PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Απορίες εγκατάστασης ήχου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2011, 12:37:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωτηρη σχετικα με το project που ειχαμε μιλησει ...καποτε


εχω 2 πηγες (1din η καθεμια, η μαμα και μια κινεζια-μονο την οθονη αυτης θελω) παιζει module για να παιζουν και οι 2 (οχι ταυτοχρονα)?

Τη δευτερη πηγη τη θελω μονο για τη camera και αντε κανενα dvd (οποτε διπλα RCA?)

Εχω ολα τα parts εδω και μηνες και βαριεμαι να τα βαλω....λες να ανεβω νησι?

Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2011, 20:05:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γίνεται,έτσι είχα παλιά το κλάριον


στην μαμά πηγή ήταν συνδεδεμένα μόνο τα πίσω εργοστασιακά ηχεία κ στο κλάριον τα μπροστά ηχεία + μια μονάδα στην εταζέρα.

ένα άλλο που ίσως μπορείς να κάνεις είναι να δώσεις κανονικά ρεύμα στο κινέζο κ να τον συνδέσεις στην είσοδο aux του rd4 ,


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2011, 22:57:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπα στο 307 εχει χωρο για 2 πηγες Laughing


Για τη δευτερη σου προταση δε το ειχα σκεφτει....

Αραγε πως δουλευει? ανοιγεις και τις 2?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2011, 18:13:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα δώσεις ρεύμα στον κινέζο κ τα δύο μπροστινά rca του κινέζου θα τα συνδέσεις στην είσοδο aux του RD4.
η πηγή σου θα δουλεύει κανονικά κ όταν θα πατάς το source θα γυρνάει από ράδιο σε cd κ μετά στον κινέζο .


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Φεβ 2011, 10:07:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παλικαρια καλημερα.
Καθως δεν ειχα internet στο μαγαζι για περιπου 5 μηνες Shocked (viva HOL) θα αμπορεσω να απαντησω σε ολους μεχρι το μεσημερι και χιλια σορρυ που χαθηκα....



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Φεβ 2011, 20:57:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vamvakoolas έγραψε:
Σωτηρη σχετικα με το project που ειχαμε μιλησει ...καποτε


εχω 2 πηγες (1din η καθεμια, η μαμα και μια κινεζια-μονο την οθονη αυτης θελω) παιζει module για να παιζουν και οι 2 (οχι ταυτοχρονα)?

Τη δευτερη πηγη τη θελω μονο για τη camera και αντε κανενα dvd (οποτε διπλα RCA?)

Εχω ολα τα parts εδω και μηνες και βαριεμαι να τα βαλω....λες να ανεβω νησι?

Laughing Laughing

Δυο πηγες δυστυχως για πολλους λογους δεν γινεται εκτος αν καποιος θελει να βαλει τεσσερις τριπλους διακοπτες Confused



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 15:28:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο 307 xsi τα ηχεια ειναι 6. 2 tweeter 2 μπροστα και 2 πισω σωστα? τα μπροστα με τα tweeter ειναι διαιρουμενα οποτε 1 καλωδιο για τα 2.

Εχω εναν 4καναλο ενισχυτη 4ωμ. με δυνατοτητα γεφυρωματος. Θελω να συνδεσω τα 6 ηχεια στον ενισχυτη και επισης κ ενα εξτρα ηχειο στο πορτ μπαγκαζ που παιζει σαν woofer.

Αυτο που κανω ειναι να τραβιξω 4 ζευγαρια πολυκλωνο καλωδιο 2 μπροστα και 2 πισω στον ενισχυτη, να τα συνδεσω στον ενισχυτη και το 5ο ζευγαρι το woofer να το γεφυρωσω στον ενισχυτη?

Υπαρχουν μηπως φωτογραφιες απο παρομοιες εγκαταστασεις να ριξω μια ματια πως περναμε τα καλωδια απο τις πορτες κλπ? (το αμαξι μου ειναι 3θυρο)


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 16:29:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mufcpavlos έγραψε:
στο 307 xsi τα ηχεια ειναι 6. 2 tweeter 2 μπροστα και 2 πισω σωστα? τα μπροστα με τα tweeter ειναι διαιρουμενα οποτε 1 καλωδιο για τα 2.

