PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Φιλτροκουτι για 106 16ν/Saxo

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2009, 14:50:26    Θέμα δημοσίευσης: 106 - Φιλτροκουτι για 106 16ν/Saxo Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια χαρα αδερφια.εχει κανεις μαμα φιλτροκουτι στο αμαξι ? το εχω βαλει αλα δεν ειμαι σιγουρος για την σωληνα που παει στη μετωπη κανει μια μικρη γωνιτσα στην μετωπη και μια σχδον 180 μοιρες στην κατω μερια του παπα,ειναι οκ ετσι?




τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2009, 14:53:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το γμησες και ψοφησε... Laughing
Προσπαθησε να βρεις εισοδο απο την κατω πλευρα του προφυλακτηρα ή απο κανενα προβολακι.
Ετσι οπως το εχεις κανει ισως να ειναι και χειροτερο απο το μαμα. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2009, 15:09:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι κατι μου περασε απτο μυαλο οτι εκανα μαλ***α Laughing δεν εχω taboo το βγαζω το προβολακι αμα λαχει


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2009, 16:52:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στελιο αν το παω ευθεια και κατω απο το ψυγειο κανει? θα ειναι 2-3 ποντους κατω απο την μαυρη ποδια του προφυλακτηρα αλα θα ειναι πιο πισω καμια 40 ποντους.τωρα το εβγαλα προχειρα κοντα απο το προβολακι αλα δε κοιταει μπροστα αλα κατω,κενο μεν αλα κατω και χωρις γωνιες, αυριο αμα ειναι θα το αλαξω


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2009, 21:34:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν,μη παιδευεσαι και κανε οτι ειχα κανει κι εγω...

Δοκιμασα κι αυτο που λες,αλαλ δν ειναι πρακτικο.

Μπες στο σαξοκλαμπ και ψαξε καπου το "εισαγωγη αερα,πατεντα με σκουπα" καπως ετσι.

Η ρωτα που θα βρεις τη πατεντα του kane με την εισαγωγη.

Ε ξεμπερδευεις με το θεμα εισαγωγης αερα μετα.

Τραστ μι!


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Ιούν 2009, 10:21:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σταυρο αυτο με το βαρελακι λες?με αυτο δεν ειπες οτι στεγνωνε? παιζει της bmc αλα απο πλαστικο το dia το ιδιο δεν ειναι?γιατι που 250+ ,που 130 πουχει το αλλο


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Ιούν 2009, 11:04:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αυτο λεω.

Δεν ειναι αναγκη να το κανεις ολοιδιο!,μπορεις να τοποθετησεις τη σωλήνα υπο κλιση κατα τον διαμήκη νοητο αξονα του αυτ/του,ωστε να μην εχει προσωπο 100% στον αερα...

Για να το κανεις οπως θες με το φιλτροκουτι,θελει λιγο δουλίτσα...

Δηλ,κοβεις ενα κομματακια απο το μαυρο προστατευτικο του προφυλακτηρα και φτιαχνεις ενα πραμα σαν σκουπακι (για να μην εξεχε απτο μαυρο αυτο και να φαινεται και ομορφο) και το συνδεεις με το σωλήνα που κατεβαινει απτο φιλτροκουτι (αφου εχεις μονωσει το σωληνα καταλληλως).

Σκεψου σκουπάκι σαν αυτα τα βοηθητικα που εχουν οι ηλεκτρικές σκουπες του σπιτιου...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Ιούν 2009, 12:42:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα το δοκιμασω και αυτο που λες αν δε παρω το βαρελακι,προς το παρον αλαξα θεση της σωληνας και την πηγα κατω





τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 16:28:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συνεχιζω απο αυτο το θεμα για να μην ανοιγω καινουργειο. μετα απο μια εεβδομαδα βγαλε βαλε σκουπες παπαδες κλπ(ασε που εχω σπιτι ενα τσουβαλι κολαρα και σωληνες) εβαλα και το βαρελακι γιατι δε κρατηθηκα
πρωτες εντυπωσεις-απαιχτο. εθνικη δε βγηκα ακομα παντως και μες στην πολη που υποτηθετε οτι υστερει εναντι της σκουπα στα λιγα χλμ δηλαδη ειναι αψογο. του εδωσα αερα μπροστα απτην μετωπη λιγο πιο αριστερα απο το κουμπωμα του καπο(οπως κοιτας την μηχανη) απλα αψογο Multi color





τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 16:36:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LIONKING έγραψε:
θα το δοκιμασω και αυτο που λες αν δε παρω το βαρελακι,προς το παρον αλαξα θεση της σωληνας και την πηγα κατω




κι εγω ετσι το ειχα βαλει αρχικα,αλλα μετα βαρεθηκα να το σκιζω εκει κατω...χαχαχα

Κανε κι αυτο πυο σου λεω να δεις κολαση στα ψηλα και στα πολλα χλμ!

ante σε εφτιαξα παλι...

