PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μεταχειρισμένες ανησυχίες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 12:01:30    Θέμα δημοσίευσης: Μεταχειρισμένες ανησυχίες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδώ και αρκετό καιρό έχω έναν μόνιμο προβληματισμό. Για το πότε και αν αξίζει να δώσω το πολυαγαπημένο μου αυτοκίνητο! Έχουμε και λέμε, είναι σχεδόν 7 ετών, έχει 135 χιλιάδες χλμ και ουσιαστικά κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι, το πουλάς τώρα που πιάνει δεν πιάνει 5-6 χιλιάρικα ή το κρατάς με το ρίσκο να βγάλει προβλήματα λόγω παλαιότητας στο μεσοπρόθεσμο μέλλον και ουσιαστικά να το "παντρευτείς" καθώς σε κάποια χρόνια από τώρα αν θελήσω να το πουλήσω η τιμή του θα είναι ακόμα πιο ξεφτίλα... Στο ζουμί!

Το πουλάς τώρα που πιάνει κάτι ή το κρατάς για "μια ζωή";


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 12:45:36    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μεταχειρισμένες ανησυχίες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Εδώ και αρκετό καιρό έχω έναν μόνιμο προβληματισμό. Για το πότε και αν αξίζει να δώσω το πολυαγαπημένο μου αυτοκίνητο! Έχουμε και λέμε, είναι σχεδόν 7 ετών, έχει 135 χιλιάδες χλμ και ουσιαστικά κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι, το πουλάς τώρα που πιάνει δεν πιάνει 5-6 χιλιάρικα ή το κρατάς με το ρίσκο να βγάλει προβλήματα λόγω παλαιότητας στο μεσοπρόθεσμο μέλλον και ουσιαστικά να το "παντρευτείς" καθώς σε κάποια χρόνια από τώρα αν θελήσω να το πουλήσω η τιμή του θα είναι ακόμα πιο ξεφτίλα... Στο ζουμί!

Το πουλάς τώρα που πιάνει κάτι ή το κρατάς για "μια ζωή";


αν τα εχεις να τα δωσεις για να παρεις κατι καινουργιο δωσε το αυτοκινιτο κ παρε το καινουργιο.... για μεταχειρισμενο αν βρεις κατι απο κολλητο σου κ ειναι η τρελη ευκαιρια παλι παρτο...απλα ρε παιδι μου να το ξερεις το αυτοκινιτο μην ειναι οτι να ναι......αν και θα σου ελεγα να πας σε καινουργιο....συμφερει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 13:49:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για καινούριο λέω και συγκεκριμένα για το 207cc. Το θέμα είναι αν αξίζει. Με αυτό που χω τώρα ούτε βενζίνη χαλάω, και να το γρατζουνίσω πουθενά δεν τρέχει τίποτα και να πέσει στη θάλασσα, λίγο θα με νοιάξει! Ενώ με το καινούριο :S


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 14:05:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ'ότι καταλάβατε ο Ζήσης θέλει συγκρουόμενο και όχι αυτοκίνητο Razz
Αφού έχεις και το μοτόρι τι το σκέφτεσε 207cc δαγκωτό και ας τρίζει λίγο κάθε 6μηνο. Μπρός τα κάλη.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 14:14:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειναι "λογικής"
αλλα αν θες να δει ςοικονομοτεχνικα:

αν τώρα πιανει 5-6 μετα από πχ 2~3 χρόνια θα πιανει 2~3
οπότε χεις διαφορα 2~3000ε
βαλε και μαξ 1000 σε οτι αναλώσιμο πχ χρειαστεί το 206 μέσα στα επόμενα 2~3χρόνια
πες συνολο μαξ 4000 για να εχουμεμια "σχετική" βάση


οποια "λειτουργικα" εξοδα εχει το 206 αυτό που εχεις τώρα
αντίστοιχα και λιγα περισσότερα θα εχει το καινουργιο

το εξηγώ:
μια Χ διαφορα στην βενζίνη γιατί πχ με το 207 1,6 Τ θα καις γυρω στα 9~11 lt/100km ενώ πχ με αυτό που εχεις λογικά εισαι στο 7~8Lt/100
οπότε πολλαπλασίασε την διαφορα με τα χιλιόμετρα που κάνεις κατα μέσο ορο το χρόνο να δεις πόσα λεφτα διαφορα θα εχεις στην βενζίνη

τελη κυκλοφορίας ειναι τα ιδια

ασφαλεια ειναι περισσότερη - υπολογισε διαφορα από αυτή ποπυ πληρώνεις τώρα - λογικά μαξ κάνα 300άρι διαφορα/ετος θα εχεις


από τα 4000 (που λέγαμε στην αρχή) αφαιρεις τα εξτρα λειτουργικά εξοδα του νέου και βλέπεις τι παίζει με τα λεφτα...