Εχω εναν 4καναλο ενισχυτη 4ωμ. με δυνατοτητα γεφυρωματος. Θελω να συνδεσω τα 6 ηχεια στον ενισχυτη και επισης κ ενα εξτρα ηχειο στο πορτ μπαγκαζ που παιζει σαν woofer.

Αυτο που κανω ειναι να τραβιξω 4 ζευγαρια πολυκλωνο καλωδιο 2 μπροστα και 2 πισω στον ενισχυτη, να τα συνδεσω στον ενισχυτη και το 5ο ζευγαρι το woofer να το γεφυρωσω στον ενισχυτη?

Υπαρχουν μηπως φωτογραφιες απο παρομοιες εγκαταστασεις να ριξω μια ματια πως περναμε τα καλωδια απο τις πορτες κλπ? (το αμαξι μου ειναι 3θυρο)

Για να μην μπλεχτεις.
Θα παρεις 4 καλωδια ηχειων και θα τα περασεις απο την πηγη μεχρι το σημειο που θα βαλεις τον ενισχυτη.Επισης θα περασεις μαζι ενα ψιλο καλωδιακι (remote) που θα χρειαστει για να ανοιγει ο ενισχυτης.
Μαζι με αυτα θα τραβηξεις και 2 ζευγη rca 5m που θα ειναι το σημα της πηγης προς τον ενισχυτη.Αυτα απο την δεξια πλευρα του αυτοκινητου.
Απο την αριστερη πλευρα θα περασεις ενα καλωδιο ρευματος παχους αναλογο με τις δυνατοτητες του ενισχυτη σου(συνηθως για ενα απλης ταξης 4καναλο 8gauge).Μην ξεχασεις να βαλεις ασφαλειοθηκη το περισσοτερο 30 ποντους απο τον πολο της μπαταριας.
Αφου το πας και αυτο πισω (απο την αντιθετη πλευρα απ αυτη των ηχειων-rca) εισαι ετοιμος για τις συνδεσεις σου.
Παρε μια φισα iso αντιθετη με αυτη του αυτο/του σου (αρσενικη)και κουμπωσε τη επανω αφου συνδεσεις ενα ενα τα καλωδια των ηχειων(με αυτον τον τροπο δεν θα κοψεις τπτ).
Συνδεσε και τα rca και μαζι και το remote στο μπλε της πηγης και βαλτα στη θεση τους.
Αφου τελειωσεις απο μπροστα πας πισω και βρισκεις σε ποια μερια θες το ενισχυτη σου.
Συνδεεις ρευματα (το κοκκινο απο την μπαταρια,το μαυρο στο σασι σου,το μπλε στο remote) και μετα τα ηχεια παραλληλα (++,--) στα δυο καναλια του ενισχυτη.Για να βρεις ποια ηχεια ειναι που κανε το με μια μπαταρια ΑΑ 1.5V.Θυμησου 2 δεξια και 2 αριστερα και οχι 2 εμπρος και 2 πισω.
Στα αλλα 2 καναλια του ενισχυτη διαλεξε συμφωνα με το διαγραμμα του ενα + και ενα - (Bridge) και συνδεσε ενα καλωδιο για το woofer σου.
Εισαι ετοιμος βαζεις ασφαλεια μπροστα και το συστημα σου ειναι ετοιμο για παιχνιδι.
Προτιμωμενες default ρυθμισεις:
-Hi pass εμπρος ηχειων 125Hz 1/2 gain
-Low pass subwoofer 80Hz 1/2 gain
-No BassBoost.

Αυτα ισχυουν σε περιπτωση που εχεις αλλη πηγη απο την εργοστασιακη.Σε περιπτωση εργοστασιακης πηγης ειναι λιγακι μπλεξιμο και θες καποιους ανταπτορες.
Σε αυτην την περιπτωση η στην περιπτωση που δεν καταλαβαινεις τα παραπανω σου προτεινω να πας σε καποιον εγκαταστατη ωστε να μην δημιουργηθει καμια ζημια αθελα σου.

Για οτιδηποτε αλλο στην διαθεση σας...



