PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Οικονομικές και Φορολογικές εξελίξεις.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 41, 42, 43  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2010, 10:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνος έγραψε:
Portugal Italy Greece Spain of Europe.


με άλλα λόγια...

οι μεσογειακοί λαοί έχουν άλλο ταμπεραμέντο.... Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2010, 19:09:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο'τι ακουσα στο ραδιο απο σημερα - αυριο πηρε και 15 λεπτα πανω το λιτρο ...... τον ηπιαμε .......... Evil Evil


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2010, 20:34:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/5598

Ιδου λοιπον το νεο φορολογικο νομοσχεδιο.
Μελετηστετο οσους σας ενδιαφερει αμεσα και τα συζηταμε στη πορεια.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 01:59:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω καθοτι τελειως ασχετος με μαθηματικα και λογιστικη, ειναι το εξης.
Αν καποιος εχει 24.000 εισοδημα, τα πρωτα 12 ειναι αφορολογητα και ο συντελεστης μπαινει απο τα 12.001 μεχρι τα 24.000 ευρω ή απο 0-24.000?
Το 3ημερο θα ειμαι στην Πατριδα της Αλφα Ρομεο, οι αποδειξεις απο το ξενοδοχειο κ λοιπα εξοδα που θα κανω εκει λογικα δεν θα μετρανε εδω?
Προχτες "εκλεισα" τις αποδειξεις του Γεναρη, ειχα ενα κουτακι και τις εβαζα μεσα και η διαδικασια δεν πηρε πανω απο 10 λεπτα, ανοιξα το κουτακι προσθεσα τα νουμερα με το κομπιουτερακι σημειωσα το αποτελεσμα και τις εβαλα σε ενα ντοσιε με ζελατινα.
Δεν μου φανηκε τοσο τραγικο τελικα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 02:23:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τις αποδείξεις :

www.aforologito.gr


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 08:59:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω καθοτι τελειως ασχετος με μαθηματικα και λογιστικη, ειναι το εξης.
Αν καποιος εχει 24.000 εισοδημα, τα πρωτα 12 ειναι αφορολογητα και ο συντελεστης μπαινει απο τα 12.001 μεχρι τα 24.000 ευρω ή απο 0-24.000?
Το 3ημερο θα ειμαι στην Πατριδα της Αλφα Ρομεο, οι αποδειξεις απο το ξενοδοχειο κ λοιπα εξοδα που θα κανω εκει λογικα δεν θα μετρανε εδω?
Προχτες "εκλεισα" τις αποδειξεις του Γεναρη, ειχα ενα κουτακι και τις εβαζα μεσα και η διαδικασια δεν πηρε πανω απο 10 λεπτα, ανοιξα το κουτακι προσθεσα τα νουμερα με το κομπιουτερακι σημειωσα το αποτελεσμα και τις εβαλα σε ενα ντοσιε με ζελατινα.
Δεν μου φανηκε τοσο τραγικο τελικα.


Ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ και είναι τραγικά εύκολο Exclamation

Αν κάποιος βγάζει 24000 πρέπει να μαζέψει 7200 σε αποδείξεις (30%) για να πιάσει το αφορολόγητο των 12000. Αν μαζέψει ακόμα 3000 (μέχρι 15000) θα κερδίσει επιπλέον μείωση 300 ευρώ Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 09:00:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω καθοτι τελειως ασχετος με μαθηματικα και λογιστικη, ειναι το εξης.
Αν καποιος εχει 24.000 εισοδημα, τα πρωτα 12 ειναι αφορολογητα και ο συντελεστης μπαινει απο τα 12.001 μεχρι τα 24.000 ευρω ή απο 0-24.000?



Oχι.
Απο τη στιγμη που καποιος εχει 24.000€ φερνει αποδειξεις 24.000x30%=7.200€ το οποιο εισοδυναμει με το 30% του εισοδήματος του που απαιτειται για τη κάλυψη του αφορολόγητου.
Απο κει και μετα φορολογεισαι με τους φορολογικους συντελεστες που αναφερονται στο πινακα πιο πανω.
Αν φερεις πανω απο 7.200€ αποδειξεις θα εχεις απαλλαγη φορου τη διαφοραx 10%.
Αν φερεις λιγοτερο απο 7.200€ θα εχεις επιβαρυνση τη διαφοραx10%.