μετρας αν εχεις και τα λεφτα για την αγορα (+τόκους αν δεν το πάρεις μετρητοις) του νέου...

και βλέπεις αν μπορείς να ανταπεξέλθεις...
αν μπορεις καλά ψώνια...

σχετικά με το γρατζουνισμα τι να σου πω...
φιλη αγορασε τετοιο 207 1,6Τ και μέσα στην πρωτη βδομάδα το χε παρκαρισμένο σε παρκιγκ της κηφισσιάς και γυρησε και το βρηκε με όλο το πισω πλευρα οδηγου φτερο βουλιαγμένο και γρατζουνισμένο...
εσυ βεβαια εχεις την μηχανη για "καθε μέρα" οπότε αυτές οι πιθανότητες λιγοστευουν...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 14:24:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ εμε και μην γνωριζοντας τα οικονομικα του καθενος και μη λαμβανοντας τα υποψη θεωρω πως δεν ειναι καταλληλη περιοδος για αγορα αυτοκινητου και ειδικα τις ταξεως των 20 και χιλιαδων ευρω.
Φυσικα εσυ και ο καθενας μπορει να εχει την οικονομικη δυνατοτητα.
Σαν οικονομικη συμπεριφορα απεναντι σε ενα κοινωνικοοικονομικο προβλημα η γνωμη μου ειναι να μην κανεις κινηση.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 14:49:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα ναι για το οικονομικο δεν τιθεται θεμα.... αλλα τη στιγμη που ο ζησης μας λεει οτι την ψηνει το παιδι λογικα θα τα εχει μετρησει τα πραγματα κ θα ειδε οτι μπορει να την παλεψει.... παντως αποψη μου ειναι να το δωσει το 206 για το 207ψψ ... ειναι ενα τελειο μηχανημα αν εξαιρεσεις κατι τριγμους(λεπτομερειες δηλαδη) το οποιο πολλοι θα το ζηλευαν.... α;ποψη μου.... βουτα το απο τα μαλλια.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 14:55:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περί των οικονομικών, μέντολες Razz Δηλαδής αν γίνει αγορά αυτοκινήτου το μεγαλύτερο ποσοστό θα είναι με δόσεις. Η σκέψη αυτή μου ήρθε για 2 λόγους:

α) Φοβάμαι τι προβλήματα μπορεί να βγάλει το αυτοκίνητο λόγω παλαιότητας. Η οικογένεια μου είχε πάντα την τακτική να αλλάζει αυτοκίνητο στα 3 χρόνια με αποτέλεσμα να μου χουν περάσει αυτό το φόβο, αλλά και να με πρίζουν να αλλάξω! Φανταστείτε είναι το πρώτο αυτοκίνητο "μας" που πέρασε ΚΤΕΟ Razz

β) Λόγω του facelift και των γενικών ρεκτιφιέ που έχουν γίνει στο αμάξι τελευταία, είναι αυτή τη στιγμή στο μαξιμουμ του ποσού που μπορεί να πουληθεί! Δηλαδή στα πιο υγρά μου όνειρα να πάει 6 χιλιάρικα (αντιπροσωπεία 4,5 βαριά).

Και φυσικά πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο να το δώσω τώρα και μείνω μόνο με την μηχανή για κάποιο σεβαστό χρονικό διάστημα... Και μετά βλέπουμε.

Αν και νομίζω ότι η ρίζα του κακού είναι τα 75 άλογα Razz Razz Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 15:05:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν σου αρεσει το 206 και σε ενοχλουν τα 75,η πουλα αυτο και παρε ενα με
γαλυτερο σε κυβικα η αλαξε ενα μοτερ.Η δευτερη νομιζω ειναι και πιο φτηνη......γνωμη μου....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 15:31:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν θεωρεις οτι θα στριβει το 207 οπως στριβεις το 206 τωρα μαλλον θα μεινεις με τη πικρα στο χερι....