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 17:33:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1)Γινεται και το ειδα σε αλλο project
2)Υπαρχει ανταπτορας απλως να μη βαζω λινκ (διαφημιση)


αυτο που γραφεις για 3πλους διακοπτες δε το επιασα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 19:25:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vamvakoolas έγραψε:
1)Γινεται και το ειδα σε αλλο project
2)Υπαρχει ανταπτορας απλως να μη βαζω λινκ (διαφημιση)


αυτο που γραφεις για 3πλους διακοπτες δε το επιασα....

Να παιζουν δυο πηγες με τα ιδια πχ 4 ηχεια σε διαφορετικους χρονους με τπτ φιλος.Αν υπαρχει ανταπτορας που σου αλλαζει εισοδο αυτο ειναι ενα αλλο θεμα και παει αλλου κιολας.
Ο μονος τροπος ειναι αυτος που προαναφερθηκε με αλλα ηχεια να παιζει η μια πηγη αλλα η αλλη...αλλα αυτο προσωπικα ειναι κατι που και να μου το ζητουσαν δεν θα το εκανα γιατι ειναι αντιθετο σε αυτα που γνωριζω Wink
Τριπλοι διακοπτες-->>στη μια μερια η μια πηγη στην αλλη η αλλη και στη μεση το ηχειο..



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 19:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:
το περισσοτερο 30 ποντους




Για οτιδηποτε αλλο στην διαθεση σας...
Cool Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 19:30:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
sotos 207Gt έγραψε:
το περισσοτερο 30 ποντους




Για οτιδηποτε αλλο στην διαθεση σας...
Cool Laughing

Οπου ακουσεις τ ονομα σου εσυ με τη μια ε??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 19:31:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:
Steve έγραψε:
sotos 207Gt έγραψε:
το περισσοτερο 30 ποντους




Για οτιδηποτε αλλο στην διαθεση σας...
Cool Laughing

Οπου ακουσεις τ ονομα σου εσυ με τη μια ε??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing το ξανασκεφτηκα Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 20:50:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η καλωδιωση για το ρευμα και τα rca και το remote υπαρχει ηδη. Το project ειναι ενα carpc.

Το αμαξι το αγορασα μτχ απο εναν συμφορουμιτη εδω και ειχε 2καναλο ενισχυτη στη μαμα πηγη. Η εγκατασταση ηταν η εξης. Ο 2καναλος ενισχυε μονο τα πισω ηχεια και το woofer στο πορτ μπαγκαζ. Ο εγκαταστατης του ειχε κανει το εξης. Βρηκε απο την iso φυσα τα 2 ζευγαρια για τα πισω ηχεια και εβαλε διακλαδωση 2 ζευγαρια πολυκλωνο και τα μετεφερε πισω στον ενισχυτη (απο την αριστερη πλευρα που περναει και το ρευμα!). Εγω αυτα τα εβγαλα γτ 1ον περνουσαν απο το καναλι του ρευματος και 2ον θελω να τραβηξω καλωδιο κατευθειαν απο τα πισω ηχεια στον ενισχυτη. Γλυτωνοντας μετρα στο καλωδιο κερδιζεις db, σωστα? Αρα και καλυτερη ποιοτητα αφου το snr ειναι μεγαλυτερο Smile


Επισης στο αμαξι περνανε απο τη δεξια πλευρα 2 ζευγαρια rca και το remote του ενισχυτη. Το 1 ζευγαρι αυτη τη στιγμη το εχω προσωρινα συνδεδεμενο στο carpc και εχω ηχο μονο απο το woofer. Τα αλλα ειναι ασυνδετα.

Οποτε στη νεα εγκατασταση εχουμε τα εξης. Πισω στον ενισχυτη τα καλωδια των ηχειων γεφυρωνονται : στο channel 1 : δεξι μπροστα + - και δεξι πισω + -, channel 2 : αριστερο μπροστα + - και αριστερο πισω + -,

στο channel 3 : το ζευγαρι του woofer + - και το 4ο channel του ενισχυτη μενει αδειο!


Στα 307 με τα κροσοβερ τι γινεται? Ειναι απλα πυκνωτες πανω στο ηχειο? Στις πορτες δεν θα πειραξω τπτ? Απλα θα συνδεσω τα καλωδια μου, θα τα περασω απο το σημειο που ενωνεται η πορτα με το σασι και θα τη κλεισω τη πορτα και ολα οκ?

Για τα πισω φανταζομαι ειναι πολυ πιο απλα αφου δεν υπαρχει κροσοβερ.


