PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Σασμάν από 206 1.4 16ν σε μοτερ 206 1.6 16ν

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
leo206 (Λεό)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (16v) XS

Ένταξη: 17 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Σεπ 2009, 20:54:47    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Σασμάν από 206 1.4 16ν σε μοτερ 206 1.6 16ν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάγκες καλησπέρα. Έχω ένα 206 1.4 16ν xs κ θα το κάνω 1.6! Σκέφτομαι λοιπόν να κρατήσω το δικό μου σασμάν. Τι γνώμη έχετε γι αυτό? Θα είναι κοντό? Γιατί θα έχει κ πιο κοντο κορονοπήνιο αλλά κ πιο κοντές σχέσεις από του 1600. Επίσης έχω κ ένα κορονοπήνιο απο rallye 1300. Πιο καλά θα ήταν να το έβαζα σε 14αρι η σε 16ρι σασμαν? Όποιος έχει ασχοληθεί παρακαλώ να μου μεταλαμπαδεύσει την τεχνογνωσία του! Ευχαριστω προκαταβολικά!!


-Λοιπόν? 206 η 106?
-Εχμμμ... Και τα δύoοοοοοοοοο :p
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Σεπ 2009, 22:49:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το κ/π από το 13αρι παραειναι κοντο
με το κ/π από το 1400 εισαι οκ
το σασμαν ειναι από 3πορτο η 5πορτο 1400αρι?
αν από 3πορτο βαλτο οπως ειναι
αν απο 5πορτο νομιζω οτι εχει τις ανοιχτες σχεσεις οποτε βαλε του 1600
για περισσοτερα νομιζω με τον αριθμο πλαισίου σου μπορεις να βρεις επακριβως τι εχεις Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
leo206 (Λεό)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (16v) XS

Ένταξη: 17 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Σεπ 2009, 22:57:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Μάνθο σε ευχαριστώ για την άμμεση αποκρισή σου σε αρκετά ερωτηματά μου! Το δικο μου το σασμαν είναι απο 3 θυρο φυσικά! Ειναι απο το xs κ ειναι το ίδιο με το quicksilver κ ειναι πιο κοντα απο άλλα 1.4 16ν όπως πχ του xt Wink Λοιπόν μέσα στη βδομάδα κουμπώνω για αρχή το μοτερ το 1.6 το 16ν με το σασμαν το δικό μου να δω επιδώσεις κ έχει ο θεός! θα ακολουθήσουν κ άλλα! Κάτι τελευταίο μονάχα. Είπες οτι εφόσον έχω Multiplex τα πράγματα είναι ευκολότερα. Τι εννοούσες? Δλδ δε θα ήταν καλύτερα να είχα μη multiplex να κουμπώσω εύκολα 16αρι από rallaki?


-Λοιπόν? 206 η 106?
-Εχμμμ... Και τα δύoοοοοοοοοο :p
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Σεπ 2009, 23:47:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για το κιβωτιο
αρα εχεις με τις κλειστες σχεσεις.
βαλτο οπως ειναι... Wink Wink


για το μοετρ
αυτο που θα βάλεις ειναι από 206 1600?

απο τα "λιγα" που ξέρω αν δεν ησουν μουλτιπλεξ προφανως και ειναι καλήτερα να βαλεις από 106 (αλλα θελουν λιγο παντρεμα τα ηλεκτικα)
από την στιγμη που εισαι μουλτιπλεξ κουμπωνεις να 1600 από 206 μουλτιπλεξ πολυ ευκολοτερα και εχεις και το καλητερο καπακι και περισσοτερη μαμα συμπιεση (σε σχεση με μαμα 106)

μιας και κάνει την δουλεια τωρα κι εχεις το μοτερ "στα χερια" και μαζι μπόλικο χωρο για δουλεια
βρες μαμα 106-ραλλο-χταποδο κανε και την "πατεντα" που χρειαζεται στο φιλτρο αδιου (δες σχετικα τοπικ) και βαλτα μαζι με το μοτερ


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
leo206 (Λεό)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (16v) XS

Ένταξη: 17 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 30
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Σεπ 2009, 18:03:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκα!! Ευχαριστώ για όλα!! Όσο για το χταπόδι που είπες θα χρειαστώ να φτιάξω κ δίχαλο γιατί του ralye βρίσκει στο κάρτερ κ να τραβήξω κ το καλλώδιο του Λ πιο κάτω αν δεν κάνω λάθος! Νομίζω δε μπαίνει μόνο το χταπόδι κ να βάλω τον καταλήτη τον μαμά του 206 τον όρθιο κ να φτιάξω δίχολο κ καταλήτη κάτω αργότερα, διότι το δικό μου χταπόδι είναι 4-1, ενώ του ράλου 4-2. Συγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος αλλά δεν πήρε το μάτι μου κάποιο που να μιλάει αποκλειστικά γι αυ΄τη τη μετατροπή κ είδα ένα με 54 σελ :S κ δε ξέρω σε πιο σημείο αναλύουν αυτή τη μετατροπή... Αν κάνω κάποιο λάθος σε αυτά που λέω παρακαλώ διόρθωσέ με! Κ πάλι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Wink


-Λοιπόν? 206 η 106?
-Εχμμμ... Και τα δύoοοοοοοοοο :p
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0829s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on