Δες φωτο:







Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 17:03:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΤΑΥΡΟΣ Ο ΠΑΤΕΝΤΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 17:05:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε σταυρο τις εχω δει αλα εγω δε το εβαλα ευθεια αλα με γωνια ,οπως και και συ μου ειπες μη τυχον και στεγνωνει ψηλα,τωρα βεβαια αμα βαλεις και το δευτερο σωληνα ειναι οκ εε . δηλ εχει διαφορα με την απλη τοποθετηση της σωληνας αυτο που εχεις κανει? Cool


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 17:39:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bασικά παιζει ρολο ο τροπος συνδεσης των δυο σωληνων,η διαφορετικές διατομές του κτλ

Παρολο που φαινεται πως και οι δυο παιρνουν μεσα αερα με πιεση,η μια παιζει το ρολο της οδου ανακουφισης του αερα στα πολλα χλμ,ενω φροντιζει παντα να υπαρχει αερας μεσα...

Το σχεδιασε ενας φιλος,αυτό μιας και ειναι η δουλεια του "τετοια"...(πολλα πλεον αυτ/τα σχεδιαζονται με τροπο τετοιο,ωστε να πρεσαρει το φιλτροκουτι τον αερα...

Αυτο που εκανες ειναι οτι πρεπει.Απλα αν εχεις χαλμιτερ,μπορεις να πειραματιστεις με σωληνες,τοποθετησεις,κλισεις των ως προς την ροη αερα κτλ κτλ κτλ...

Road_Runner έγραψε:
ΣΤΑΥΡΟΣ Ο ΠΑΤΕΝΤΑΣ



Εβραίος ή πατέντας? αποφασισε πως θα με αποκαλεις επιτελους Laughing


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Ιούλ 2009, 18:38:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον λοιπον το εβγαλα και εθνικη το αμαξι και ολα κομπλε αν και μετα τα 150+ κατι με προβληματιζει Confused ,ενω εντος πολεως το αμαξι μαρεσει σε τελικες σαν να μασαει καπου τωρα βεβαια μπορει να ειναι και η ιδεα μου γιατι το πηγαινα ταπα με αρκετη ζεστη, Scratch λετε να παιζει ρολο η προπορεια ? να εχει κοψει ψηλα και να το καταλαβαινεις, ειναι δυνατον?το halmeter παντως εδειχνε φουλ πλουσια σε τελικιασματα οπως και αμα το εχεις σανιδα επισης Confused


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Οκτ 2009, 19:12:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
Δες φωτο:


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΡΕ, ΜΗΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ !!!

Laughing Laughing Laughing

τι έκανε το άτομο ρε..... Very happy




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Οκτ 2009, 20:43:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντως καταπληκτικη εισαγωγη !!! Very happy
καθως κραταει συνεχεια το φιλτροκουτι γεματο με αερα,
και λειτουργει σαν ενα τεραστιο πλενουμ.
οποτε εχεις τον τελιο συνδιασμο μεταξυ αποδοσης ψηλα αλλα και αποκρισης στο γκαζι, ειτε σε εισαι σε χαμηλες η ψηλες στροφες.
Το μονο μετα που λαμβανεις υπ'οψιν ειναι αν ο εγκεφαλος μπορει
(λιγο μπακαληστικα αν προλαβαινει) να σου ρυθμιζει σωστα το μιγμα.
Αν εχεις κανει πιστη αντιγραφη της εισαγωγης που βλεπεις
και βλεπεις οτι στην εθνικη δεν σου ανοιγει το ηδιο προθυμα...
τοτε,
η κανε μια βολτα με ενα διαγνωστικο να δεις τι πραγματικα γινεται
(ακομα καλυτερα βρες ενα προγραμματιστη αν σε παιρνει οικονομικα, αλλιως ακολουθησε την παρακατω λυση, και ταυτοχρονα μετα απο καμια 30αρια ωρες λειτουργιας κοιτα τι χρωμα ειναι τα μπουζι σου. Αυτα ειναι αδιαψευστος μαρτυρας οσο αναφορα τα μιγματα σου)η χρησημοποιησε τη μια σωληνα μονο,
τη δεξια (απο τη μερια του αυτοκινητου)
αυτο θα μειωση λιγο την ταχυτητα εισερχομενου αερα στη μοναδα χρονου,
αλλα δεν θα σου μειωσει την παροχη.
Η μονη διαφορα που ισως εχεις ειναι μια υστεριση (σε σχεση με το αρχικο σετ απ)
οταν εισαι με κατω απο 50χλμ/ωρα.
Σιγουρα παντως θα εχεις ενα πολυ καλο συστημα εισαγωγης Wink



Σταυρο επρεπε να εβλεπες σε Κ4Μ τι ειχε γινει και πως πηγαινε οταν συνδιαστηκε με εξατμιση αναλογης σχεδιασης και ροικη εξελιξη απο το Στελαρα... Cool Cool



αντε και στο 207... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1312s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on