PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ελαστικά supersport
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Οκτ 2010, 19:19:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περί τέτοιου που λες, Γιάννη, πρόκειται...


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Οκτ 2010, 20:56:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Και θα το φορεσεις για κανα χρονο ισως και λιγοτερο και μετα θα το πεταξεις...

Εγω παντως με τα Parada Spec 2,μια χαρα εκανα 25.000 χλμ και με πολυ ψωμι ακομα,και μαλιστα εως τις 10.000 χλμ δεν ειχαν καμια ενδειξη κοπωσης και απο τις 15 και μετα αρχισαν να δειχνουν ενδειξεις γλυστριματος οι οποιες ειμαι αρκετα σιγουρος οτι θα "εσβηναν" καπως αν εκανα καμια επισκεψη σε καμια πιστα ή στροφοδιαδρομη με φρεσκοστρωμμενη ασφαλτο.

Και υποψιν οτι εκαναν δις δοκιμαστικα για ράλλυ περαν των καθημερινων μετακινησεων σπιτι-δουλεια,δουλεια-σπιτι. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Οκτ 2010, 21:18:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Και θα το φορεσεις για κανα χρονο ισως και λιγοτερο και μετα θα το πεταξεις..

Παντως σε τετοιου ειδους ελαστικα, αν και δε θα βαζα ποτε,θα προτιμουσα το

Dunlop Direzza Star Spec Z1


Δε πειραζει, βαλτα συ και κρατα τα 4-5 χρονια γιατι τοσο θα κρατησουν σε εσενα σιγουρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Οκτ 2010, 22:57:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχουν καμια διαφορα τα παραντα 2 απο τα παλια?πιανουν καθολου η βροχη η πατιναζ και αυτα?


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
jimakos205 (jim)
Μέλος
Μέλος


peugeot 205 1.9 cti

Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Οκτ 2010, 23:00:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παντως εβαλα τλκ τα 888 κ επαθα πλακα!τα λαστιχα ισως κουραζουν ελαφρα σε καθημερινη χρηση αλλα στη γρηγορη οδηγηση ειναι απλα αλλου.....τωρα που ερχεται χειμενας βεβαια, βλεπουμε..... σε διασταση 195-50-15 τι πιεση βαζεται παιδια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimakos205 (jim)
Μέλος
Μέλος


peugeot 205 1.9 cti

Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Οκτ 2010, 23:05:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α ξεχασα να πω πως η πρωτη μου εμπειρια απο 888 κ βροχη ηταν απλα τρομακτικη!!!οπου υπηρχε υπονοια λιμνης νερου γεια σας......χαλαλι ομως τα χαρηκα ολο το καλοκαιρι ωρα να ξεκουραστουν!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Οκτ 2010, 23:41:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimakos205 έγραψε:
α ξεχασα να πω πως η πρωτη μου εμπειρια απο 888 κ βροχη ηταν απλα τρομακτικη!!!οπου υπηρχε υπονοια λιμνης νερου γεια σας......χαλαλι ομως τα χαρηκα ολο το καλοκαιρι ωρα να ξεκουραστουν!!
γενικότερα πιστεύω όλα τα semislick και slicks ελαστικά είναι καθαρό μόνο για στεγνό το δηλώνουν εξάλλου κ το πέλμα τους, στην βροχή θέλει ιδιαίτερη προσοχή κυρίως σε μεγάλες ποσότητες νερού όπου δημιουργητε υδρολiστηση και πας για ''χόρτα'' μετά! Smile


live for nothing or die for something!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Οκτ 2010, 08:44:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Parada συγκεκριμενα,μιας και εχω αποψη,πανε και βρεγμενο.
Ενταξει,σε καμια περιπτωση δεν ειναι και κανονικο λαστιχο αλλα εθνικη οδο με κατακλυσμο και 100 χιλιομετρα,με το Clio τουλαχιστον δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα...
Οποτε σιγουρα δεν το κλειδωνεις αν βρεξει οπως με 888αρια και αναλογα semi. Wink
Λογικα τα Advan Neova που ειναι και τοσο πιο εξελιγμενο,θα ειναι ακομα καλυτερο ή τουλαχιστον το ιδιο... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Οκτ 2010, 16:12:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Έτσι σου είπαν στο χωριό σου εσένα?


Μα εγω αρχικα ημισλικ ηθελα να βαλω και μετα εμαθα οτι γενικα δεν ειναι τοσο αντοχης στο χρονο. Και 2 χρονια να μου κρατησουν, παλι λιγο το θεωρω.

