PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Θολώνουν τα τζάμια-Peugeot 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alekou (Alexis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

BatMobile 1993 6.5L V8

Ένταξη: 24 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 16:53:05    Θέμα δημοσίευσης: Θολώνουν τα τζάμια-Peugeot 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά.
Εδώ και 1 εβδομάδα τα τζάμια μου θολώνουν συνέχεια.
Τα έχω καθαρίσει με ότι μπορείτε να φανταστείτε, αλλα συνεχίζουν να θολώνουν.
Το περίεργο είναι ότι θολώνουν ακόμη και αν το αμάξι το αφήσω 2 μέρες χωρίς καν να μπώ μέσα.
Σήμερα πέρασα από τον μηχανικό μου και μου είπε ότι μάλλον είναι το ψυγείο του καλοριφέρ και ότι αυτό φταίει συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και το κορυφαίο είναι, ότι μόλις φεύγω από τον μηχανικό μου και φτάνω στο σπίτι, αρχίζει να μην έχει δύναμη το αμάξι. το πάω με πρώτη και 2400rpm και μου έκανε κάτι διακοπούλες. Οπότε μιας και ήμουν κοντά στο σπίτι 100m λες ας το αφήσω σήμερα εδώ και αύριο το πρωί το πάω στον συνεργείο.
Πάω να το παρκάρω, και μου σβήνει. Το βάζω εμπρός και άρχισε να φτάνει το ρελαντί από τις 500rpm μέχρι τις 1500rpm και έπαιζε σαν χαζό. Επίσης μου άναψε το λαμπάκι το κίντρινο που δηλώνει βλάβη κινητήρα.
Του τηλεφώνησα και μου είπε ότι είτε έιναι ο αισθητήρας στροφών είτε το μοτεράκι του ρελαντί.

Εσείς τι λέτε ότι μπορεί να φταίει (και στις 2 περιπτώσεις)??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 18:32:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=16222&highlight=
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alekou (Alexis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

BatMobile 1993 6.5L V8

Ένταξη: 24 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2009, 20:17:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα λύθηκε παιδιά.

1) Τα τζάμια θόλωναν από το γυαλιστικό του ταμπλό που χρησιμοποιώ. Δεν ξέρω γιατί αλλά εδώ και 2 χρόνια το ίδιο χρησιμοποιώ και πρώτη φορά μου θόλωσε τα τζάμια.

2) Αυτό που δεν τραβούσε, που έσβηνε κλτ λύθηκε επίσης.

Είχε χαλάσει ο αισθητήρας απόλυτης πίεσης και έδινε λάθος ενδείξεις στον εγκέφαλο με αποτέσμα το μότέρ να λειτουργεί σε safe mode.
Ενδεικτικά έδειχνε
Θερμοκρασία αέρα εισαγωγής -9
Θερμοκρασία νερού 14
Ατμοσφαιρική πίεση 0,4 ατμόσφαιρες.

Τον αλλάξαμε και όλα οκ.
Ο αισθητήρας κόστισε 80ευρώ και είναι ο original.


Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Μάϊ 2009, 00:52:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο κύριος λόγος που θολώνουν τα τζάμια είναι από την βρωμιά .μπορεί τα τζάμια να είναι πεντακάθαρα κ πάλι να θαμπώνουν σε αυτή την περίπτωση φταίνε οι βρώμικοι αεραγωγοί ,το κακό είναι ότι οι αεραγωγοί του παρμπρίζ είναι δύσκολο να καθαριστούν καλά λόγο τις θέσεις τους.
οπότε alekou μάλλον έπεσε λίγο παραπάνω γαυλιστικό στον αεραγωγό μαζεύτηκε βρωμιά κ γιαυτό σου θόλωνε το παρμπρίζ!


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1567s (PHP: 48% - SQL: 52%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on