PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 207 1.6 (Προβλημα air Condition)

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dkap (dkap)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 120hp 2007

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Ιούλ 2009, 13:34:46    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 207 1.6 (Προβλημα air Condition) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειας σας Forum !!!

Μετα απο την επιλογη μου να αγορασω το ομορφο κατα τ' αλλα Peugeot 207 πριν 1,5 χρονο σας παρουσιαζω το 4 προβλημα που μου εχει παρουσιασει το σχετικα..... καινουργιο μου αυτοκινιτο .
Εχει προβλημα με το air Condition το οποιο μπορει να λειτουργησει βαζοντας το μονο στην ενδειξη Low για 1 περιπου λεπτο και μετα μου φερνει ολο τον καυτο αερα.
Το εχω αφησει στον Condora της κηφησσιας απο την δευτερα 20/7 και με περνουν χτες τηλ και με ρωτανε αν πραγματι εχει προβλημα το air Condition (Gamato !) και μου συνεχιζει λεγοντας οτι λειτουργει κανονικα κατι το οποιο αντικειμενικα εχει χαλασει..... Ελεος
Μετα απο ηρεμη συζητηση μαζι του μου ειπε οτι θα εξαντλησει τα περιθωρια...
Ρε παιδια εσεις αν θα πηγαινατε το αυτοκινιτο σας σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο που υποτειθεται ξερει καλα τα αυτοκινιτα που επισκευαζει μετα απο 4 ημερες δεν θα περιμενατε τουλαχιστον να ξερουν τι φταει σε μια τυπικη βλαβη.......
Αναφερω επισης οτι δεν το ειχε βαλει ουτε καν στον υπολογιστη να κανει ενα self check....το αυτονοητο(Εγω αν δεν το ειχα κανει θα ντρεπομουν να το πω )

Οποια παρατηρηση ευπροσδεκτη !!!!
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Ιούλ 2009, 14:58:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε καποιο ανεξαρτητο συνεργειο που ασχολειται με κλιματισμους το πηγες..?

Αν εχεις καποιον γνωστο που να ασχολειται ή αν εχεις καποιο κλιματιστικαδικο στην γειτονια σου, πηγαινε το να το ριξει πρωτα μια ματια, και αν υπαρχει καποιο προβλημα/ελλατωμα πηγαινε στην αντιπροσωπεια να στο περασουν στην εγγυηση...

Μετα απο σχετικες εμπειριες που εχω με μεταχειρισμενα και καινουργια αυτοκινητα, το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να το παω σε καποιον ειδικο (αναλογα με την περισταση), να το ελεγξει και μετα αν καλυπτεται το προβλημα απο την εγγυηση, μονο τοτε πηγαινω στην αντιπροσωπεια.

Για να γινω πιο συγκεκριμενος, ειχα προβλημα με κλιματισμο σε ενα τζιπ, μαρκα δε νομιζω να χρειαζεται να αναφερω, και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να το παω στην γειτονια μου σε ενα συνεργειο που ασχολουνταν με κλιματισμους. Βρηκε οτι ο κομπρεσσορας του κλιματισμου ηταν ελλατωματικος, οποτε πηρα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια και το πηγα το αμαξι απο εκει.
Τους ειπα οτι πιστευω πως εχει προβλημα ο κομπρεσσορας και εφ'οσων ειναι εντος εγγυησης, να το τσεκαρουν και να το αντικαταστησουν. Καθυστερησαν βεβαια, 5 εργασιμες μερες, αλλα το περασαν στην εγγυηση και ουτε γατα ουτε ζημια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Ιούλ 2009, 18:04:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά άμα είναι να κάνουμε και τους εμπειρογνώμονες κ να πληρώνουμε επίσκεψη σε συνεργείο για να δούμε τι έχει και να πρέπει να το πάμε στη peugeot καλύτερα να κλέισει η peugeot στην Ελλάδα. Με λίγα λόγια Ηλία εννοούμε οτι στην είσημη peugeot, τονίζω επίσημη!! δεν είναι ειδικοί κ πρέπει να πάμε πρώτα σε κάποιον ειδικό.ωρρρρραια!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ilias207Rallye (Ilias)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


2009 Peugeot 207 Le mans

Ένταξη: 03 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 397
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Ιούλ 2009, 12:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
καλά άμα είναι να κάνουμε και τους εμπειρογνώμονες κ να πληρώνουμε επίσκεψη σε συνεργείο για να δούμε τι έχει και να πρέπει να το πάμε στη peugeot καλύτερα να κλέισει η peugeot στην Ελλάδα. Με λίγα λόγια Ηλία εννοούμε οτι στην είσημη peugeot, τονίζω επίσημη!! δεν είναι ειδικοί κ πρέπει να πάμε πρώτα σε κάποιον ειδικό.ωρρρρραια!! Laughing


Δεν αντιλεγω Βαγγελη, αλλα νομιζω πως ολοι μας ξερουμε τι μπαχαλο γινεται στις αντιπροσωπειες, οχι μονο της Peugeot αλλα στις περισσοτερες μαρκες.
Να σου φερω ενα παραδειγμα για να γινω πιο σαφης.
Εστω οτι το αμαξι μου εχει προβλημα με το a/c, προκειμενου να παω να το αφησω στην αντιπροσωπεια και να βαζουν τον καθε πιτσιρικα να ψαχνει να βρει το προβλημα, λυνοντας ολο το συστημα, ενω δεν εχει καποια σχετικη εμπειρια, στο τελος ουτε το προβλημα θα λυθει, αλλα υπαρχει και μεγαλη πιθανοτητα να μην το συναρμολογησει και σωστα. Με λιγα λογια δηλαδη, μπορει μεν να παω με ενα προβλημα, αλλα στο τελος μπορει να φυγω με δυο!
Γιαυτο το πας στον ειδικο, να σου βρει το προβλημα, και αν το κοστος της ζημιας ειναι μεγαλο, τοτε πας στην αντιπροσωπεια και το περνας στην εγγυηση.Thumb right

Αν κανω καπου λαθος διορθωστε με, κουβεντα κανουμε.. Very happy Thumb right


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Ιούλ 2009, 13:09:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντε αλλη μια οδηγιες

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=132&start=620

απλως (οπως εχουμε μαθει πλεον) για σοβαρο προβλημα σε air condition/clima δε παμε σε εξουσιοδοτημενο αλλα σε ειδικους του κλιματισμου, γλιτωνουμε φραγκα αλλα το κυριοτερο...ξερολες


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0963s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on