PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

μινι cooper

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Αύγ 2009, 22:16:58    Θέμα δημοσίευσης: μινι cooper Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερει κανεις διαφορες στο μοτερ απο το 1ο κουπερ το s που ειναι του 04 το συγκεκριμενο με το 207 που εχει το καινουγειο μοτερ που μοιραζεται με το κουπερ?το φιλτροκουτι τους ειναι ιδιο?το εχει παρει ενας φιλος και εχει μια βρωμοχοανη επανω


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Αύγ 2009, 23:59:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μοτέρ είναι το ίδιο κ το φιλτροκούτι επίσης η τουρμπίνα μόνο είναι γυρισμένη σε άλλη θέση μάλλον λόγο έλλειψης χώρου,διαφορές υπάρχουν στον εγκέφαλο ,επίσης έχει maf sensor κάτι που δεν έχουμε εμείς.


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 01:14:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
επίσης έχει maf sensor κάτι που δεν έχουμε εμείς.


Το RC δεν εχει αισθητηρα maf για την εισαγωγη...? Δεν με εχει απασχολησει ακομα το θεμα, γιαυτο ρωταω.
Καλο αυτο παντως, δε μπαινει σε safe mode αν αλλαξουμε εισαγωγη! Thumb right


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 05:38:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλ το παλιο μοτερ του κουπερ με το καινουργειο ειναι ιδια εε Scratch γιατι εμφανισιακα μου φαινεται καπως διαφορετικο απο τα καινουργεια thp ok thanks guys


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 07:25:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LIONKING έγραψε:
δηλ το παλιο μοτερ του κουπερ με το καινουργειο ειναι ιδια εε Scratch γιατι εμφανισιακα μου φαινεται καπως διαφορετικο απο τα καινουργεια thp ok thanks guys



Απο οσο ξέρω όχι δεν είναι τα ίδια,με πρώτη και μεγαλυτερη διαφορά το παλιό μοτέρ ειναι κομπρεσορας ,ενο το σημερινο τούρμπο.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 22:33:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο βασίλης μάλλον εννοεί τον κινητήρα από το μινι κούπερ σ με τον δικό μας κινητήρα .
ίδιος είναι βασίλη απλά έχει γυρισμένη την τουρμπίνα γιαυτό φαίνεται λίγο διαφορετικός ο κινητήρας του μινι .η διαφορές είναι ότι το μίνι έχει μαφ ,κ άλλο εγκέφαλο.
οι σωληνώσεις είναι διαφορετικές επειδή είναι γυρισμένη ανάποδα η τουρμπίνα η έξοδος του αέρα είναι προς την μεριά του οδηγού κ το κολάρο φεύγει από εκείνη την μεριά κατευθείαν στο ιντερκούλερ,ενώ τα δικά μας η έξοδος τις τουρμπίνας είναι προς την μεριά του συνοδηγού κουμπώνει πάνω στο πλαστικό κομμάτι που περνάει πάνω από την κεφαλή κ πάει στο ιντερκούλερ! αν κ το δικό μας ήταν κατασκευασμένο με τον ίδιο τρόπο θα είχαμε πάρα πολλές επιλογές για εργοστασιακά ιντερκούλερ αλλά μάλλον δεν τους βγήκε ο χώρος !


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
manaros (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT(mini)

Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 539
Τόπος: Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 23:04:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το παλληκαρι παντως λεει για το πρωτο mini cooper μοντελο 2004.το cooper με το μοτερ το δικο μας βγηκε απ οτι ξερω απο το 2006 και μετα..αρα θα ελεγα οτι ειναι τελειως διαφορετικο μοτερ,κομπρεσερατο...


207 project Mini
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Αύγ 2009, 13:18:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manaros έγραψε:
το παλληκαρι παντως λεει για το πρωτο mini cooper μοντελο 2004.το cooper με το μοτερ το δικο μας βγηκε απ οτι ξερω απο το 2006 και μετα..αρα θα ελεγα οτι ειναι τελειως διαφορετικο μοτερ,κομπρεσερατο...


ακριβως,δε ξερω αν ειναι κομπρεσορατο πιθανων τουρμπο αποτι το ψιλοκοιταξα,το cooler to εχει ξαπλα πανω στο μοτερ,βασικα αυτο που με νοιαζει ειναι τι παπα θα ειχε γιατι εχει βαλει χοανη


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Αύγ 2009, 00:28:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτός είναι ο κινητήρας του μίνι κούπερ ς ίδιος με τον δικό μας
http://www.roadfly.com/new-cars/wp-content/uploads/gallery/2007-mini-cooper/mini-cooper-s-1.6lt-4cyl-turbo-engine.jpg

κ αυτός είναι ο κινητήρας του κομπρεσεράτου
http://www.allvehicles.co.uk/jcw_mini_cooper_s_hyper_blue_011.jpg


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Αύγ 2009, 06:49:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks john τελικα ειναι το κομπρεσορατο Wink


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,156s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on