PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - TOYO CF 1...να τα βαλω????

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
thantsi (Thanos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.4 (8V) Champion (2000)

Ένταξη: 09 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Μαρουσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Σεπ 2009, 13:16:57    Θέμα δημοσίευσης: ΓΕΝΙΚΑ - TOYO CF 1...να τα βαλω???? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα θελω να αλλαξω λαστιχα και σκεφτηκα να βαλω τα toyo cf1 σε 185/60R14 διασταση και θελω την γνωμη σας...Αν μπορειτε να μου προτινετε και κατι αλλο σε αυτη την διασταση!!!! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thantsi (Thanos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.4 (8V) Champion (2000)

Ένταξη: 09 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Μαρουσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2009, 18:20:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paidia kalhsperA grafw apo iPhone....dn exei na proteinei kaneis tpt?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2009, 18:49:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλος του jim207gt τα φοραει σε nissan sunny 1600 12v μπροσθιοκινητο (νομιζω μάλιστα στην διάσταση που γράφεις) και απ οσο μου χει πει ο jim ειναι ευχαριστημένος Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2009, 20:01:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε θανο ψαχνω ακριβως το ιδιο θεμα και γω. ενας φιλος σε ραλλυ εχει τα yokohama s drive και μου ειπε πως ειναι δυναμη.να ξερεις ομως κατι.τα λαστιχα αυτα τυπου ημι-σλικ ειναι για 30.000χλμ. αλλα 30.000 εγγιηση!ενα φιλαρακι στο uno turbo του εχει τα yokohama parada spec-2. και αν εισαι για yokohame τσεκαρε "http://www.yokohamatire.com/tires/sportcar.aspx"

για δες και αυτα στο goole:
(ολα ειναι με δεικτη H(ως 170χλμ/ωρα) V(ως 240χλμ/ωρα) W (ως 270χλμ/ωρα)

dunlop sp sport 01 (h,v,w)
maxxis ma-z1 victra (h,v,w)
silverstone ftz sport type-rr (h,v,w)
toyo proxes r888 (v,w)
yokohama c.drive (h,v,w)

αυτα οσο αναφορα 185/55/r14


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2009, 20:06:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά ολα αυτά αλλα κάτι μου λεει οτι ο Θάνος ψάχνει κάτι πιο "καθημερινό" γενικώς Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
thantsi (Thanos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.4 (8V) Champion (2000)

Ένταξη: 09 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Μαρουσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2009, 22:27:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτα μανθο δν κοιταω τοσο το καθημερινο,οσο το να μου δινει μαζι κρατηματα και να εχουν διαρκεια...οχι να μου τελειωσουν στο 10000km...ειχε πει κατι ο mikerrgp(αλλα δν θυμαμαι που ειναι το ποστ!!!!!)...οτι βαλε αυτα τα toyo και θα δεις την υγεια σου...σε αυτη την διασταση συγκεκριμενα!!Τι να πω... Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thantsi (Thanos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.4 (8V) Champion (2000)

Ένταξη: 09 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Μαρουσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2009, 22:46:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

katadromeas01 έγραψε:


για δες και αυτα στο goole:
(ολα ειναι με δεικτη H(ως 210χλμ/ωρα) V(ως 240χλμ/ωρα) W (ως 270χλμ/ωρα)



απλα διορθωσα την ταχυτητα Laughing Laughing Laughing Laughing Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2009, 23:58:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχετε μπερδεψει τα μπουτια σας...
τι αλλο να πω...

τι σχεση εχουν τα cf1 με τα 888 κλπ ?
και τι δουλεια εχουν πχ τα 888 σε ενα 306 14άρη για χρηση στο δρόμο ?

μην μου πειτε οτι για να στριψετε σε δημόσιο δρόμο αυτό που σας λειπει ειναι ενα 888 και μάλιστα με 75αλογα σε 1000+ κιλά γιατι τοτε "οτι να ναι"... Laughing

με τα cf1 και γενικότερα με οποιοδηποτε συμβατικό ημι-σπορ λαστιχο θα κάνεις την δουλεια σου μια χαρα αρκεί να μην εχεις και βλέψεις (ερασιτεχνικης) πιστας...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 00:34:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. αμα θες να βρεις λαστιχο για να κανεις τον τρεχαλιαρη βαλε 15αρα...υπαρχουν πολλες επιλογες στα 195-50-15

2.κατι εχω βαλει οταν ειχα 14αρες στο κορολλα 185-60-14
κατι ponteza μου αρεσαν αλλα δεν θα υπαρχουν ποια
τοτε εβγαζε κ τα pilot exalto 1 και 2 μετα οπως και c drive και αυτα κατι καναν
αλλα μαλ**α πολυ για μενα
κατι kumho ,good year ,uniroyal που χα βαλει δεν....
γενικα τετοια λαστιχα τα περνεις για πλακα στο χερι οπως ειπε κ ο μαωθος αν κανεις αυτοσχεδιες πιστες και σιγουρα το μονο που δεν φταιει ειναι τα λαστιχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thantsi (Thanos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.4 (8V) Champion (2000)

Ένταξη: 09 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Μαρουσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 16:48:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμ..μανθο συμφωνω με ολα αυτα...Δν κοιταω να δωσω κατι παραπανω στο κρατημα απο τα λαστιχα....δν εχει νοημα πιστευω....ενα καλο λαστιχο που κραταει σε στεγνο βρεγμενο και βγαζει χιλιομετρα μεχρι να φθαρει(αναλογα και την χρηση βεβαια Cool )...Πιστευω θα τα δοκιμασω τα toyo και θα τα παραγγειλω απο camskill που εκανε και ο sinanai....Και τα βρηκα 180,39Ε στην πορτα μου!!!!! Cool Cool Cool Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 18:15:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα cf1 φοραω απο τοτε που πηρα το αμαξι μου...εχω αλλαξει 2 φορες τα μπροστινα και καμια τα πισω.... Razz Embarassed ....προσωπικα σαν δρομισιο λαστιχο το βρισκω πολυ καλο...στην διασταση μου παντα(185/55/14)....τελειο στο βρεγμενο,καλο κρατημα και μετρια πλαινα(δεν ειναι και σεμι!!!)...γενικα θα σου προτεινα να τα βαλεις... Thumb Left
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thantsi (Thanos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.4 (8V) Champion (2000)

Ένταξη: 09 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Μαρουσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Σεπ 2009, 19:21:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωωωωω,,,πολυ καλα...θα τα επιλεξω τοτε!!!!Θα τα παρω απο εξω....ελπιζω να ειναι πολυ καλη τιμη....ευχαριστω πολυ για τις ιδεες!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1945s (PHP: 59% - SQL: 41%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on