PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

SoS!! Θα ηθελα την γνωμη σας για 2 γαλλους!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 22:42:37    Θέμα δημοσίευσης: SoS!! Θα ηθελα την γνωμη σας για 2 γαλλους! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παιδες,
η απορια μου ειναι η εξης:

Ειμαι αναμεσα σε 2 αμαξια.
το ενα ειναι ενα 206 2003 μοντελο ,Colorline 5πορτο ,μπλε σκουρο,1.4 8v.τιμη: 4000

Φοραει σκουπα Simota και εξατμιση inox αποσο καταλαβα πρεπει να ειναι GrA
κατα τα λεγομενα του ιδιοκτητη εχει 82.000km

Ειναι της γυναικας του συγκεκριμενα.Εχει μικρα παιδια( απο την σκονη σε σχημα ποδιου στα πισω καθισματα to katalava^^)

1ον) το κοντερ εχει αλαχτει με τα λευκα οργανακια διοτι το προηγουμενο καηκε λογο κακης τοποθετησης της μπαταριας οπως και το δυναμό.τα καινουργια οργανα γραφουν 140.000km

2ον) εχει κανει ολα τα service στην ωρα τους και το επομενο ειναι σε 7000 ΧΜ



εξωτερικα δεν εχει τιποτα εκτος απο 2 βαθουλοματακια με διαμετρο ενος δαχτυλου και καμια ψιλογρατσουνια.λογικες φθορες.

Το Αλλο ειναι ενα 206 2001 Quicksilver 1.4 67.000 συμφωνα με τον ιδιοκτητη εχει ενα χτυπηματακι σε λογικα πλαισια στο δεξι πισω φτερο-πορτα.ειναι 2πορτο.περισσοτερα δεν γνωριζω εκτος οτι εχει κανει το σερβισ το μεγαλο στα 60.000 τιμη: 4300 ισως και λιγο παραπανω


Αν και για το δευτερο δεν εχω περισσοτερες πληροφοριες διοτι δεν προλαβα να παω να το δω σημερα θα εχω περισσοτερα νεα αυριο..


Θα ηθελα να ακουσω γνωμες! Θα ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο και δεν ξερω και πολλα οποτε δεν θα ηθελα να την πατησω..καταλαβαινετε τι εννοω..~4000 δεν τα βγαζω ετσι απλα!


Ευχαριστω προκαταβολικα Very happy


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 22:54:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

quiksilver
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
manos82 (Manos)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207 Gt By E-tuners

Ένταξη: 17 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Ερυθραια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 23:26:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα σου πω το ενα ή το αλλο απλα θα σου προτινα να κανεις και κανενα παζαρακι στις τιμες.Τα ΜΤΧ πεθαναν με τις εκπτωσης που γινονται, αλλα του 2001 με τοσα λιγα χλμ....... 8 χρονια και 67000 τι να πω


Motion & Emotion
PEUGEOT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 23:39:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με οτι εχεις γραψει μέχρι στιγμής) αν και το 2ο ειναι (υποκειμενικα) πιο ομορφο... μαλλον θα επαιρνα το 1ο...
λιγοτερα χρόνια και περισσότερα στοιχεια...
γενικώς τα 8ν μοτερ ειναι σκυλια, αλλά καλήτερα να τα πάς και σε κάνα μηχανικό να τους ριξει ενα βλέφαρο Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
garrett156 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 47

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 11:19:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να στα πω και εγω απο εδω μιας και μου εστειλες μηνυμα να ακουσω και καμια γνωμη για την τιμη που δινω.
οπως σου ειπα επειδη παω για 207 η κατι αλλο τελοσπαντων εχω ενα 206 1.4 8v του 2002 xs ηλιοροφη,ομιχλης προβολακια 3πορτο με 81.000 bilstein αναρτηση τελικο εξατμιση φιμε 15 oz πολυακτινες ζαντες απλα εχει πισω αριστερα ενα χτυπημα που μου κανανε παρκαρισμενο στη δουλεια και σχετικες γρατζουνιες απο ανοιγματα πορτων (γα** τα παρκιν που παρκαρουν διπλα διπλα τα αυτοκινητα) και ενα χτυπημα μπροστα στο καπο μικρο και αυτο απο παρκιν τα οποια διατηθεμαι να φτιαξω.
το αμαξι οτι χιλιομετρο εχει ειναι εθνικης οδου-αττικης οδου μιας και δουλευα ΤΑΞΙ 5 χρονια και δεν κινηθηκα ποτε μεσα στην αθηνα δηλαδη ειναι καθαρα χιλιομετρα.το εχω κοστολογησει γυρω στα 5000 απλα εχω ενα φιλαρακι που το θελει και ειμαστε στο περιμενε.πως σας φαινετε η τιμη;

βεβαια να ομολογησω οτι 75hp και 15 ζαντα το αμαξι σερνετε και εσυ μαλλον να κοιταξεις για 90 hp αλλα οπως αναφερθηκε το 8v ειναι σκυλι...το μονο εκτος απο λαδια φιλτρα που εκανα ηταν αλλαγη ιμαντες στα 50000 προληπτικα τπτ αλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 12:47:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω θα διαλεγα το δευτερο,διπορτο γαρ! Τωρα για τα χιλιομετρα μπορεις να τον ψαρεψεις σε ποια αντιπροσωπεια το πηγαινε και να πας με τον αριθμο κυκλοφοριας να τους ρωτησεις(λιγο τραβηγμενο!).Βεβαια γιατι να πει ψεματα,κι εμενα το αυτοκινητο μου ειναι του 2000 και ειχε οταν το πηρα 77.000χλμ. Τεσπα αφου θες 1400 παρε ενα 106 που ειναι και πιο ελαφρυ και εχει πιο πολυ γκαζι,γνωμη μου παντα.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orestis (orestis)
Μέλος
Μέλος


