PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ελαστικά supersport
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Σεπ 2017, 18:26:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassat έγραψε:

ΥΓ @Στέλιο (Pughell) τα R1R πόσα χλμ σε βγάζουν;

Εγω δεν τα εβαλα καν καινουργια,και απο τοτε εχω κανει πανω απο 10.000 χλμ και μαζι και 2-3 δοκιμαστικα για αγωνα.
Το κριτηριο που εχω ειναι τα Maxxis ZR9 που φορουσα πριν.

Σε αμεση αντιπαραθεση μεταξυ τους,πιστευω οτι εχασα ελαχιστα στο στεγνο αλλά κερδισα απιστευτα στην καθημερινοτητα και στο βρεγμενο.

Με τα Parada που ειχα ακομα νωριτερα,καμια επαφη. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
vassat (Βασίλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.6 16V

Ένταξη: 05 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Σεπ 2017, 13:28:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο ευχαριστώ,
οπότε καταλαβαίνω η διάρκεια ζωής των R1R είναι ικανοποιητική και (τουλάχιστον) συγκρίσιμη με των RE002.
/ Β


You can be Great, if you serve a Cause greater than yourself! /I.A.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Σεπ 2017, 15:46:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αποψη απο τα Adrenaline δεν εχω...
Φιλος που τα εβαλε,ειπε οτι ειναι αισθητα καλυτερα απο τα Parada.

Εγω Parada ειχα και τα R1R ειναι ετη φωτος καλυτερα απο τα Parada,ιδιαιτερα μετα απο καμια 10-15.000 χλμ οπου το Parada ναι μεν εχει πελμα αλλά δεν κραταει πουθενα.
Στον αντιποδα,το R1R "κατεβαζει" γρηγορα το πελμα του αλλά δειχνει να κραταει ακομα και μεχρι τα λινα.

Προσωπικα,με γνωμονα την καθημερινη μετακινηση αλλά και την αντοχη σε βουνο(αντοχη ομως,οχι εστριψα 3-5 στροφες),το R1R συμπεριφερεται αψογα και στα δυο.
Μειον το οτι κατεβαζει πελμα γρηγορα με οτι μπορει να συνεπαγεται αυτο.

Το Parada κατεβαζει σχετικα αργά πελμα αλλά εχει πολυ μαλακο προφιλ και επισης πιο εντονη υδρολισθηση,συν οτι θελει (σ)τριψιμο για να εχει συνεχεια φρεσκο πελμα και να κραταει.

Λιγο-πολυ,απο την εικονα που εχω διαμορφωσει απο τον γνωστο μου που εβαλε τα Adrenaline,ειναι σε γενικες γραμμες 1-2 κλικ πανω απο τα Parada σε ολα τους,διατηρω τις επιφυλαξεις μου για το ποσο σκληρο προφιλ εχουν.

Γενικα σε Supersport παντως δεν εχεις και απειρες επιλογες.
Τα Adrenaline ειναι budget option,τα R1R ισως η πιο overall επιλογη και τα AD08R η "επωνυμη-ακριβη" επιλογη αλλά δεν ξερω κατα ποσο ξεπερναει σε προσφυση το R1R(προφιλ παντως εχει τουβλο). Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Σεπ 2017, 11:23:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα adrenaline τα φοραω απο περυσι μετα τα parada, τα οποια τα θυμαμαι τα τελευταια 2-3 χρονια να μην δουλευουν πουθενα. Μονο τον πρωτο χρονο σαν καινουρια ηταν αψογα στο στεγνο που κραταγε, ειχαν προσφυση σχεδον ημισλικ.

Τα adrenaline δεν προσφερουν την κορυφαια προσφυση στο στεγνο του καινουριου parada, αλλα σε ολα τα αλλα ειναι κορυφαια για καθημερινη οδηγηση. Δηλαδη δεν εχω γλιστρησει σε βρεγμενο πηγαινοντας γρηγορα, εκει οπου με parada σαπουνιαζα, δεν εχω χασει ποτε φρεναρισμα, ουτε υδρολισθηση.

Συνεπως αν βαλουμε μια κλιμακα σε συγκριση των 2 αυτων ελαστικων εχουμε:

parada: στεγνο 110% βρεγμενο 50% φρενο στεγνο 90% φρενο βρεγμενο 50%
adren: στεγνο 100% βρεγμενο 100% φρενο στεγνο 100% φρενο βρεγμενο 100%


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Νοέ 2017, 17:46:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χειμωνιασε πιάσανε η βροχές και ειπα να αγοράσω 2 βρόχινα.




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vassat (Βασίλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.6 16V

Ένταξη: 05 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Νοέ 2017, 17:49:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιας φίρμας είναι αυτά τα "βρόχινα";
/ Β


You can be Great, if you serve a Cause greater than yourself! /I.A.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Νοέ 2017, 19:42:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassat έγραψε:
Ποιας φίρμας είναι αυτά τα "βρόχινα";
/ Β

Federal FZ-201


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Νοέ 2017, 21:42:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Τα adrenaline τα φοραω απο περυσι μετα τα parada, τα οποια τα θυμαμαι τα τελευταια 2-3 χρονια να μην δουλευουν πουθενα. Μονο τον πρωτο χρονο σαν καινουρια ηταν αψογα στο στεγνο που κραταγε, ειχαν προσφυση σχεδον ημισλικ.

