PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Απορίες εγκατάστασης ήχου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 13:22:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mufcpavlos έγραψε:
ααα καταλαβα! το - το παιρνεις απο το 1 καναλι και το + απο το αλλο, απο τα 2 που μενουν. Ουσιαστικα στα πρωτα 2 καναλια μοιραζουμε την ισχυ /2, βαζοντας 2 ηχεια σε ενα καναλι και στο καναλι 3 και 4 βαζουμε τους 2 πολους του woofer.

αρα απο τον ενισχυτη μου θα φυγουν 4 rca, και πριν τι καρτα ηχου θα μπει ενα τετοιο : http://imgs.inkfrog.com/pix/yeungs2008/wf_white_red_001.jpg

και πανω του στα rca θα μπουν 2 τετοια : http://webrevolutionary.com/price/img-large/2-x-1-rca-male-to-2-rca-female-y-splitter-audio-adapter_150460694253.jpg

και μετα τα καλωδια rca.

Αναλογως της καρτας σου.
Κανονικα η ακολουθια παει ως εξης:Πηγη-->καρτα ηχου-->ενισχυτης-->ηχεια.
Αν καταλαβεις αυτο ολα τ αλλα σου ερχονται.
Η ισχυς πρακτικα διαιρειται αλλα ουσιαστικα αυξανεται μιας και στην παραλληλη συνδεση πεφτει η ωμικοτητα οδηγωντας τον ενισχυτη σε μεγαλυτερη παραγωγη ρευματος αρα αυξανοντας και την ισχυ.
Γι αυτο και βλεπεις σε πολλα specs ενας ενισχυτης πχ να βγαζει 1000w rms-->4Ω ενω στα 2Ω 1500w rms



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 13:31:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
το car pc που εχεις εχει μονο 1 εξοδο ήχου?
δεν εχει 5.1?

λογικα θα ειναι spdif καρφι 5.1 και θα θελει καρτα



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 13:36:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η μητρικη μου εχει μονο 1 jack αυτο το πρασινο το κλασικο.


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 14:02:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mufcpavlos έγραψε:
η μητρικη μου εχει μονο 1 jack αυτο το πρασινο το κλασικο.

Τοτε ειναι απλο στερεοφωνικο και πρπει να το οδηγεισεις σε μια καρτα ηχου με dsp.
Σορρυ για την παρεμβαση αλλα δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο σου ολο αυτο μιας και αποκλειεται να δεις ολοκληρη ταινια μεσα στο αυτοκινητο ωστε να χρησιμευσει το 5.1 .
Προτιμοτερο να παρεις το στερεο jack να το διαιρεσεις στα 4 για να το ριξεις στον ενισχυτη σου να κανεις τις ρυθμισεις σου και ετοιμος.
Αν ψαχτεις παντως για καρτα υπαρχουν σε διαφορες τιμες και γουστα αλλα βαλε απο δω βαλε απο κει θα φας πολυ χωρο γυρω γυρω.
Αν θες κοιτα παντως την ωρα που δουλευει μεσα στο jack του pc αν αναβει ενα κοκκινο φως τοτε ειναι spdif..



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 20:03:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ααα οκ.ναι αυτο θελω να κανω.στην αρχη με μπερδεψες με το spdif.πηγα σημερα το πρωι κ πηρα εναν ανταπτορα 4 rca female σε 2 rca male και αυτα θα τα συνδεσω στο στερεο jack που εχω.οποτε ειμαι ετοιμος αυριο να ανοιξω τις πορτες κ να συνδεσω τον ηχο!!


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 20:07:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mufcpavlos έγραψε:
ααα οκ.ναι αυτο θελω να κανω.στην αρχη με μπερδεψες με το spdif.πηγα σημερα το πρωι κ πηρα εναν ανταπτορα 4 rca female σε 2 rca male και αυτα θα τα συνδεσω στο στερεο jack που εχω.οποτε ειμαι ετοιμος αυριο να ανοιξω τις πορτες κ να συνδεσω τον ηχο!!

προσπαθησε να το κανεις με καλωδιακες γεφυρες και οχι πλαστικες σαν αυτες που μου εδειξες.
Κρυβουν κινδυνους αυτα και σπανε-χαλαρωνουν ευκολα.
Σιγουρα το τελευταιο που θες ειναι μια κακη επαφη πριν τον ενισχυτη.....το τσαφ ενισχυμενο ειναι μπαμ ολοκληρο στα ηχεια σου Wink



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 21:59:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι δεν πηρα αυτο. πλαστικος ειναι ο ανταπτορας καρφακι 3.5mm to rca το οποιο ειναι fixed στη καρτα ηχου της μητρικης! Πηγα το πρωι στο carshop στο φοινικα που ειδικευεται σε τετοια αξεσουαρ και μου εδωσε καλωδια ανταπτορες. δλδ ενας τετραπλος θυληκος σε 2πλο αρσενικο!


