PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Τρίξιμο συμπλέκτη σε 207 rallye
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 10:46:26    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Τρίξιμο συμπλέκτη σε 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλημέρα ,

Το τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι μετά από παρατεταμένη χρήση του συμπλέκτη , εντός πόλης π.χ , στο πάτημα και απελευθέρωση του συμπλέκτη ακούγεται ένα τρίξιμο . Θα μπορούσε να πει κανείς ότι είναι το ελατήριο αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι έρχεται από μπροστά και αριστερά , μπροστά από το συμπλέκτη εντός της μηχανής . Υπάρχει καμιά ιδέα ή πρόταση για το τί μπορεί να είναι ?

Ευχαριστώ ,


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 10:49:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα πας στην Peugeot να το καθαρίσουν και μετά να το λαδώσουνε.Το κάνει στα πιο πολλά 207 έτσι και στο δικό μου.Μετά το λάδωμα σταματάει εντελώς το τρίξιμο



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 10:57:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ !! Smile


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 10:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σ'εμένα γι'αυτό το λόγο αλλάχτηκε δίσκο-πλατό (εγγύηση).
Το έσχω αναφέρει εδώ: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=309029&highlight=#309029



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 11:03:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα ,

Διάβασα αυτό που περιγράφεις .... δεν είναι έτσι στο δικό μου ..... απλά στο πάτα άφησε ακούγεται τρίξιμο σαν κάτι να τρίβεται μεταξύ του .... ένα στεγνό λάστιχο π.χ , δεν μου επηρεάζει το συμπλέκτη. Άσε που όταν η χρήση είναι σε λογικά πλαίσια το κάνει από ελάχιστο ως καθόλου . Σίγουρα πάντως πρέπει να το δώ στην αντιπροσωπεία .

Ευχαριστώ , Smile

Y.Γ : Γνωρίζουμε το κόστος δίσκου - πλατώ παρεπιμπτόντως ?


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 11:24:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aκριβώς το ίδιο περιγράφω. Τρίξιμο στο πάτα ασε κυρίως όταν είσαι στην κίνηση, δλδ τον δουλεύεις συχνά και ζεστένεται. ουτε εμένα είχε επηρεάσει τη λειτουργία του. Και ακριβώς όταν το δούλευα νορμάλ δεν έκανε τίποτα.
Anyway, το σετάκι έχει περίπου στα 260€



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 11:28:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι απλά εσύ περιγράφεις αν δεν κάνω λάθος ένα μεταλικό ήχο , και ένα κενό περίπου στη μέση της διαδρομής . Τέλος πάντων εγώ που έχω 31000 χλμ δεν το βλέπω να μπαίνει στην εγγύηση παρά το ότι δεν την έχω υπερβεί ακόμα ....


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 11:51:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι, κενό δεν είχα στη μέση της διαδρομής, έναν ήχο σαν τρίξιμο μόνο.
Πάντως ναι, για να στον περάσουν εγγύηση απο δύσκολο έως απίθανο πλέον...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 12:06:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To τρίξιμο το ένιωθες στο πόδι ? Γιατί εγώ επιπλέον όταν είναι σε κίνηση το αυτοκίνητο δεν το ακούω....μόνο νοιώθω το τρίξιμο στο πόδι .... και αν σταματήσω τότε το ακούω κιόλας κατά τη χρήση ( με σβηστό το μοτέρ )


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 12:33:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gemilonas έγραψε:
To τρίξιμο το ένιωθες στο πόδι ? Γιατί εγώ επιπλέον όταν είναι σε κίνηση το αυτοκίνητο δεν το ακούω....μόνο νοιώθω το τρίξιμο στο πόδι .... και αν σταματήσω τότε το ακούω κιόλας κατά τη χρήση ( με σβηστό το μοτέρ )

Ακριβώς αυτό, τρίξιμο στο πόδι εν κινήσει και όταν είναι σβηστό ακους και τον θόρυβο. Πολύ σπαστικό Evil
Απλά στεγνώνει ο μηχανισμός στο σημείο που κινειται ευθύγραμμα το ρουλεμάν του συμπλέκτη και κάνει αυτο τον θόρυβο. Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να επέμβεις εκει για λίπανση.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 12:43:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΟΝ ΕΙΠΙΑΜΕ ΜΠΟΥΖΙ ..... που λένε και στο χωριό μου. Dizzy2
Αν δεν γίνει άμεσα αλλαγή τί είδους φθορές μπορεί να έχουμε περεταίρω ?