Παράθεση:
Δε πειραζει, βαλτα συ και κρατα τα 4-5 χρονια γιατι τοσο θα κρατησουν σε εσενα σιγουρα!


Γιατι, εσυ ξερεις τον τροπο οδηγησης μου και το λες αυτο, φιλε καφτη ελαστικων?

Φοβερο παντως! Δεν ηξερα οτι το με το να γραφω σε φορουμ μεταφερονται τετοιες πληροφοριες,χωρις εγω να εχω πει κατι τετοιο...

Μηπως ξερεις τι μαρκα τσιγαρα καπνιζω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Οκτ 2010, 16:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2 χρονο για σεμισλικ ειναι υπερκαλος χρονο για να αντεξουν καθως εχουν μαλακη γωμα και εκτος του οτι τρωγονται ευκολα ξερενονται κιολας...το ιδιο ισχυει και για τα πολητικα ελαστικα τα οποια μπορει να μην τρωγονται τοσο ευκολα αλλα χανουν τις ιδιοτητες τους με αποτελεσμα τη γνωστη τσουληθρα...μεσως ορος ζωης σεμισλικ με πολητικη χρηση ειναι 1μιση χρονο αν θες παραπανω απλα βαζεις κατι αλλο...


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Οκτ 2010, 22:54:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δωσε μου παραδειγμα.

Εχω τα Michelin Pilot Exalto 2.
Θα τα κρατησω περιπου 40000χλμ με γρηγορη οδηγηση.

Αν βαλω π.χ τα Dunlop Direzza Z1 ή οποιο αλλο, θα μου βγαλει τοσα ? Και θα εχουν καλη αποδοση στην οδηγηση ως το τελος της ζωης τους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Οκτ 2010, 00:30:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα dunlop εχουν σκληρη γομα και αντεχουν στον χρονο...φορουσα τα sp9000 σε 17αρα και τα κρατησα 2 μιση χρονια...οριακα φυσικα γτ ενα χρονο πριν ειχαν χασει τις ιδιοτητες τους και εκτος οτι γλιστρουσαν αρκετα μετα απο ενα σημειο ετρεμαν τα παντα μεσα δεν εστρωναν με καμια ζυγοσταθμιση μεχρι που εσκασε ενα και τα πεταξα...παλιοταιρα με τα goodyear hydragrip (βρωχολαστιχο μαλακο) τα ιδια αποτελεσματα ειχα...γνώμη μου παρε κανα φθηνο καλουτσικο ελαστικο και αλλαζε το συχνα...


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Οκτ 2010, 20:11:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην μπλεκετε την π0υτσα με την βουρτσα,αλλο πολιτικο λαστιχο για 40.000 χλμ και αλλο semi.
Οποιος ζηταει απο semi 40.000 χλμ ή 2 χρονια ειναι τουλαχιστον παραλογος,για να μην πω ηλιθιος(Randy γενικευμενο ειναι,οχι προσωπικο).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2010, 08:09:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Παράθεση:
Έτσι σου είπαν στο χωριό σου εσένα?


Μα εγω αρχικα ημισλικ ηθελα να βαλω και μετα εμαθα οτι γενικα δεν ειναι τοσο αντοχης στο χρονο. Και 2 χρονια να μου κρατησουν, παλι λιγο το θεωρω.
Εσύ διάβασες το κείμενο της περιγραφής τους και κατάλαβες ότι είναι ημισλίκ?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2010, 16:06:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Εσύ διάβασες το κείμενο της περιγραφής τους και κατάλαβες ότι είναι ημισλίκ?


Ελα ντε, τωρα που το λες.. Δεν ειναι σεμι-σλικ ειναι Clubsport(!!!!) ελαστικο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 12:13:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως αν κάποιος θέλει Parada, τώρα, υπάρχουν αυτά...


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 17:12:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παραγωγης του 8 λεει ρε μλκα... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 17:25:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρντόν, δεν το 'δα...


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2010, 15:41:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε παραγωγης του 8 λεει και τα 220 ευρω ειναι τα λεφτα που θελει να μας δωσει για να τα παρουμε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2010, 16:27:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως στα λεφτα που τα δινει και με λιγο παζαρι ενδεχομενως κανα 30αρι κατω δεν ειναι απαραιτητα "χαλια" περιπτωση...
μεσα στο μαγαζι του τα χει δεν τα χε εξω να τα βλεπει ο ηλιος...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Επόμενη
Σελίδα 3 από 34

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1406s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on