PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Απορίες εγκατάστασης ήχου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 13:32:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φώτη, καταρχάς να πω ότι κανένας δεν απάντησε με ύφος!
Αλλά γιατί είσαι τόσο σίγουρος ότι κάνουμε λάθος και δεν έχουμε ιδέα για αυτά που ρωτάς. Ίδιος του Σωτήρης είναι και η δουλεία του!

Δέν ξέρω, άν νομίζεις ότι μας κουράζεις σταμάτατς εδώ μίας και έχεις 308 και όχι 206, 106, 207, 205 κτλ ..

Σχετικά με το τι πηγή θα διαλέξεις, εγώ θα έλεγα να βάλεις μια alpine που είναι το καλύτερο και πέρνα ένα Σάββατο ταξιδάκι στο Σωτήρη να στο φτιάξει και αν δεν τα καταφέρει τον βρίζεις και φεύγεις !

Θα έρθω και εγώ να τον γνωρίσω στην εργασία του !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fotigos (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 1.6 GT 175HP

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 224
Τόπος: Σπάρτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 13:42:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω αναφέρει ήδη ότι έχω μια σειρά μηχανημάτων της clarion καλώς ή κακώς,οπότε το θέμα Alpine τελείωνει εδώ.
Το να πάω ένα "ταξιδάκι" μέχρι την Κεφαλλονιά μου ακούγετε αστείο.
Όσο για το ύφος μου και πάλι συγνώμη αλλά δεν μου απάντησες ούτε τώρα άν έχεις δει το συγκεκριμένο αμάξι ζωντανά.
Λοιπόν και για να μην σας κουράζω άλλο θα παραμείνω με το εργοστασιακό αφού τελικά έχω 308 και όχι.....
Καλή σας μέρα Smile


Ήμουν κάποτε σε 2 ρόδες,,,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 14:01:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Fotigos έγραψε:
Μέχρι να γράψω προχόρησε η κουβέντα,
Αντάπτορα Clarion στην εταιρεία βρίσκεις?

Στην connects για clarion...
Τωρα κοιτα για να ξεκαθαρισει το τοπιο τι παιζει.
Η Alpine δινει για τα Peugeot τον ανταπτορα με κωδικο APS101PS ο οποιος ανταπτορας ειναι για 207 απο το 06 και μετα και για τα 308 απο το 07 και μετα .Αυτος ο ανταπτορας ειναι για να μετατρεπει το σημα των χειρηστηριων τιμονιου σε σημα προς alpine πηγη αλλα και για ελεγχο του μενου και των λειτουργιων του.
Επισης εχει την δυνατοτητα (και εφ οσων και η πηγη την εχει,το λεγομενο visual out)να δειχνει τις ενδειξεις της πηγης στη εργοστασιακη οθονη του αυτοκινητου.
Οταν αυτα τα θεωρησεις δεδομενα (που ειναι γιατι δεν εχω δει κατι να μη δουλευει στην alpine)θα καταλαβεις οτι ειναι ιδια και τα μηχανηματα οποτε το ιδιο θα ισχυει και στην connects για τα χειρηστηρια αλλα και για το παρκτρονικ.
Το αν αυτοι το εχουν στον καταλογο τους η οχι ειναι ενα αλλο θεμα.
Δεν ειναι θεμα του ποος θα βγαλει το φιδι απο την τρυπα αλλα δεν μ αρεσει να λεω λογια τα οποια ειναι στον αερα.
Wink
Ελπιζω να σε καλυψα.
Οτι αλλο θες ειμαι εδω αλλα θα απαντησω το απογευμα εν δεν ειναι προβλημα...



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 16:47:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Fotigos έγραψε:
Έχω αναφέρει ήδη ότι έχω μια σειρά μηχανημάτων της clarion καλώς ή κακώς,οπότε το θέμα Alpine τελείωνει εδώ.
Το να πάω ένα "ταξιδάκι" μέχρι την Κεφαλλονιά μου ακούγετε αστείο.
Όσο για το ύφος μου και πάλι συγνώμη αλλά δεν μου απάντησες ούτε τώρα άν έχεις δει το συγκεκριμένο αμάξι ζωντανά.
Λοιπόν και για να μην σας κουράζω άλλο θα παραμείνω με το εργοστασιακό αφού τελικά έχω 308 και όχι.....
Καλή σας μέρα Smile