Η ουσια ειναι οι εξης:
Γι αυτον που εχει εισοδημα πανω απο 12.000€ απαιτειται το 30% του εισοδηματος του σε αποδειξεις.
Για αυτον που εχει κατω απο 12 χρειαζεται το 10%.

Μαζευετε λοιπον αποδειξεις και κυριως ζητηστε να σας δινουν αποδειξεις λιανικης απο τα βενζιναδικα μιας και οι βενζινες μας ειναι ενα κυριο εξοδο.
Περιλαμβάνονται όλες οι κατηγορίες αγαθών και υπηρεσιών εκτός εκείνων που αφορούν αγαθά μεγάλης αξίας που αποτελούν τεκμήριο ελάχιστου εισοδήματος, των τακτικών λογαριασμών στον τομέα των τηλεπικοινωνιών, της ενέργειας, της ύδρευσης κλπ, και όσων αναγνωρίζονται ιδιαιτέρως για μείωση του εισοδήματος ή έκπτωση από το φόρο (ιατρικές δαπάνες, δαπάνες ενοικίων, ασφάλιστρα κλπ).



Lef205 έγραψε:
Το 3ημερο θα ειμαι στην Πατριδα της Αλφα Ρομεο, οι αποδειξεις απο το ξενοδοχειο κ λοιπα εξοδα που θα κανω εκει λογικα δεν θα μετρανε εδω?


Οχι φυσικα.


Lef205 έγραψε:
Προχτες "εκλεισα" τις αποδειξεις του Γεναρη, ειχα ενα κουτακι και τις εβαζα μεσα και η διαδικασια δεν πηρε πανω απο 10 λεπτα, ανοιξα το κουτακι προσθεσα τα νουμερα με το κομπιουτερακι σημειωσα το αποτελεσμα και τις εβαλα σε ενα ντοσιε με ζελατινα.
Δεν μου φανηκε τοσο τραγικο τελικα.



Στο site που ανεφερεαι ο dimkeras πιο πανω μπορεις να κανεις εγγραφη,να κρατας τις αποδειξεις σου ηλεκτρονικα σε αρχειο με επιπλεον σχολια και λεπτομερειες.
Με αυτο το τροπο θα λειτουργει και το φυσικο προσωπο σαν ελευθερος επαγγελαμτιας μιας και στο τελος καθε ετους μεσω των αποδειξεων θα γνωριζεται ακριβως τι εχετε ξοδεψει,τι εχετε εισπραξει, και τι εχετε αποταμιευσει.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 10:02:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δλδ Πανο, οι αποδειξεις WIND και Forthnet δε μετρανε?
Μιλαμε για 2000 ευρω το χρονο μονο απο αυτα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 10:24:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oχι.

Δες μηπως τα περασεις σαν εξοδο στα βιβλια σου.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 12:34:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τέρμα οι συντελεστές δηλάδή στη φορολογία μηχανικών? Πολύ χαρήκαμε όσο χαρήκαμε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 12:35:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς... Εντελώς αντικειμενικά νομίζω είναι πολύ θετικά τα μέτρα (σε σχέση πάντα με αυτό που ίσχυε παλαιότερα).

Βενζίνες και σούπερ μάρκετ να μαζεύεις δεν θες κάτι άλλο... Εκεί είναι τα πολλά λεφτά σε ένα τυπικό νοικοκυριό. Το θέμα είναι ότι μερικοί βενζινάδες το παίζουν όχι απλά δύσκολοι, αλλά τρίσκολοι!!! Πολύ λίγοι είναι αυτοί που δίνουν αποδείξεις (δεν ξέρω μετά τα νέα χθεσινά μέτρα τι θα κάνουν). Προσωπικά έχω σταμπάρει έναν που δίνει κ το πηγαίνω συνεχώς εκεί.

