PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Tελικο 106 rallye

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 01:43:26    Θέμα δημοσίευσης: 106 - Tελικο 106 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να σας ρωτησω ρε μαγκες, φοραω εξαγωγη απο διχαλο και πισω, ξεροσωληνο , GrpN τελικο. χανω πολλη που δεν εχω καταλυτη? δημιουργει προβλημα στο μοτερ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 11:55:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oxi αλλα θα χασει το πορτοφολι σου οταν σε πιασουν και σου βαλουν το μαρκουτσι να σε μετρησουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panagiwtis (panagiwtis 106 rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6 (16v) rallye 1999

Ένταξη: 11 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 42
Τόπος: anoiksi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Σεπ 2009, 00:31:40    Θέμα δημοσίευσης: ραλλυε Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγω ετσι το εχω..1 2 3 φλογες βγαζει.. καλο ειναι Big wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nfx1587 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 17 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 149

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Μάρ 2010, 17:57:43    Θέμα δημοσίευσης: Remus Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://tinyurl.com/yka34fe

Σκοπέυω να αλλάξω τελικό, κυρίως λόγω αλλαγής καταλύτη από τον μαμά, σε 200cpi. Με ενδιαφέρει πολύ η παραπάνω της Remus αλλά θέλω να ξέρω αν κάνει πολύ θόρυβο σε σύγκριση με το stock τελικό του 106 - π.χ. σε υψηλές στροφές, αν ακούγεται στο ρελαντί κτλ.

Αν όντως κάνει, υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσω το θόρυβο (χωρίς όμως να 'φιμώσω' την εξαγωγή περιορίζοντάς την);

Αν βάλω τον 200άρι αλλά δεν αλλάξω τελικό, το μαμά τελικό περιορίζει αισθητά το air flow;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nfx1587 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 17 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 149

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 07:57:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρωτάω συγκεκριμένα για την Remus γιατί σε μαγαζιά μου έχουν πει ότι η Remus κάνει αισθητά λιγότερο θόρυβο από μια απλή noname GrN..

Αν είναι έτσι, χαλάλι τα 60+ ευρώ που κοστίζει παραπάνω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 08:56:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aπ'οσο γνωριζω οι remus εχουν το καλο οτι οσο ανεβαζεις στροφες ψιλοησυχαζουν...δηλαδη δεν θα ακους ιδιαιτερη βαβουρα σε σχεση με μια noname σε σταθερες ταχυτητες/ταξιδια.ουτως η αλλως ειναι και λιγο πιο ησυχη γενικα.εχουν και ενα μαρκουτσι μεσα(σιγαστηρα) που το βαζεις/βγαζεις μονος σου με ενα μακρυναρι.
παντως μαμα μην περιμενεις να ειναι.
Αυτα απο εμενα,καλυτερα περιμενε και καποιον αλλο να απαντησει


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 11:12:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια "grΝ" ειναι πάντα μια "grΝ"...
ειναι φτιαγμενη για πολυ συγκεκριμενο λόγο (και εκει δεν εχει σημασια ο θορυβος)
αν σε ενδιαφερει να ειναι "υσηχο" (με την αντικειμενικη εννοια της λεξης) τοτε καμμια "grΝ" δεν σου κάνει.

αυτό περι "πιο υσηχων" επωνημων τελικων ισχυει για τα πιο μεγαλα (σε ογκο/μεγεθος) τελικα τους τα οποια και δινουν για χρηση δρόμου.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 11:40:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν κανω λαθος(πολλα παιδια στο saxoclub το εχουν κανει) μπορεις να φτιαξεις και τελικο τυπου n αλλα με μεγαλο καζανι για λιγοτερο θορυβο.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nfx1587 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 17 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 149

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Μάρ 2010, 18:59:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η άλλη μου επιλογή θα ήταν να μην αλλάξω τελικό. Αλλάζοντας μόνο τον καταλύτη (με έναν 200άρι), θα δω καμιά διαφορά; Ή θα το 'μπουκώνει' το μαμά τελικό;

Και κάτι ακόμα - μήπως κάποιος ξέρει την διάμετρο της εισαγωγής και εξαγωγής; Εννοώ την μαμά εισαγωγή/εξαγωγή, πρός και από τον καταλύτη για 2003 Rallye 106. Χρειάζομαι να το ξέρω αυτό για να μπορώ να διαλέξω κάποιον που να ταιριάζει χωρίς πατέντες. Δείτε αυτό - νομίζω ότι αν κάνει κάποιος από αυτούς, καλά θα μου κάτσει

http://tinyurl.com/yj8tjh6

Υ.Γ. τι είναι το OBDII; Χρειάζεται καμιά μοντίφα όσον αφορά τον 2ο λάμβα σένσορα; Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε αυτά τα 2 που έχω βάλει σε bold;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1241s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on