Κανενας δεν σου προτεινε alpine αλλα και να το εκανε εχει καποιο λογο.
Ενηερωτικα θα σου πω απλα οτι ΜΟΝΟ αν εχεις alpine θα εχεις τις ενδειξεις της πηγης και στην εργοστασιακη σου οθονη και αυτο τουλαχιστον για το παρον.
Απο κει και περα βεβαιως και μπορεις να βαλεις οποια πηγη θες φτανει να ειναι επωνυμη γιατι μονο με επωνυμες πηγες συνεργαζονται οι connects2,dension,phonocar κλπ.
Εγω το μονο που προσπαθω να κανω ειναι να σου επιστησω λιγο την προσοχη στο θεμα των εταιριων που καθε μερα ειμαι με το κουταλακι μαζι τους.
Επιμενω και μαλιστα σου χαριζω και οτι ηχοσυστημα θες οτι οι οποιηδηποτε ανταπτορες ειτε αυτοι ειναι για χειριστηρια ειτε για παρκ ,ειναι οι ιδιοι.
Ακομα και αν οι κυριοι αυτοι αλλαξουν τους κωδικους παλι ιδιοι θα ειναι και θα το κανουν μονο και μονο για να σου πουλησουν ακριβοτερα και εδω ερχεται η εμπορικη πολιτικη.
Σιγουρα δεν ειναι ολα τα ιδια αλλα ιδιως στην connect εχω συναντησει παραδειγμα ανταπτορα που για μια Bmw z4 πχ 350€ ενω για το ιδιο αμαξι σε z4M εκδοση 580€.
Επιχειρησα να βαλω τον φτηνο και δουλεψε μια χαρα.Παργγειλα τον ακριβο για να δω την διαφορα και μαντεψε......μονο ενα γραμμα στον κωδικο αλλαζε.Οχι οτι ενα γραμμα δεν κανει διαφορα γιατι κωδικος εξαρτηματος ειναι αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση και οι πηγες ιδιες ηταν και τα εξαρτηματα που χρησιμοποιησα.
Κοινως οσο πιο ακριβο αμαξι εχεις τοσο και το κοπανημα.
Δεν ειναι αναγκη να πεις οτι δεν θα αλλαξεις το μηχανημα σου λογω της συζητησης.Ο Φυνος σου ειπε να ερθεις γιατι εχει καταλαβει τον τροπο που δολευω και το τι προσοχη δινω στο αυτοκινητο του καθενος.Σε μια πολη οπως η Αθηνα που εχεις επιλογες μπορεις να πας οπου θες.
Απλα ο λογος του τοπικ ειναι για να μην πιανονται κοροιδα απο μερικους αυτοι που δεν γνωριζουν ειτε γιατι δεν θελουν ειτε γιατι τους φαινονται παλουκια.Αν ηταν ολα ευκολα για ολους θα τα καναμε ολα μονοι μας και εγω και εσυ θα ειμασταν αχρηστοι ο ενας για τον αλλο.
Σου προτεινω να αλλαξεις την πηγη σου και να το κανεις οπου θες κι εγω θα ειμαι εδω να σε βοηθησω ωστε να μην σε δουλεψουν οπως εχω βοηθησει κι αλλους.
Φιλικα
Σωτηρης



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 17:04:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απορια....το 308 9ο0-πλ['΄8790π[]
2 δλδ πως παρκαρει?
Εχει αλλη διαδηκασια?
Εχει μηπως συγκεκριμενο τροπο?


Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giannis307 στις Πεμ 27 Αύγ 2009, 17:07:10, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 17:06:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Απορια....το 307 δλδ πως παρκαρει?
Εχει αλλη διαδηκασια?
Εχει μηπως συγκεκριμενο τροπο?


Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

εννοωντας?? Rolling eyes



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 17:18:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:
Giannis307 έγραψε:
Απορια....το 307 δλδ πως παρκαρει?
Εχει αλλη διαδηκασια?
Εχει μηπως συγκεκριμενο τροπο?


Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

εννοωντας?? Rolling eyes


Δεν ξερω ρε συ Σωτηρη...το παλικαρι πιο πανω το εχει αναφερει 2 φορες....λες να θελει πλαγιοπρυμνοδετηση?

@Fotigos....

To οτι ειμαστε λεσχη δεν σημαινει οτι εχουμε και ολες τις απαντησει ςετοιμες δοκιμασμενες....οτι εχουμε κανει μοιραζομαστε και ο sotos με ολη την καλη διαθεση ξεκινησε ενα θεμα ωστε να βοηθησει με τις γνωσεις του....Απο κει και περα αν θες να σου υπογραψει καποιος αν θα δουλεψει κατι και πως μαλλον δεν ψαχνεις στο σωστο μερος....
Επισης οσοι ασχολουμαστε με peugeot ξερουμ οτι ολα τα μοντελα ειναι κοινα σε ενα ποσοστο μεταξι τους....
Και λογικο ειναι μαις και καμια εταιρεια δεν συμφαιριε να φτιαχνει ξεχωριστες γραμες παραγωγης για καθε εκδοση του καθε μοντελου....με τη ιδια λογικη εχεις ακριβως το ιδιο μοτερ με ενα 207 οποτε εχεις καια τα ηλεκτρικα που το πλαισιονουν οποτε ανα κατι ταιριαζει στο 207 ταιριαζει και στο δικο σου....

