποια από της δυο μετρήσεις για κάθε ράβδο αντίστοιχα είναι κάπου λάθος;
Τα εργοστασιακά λοιπόν ελατήρια τα έχουν μετρήσει η Βρετανοί 110-120 lbs γιατί μάλλον μέτρησαν πολλά και κάποια τα έβγαζαν στης 110 lbs και κάποια στης 120 lbs, βλέπουμε ότι τα κατάφεραν και τα μέτρησαν, πώς δεν ξέρω, απλά το παραθέτω μιας και το έχω μήπως βοηθηθούμε ακόμα περισσότερο.
Τα Eibach pro kit τα έβγαλαν στης 112 lbs.
Τα H&R χαμηλώματος 3 πόντων τα έβγαλαν στης 150 lbs (δεν ξέρω αν η λέξη around προσδιορίζει αν είναι τα στενά η τα φαρδιά ελατήρια, εσείς που το έχετε ψάξει περισσότερο θα καταλάβετε για ποια προορίζετε αυτή η μέτρηση.)
Εγώ λοιπόν τρώγομαι με τα μουστάκια μου γιατί δεν γουστάρω να βάλω ελατήρια με μεγαλύτερες λίμπρες από αυτές τον μαμά, και δεν μπορώ με τίποτα να βρω aftermarket ελατήρια με της ίδιες λίμπρες με αυτές τον ελατηρίων τον saxorallον 1.6 16v.
Για εμένα που δεν μπαίνω σε πίστες και θέλω και άνεση και κρατήματα, η καλύτερη λύση είναι ελατήρια με εργοστασιακές λίμπρες (εννοείτε και η πίσω ράβδοι στρέψης η εργοστασιακοί) με σχετικά σφιχτά αμορτισέρ, όχι όμως Bilstein gr.n γιατί αυτά φοράω τέσσερα χρόνια τώρα και έχω πάθει μετατόπιση σπονδύλου.
Από αμορτισέρ έχω πολλές επιλογές ενδιάμεσες από τα gr.n και τα πολύ χαλαρά τα μαμά, για ελατήρια όμως είναι δύσκολα τα πράγματα, όλα δυσκολεύουν στο ότι θέλω και λίγο χαμήλωμα, οπότε έχω δυο επιλογές, η θα στείλω τα μαμά ελατήρια σε έναν καλό αμορτισερα που έμαθα ότι είναι στην Θεσσαλονίκη για να τα κόψη εκεί που χρειάζεται ώστε να πέσει το αμάξι στους 3 πόντους που θέλω, η θα ψαχτώ για τα ελατήρια του rallye 1.3 που ξέρω ότι θα ρίξουν το αμάξι περίπου 2 πόντους, στα ελατήρια του rallye 1.3 θα καταληξω όμως μόνο αν εξακριβώσω ότι έχουν της ίδιες λίμπρες με αυτές τον ελατηρίων τον saxorallον 1.6 16v.


Κανένας για pro evolution;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Σεπ 2009, 09:48:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα μου απάντησαν από την gaz σε σχετική ερώτηση. Τα στάνταρ ελατήρια που "σερβίρουν" με το kit gha είναι 275 lbs, τα οποία θεωρούνται σωστά για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο όταν προορίζεται κατά κύριο λόγο για χρήση δρόμου - με ρώτησαν επ' αυτού, γι' αυτό το τονίζω - και είναι ακριβώς αυτά που φορά και ο Σπύρος (sps). Μάνθο, δε νομίζω ότι έχει τρελό νόημα να πας σε σκληρότερο, εκτός αν το αμάξι προορίζεται σχεδόν αποκλειστικά για πίστα από 'δω και πέρα. Επίσης η διάμετρός τους είναι 2 1/4" ή, αλλιώς, 5.715 cm.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Σεπ 2009, 10:17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mikos?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Σεπ 2009, 10:21:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θες να ρωτήσω, Τάκη;


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Σεπ 2009, 10:21:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω Κώστη Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Οκτ 2009, 18:48:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια βοηθεια καποιος να μετατρεψω N/mm σε lbs/inch; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Οκτ 2009, 19:04:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακυρο,τα βρηκα μεσα απο το site της HR... Wink

1N/mm = 5,7101lb/in
N/mm X 5,71 = lbs/inch
1lb/in = 0,1751N/mm
kgf/mm X 55,997 = lbs/inch
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 10:06:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω το εξης θεμα...

τα ελατηρια του 206 και του 106 τα δινει 50κιλα πεζο σπορτ

στον ενα ποντο βγαζουν 40
στους δυο ποντους 50 (αλλωστε πεζο σπορτ λεει για 100νιουτον στα 20εκατοστα...)

στους 3 κιαλλο πανω 60...

αυτα που φοραω ειναι 45 στο ποντο και αναλογα 55 στους δυο κλπ...

το θεμα ειναι οτι αυτο το τροπο μετρησης τον εφαρμοζουν μονο γαλλοι


καμια γνωμη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 13:08:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

doctor ηταν κατηγορηματικος...

ολα τα ελατηρια μετριουνται στο πρωτο ποντο

δεν εχει σημασια αν ειναι 40 στο 1 και 100 στο 2ο ποντο
δεν ειναι 100/2=50
ειναι 40 τελος


αρα γαλλοι για μια ακομα φορα παρουσιαζουν τα πραγματα με δικο τους τροπο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 19:52:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γι' αυτό τους γουστέρνουμε. Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 21:35:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πανο βλακεια μου φαινεται αυτο που λεει ο δοκτορ... Confused

Αν δεν ειναι γραμμικο,τοτε ΟΚ,αν ομως ειναι,ο βαθμος μεταβολης κατα την συμπιεση,πρεπει να ειναι ιδιος. Scratch

Απο οσο ξερω παντως,ολα τα PS(Eibach δηλαδη) ειναι linear... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 22:43:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Πανο βλακεια μου φαινεται αυτο που λεει ο δοκτορ... Confused

Αν δεν ειναι γραμμικο,τοτε ΟΚ,αν ομως ειναι,ο βαθμος μεταβολης κατα την συμπιεση,πρεπει να ειναι ιδιος. Scratch

Απο οσο ξερω παντως,ολα τα PS(Eibach δηλαδη) ειναι linear... Sad

+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 01:01:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου φαινεται οτι κατι εχετε καταλαβει λαθος περι γραμμικων και προοδευτικών ελατηρίων...
Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 01:23:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου φαινεται οτι δεν εχετε καταλαβει καν την διαφορα μεταξυ ενος γραμμικου και ενος προοδευτικου ελατηριου. Wink Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2009, 08:39:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

einai δυνατο να μην ειναι γραμμικα????

το δε θεμα παιρνει τροπη πορνο οταν τους βαζω μεσα τη σταθερα ελατηριου που λεγεται 106 καπισιο το οποιο κατα γενικη ομολογια ειναι καπου στα 50κιλα
πουπ ισχυριζεται οτι τα μετραγε 51 τα 16αρια και 48 αυτα για 1.3

ενω σπυρος ειχε ενα σετ εκει τα μετρησε επιτοπου παραλληλα με δικα μου και τα εβγαλε 40 στο 1ποντο και 50 στους 2!!!!

το κακο ειναι οτι αυτοι οι δυο δεν εχουν αποκλιση μεταξυ τους αφου οτι μετραει ο ενας μετραει και ο αλλος Crying or Very sad αρα καποιος απο τους δυο λεεει λαλακιες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1423s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on