το 207 cc το αγοραζεις για να εισαι τρεντι και να βγαλεις γκομενα
που αυτο το κανεις μια χαρα και με ενα μχ-5.....που θα το χαρεις και στην οδηγηση αφου θα σε παει στο κοσμο της πισω κινησης...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 15:38:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η επιλογή του 207cc έγινε μόνο κ μόνο γιατί μ'αρέσει εμφανισιακά (κλειστό πάντα!) και επειδή φοράει το 1.6 με τα 150 άλογα. Αμα είναι να αυξηθεί ο αριθμός των γυναικών, δεν θα το πάρω Razz Razz Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 15:40:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Αν και νομίζω ότι η ρίζα του κακού είναι τα 75 άλογα Razz Razz Razz

αυτό λυνεται με μαξ 3000ε... και θα εισαι γυρω στα 130~140αλογα...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 16:03:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
Αν και νομίζω ότι η ρίζα του κακού είναι τα 75 άλογα Razz Razz Razz

αυτό λυνεται με μαξ 3000ε... και θα εισαι γυρω στα 130~140αλογα...


Σωστος ο μανθος αλλα αν ειναι ετσι 3000+3500 πες που θα πουλησεις το δικο σου μπορεις να πας σε ετοιμο 1600 μεταχειρισμενο... θελω να πω τη στιγμη που το αυτοκινιτο εχει καποια (-) σε μερικα θεματα λογω του οτι ειναι 1400 8ν ταμπουρο πισω μικρα δισκοφρενα μπροστα κλπ κλπ πιστευω οτι κλαυτερα θα ειναι να πας σε μεταχειρισμενο (ετοιμο) 1600 206 (η οικονομικοτερη λυση) παρα να μπλεκεις με μετατροπες τροπετα αξονες κ ολα τα συναφη που μπορει να ζητησει μια τετοιου ειδους μετατροπη........αν παλι δεν σε καλυπτει αυτο τσιμπα το 207 (εγω στη θεση σου θα τσιμπαγα το ρψ κ οχι το ψψ).... κατα την αποψη μου ειναι πολυ σωστο αυτοκινιτο κορυφη κ γρηγορο κ εχει κ ολα τα καλουδια του (τουρμπο κλπ κλπ) κ οπως κ να το κανουμε ειναι ΓΑΛΛΟΣ....... Wink Wink Wink Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 16:12:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Περί των οικονομικών, μέντολες Razz Δηλαδής αν γίνει αγορά αυτοκινήτου το μεγαλύτερο ποσοστό θα είναι με δόσεις. Η σκέψη αυτή μου ήρθε για 2 λόγους:


Την ιδια ακριβως σκεψη εκανα και εγω πριν παρω το 206.
Οσον αφορα αντικατασταση του σαξο που παρολο που ηταν μοντελο 2003 θεωρουσα οτι στην τετραετια που το ειχα ειχε φτασει στο αποκορυφωμα της εμπορικης του αξιας και αποφασισα να το πουλησω θεωρωντας πως αν το κρατουσα κι αλλο θα αρχισω να χανω χρηματα φοβουμενος μην φτασω στο γα**.
Και τελικα το πουλησα στην τρελη τιμη των 7500€ για 1400 και αγορασα το 206.
Σαν αντικατασταση αυτοκινητου δεν το μετανιωσα ποτε μιας και το 206 ειναι αλλο αυτοκινητο.
Απο οικονομικης αποψεως ομως εν τελει τη κινηση μου τη θεωρησα περιττη.
Ο ενθουσιασμος ηταν πιο ισχυρος απο τη λογικη αλλα εν ετελει η λογικη μενει.
Ελπιζω να καταλαβαινεις που το παω.
Ποσο μαλλον να εβαζα δοσεις για αυτοκινητο 20000€ στη συγκεκριμενη χρονικα οικονομικη περιοδο.
Φυσικα δεν θελω ουτε να σε επηρεασω ουτε να σου αλλαξω γνωμη.
Καταθετω απλα την αποψη μου.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 16:25:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mιας και εχεις και μηχανη 207gt και εισαι πενα! Wink


