PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

προβλημα με πατηναρισμα σε 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2016, 00:36:35    Θέμα δημοσίευσης: προβλημα με πατηναρισμα σε 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα, σας παιδια

κατοχος ενος 206 με αλαγμενο προσφατος κιβωτιο το αυτοκινητο αραχισε να πατηναρει ( 3 μερες μετα την αλαγη ) ..

αλαξαμε δισκο πλατο , και το αυτοκινητο 3 μερες μετα παλι πατηναρει ...

εχετε καμια ιδεα τι να ψαξουμε ? γιατι πανω κατω το σασμαν κοστιζει εργατικα και δεν ειναι καιρος για αυτοκινητου 15ετιας να γινεται αυτη η δοουλεια ..

ο μηχανικος μοου ειπε κατι για μπρισδερεκ οτι πιθανον βρεχετε ο δισκος απο εκει και κατι τετοια ..


στεκουν ? η να ψαχτουμε αλλου, γιατι και η επισκευη αυτη ειναι πολυ ακριβη και με το σκεπτικο ΑΝ φταιει αυτο , και αν οχι ? μετα παλι κατω το σασμαν ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2016, 07:44:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλλον χανει βαλβολινες.απο.το.χωνακι στην μπριζντριρεκτ....εχει νοημα υατο που σου ειπε....θελει κατω.σαζμαν αλαγη μαζι δίσκο (αν εχεις.καινουριο.σετ.δισκοπλατο ισως να.σωνεταξ.κιολας) και.το.χωνακι εχει ζτο 15'ευρω αν.θυμαμι.καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2016, 11:36:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μ ειπε 300 ευρω περιπου η επισκευη του σασμαν γιατι χρειαζετε λυσιμο ολο το σασμαν και ξανα δεσιμο μετα ,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2016, 18:40:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήγαινε και αλλου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2016, 20:51:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχουμε κανεναν απο το club στα δυτικα ? χαιδαρι αιγαλεω περιστερι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Νοέ 2016, 19:10:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλαχτηκε αυτο το τσιμουχακι , και καθαριστηκε ολο το σασμαν απο τα λαδια που ειχε.. μου ειπε οτι αν ξανα πατηναρει , τοτε καποιο ραγισματακι εχει το κελυφος του σασμαν και χανει απο εκει λαδια ..

μολις το πηρα σε μια ανηφορα ειδα ενα μικρο πατηναρισμα πανω σε προσπεραση ( με τερμα το γκαζι ) αλλα μικρο ... και σε τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπε να μην το ζορισω μεχρι να πατησουν λιγο ο δισκος και το σασμαν ... μπορει να υσχιει κατι τετοιο ? η να αρχισω να ανχωνομαι απο τωρα ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Νοέ 2016, 20:56:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να μην αγχωνεσαι απο τωρα δες το

Μπορει να ειχε μεινει και λιγο λαδακι στο δισκο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Νοέ 2016, 21:26:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν πατηναρε πολυ σκεψου οτι ανεβαζε 300-400 στροφες και ανεβαζε γρηγορα ταχυτητα , το αφησα βεβαια δεν το αφησα να πατηναρει πολυ . ελπιζω σε λιγες μερες να φτιαξει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steliosAa (ΣΤΕΛΙΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 8v

Ένταξη: 18 Οκτ 2016
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2017, 02:18:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επιστρεφω στο θεμα με κακα νεα ,

αφου το θεμα δεν λυθηκε , αλαχτηκε παλι ο δισκος μονο.

το ομαξι εκανε κοντα στα 500-800 χιλιομετρα σωστα και μετα αρχισε να χανει παλι ..

οσο ειναι κρυο για τα πρωτα 500-600 μετρα ισως να μην πατηναρει , αλλα μετα ξεκιναει τα δικα του παλι ..

αλαχτηκε η ντιζα του συμπλεκτη γιατι μου ειπε οτι ηταν λιγο ( τραβηγμενη ας πουμε δεν θυμαμαι πω το πε ) και οντως αλαζοντας την ντιζα αλαξε λιγο το πατημα του πεταλιοου και ανεβηκε ελαχιστα το πεταλι .

ομως ουτε το προβλημα διορθωθηκε , αλλα και πλεον νιωθω τρεμουλο στον συμπλεκτη και στο πεταλι του φρενοου , οταν ειναι τελειως αφημενος ο συμπλεκτης ( και απλα τον ακουμπησω ) ..


τι προτεινεται , τα εχω δει και αλαξει ολα πια με αυτο το αυτοκινητο ...

ο μηχανικος λεει οτι ο δισκος φαγωθηκε επειδη το αμαξι πηγαινε ( σαν να παταει ) ο συμπλεκτης μονος του ελαχιστα ..


θα ηθελα προτασεις γιατι δεν μπορω παλι να κανω πειραματα πανω κατω το σασμαν και ισως το ενα και ισως το αλλο .. η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν τα ηθελα τα γαλλικα .. πηρα ενα και μου εχει βγαλει το λαδι ( ασχετα αν δεν εχει να κανει με το οτι ειναι γαλλικο ... )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1612s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on