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2011, 22:46:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης αν ειναι ετσι με 3 καναλια απο τον ενισχυτη πως θα τα συνδεσω στη καρτα ηχου? Τωρα εχω εναν ανταπτορα 3.5mm jack σε rca οποτε το ενα ζευγαρι rca συνδεεται εκει. Με 3 καναλια θα χρειαστω ακομα ενα RCA.


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 10:15:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mufcpavlos έγραψε:
στο channel 3 : το ζευγαρι του woofer + - και το 4ο channel του ενισχυτη μενει αδειο!


Ολα καλα αλλα αυτο δεν το πιασες.
Απο τις 4 επαφες που σου βγασει ο ενισχυτης θα χρησιμοποιησεις εν + και ενα - αλλα θα ειναι το bridge mode.Δεν θα σου μεινει ελευθερο καναλι απλα θα παρεις το μεγιστο αδιαιρετο που μπορουν να βγαλουν και τα 2 μαζι.Λογικα ο ενισχυτης θα συνδεει σε σχεδιαγραμμα αυτα τα 2 με μια γραμμη γραφοντας bridge.



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 10:16:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mufcpavlos έγραψε:
επισης αν ειναι ετσι με 3 καναλια απο τον ενισχυτη πως θα τα συνδεσω στη καρτα ηχου? Τωρα εχω εναν ανταπτορα 3.5mm jack σε rca οποτε το ενα ζευγαρι rca συνδεεται εκει. Με 3 καναλια θα χρειαστω ακομα ενα RCA.

Θα πας τα σηματα σου οχι απο την πηγη στον ενισχυτη αλλα στην καρτα και μετα στον ενισχυτη με rca.Αν δεν εχει θες μετατροπεα τουλαχιστον απο spdif σε rca..



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 11:25:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:
vamvakoolas έγραψε:
1)Γινεται και το ειδα σε αλλο project
2)Υπαρχει ανταπτορας απλως να μη βαζω λινκ (διαφημιση)


αυτο που γραφεις για 3πλους διακοπτες δε το επιασα....

Να παιζουν δυο πηγες με τα ιδια πχ 4 ηχεια σε διαφορετικους χρονους με τπτ φιλος.Αν υπαρχει ανταπτορας που σου αλλαζει εισοδο αυτο ειναι ενα αλλο θεμα και παει αλλου κιολας.
Ο μονος τροπος ειναι αυτος που προαναφερθηκε με αλλα ηχεια να παιζει η μια πηγη αλλα η αλλη...αλλα αυτο προσωπικα ειναι κατι που και να μου το ζητουσαν δεν θα το εκανα γιατι ειναι αντιθετο σε αυτα που γνωριζω Wink
Τριπλοι διακοπτες-->>στη μια μερια η μια πηγη στην αλλη η αλλη και στη μεση το ηχειο..

-δε θα παιζουν και οι 2 πηγες ταυτοχρονα
-Η μια θα ειναι σχεδον μονο για τη καμερα και το πολυ να ακουγεται ηχος απο ενα ηχειο
-η μαμα πηγη θα μεινει για ηχο cd κοκ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mufcpavlos (Pavlos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 XSi

Ένταξη: 08 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 13:04:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ααα καταλαβα! το - το παιρνεις απο το 1 καναλι και το + απο το αλλο, απο τα 2 που μενουν. Ουσιαστικα στα πρωτα 2 καναλια μοιραζουμε την ισχυ /2, βαζοντας 2 ηχεια σε ενα καναλι και στο καναλι 3 και 4 βαζουμε τους 2 πολους του woofer.

αρα απο τον ενισχυτη μου θα φυγουν 4 rca, και πριν τι καρτα ηχου θα μπει ενα τετοιο : http://imgs.inkfrog.com/pix/yeungs2008/wf_white_red_001.jpg

και πανω του στα rca θα μπουν 2 τετοια : http://webrevolutionary.com/price/img-large/2-x-1-rca-male-to-2-rca-female-y-splitter-audio-adapter_150460694253.jpg

και μετα τα καλωδια rca.


katoxos 307....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Φεβ 2011, 13:16:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το car pc που εχεις εχει μονο 1 εξοδο ήχου?
δεν εχει 5.1?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 11 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2548s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on