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 13:05:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν προκαλει βλάβη και σε πόσο διάστημα. Το παλιο μου δισκο-πλατό που το είδα μόλις το έβγαλαν, δεν είχε κάποιο ουσιαστικό ελάττωμα, απλά στο σημείο που δημιουργείται το πρόβλημα, είχε γυαλίσει το μέταλλο απο την τριβή καθώς δούλευε στεγνά, χωρίς να το έχει φθείρει αισθητά. Δεν ξέρω αν μείνει καιρό έτσι τι μπορεί να πάθει, εγώ το δούλευα έτσι για πολύ λίγο... Ρώτα καλύτερα τον μηχανικό, αν του έχει ξανατύχει, θα έχει άποψη.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 13:15:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.... Smile Smile


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 13:17:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb Left



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 14:00:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια γεια σας και απο μενα!στο δικο μου μετα απο ενα καθαρισμα που του εκαναν και μετα απο αλλαγη ελλατηριου και καθαρισμα για δευτερη φορα!!μου τα αλλαξαν ολα:πεταλι ολοκληρο κομπλε με ελατηριο και πεταλιερα!!ειχα νευριασει παρα πολυ με το ολοθεμα μιας και ασχοληθηκανε 3 φορες οι κακομοιριδες με τα καθαριστικα τους...τωρα ειναι οκ!για αυτο λοιπον ζητηστε αλλαγη γιατι με τα καθαριστικα και τις σιλικονες πιστευω δεν βγαζουμε ακρη!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 14:19:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χριστόφορε αν κατάλαβα καλά, το δικό σου πρόβλημα ήταν στο χώρο της πεταλιέρας. Εκεί μάλλον είναι πιο εύκολο να αλλαχθεί κατι εντός εγγύησης. Για δίσκο-πλατό όμως είναι ΠΑΡΑ πολυ δύσκολο να καλύψει η εγγύηση και ειδικά όταν έχει μαζέψει χιλόμετρα το αμάξι. Εγώ τουλάχιστον δυσκολεύτηκα αρκετά.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Αύγ 2009, 15:43:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου μακη και φυσικα και ειναι δυσκολο να σου αλλαξουνε δισκο πλατο εγγυηση!!δεν χωραει αμφιβολια με τους τοσο αξιοπιστους αντιπροσωπους...ναι οντως εμενα ητανε το προβλημα στον εσωτερικο χωρο του 207( ευτηχως γιατι θα ειχα και μπελαδες σιγουρα πολλους)...αλλλα ητανε μια μεγαλη ταλαιπωρια για εμενα μιας και ειναι πααααααααρα πολυ ενοχλητικο ρε συ,,,μου ερχοτανε να το σπασω οταν του βαζαμε σπρευ και παλι τα ιδια!!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Αύγ 2009, 07:57:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά να πώ μόνο κάτι . Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω για ποιό λόγο αυτοί στην αντιπροσωπεία αλλάζουν εύκολα πράγματα στο αυτοκίνητο . Για παράδειγμα αυτό που λέει ο φίλος Μάκης ότι το δίσκο-πλατώ ήταν μια χαρά απλά είχε λυάνει λίγο το μέταλλο . Παιδιά αν και βγαίνω off topic εγώ είχα το σκορτσάρισμα που κάνει όταν καίγεται πολλαπλασιαστής . Μου άλλαξαν πολλαπλασιαστή , μετά μου άλλαξαν αντλία βενζίνης και στο τέλος μου άλλαξαν τα μπουζί που είχαν και το πρόβλημα. Πάντα μου δίνουν την αίσθηση " πονάει χέρι , κόψω χέρι ". Γενικά δεν είναι αξιόπιστοι . Όχι πώς αυτό που έκανε ο φίλος Μάκης δεν ήταν η ενδεδειγμένη λύση έτσι?[/list]


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Αύγ 2009, 09:40:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οσο υπηρχαν βρεφικα προβληματα τα αλλαζαν ολα με τη μια προκειμενω ν α αντιμετωπιστει και βρεθει το προβλημα.
Πηγαινε νστ αλλαξουν τωρα να δεις...
Οπως ειπες παραπανω....ΜΠΟΥΖΙ Laughing



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Αύγ 2009, 15:27:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Shocked


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1343s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on