106 rallye , saxo GROUP A

Ένταξη: 06 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 137
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 12:53:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manos82 έγραψε:
αλλα του 2001 με τοσα λιγα χλμ....... 8 χρονια και 67000 τι να πω

καλα μην το λες!
εχω κι εγω ενα 206 του 2001 κι εχει 40,000κλμ!!! Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 13:16:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι,απλα ενα αυτοκινητο που κινειται αποκλειστικα εντος πολης μπορει στο οδομετρο να εχει μολις πχ 40.000 χλμ αλλα στην πραγματικοτητα το μοτερακι του ειναι σαν να εχει κανει 120.000 χλμ και βαλε... Wink
Οποτε καλυτερα αρκετα χλμ και εκτος πολης παρα ελαχιστα και εντος. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
manos82 (Manos)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207 Gt By E-tuners

Ένταξη: 17 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Ερυθραια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 14:15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το βασικο ειναι να εχουν Bookservise αντιπρωσοπειας με ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ γιαυτο το λεω για να μην την πατησει ο φιλος και παρει κανενα σαπακι παντως το ποιο σωστο ειναι να το πας σε ενα μηχανικο που εμπιστευεσαι και να το σηκωσετε σε ραμπα να τα δεις ολα για να εισαι σιγουρος


Motion & Emotion
PEUGEOT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
venzinas (Μανθος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 04 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 242

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 15:19:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Εγω θα διαλεγα το δευτερο,διπορτο γαρ! Τωρα για τα χιλιομετρα μπορεις να τον ψαρεψεις σε ποια αντιπροσωπεια το πηγαινε και να πας με τον αριθμο κυκλοφοριας να τους ρωτησεις(λιγο τραβηγμενο!).Βεβαια γιατι να πει ψεματα,κι εμενα το αυτοκινητο μου ειναι του 2000 και ειχε οταν το πηρα 77.000χλμ. Τεσπα αφου θες 1400 παρε ενα 106 που ειναι και πιο ελαφρυ και εχει πιο πολυ γκαζι,γνωμη μου παντα.
+1


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 15:30:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2πορτο!!!!!!! το 2ο χαλαρουιτα!!!

μαθε περισσοτερες πληροφοριες και ενημερωσε μας Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 18:51:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να πάρεις αυτό το κουκλάκι...
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=335823#335823


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 19:18:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
να πάρεις αυτό το κουκλάκι...
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=335823#335823


+1


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thesalos (Γιωργος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 207 rallye (2008)

Ένταξη: 11 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 326
Τόπος: ΛΑΡΙΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 19:33:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
να πάρεις αυτό το κουκλάκι...
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=335823#335823


Συμφωνω με το Μανθο.
Οσο για το πρωτο που λες να σου πω οτι κι εμενα η γυναικα μου το εχει κι εγω εχω δυο παιδια αλλα τα Σ/Κ του πινω το αιμα. Δεν νομιζω να του ειπε η γυναικα του θελω να μου βαλεις σκουπα εξατμιση inox και να μου αλλαξεις τα οργανα και να μου βαλεις λευκα Very happy

Γι αυτο λοιπον παρε το κουκλακι Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
$..Le@deR..$ (Nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 (16V) (2009)

Ένταξη: 27 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Athina,Kypseli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Σεπ 2009, 11:02:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μονο και μονο που το ενα ειναι 5πορτο κ μπλε σκουρο εγω δεν το επαιρνα!Το 2ο για μενα χαλαρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Σεπ 2009, 08:23:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thnx για τις συμβουλες παιδες!
θα το σκεφτω να δω τι θα κανω γιατι πρεπει να δω και ποσα χρηματα μπορω να αρμεξω...να ρωτησω ,το 5πορτο εκτος οτι ειναι πιο ασχημο και εχει 4 πορτες εχει καμια αλλη διαφορα οσο αναφορα μηκος και τετοια?


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Σεπ 2009, 10:50:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καμμια διαφορα
επίσης αν τα δεις απ το πλάι
η γραμμές τους ειναι ολόιδιες
ακόμα και το "κοψιμο"/γραμμή του πίσω παράθυρου ειναι ιδιο...
ενώ η βαμμένη μαυρη μεσαία κολώνα "χανεται" Wink και το μόνο που τα κάνει να διαφέρουν ειναι τελικά η"μπετουγια" Laughing της πίσω πορτας





η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Σεπ 2009, 19:56:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1ον. Λίγα με τα 5πορτα έτσι? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Έχουμε και εμείς ψυχή και ας μην έχουμε RC. Razz

2ον. Πάρε ένα αυτοκίνητο που θα βολέψει ΕΣΕΝΑ.

3ον. Εγώ θα έπαιρνα του Nickzotos (http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=335823#335823), γιατί πέραν του ότι είναι μέχρι να το δεις και από κοντά Wink , στο αμάξι δε λείπει τίποτα, δηλαδή δε χρειάζεται να δώσεις φράγκο σε ζάντες κλπ κλπ, είναι απλά έτοιμο.


τελικα βρεθηκε
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=17391



Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1375s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on