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 16:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζηση δες αν σου βγαινουν τα budget και πραξε αναλογα γιατι αν θυμαμαι καλα εχεις και τις δοσεις της μηχανης τωρα.
Αν και ψηλε εχω την εντυπωση οτι στο 207ψψ δεν θα αισθανεσαι πολυ ανετα λογω υψους, ασε που για πιστα δεν κανουμε κουβεντα καν.
Απο΄κει και περα το καμπριο ειναι αλλη υποθεση και ευκαιρια που ο καθενας αξιζει να βιωσει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 16:56:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Ζηση δες αν σου βγαινουν τα budget και πραξε αναλογα γιατι αν θυμαμαι καλα εχεις και τις δοσεις της μηχανης τωρα.
Αν και ψηλε εχω την εντυπωση οτι στο 207ψψ δεν θα αισθανεσαι πολυ ανετα λογω υψους, ασε που για πιστα δεν κανουμε κουβεντα καν.
Απο΄κει και περα το καμπριο ειναι αλλη υποθεση και ευκαιρια που ο καθενας αξιζει να βιωσει.



+1 αλλα μιλαμε +καμπριο+τουρμπο=ααααααααααααλλη φαση


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 17:04:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Αν και ψηλε εχω την εντυπωση οτι στο 207ψψ δεν θα αισθανεσαι πολυ ανετα λογω υψους

Οντως και ειμαι και ποιο κοντος απο σενα!
Lef205 έγραψε:
ασε που για πιστα δεν κανουμε κουβεντα καν.

Μετα θα ποσταρεις μονιμα εδω! Wink Laughing
206kwn έγραψε:
+1 αλλα μιλαμε +καμπριο+τουρμπο=ααααααααααααλλη φαση

600 κυβικα με 100 αλογα και 150-160 κιλα εκει να δεις φαση!
Οποτε για μενα το cc δεν σου χρειαζετε καθολου! Wink


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 17:19:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Αν και νομίζω ότι η ρίζα του κακού είναι τα 75 άλογα Razz Razz Razz

Και οι 5 ολόκληρες πόρτες.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 19:15:03    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μεταχειρισμένες ανησυχίες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Εδώ και αρκετό καιρό έχω έναν μόνιμο προβληματισμό. Για το πότε και αν αξίζει να δώσω το πολυαγαπημένο μου αυτοκίνητο! Έχουμε και λέμε, είναι σχεδόν 7 ετών, έχει 135 χιλιάδες χλμ και ουσιαστικά κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι, το πουλάς τώρα που πιάνει δεν πιάνει 5-6 χιλιάρικα ή το κρατάς με το ρίσκο να βγάλει προβλήματα λόγω παλαιότητας στο μεσοπρόθεσμο μέλλον και ουσιαστικά να το "παντρευτείς" καθώς σε κάποια χρόνια από τώρα αν θελήσω να το πουλήσω η τιμή του θα είναι ακόμα πιο ξεφτίλα... Στο ζουμί!

Το πουλάς τώρα που πιάνει κάτι ή το κρατάς για "μια ζωή";


Επειδη εχω κ'εγω αυτον τον προβληματισμο θα σο πω το εξης...

ΑΝ το αμαξι ειναι σε καλή κατασταση μηχανικα και εμφανησιακα πουλα το συντομα γιατι απαξ και αρχισει να βγαζει ζημιες (τις οποιες θα πρεπει να φτιαξεις για να το διωξεις) θα ειναι ασημφωρη η πωληση του καθος ΚΑΙ θα το φτιαχνεις ΚΑΙ θα χανει αξια λογο χρονου.

Κ'εμενα 7 ετων ειναι αλλα με κατι παραπανησια χλμ (160φευγα χλδς) το τελευταιο καιρο ολο του ριχνω ευρα που ξερω οτι δεν προκειτε να παρω πισω, αλλα πρεπει να τα ριξω ωστε να διατειρειται σε "οδηγησιμη" κατασταση.

Επισκευες που εχουν γινει προσφατα (και ηταν απαραιτητες):
- Ρουλεμαν Συμπλεκτη
- Κορονοπηνιο (φαγωμενα πλανητικα)
- Εμπρος Ψαληδια
- Βασεις μηχανης (1 πανω, 1 κατω)
- ΟΛΑ τα ρουλεμαν εξωτερικα του κινητηρα

Απλα κατσε και συγκρινε τι προκειτε να σου κοστησει οσο το κρατας εναντι στο τι θα παρεις οταν το πουλησεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2136s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on