Και επισης κανεις δεν σου μιλησε με ασχημο τροπο...
Αυτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 17:27:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
....λες να θελει πλαγιοπρυμνοδετηση?

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Τι σαι συ ρε φιλε...



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 22:19:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και από εμένα

Καθώς διάβασα οτι το Alpine εχει και έξοδο για την εργοστασιακή οθόνη .

Θα ήθελα να μου πεις ποιο παίζει όπως το Jvc 909 που ΤΟΣΟ αγαπώ (από θέμα ήχο λογικά ξέρεις ποιο είναι) και δείχνει στην εργοστασιακή οθόνη κτλ κτλ .

Δε με ενδιαφέρει να είναι έγχρωμο (μη σου πω ούτε αν έχει οθόνη) ακόμα και σαν το εργοστασιακό να είναι μου κάνει θέλω όμως 2 ζευγάρια Rca (μπρος πίσω)που να είναι καθαρά ετσι και αλλιώς Sub + T-rex600 Nitro δε χωράνε στο 207 Sad όποτε sub δε θα μπει .

Επίσης κόστος για τους Adaptores παρκαρίσματος οθόνης χειριστηρίου κτλ κτλ .

Ευχαριστώ


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 09:43:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω θα βρεις αυτο που ψαχνεις απο θεμα ηχου και αναβαθμιζεται και με επεξεργαστη imprint.
οι ανταπτορες αναγκαστικα θα ειναι alpine τουλαχιστον αυτος των χειριστηριων με κοστος περι 150-160€ και εναν με 95€ για το παρκτρονικ.
Το 600 χωραει ρε φιλε στο πορτ-μπαγκαζ.Το 700 δεν χωραει Laughing



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 11:13:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε αυτό εκτος του καλλίτερου εσωτερικού ενισχυτή εχει κάτι παραπάνω ?

Το λεω γιατί με 4*60 για αρχή τουλάχιστον θα μπορώ να οδηγήσω τα 4 Focal 165V που έχω , ώστε να μη περαστούν καλώδια κτλ κτλ και μου πουν τίποτα απο Peugeot .

Το έχεις ακούσει ?


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 12:10:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πηγες κι επιασες την κορυφη κι εσυ βρε παιδι μου.
Ειναι κορυφαιο αυτο και με πολυ καλη σταθμη σηματος και εχει και 5 μπαντες παραμετρικο η 7 γραφικο για την ρυθμιση του ηχου + του οτι ειναι 4βολτο.
Αλλα δεν εχει θυρα για στικακι.
Αυτο που σου εδειξα εχει μπασα πριμα μονο αλλα με τον επεξεργαστη θα σου βγει στα ιδια και θα εχεις και θυρα ενω θα κανει και πολυ καλυτερη δουλεια.
Οτι θες διαλεγεις...



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 13:16:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ο δικός του ενισχυτής είναι αρκετά καλλίτερος και μπορεί να οδηγήσει τα ηχεία μου σωστότερα σε σχέση με το 9886 τοτε χαλάλι το οτι δεν έχει Usb .

Οι λόγοι είναι οι έξεις γλιτώνω καλώδια ενισχυτές κτλ κτλ που αν και θα εχω καλλίτερο αποτέλεσμα είναι κάτι που θέλω να το αποφύγω για λογους κοστους – χρηστικότητας του port μπαγκαζ . Ασε που αν ξεκινήσω καθώς με ξέρω θα περάσω τελικά 0 AWG για αν το αποφασίσω ... και μετα θα γινω αιμοδότης Razz


Αλλά απορίες σχετικά με τα έξεις

Στο 207 με το Alpine CDA-9887R και τον ανταπτωρα που ανάφερες θα παίζουν τα πάντα και το χειριστήριο στο τιμόνι και η εργοστασιακή οθόνη ελεγχόμενη απο το Alpine ?

Για να δουλέψει το Bluetooth θέλει κάτι έχτρα και τι ?

