PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

A/C σε Peugeot 106 XSI (MK1 σασί) μετατροπή σε 16ρι Rallye

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
jimaek22 (Dimitrios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2009, 13:44:39    Θέμα δημοσίευσης: A/C σε Peugeot 106 XSI (MK1 σασί) μετατροπή σε 16ρι Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά.

Μιας και αρχίζουν οι ζέστες και έπειτα από ένα γενικό σουλούπωμα του 106 μου προσπαθώ να βρω μια λύση στο να του βάλω air-condition και θέλω τα φώτα σας.

Το 106 μου έχει σασί MK1 όταν το είχα πάρει ήταν μαμά το 106 ΧSI του 94 και του έκανα μετατροπή το μοτέρ σε rallye 16αρι.

Προσπαθώ να του βάλω air-condition αλλά λόγω τις μετατροπής του μοτέρ στο παλιό σασί δεν γνωρίζω πως θα πρέπει να γίνει η μετατροπή και στο air-condition ανάλογα και τι εξαρτήματα του A/C θα πρέπει να τοποθετηθούν στο αμάξι.

Ρώτησα σε κανα 2 μαγαζιά που τοποθετούν air-condition και μου είπαν ότι μπορώ να τοποθετήσω οποιονδήποτε Α/C κομπρέσορα για 106 αλλά τα βαπορέτα, σωληνώσεις πρέπει να είναι από 106 του 93-94. Το θέμα είναι ότι τα παραπάνω είναι τουλάχιστον δυσεύρετα για να μην πω ανύπαρκτα ανταλλακτικά.

Αν κάποιο παλικάρι έχει κάνει ανάλογη μετατροπή με την δική μου ή γνωρίζει μια υλοποιήσιμη λύση για να βάλω το A/C στο Peugeot μου τον /την παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2009, 14:20:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μλκιες...
Μπαινει κανονικα απο νεο μοντελο,ειχα βαλει στο 13αρι μου και μαλιστα φοραει και το τωρινο μου,τοποθετημενο εντος Lion...

Περισσοτερα απο Αργυρη. Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
jimaek22 (Dimitrios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2009, 14:55:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τις πλεξούδες και το ηλεκτρολογικό κομμάτι είναι μεγάλη μανούρα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2009, 21:04:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shocked Stunned Shocked Stunned Shocked Stunned Shocked Stunned Shocked Stunned Shocked Stunned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
jimaek22 (Dimitrios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2009, 13:45:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωριζει καποιο μελλος να προτεινει καποιο μαγαζι να απευθυνθω για τοποθετηση Α/C στο Peugeot μου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2009, 16:29:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντε παλι, τα ιδια και τα ιδια

Διαβασε εδω http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=16528


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1041s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on