PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - Αμορτισέρ για 307 (sw)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιούλ 2009, 11:37:35    Θέμα δημοσίευσης: 307 - Αμορτισέρ για 307 (sw) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλους...Περί αμορτισέρ η ερώτηση!

Το αυτοκίνητο έχει 72000 και τόσο το ΚΤΕΟ όσο και το αμορτισερόμετρο σε γνωστό δείχνει ότι τα αμορτισέρ έχουν ακόμα ψωμί...ίσως και για 10.000χλμ. Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι το αυτοκίνητο πλέει....(καλά, από την αρχή έπλεε ως μαούνα που είναι, αλλά τώρα πολύ). Περίπου στα πόσα χλμ αλλάζετε αμορτισερ; (ως φυσιολογική φθορά όμως και όχι για μετατροπή!)

Είπα και εγω μια φορά να βάλω σε bilstein...και έπαθα σοκ όταν ρώτησα την τιμή! 700€ όταν τα kayaba έχουν 300 και τα monroe λίγο παραπάνω. Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην απόδοση που να δικαιολογείται υπερδιπλάσια τιμή; Μιλάω για τα κίτρινα bilstein. Έχετε να προτείνετε κάτι; Kayaba έχω οδηγήσει πολύ αλλά σε ιαπωνικά και ελαφρύτερα αυτοκίνητα. Πολύ ευχαριστημένος αλλά μικρή διάρκεια ζωής...


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιούλ 2009, 21:53:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι η βαλε τα μαμά αν θες άνεση η βαλε bilstein αν δεν σε πειράζει το ότι θα σκληρύνει


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιούλ 2009, 09:52:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι η βαλε τα μαμά αν θες άνεση η βαλε bilstein αν δεν σε πειράζει το ότι θα σκληρύνει


συμφωνω απολυτα...ασε που αν βαλεις τα "καλα" monroe θα σου βγουν πανω απο τα μαμα οποτε.... Blink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιούλ 2009, 10:52:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα μαμα πόσο έχουν περίπου δηλαδή;

όσοι αλλάζουν, τι βάζουν συνήθως; όχι μόνο στο στέησον αλλά και στα 5πορτα.


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lion306 (Ερτζάν)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4(8V) (1997)

Ένταξη: 14 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιούλ 2009, 20:17:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ σου λέω να μην βάλεις τα μαμα!! Βάλε τα bilstein καλύτερα...
Τα μαμά αν μπουν μετά στο αμάξι (αλλαγή αμορτησερ) δεν κρατάνε καθόλου,τα εβαλα εγώ μαμα και μου πεθάναν στον χρόνο!!Σε καμία δεν θα σου δώσουν αυτά που σου βάλαν στην κατασκευή του αυτοκινητου σου!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιούλ 2009, 20:40:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lion306 έγραψε:
Εγώ σου λέω να μην βάλεις τα μαμα!! Βάλε τα bilstein καλύτερα...
Τα μαμά αν μπουν μετά στο αμάξι (αλλαγή αμορτησερ) δεν κρατάνε καθόλου,τα εβαλα εγώ μαμα και μου πεθάναν στον χρόνο!!Σε καμία δεν θα σου δώσουν αυτά που σου βάλαν στην κατασκευή του αυτοκινητου σου!!


Για να είμαι ειλικρινής, ούτε εγώ σκεφτόμουν τα μαμά θεωρώντας ότι θα είναι πολύ μαλακά. Αλλά απογοητεύκα λίγο από αυτό που άκουσα για τα kayaba. Νόμιζα ότι ήταν καλά αμορτισέρ (με σχετικά μικρή διάρκεια ζωής)...


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lion306 (Ερτζάν)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4(8V) (1997)

Ένταξη: 14 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιούλ 2009, 20:53:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτα,kayaba έβαλα εγώ τώρα και εχει σφίξει πολύ το αμαξι (τα μαυρα κιολας)!!Τώρα για χρόνο ζωής που λες δεν ξέρω.Εγώ πήγαινα για bilstein αλλα το μαγαζι που μου τα έδωσε μου είπε πως με τα kayaba θα σφιξει πιο πολύ!!θα δούμε τώρα ποσα χλμ θα βγαλουν!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Αύγ 2009, 15:19:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανένα νέο από τα μαύρα ΚΥΒ;; Όταν έχεις ολοκληρωμένη άποψη, γράψε κάτι αν θες!


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 01:55:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, μια ερώτηση ακόμα: Στο car.gr, γνωστός έμπορος στο Κιλκίς έχει αγγελια "Bilstein για 307, με 180€". Του έστειλα μήνυμα να ρωτήσω αν είναι το ένα ή η τετράδα και μου είπε η τετράδα. μαζί με το περασμα νομίζω είπε 250 ή 270€. Ειναι δυνατόν να είναι τόσα λίγα σε σχέση με τα 700+ που βρήκα στη Θεσσαλονίκη; Υπάρχουν διάφοροι κωδικοί; παρότι του έγραψα ότι έχω το στέησον μου είπε ότι κάνουν...Λογικά το στέησον δεν θα έπρεπε να εχει διαφορετικά αμορτισερ, τουλάχιστον πίσω, λόγω έξτρα βάρους;


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 02:27:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποια απ' ολα μπιλστειν σου ειπε?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2009, 02:37:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως ειναι μτχ;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Δεκ 2009, 22:31:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/394285/

αν θυμάμαι καλά, τον ρώτησα και μου είπε καινούρια.