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
palavos1900 (giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Ιούν 2011, 23:01:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα και απο μενα..νεος στο club...και ηθελα να μου λυσετε μερικες αποριες...εχω διαβασει τοσα και εχω μπερδευτει λιγο...θελω να βαλω ενα ηχοσυστημα σε peugeot 207 και σκεφτομαι να μην πειραξω το εργοστασιακο cd και το χειριστιριο και να βαλω μια πηγη pioneer κατα προτιμηση στην μεσαια θηκη που εχει κενο το αμαξι κατω απο το cd..θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι εφικτο οποτε σου μενει η εργοστασικαη οθονη με τις ρυθμισεις και εχεις και το ηχοσυστημα που θες γλυτωνοντας τα μπλεξιματα με τουσς ανταπτορες...υπαρχει κατι να δουλεψω παραλληλα την νεα πηγη η θα παρω 12v απο την μπαταρια με νεα καλωδια...ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιούν 2011, 00:00:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έτσι το είχα παλια!
δύο πηγές η μαμά πάνω κ το κλάριον στην κάτω θέση .

γίνεται πολύ εύκολα.
εμένα μου είχε κάνει ένας φίλος μια πλεξούδα από την οποία έπαιρναν ρεύμα κ οι δύο πηγές στην μαμά πηγή ήταν συνδεδεμένα μόνο τα πίσω ηχεία για να ακούγονται οι αισθητήρες όπισθεν κ στο κλάριον ήταν συνδεδεμένα τα μπροστά ηχεία κ ένα ζευγάρι πρόσθετα ηχεία στην εταζέρα .
η μαμά πηγή ήταν πάντα κλειστή κ δούλευα μόνο το κλάριον .
το μόνο κακό τις υπόθεσης ήταν ότι δεν μπορούσα να συνδέσω τα χειριστήρια του τιμονιού στο κλάριον,μπορούσα δηλαδή αλλά μετά δεν θα λειτουργούσαν με την μαμά πηγή.


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
palavos1900 (giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιούν 2011, 03:26:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νομιζω ετσι ειναι και το καλυτερο..χειριστηριο δινει και η pioneer ξεχωριστα...απλα θα εχω δυο μαλλον,ενα της μαμας ,και ενα απο το pioneer. δεν με πειραζει ομως.ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billakos3d (vasilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 30 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Ιούλ 2011, 19:22:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα , εχω ενα 206cc και θελω να του βαλω αυτο :
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.705000

Υπαρχει καποιος τροπος να λειτουργουν τα χειριστηρια στο τιμονι ? και αν ναι ποσο θα κοστισει ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Νοέ 2011, 21:27:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sos

θέλω ενα ραδιοσιντι για το πεθερο
το μονο που μου εχει ζητησει
καθαρη οθονη
μεγαλα κουμπια
και οπωσδηποτε αξιοπιστο bluetooth για ανοιχτη ακροαση

απο τη μεχρι τωρα εμπειρια μπου απο το pioneer της αδερφης μου σε αυτο το θεμα βριζω. εχει ενα π66 αν θυμαμαι καλα που ειχε 360ευρω πανακριβο(πληρωσε ασφαλεια απο κλοπη)
και οποτε προσπαθω να συνδεσω κινητο μου βγαζει τη παναγια. ενω πολλες φορες βγαζει ερορ. τραγικο. μονος τροπος να μη κολλαει ειναι να ανοιξεις το bluetooth του κινητου και να κανεις χειροκινητη συνδεση (οχι αξιοπιστη συσκευη απο νοκια...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Νοέ 2011, 21:29:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lg οποιο


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Δεκ 2011, 14:44:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lg Οποιο?????
τι εννοεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Δεκ 2011, 15:48:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποιοδήποτε LG εννοεί, αλλά κάτω από 100 ευρώ και ποιοτικό, δε θα βρείς τίποτα...

Με τις προδιαγραφές που ζητάς, 70-80 έχουν τα bluesky στα carrefour Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Δεκ 2011, 17:38:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μα δεν ειπα οτι θελω να δωσω 70
εχετε κανενα μοντελο υποψη σας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Δεκ 2011, 17:40:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.skroutz.gr/s/265211/LG-LCS-700BR.html?keyphrase=LCS700BR


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Δεκ 2011, 14:21:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
http://www.skroutz.gr/s/265211/LG-LCS-700BR.html?keyphrase=LCS700BR

Απιστευτη τιμη!! Cool
Θα το χτυπαγα για το Ψαρα, αλλα με χαλαει ο φωτισμος..... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Δεκ 2011, 17:47:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Δεκ 2011, 19:06:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε οργιο, μετα θα τα βλεπω και ΟΟΟΟΟΛΑ πρασινα:
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 12 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,348s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on