Στο Aux in με τον ανταπτωρα θα παίζει οτι παίρνει απο τα Rca στο ντουλαπάκι ώστε να μπορώ να βάλω από εκεί κάτι σε usb :D ?


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 13:20:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mrkaza έγραψε:
Αν ο δικός του ενισχυτής είναι αρκετά καλλίτερος και μπορεί να οδηγήσει τα ηχεία μου σωστότερα σε σχέση με το 9886 τοτε χαλάλι το οτι δεν έχει Usb .

Οι λόγοι είναι οι έξεις γλιτώνω καλώδια ενισχυτές κτλ κτλ που αν και θα εχω καλλίτερο αποτέλεσμα είναι κάτι που θέλω να το αποφύγω για λογους κοστους – χρηστικότητας του port μπαγκαζ . Ασε που αν ξεκινήσω καθώς με ξέρω θα περάσω τελικά 0 AWG για αν το αποφασίσω ... και μετα θα γινω αιμοδότης Razz


Αλλά απορίες σχετικά με τα έξεις

Στο 207 με το Alpine CDA-9887R και τον ανταπτωρα που ανάφερες θα παίζουν τα πάντα και το χειριστήριο στο τιμόνι και η εργοστασιακή οθόνη ελεγχόμενη απο το Alpine ?

Για να δουλέψει το Bluetooth θέλει κάτι έχτρα και τι ?

Στο Aux in με τον ανταπτωρα θα παίζει οτι παίρνει απο τα Rca στο ντουλαπάκι ώστε να μπορώ να βάλω από εκεί κάτι σε usb :D ?

Δεν προκειται να δεις τραγικη διαφορα οσον αφορα τον ενισχυτη γιατι η καινουργια γενια μπορει να ειναι 4χ50 αλλα δουλευει σε υψηλοτερη σταθμη ρευματος και εχει και πιο πλουσιο σημα.
Απο το ντουλαπακι θα μπορεις να παρεις μονο αναλογικο σημα που σημαινει οτι δεν θα εχεις ελεγχο.
Πιστεψε με και το 86 ειναι παρα πολυ καλο μηχανημα και ερχεται στα μετρα σου ακομα και με το 4χ50.
Απο μενα παρε οτι θες αλλα η γνωμη μου ειναι αυτη....



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
klain (giorgos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) SpPk (2006)

Ένταξη: 08 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 211
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:50:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:
Γιωργο καλησπερα.
Τα πραγματα ειναι παρα πολυ απλα.
Ενα ραδιοcd θες και εναν ανταπτορα χειριστηριων / μενου και εισαι ετοιμος.
Αν εχεις και αισθητηρες παρκαρισματος απο το εργοστασιο χρειαζεσαι αλλον εναν για τον ηχο αυτων στα ηχεια.
Δεν υπαρχει συμβατο Player αλλα συμβατοι ανταπτορες...
Οτι αλλο θες.... Wink


Φίλε μου καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Smile
Μπήκα στο site της connect2s απο όπου κατάλαβα οτι θα πάρω τον αντάπτορα και να σου πώ την αλήθεια έχασα λίγο την μπάλα.
Έχεις να προτείνεις ένα συνδυασμό πηγής και αντάπτορα που να δουλεύει σίγουρα με την εργοστασιακή οθόνη και να είναι σχετικά καλό/οικονομικό;
Ο αντάπτορας είναι ένας για το 207 ή αλλάζει ανάλογα με το μοντέλο της πηγής; Αν κατάλαβα καλά, μόνο η alpine δείχνει και στην κεντρική οθόνη;
Επειδή βλέπω οτι το κατέχεις και μιας και δεν είναι κάτι που με καίει ιδιαίτερα, βασίζομαι σε οποιαδήποτε πρόταση σου Smile
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου Very happy

207sppk 08/2006


Για δες καιρό που διάλεξε.. ο χάρος να το πάρει...
Farewell 206 Xs (8V) 1,4 (2003)
Silly
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2009, 17:11:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

klain έγραψε:
sotos 207Gt έγραψε:
Γιωργο καλησπερα.
Τα πραγματα ειναι παρα πολυ απλα.
Ενα ραδιοcd θες και εναν ανταπτορα χειριστηριων / μενου και εισαι ετοιμος.
Αν εχεις και αισθητηρες παρκαρισματος απο το εργοστασιο χρειαζεσαι αλλον εναν για τον ηχο αυτων στα ηχεια.
Δεν υπαρχει συμβατο Player αλλα συμβατοι ανταπτορες...
Οτι αλλο θες.... Wink


