PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Τρίξιμο συμπλέκτη σε 207 rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Αύγ 2012, 21:21:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το τρομπακι του συμπλεκτη το κανει που πρεσαρει το διχαλο.....

αν μπορεις μπες απο κατω τραβα τη λαστιχενια φουσκα που εχει βαλε μεσα οσο παει το ακροφυσιο απο το σπρευ γρασσου και ριξε (καλο ειναι καποιος ταυτοχρονα να παταει το συμπλεκτη αλλα και αν οχι αν ριξεις αρκετο και το δουλεψεις μετα θα σταματησει....) εμενα το κανει συχνα πυκνα παντα μεσα σε κινηση οταν ζεσταθει, με αυτο το τροπο σταματαει κανει 3-4 μηνες και μετα παλι..... ετσι θα χεις και πιο μαλακο συμπλεκτη γιατι οταν το κανει αυτο μαγκωνει κιολας το νιωθεις στο ποδι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207_maniac (Agnostos X)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Αύγ 2012, 22:52:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
το τρομπακι του συμπλεκτη το κανει που πρεσαρει το διχαλο.....

αν μπορεις μπες απο κατω τραβα τη λαστιχενια φουσκα που εχει βαλε μεσα οσο παει το ακροφυσιο απο το σπρευ γρασσου και ριξε (καλο ειναι καποιος ταυτοχρονα να παταει το συμπλεκτη αλλα και αν οχι αν ριξεις αρκετο και το δουλεψεις μετα θα σταματησει....) εμενα το κανει συχνα πυκνα παντα μεσα σε κινηση οταν ζεσταθει, με αυτο το τροπο σταματαει κανει 3-4 μηνες και μετα παλι..... ετσι θα χεις και πιο μαλακο συμπλεκτη γιατι οταν το κανει αυτο μαγκωνει κιολας το νιωθεις στο ποδι....


Ευχαριστω παιδια, θα παω αυριο ετσι κ αλλιως να αλλαξω λαδια, οποτε θα τους πω να το ριξουν κ μια ματια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207_maniac (Agnostos X)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2010)

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Αύγ 2012, 00:43:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου το κοιταξανε στο συνεργειο κ μου ειπανε οτι το κανει το πλατω.Μου ειπαν οτι το κανουν σχεδον ολα τα 207 και συμπλεκτη να μου αλλαξουνε δεν θα γινει τιποτα. Δε θα με αφησει στο δρομο απλα οταν ζεστενεται θα ακουω το ενοχλητικο τριξιμο...

Το αφησα ετσι κ εφυγα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Αύγ 2012, 08:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανε αυτο που σου ειπα πιο πανω...... τα ιδια περιπου μου χανε πει εμενα (το πλατω δε το κανει ειναι ασχετοι) εμενα μου χανε αλλαξει στην εγγυηση το διχαλο αλλα μετα απο 3 μερες παλι τα ιδια..... Ριξε γρασσο εκει που σου ειπα και θα δεις δε θα κανει τπτ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Αύγ 2012, 11:35:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πλατό σίγουρα δεν το κάνει, καθώε το δικό μου είναι sachs και που και που έχω αυτό το τρίξιμο, συνήθως μέσα στην πόλη με ζέστη γίνεται.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Αύγ 2012, 12:40:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μενα γενικα τριζει/εχει γινει λιγο βαρυς ο συμπλεκτης. Χθες που το χα στον ηλιο το αμαξι, γυρνοντας απο δουλεια στο σπιτι, στο μεσα-μεσα πατημα ακουγα και ενα κτακ απο μπροστα, με ενα μικρο μαγκωμα στο ποδι. Αυτο ακουγοταν μονο αν το αμαξι ηταν εν κινηση και οχι σταματημενος.

Σημερα απλα σταματησε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lagos911 (Alexis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Rallye

Ένταξη: 23 Μάρ 2018
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Μάϊ 2018, 10:50:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγγνωμη για το ξεθαψιμο αυτου του θεματος...
Εμένα ξεκίνησε με σφυριγμα, μετα απο λιγο καιρο εκανε τριξιμο, στην συνεχεια κροταλισμα, και τωρα μετα την αλλαγη σε βαλβολινες σφυριγμα πάλι. Το αμάξι έχει ελάχιστα χιλιομετρα (παρα πολλοι δεν με πιστευουν και με ρωτανε αν το εχω παρει καινουργιο) και το προβλημα ξεκινησε στα 15Κ και τωρα εχω 35Κ. Θα προσπαθησω να κανω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω με την φουσκα. Αν και στα περισσοτερα συνεργεια που πηγαινω δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια στο θέμα και ουτε το ψαχνουν. Αν παω στη peugeot του Αγιου Δημητριου στη βουλιαγμενης και τους διαβασω αυτο με την φουσκα αραγε θα κανουνε τίποτα? Αν με ψιλο ξερουνε επειδη μεσα στην εγγυηση εχω αλλαξει αρκετα πραγματα εκει. (τεντοτηρα χρoνισμου καδενα, αντλια νερου, τρομπα υψηλης).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2213s (PHP: 49% - SQL: 51%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on