Όσο για την συλλογή αποδείξεων... Κάθε εβδομάδα τα περνάω στο taxfriend... Είχα φτιάξει ένα excel στην αρχή, αλλά μέσω νετ με βολεύει καλύτερα γιατί το κάνω από οπουδήποτε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 12:49:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μετρα ειναι οντως καλυτερα.

Το μοναδικο που μπορει να καταλογισει καποιος ειναι γιατι να μην συμπεριλαμβανονται και τα ΔΕΚΟ στις αποδειξεις.

Απο την αλλη αν συμπεριλαμβανονταν και αυτα θα μαζευαμε αμεσως το αφορολογητο,κανενας δεν θα ειχε κινητρο για περαιτερω αποδειξεις και το κρατος θα μοιραζε επιστροφες.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 13:01:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

διοδια, ατιικη οδος, και γενικα εισητηρια μεταφορων (ακτοπλοικα, τρενα αεροπλανα κλπ) μετρανε???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 13:02:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
διοδια, ατιικη οδος, και γενικα εισητηρια μεταφορων (ακτοπλοικα, τρενα αεροπλανα κλπ) μετρανε???


τα πάντα όλα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 13:03:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικολα ακομα δεν εχουν πει ακριβως.

99% ομως θα μπαινουν και αυτα.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 13:49:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άλλη απορία... το ετήσιο εισόδημα υπολογίζεται απ τις μεικτές ή τις καθαρές αποδοχές;

κ αν είναι μόνο απ τις καθαρές, συνυπολογίζονται και τα δώρα πάσχα κλπ;

δηλαδή πχ αν παίρνω 1000 ευρώ το μήνα

το ετήσιο μου εισόδημα θα είναι χ12 μισθοί ή χ14,5 (ισολογισμού,πάσχα,καλοκαιρι,χριστουγεννα);;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 13:57:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επι 14,7 μιας και το επιδομα ισολογισμου ειναι 0,7 και υπολογιζονται οι καθαρες.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 14:14:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Το θέμα είναι ότι μερικοί βενζινάδες το παίζουν όχι απλά δύσκολοι, αλλά τρίσκολοι!!! Πολύ λίγοι είναι αυτοί που δίνουν αποδείξεις (δεν ξέρω μετά τα νέα χθεσινά μέτρα τι θα κάνουν). Προσωπικά έχω σταμπάρει έναν που δίνει κ το πηγαίνω συνεχώς εκεί..


Είναι υποχρεωμένοι από το νόμο να δώσουν αποδείξεις ΟΛΟΙ!!!
Και 2 ευρώ βενζίνη να βάλεις οφείλει να σου δώσει απόδειξη άν ψηφιστεί το νέο νομοσχέδιο(περίπου το Μάρτη)!!!

Από το πιό μικρό βενζινάδικο μέχρι το πιο μεγάλο!!!

Συμφωνώ σε όλα αυτά τα μέτρα αλλά κατά την άποψή μου έπρεπε να κάνουν τη φοροδιαφυγή κακούργημα!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 15:21:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισχύει ότι απόδειξη για βενζίνη μπορεί να κόβει πρατήριο μόνο αν ανήκει σε ΑΕ; Confused Αν δλδ ιδιόκτητο εκδώσει απόδειξη είναι παράνομο;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2010, 15:28:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Ισχύει ότι απόδειξη για βενζίνη μπορεί να κόβει πρατήριο μόνο αν ανήκει σε ΑΕ; Confused Αν δλδ ιδιόκτητο εκδώσει απόδειξη είναι παράνομο;


Παλιά ο νόμος τους άφηνε να λειτουργούν και χωρίς ταμειακές μηχανές!!!
Οπότε και τώρα ακόμα μερικοί από αυτούς το εκμεταλλεύονται και δεν κόβουν αποδείξεις!!!
Είναι στο χέρι μας όμως να μην τους επιλέγουμε!!!
Και αυτό μάλλον το Μάρτη θα απαγορευτεί (που θα ψηφιστεί νέος νόμος!) και θα υποχρεώνονται όλοι να κόβουν αποδείξεις!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 41, 42, 43  Επόμενη
Σελίδα 2 από 43

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1744s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on