Τα adrenaline δεν προσφερουν την κορυφαια προσφυση στο στεγνο του καινουριου parada, αλλα σε ολα τα αλλα ειναι κορυφαια για καθημερινη οδηγηση. Δηλαδη δεν εχω γλιστρησει σε βρεγμενο πηγαινοντας γρηγορα, εκει οπου με parada σαπουνιαζα, δεν εχω χασει ποτε φρεναρισμα, ουτε υδρολισθηση.

Συνεπως αν βαλουμε μια κλιμακα σε συγκριση των 2 αυτων ελαστικων εχουμε:

parada: στεγνο 110% βρεγμενο 50% φρενο στεγνο 90% φρενο βρεγμενο 50%
adren: στεγνο 100% βρεγμενο 100% φρενο στεγνο 100% φρενο βρεγμενο 100%

Σπυρο,απο προφιλ τι λενε τα Adrenaline; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Νοέ 2017, 10:24:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι σκληρο το προφιλ τους και φαινεται στη δυσκολια του μονταρισματος του ελαστικου στη ζαντα. Σιγουρα καμια σχεση με παραντα.
Ομως στην πραξη και με νορμαλ πιεσεις δεν καταλαβαινεις ιδιαιτερα οτι εχεις σκληρο προφιλ. Αυτη την αισθηση μου δινει.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Νοέ 2017, 18:35:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρωταω γιατι Parada και Adrenaline ειναι σχεδον 50-100 ευρω κατω στην διασταση μας απο R1R οπότε αν το ζητουμενο δεν ειναι η απολυτη προσφυση αλλά το fun to drive,ισως το Adrenaline να ειναι ο ιδανικος συμβιβασμος αναμεσα στο κοστος κτησης των Parada και στην προσφυση/σκληρο προφιλ των R1R. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Απρ 2018, 20:02:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφου αυτα επαθαν



αυτο




ειπα να παρω αυτα 03G



αλλα πρώτα δοκίμασα μτχ ar1 225-45-17 σε 7αρα το οποιo τουλάχιστον σε συνθήκες πίστας ειναι μεγάλο NO NO NO.




Tα federal τα ειχα λιγο καιρο αλλα σε σχεση με τα r888r που ειχα αμεσως πριν,δυο πραγματα εντόπισα αμεσως ως διαφορες τους,τα federal ακομα ποιο σκληρο πλαινο καλο σε καποιες στροφες αυτο αλλα και σαν αισθηση αλλα το federal ειναι χειροτερο στα φρενα αρκετα χειροτερο θα ελεγα σε σχεση με το r888r


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 07:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλλα πρώτα δοκίμασα μτχ ar1 225-45-17 σε 7αρα το οποιo τουλάχιστον σε συνθήκες πίστας ειναι μεγάλο NO NO NO.


Whistling Whistling Whistling


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 08:26:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
αλλα πρώτα δοκίμασα μτχ ar1 225-45-17 σε 7αρα το οποιo τουλάχιστον σε συνθήκες πίστας ειναι μεγάλο NO NO NO.


Whistling Whistling Whistling

μτχ είπα ρε όχι καινουργια, φτηνά μού βγήκε Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 15:09:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

225 NO

Δεν δοκιμαζεις καλυτερα 205/45?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 15:20:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
225 NO

Δεν δοκιμαζεις καλυτερα 205/45?

225 NO σε 7αρα.
πες μού ότι κάνεις πλάκα γιατί θά πέσω από τον ταυγετο Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 15:31:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eχεις δοκιμασει?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vassat (Βασίλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.6 16V

Ένταξη: 05 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 17:16:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
... ar1 225-45-17 σε 7αρα το οποιo τουλάχιστον σε συνθήκες πίστας ειναι μεγάλο NO NO NO.


Whistling Whistling Whistling


Λίγες περισσότερες διευκρινήσεις για το ΝΟ ΝΟ ΝΟ, είναι δυνατό, που υστερούσαν;
(Μιλάμε για NANGANG, σωστά;)
/ Β


You can be Great, if you serve a Cause greater than yourself! /I.A.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 19:01:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassat έγραψε:
JDROGAS έγραψε:
... ar1 225-45-17 σε 7αρα το οποιo τουλάχιστον σε συνθήκες πίστας ειναι μεγάλο NO NO NO.


Whistling Whistling Whistling


Λίγες περισσότερες διευκρινήσεις για το ΝΟ ΝΟ ΝΟ, είναι δυνατό, που υστερούσαν;
(Μιλάμε για NANGANG, σωστά;)
/ Β

Ναι NANGANG AR-1 δεν φταιει το λαστιχο σαν λαστιχο φταίει η διάσταση σε αυτην την ζαντα δλδ 225 σε 7αρα.
Το λάστιχο μαγουλιαζε με οτι συνεπάγεται αυτο,οποτε μετα απο 2-3 αργους κιολας γυρους 1.13+ τα λαστιχα υπερθερμάνθηκαν σαπουνιασαν οποτε 0 πρόσφυση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vassat (Βασίλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 1.6 16V

Ένταξη: 05 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Απρ 2018, 22:17:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok τότε,
γιατί σαν ελαστικά, έχω ακούσει θετικές αποτιμήσεις και σκέφτομαι τα NS2R, (δεν ξέρω αν κάνεις έχει άποψη για τα συγκεκριμένα;;Wink
/ Β


You can be Great, if you serve a Cause greater than yourself! /I.A.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιαν 2019, 20:43:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προτάσεις για semi 195/50/15 καθαρά για χρήση πίστας, εκτός από 888/888R παρακαλώ?


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Επόμενη
Σελίδα 33 από 34

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2107s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on