Φίλε μου καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Smile
Μπήκα στο site της connect2s απο όπου κατάλαβα οτι θα πάρω τον αντάπτορα και να σου πώ την αλήθεια έχασα λίγο την μπάλα.
Έχεις να προτείνεις ένα συνδυασμό πηγής και αντάπτορα που να δουλεύει σίγουρα με την εργοστασιακή οθόνη και να είναι σχετικά καλό/οικονομικό;
Ο αντάπτορας είναι ένας για το 207 ή αλλάζει ανάλογα με το μοντέλο της πηγής; Αν κατάλαβα καλά, μόνο η alpine δείχνει και στην κεντρική οθόνη;
Επειδή βλέπω οτι το κατέχεις και μιας και δεν είναι κάτι που με καίει ιδιαίτερα, βασίζομαι σε οποιαδήποτε πρόταση σου Smile
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου Very happy

207sppk 08/2006

H connects δινει ανταπτορες μονο για χειριστηρια και παρκτρονικ.
Απο κει και περα αν θες θα πρεπει να πας σε alpine αν θες να εχεις και τις ενδειξεις στην εργοστασιακη οθονη οπως πολυ καλα καταλαβες.
Η φθηνοτερη λυση σε alpine ωστε να κανεις ολα αυτα ειναι το cda-105Ri και ο αντοιστιχος ανταπτορας.
Ο ανταπτορας για τα 207 ειναι ιδιος και αλλαζει μονο το καλωδιο επικοινωνιας οσον αφορα την connects.
Την πηγη μπορεις να την δεις εδω γιατι ο server του καταστηματος μου επεσε σορρυ..



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2009, 23:21:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω βάλει την ALPINE IVA-W505R και έχω μια πλακετα-ανταπτορα για τα χειρηστήρια της PHONOCAR αλλα δεν μπορώ να μπώ στο μενού του αυτοκινήτου.
Απ ότι λέει και ο φίλος Σωτήρης, και με το βίντεο που έχει φτιάξει, φαίνεται οτι δουλεύουν όλα καλά! Οπότε πρέπει να αλλάξω την πλακέτα με άλλη της CONNECTS2 ή της ALPINE. Το ερώτημα που θέλω να κάνω είναι αν βάλω την πλακέτα της ALPINE και μόνο αυτή, θα δουλέυουν όλα τζάμι ή θα πρέπει να βάλω και της CONNECTS για να μπαίνω στο μενού;
Σωτήρη στο βίντεο που έχεις φτιάξει στο peugeot σου ποιά πράγματα έχεις βάλει για να δουλέψουν ολα κανονικά;
Ευχαριστώ!!!


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Σεπ 2009, 09:04:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sasasj έγραψε:
Έχω βάλει την ALPINE IVA-W505R και έχω μια πλακετα-ανταπτορα για τα χειρηστήρια της PHONOCAR αλλα δεν μπορώ να μπώ στο μενού του αυτοκινήτου.
Απ ότι λέει και ο φίλος Σωτήρης, και με το βίντεο που έχει φτιάξει, φαίνεται οτι δουλεύουν όλα καλά! Οπότε πρέπει να αλλάξω την πλακέτα με άλλη της CONNECTS2 ή της ALPINE. Το ερώτημα που θέλω να κάνω είναι αν βάλω την πλακέτα της ALPINE και μόνο αυτή, θα δουλέυουν όλα τζάμι ή θα πρέπει να βάλω και της CONNECTS για να μπαίνω στο μενού;
Σωτήρη στο βίντεο που έχεις φτιάξει στο peugeot σου ποιά πράγματα έχεις βάλει για να δουλέψουν ολα κανονικά;
Ευχαριστώ!!!

Ειτε βαλεις τον ανταπτορα της connects ειτε της alpine παλι θα εχεις το μενου απλα με της alpine θα εχεις και στην εργοστασιακη οθονη τις πληροφοριες του ηχοσυστηματος οποτε καλυτερα της alpine...



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Σεπ 2009, 22:00:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό σκέφτομαι και εγώ για της Alpine αφου μπαίνει και με αυτην στο μενού του αυτοκινήτου. Εσύ ποιά έχεις βάλει στο peugeot σου και τα δουλεύεις όλα στο βίντεο που έβαλες στο google;


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Σεπ 2009, 10:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sasasj έγραψε:
Αυτό σκέφτομαι και εγώ για της Alpine αφου μπαίνει και με αυτην στο μενού του αυτοκινήτου. Εσύ ποιά έχεις βάλει στο peugeot σου και τα δουλεύεις όλα στο βίντεο που έβαλες στο google;

Την ιδια με αυτη που εχεις και συ Σακη...



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 2 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1905s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on