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιαν 2010, 21:50:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καμιά ιδέα; Σε κανένα μήνα λέω να τα αλλάξω, το αμαξι έχει συμπεριφορά μουσταλευριάς...

Στην αντιπροσωπεία που ρώτησα για τα μαμά, μου είπαν τιμή, νομίζω βγαίνουν γύρω στα 230 χωρίς εργασία (αλλά δεν θυμάμαι καλά)...

Υπάρχει κανείς βορειοελλαδίτης που άκουσε το ίδιο για τα αμορτισέρ ...από το Κιλκίς;


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2010, 00:30:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τιμή που σου είπαν , μιά χαρά είναι πάνω - κάτω .

Πάντως επειδή και ποιό πάνω έγραφες για αντοχή - βάρος- φόρτωμα του πίσω μέρους , πές να σου δώσουν και μία τιμή για τα ενισχυμένα. Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2010, 01:36:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eίπα από βδομάδα να τα αλλάξω. Και πάνω που κατέληξα στα μαύρα bilstein (330 με πέρασμα και ευθυγράμμιση) έκανα μια ερευνα στο ιντερνετ (και στο φόρουμ). Ούτε λίγο ούτε πολύ, μαύρα bilstein, sachs kayaba και boge τα βγάζουν όλα άθλια (χειρότερα και από τα μαμά).

Ρε παιδια, για ένα νορμάλ αυτοκίνητο που θέλω να σφίξει λίγο σε σχέση με το μαμά, είναι δυνατόν να είναι όλα χάλια; Ειδικά για τα μαύρα, μαύρα χάλια διάβασα.

Κάτι καλό άκουσα για decarbon αλλά δεν ξέρω αν βγαίνουν για μενα.

Τέλωςπάντων, να μη σας κουράζω περισσότερο: για σβέλτη οδήγηση με ροή (όχι μπούκες αλλά με γρήγορο τέμπο) και όχι ...800€ έχετε βάλει κάτι που να είστε ευχαριστημένοι; Έστω σε 307 hatchback!


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Απρ 2010, 22:01:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rolling eyes


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάϊ 2010, 13:31:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά αποφάσισα να βάλω τα deCarbon...Ευχαριστώ όσους απάντησαν για το θέμα.

Εντυπώσεις για όποιον ενδιαφέρεται, από βδομάδα.


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάϊ 2010, 13:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Θανο, οτι αμορτισερ και να βαλεις οταν ειναι ΟΕΜ δλδ προτεινεται για αντικατασταση των μαμα, θα ειναι ολα στο ιδιο στυλ ειτε ειναι sachs, monroe, decarbon,kyb klp, ολα τα ιδια σκ**ά θα ειναι.
Γνωμη μου αν θες και μπορεις να βρεις γυρω στα 400-500 ευρω βαλε κονι κοκκινα ή κιτρινα που ρυθμιζονατι και σε rebound και ειναι και επισκευασιμα.
Αν δε σε ικανοποιει και αυτος ο συνδυασμος,τοτε ψαξε και βρες ελατηρια απο xsi ισως σφιξει λιγο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάϊ 2010, 09:33:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου, πιστεύω ότι έχεις δίκιο. Αλλά από την άλλη, δεν μπορώ να διαθέσω τα λέφτά που κάνει μια πιο ολοκληρωμένη λύση. θα μου πεις, μην αλλάζεις μέχρι τότε. Αλλά είναι καλύτερα να κυκλοφορώ με μια ουζαρισμένη ανάρτηση μέχρι τότε;

Αν μου έλεγε κάποιος πριν μερικά χρόνια ότι το αμάξι μου θα έχει 82.000χλμ με τα εργοστασιακά αμορτισέρ, θα γελούσα...Τώρα όμως το αμάξι έχει μπει σε δεύτερη (τρίτη; ) μοίρα. Τουλάχιστον προσπαθώ να είναι ασφαλές σε λάστιχα, φρένα και ανάρτηση.Sad

ΥΓ: Σήμερα πήρα τα decarbon άπό τον Ντίνο (ελπίζω να μην πειράζει που το γράφω). Όντως, ο άνθρωπος είναι ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος.


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΗΖ (Θάνος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16V) SW (2005)

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 41
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάϊ 2010, 20:41:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε μια πρώτη βόλτα σε πόλη και περιφερειακό, φάνηκε ότι έπρεπε να είχα αλλάξει αμορτισέρ εδώ και καιρό. Ειδικά τα πίσω μου ήταν για πέταμα (πίεζες τη βέργα και γυρνούσε αμέσως πάνω!)

Το αμάξι έσφιξε σαν καινούριο. Ουσιαστικά τα αμορτισερ είναι ίδια με τα εργοστασιακά όπως ήταν καινούρια. Αυτό είναι και καλό και κακό, ανάλογα με τι ψάχνει ο καθένας. Το θέμα είναι ότι σταμάτησαν να χτυπάνε οι αναρτήσεις σε κάθε ανωμαλία και το αμάξι παρέμεινε άνετο.

Τώρα μένει να φανεί η αντοχή στην χρήση...Πάντως, αν όλα πάνε καλά, ελπίζω η επόμενη αλλαγή να είναι σετ με ελατήρια και κάτι σκληρότερο...


Η πιο σκοτεινή στιγμή της νύχτας είναι λίγο πριν το ξημέρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1671s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on