PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ανάρτηση KW Var.1 ή Bilstein Sprint+Ελατήρια σε 207GT?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sastagr 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 13 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 19:49:15    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Ανάρτηση KW Var.1 ή Bilstein Sprint+Ελατήρια σε 207GT? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσανατολίζομαι σε μία από τις δύο λύσεις.
Έχει κανείς ιδία γνώμη για τις συγκεκριμένες λύσεις;
Δεν θέλω να ξεφύγω στο κόστος.
Αν έχετε κάποια άλλη λύση σε αυτά τα χρήματα παρακαλώ πείτε μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 20:06:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KW Variant I


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 21:23:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει και η λύση τα μαμά από RC αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζουν ακριβώς τα μπροστά ελατήρια γιατί θαρρώ είναι λίγο πιο στενά.

Όσο για μεταξύ των δύο που ανέφερες KW VarI, εκτός και άν η Bilstein βγάλει το Β12 κιτ που είναι Β8 sprint σεταρισμένο με ελατήριο της ίδιας της Bilstein και καλά ταιριασμένο για το αμάξι, που είναι μια καλή φθηνή λύση. Αλλά απ'οτι ξέρω δεν έχει βγάλει ακόμα το κιτάκι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
egefalos (ALEKOS)
Μέλος
Μέλος


106 rallye 207 rallye 207 rc ll 2010

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 176
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 21:49:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα ιδια πιατελα εχουν rs gt? μηπωσ φοραει κανεισ με gt yariant 1 να μασ πει τισ ενυπωσεισ του γιατι salexoegefaliazome και εγω και ψαχνω αναρτηση Bounce
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 21:58:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιζει και η koni που ειναι στα ιδια λεφτα με τα B8 και ρυθμιζεις και σκληροτητα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 21:59:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φοραω την V3 και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος.Αν το default setup ειναι παρομοιο και στην V1 τοτε θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 22:11:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Variant II



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Μάϊ 2009, 22:32:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Variant II



δεν μπαινει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 02:06:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rubal έγραψε:
παιζει και η koni που ειναι στα ιδια λεφτα με τα B8 και ρυθμιζεις και σκληροτητα...

μηπως θα μπορουσε καποιος να ανφερει και τις τιμες?εδω ελλαδα παντα ετσι?μιας και ψαχνομαστε ολοι να ξερουμε που να βαδιζουμε δηλαδη.....
κονι και v1 και b8


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 09:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες εγω εβαλα bilstein σπριντ με ελατηρια HR και το αμαξι εγινε κυριολεχτικα τρενο τα αμορτισερ μου κοστισανε λιγοτερο απο 500 ευρω αγορα και τα ελατηρια γυρω στα 150 ευρω τοποθετημενα αρα με κοστος που δεν ξεπερναει τα 650 ευρω κανεις την δουλεια σου δεν λεω καλες οι coilover αναρτησεις αλλα οι περισσοτεροι της βαζουνε για μουρη!! Τωρα αν σου αρεσει να κατεβαινεις Μεγαρα πλευρα και να χτυπας χρονους και το σημαντικοτερο να εχεις ανθρωπο να στην σεταρει αγορασε πχ μια KW διαφορετικα πεταμενα χρηματα παντα προσωπικη μου γνωμη!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 09:49:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι τι εχει το σεταρισμα?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 10:15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και τα κονι με ελατηρια καπου στο 700αρι θα σου βγουνε. Νομιζω οτι εχει βγαλει και η Weitec αλλα δεν ειμαι σιγουρος που θα ειναι σιγουρα πιο οικονομικη απο την KW
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 13:11:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η kv1 EINAI MAΛAKIA H ΣKΛHPH;ΞEPEI KANENAΣ;H bilstein EXΩ AKOYΣEI OTI EINAI ΠOΛY ΣKΛHPH ΓIA AYTO TO AMAΞI ETΣI ΔEN EINAI;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 19:43:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bilstein PSS Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 19:58:42    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 GT - KW Variant I ή Bilstein Sprint+Ελατήρια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sastagr έγραψε:
Δεν θέλω να ξεφύγω στο κόστος.
Αν έχετε κάποια άλλη λύση σε αυτά τα χρήματα παρακαλώ πείτε μου!!!



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sastagr 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 13 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάϊ 2009, 20:54:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lefter1s RC έγραψε:
Bilstein PSS Wink


Δεν υπάρχει ακόμα απότι ξέρω και είναι αρκετά ακριβή
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sastagr 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 13 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Μάϊ 2009, 07:46:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανείς δεν φοράει κάτι τέτοιο να μου πει τις εντυπώσεις του. καλές ή κακές
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Μάϊ 2009, 08:24:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sastagr έγραψε:
κανείς δεν φοράει κάτι τέτοιο να μου πει τις εντυπώσεις του. καλές ή κακές

Καταρχας θα πρεπει να δεις το παχος του αμορτισερ που φορα το αυτοκινητο σου. Υπαρχουν 207GT/Rallye με αμορτισερ παχους 47mm και αλλα με 51mm.Η V1 και η V3 εχουν παχος 51mm, ενω η V2 εχει 47mm.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Μάϊ 2009, 11:42:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim_207GT έγραψε:
Παιδες εγω εβαλα bilstein σπριντ με ελατηρια HR και το αμαξι εγινε κυριολεχτικα τρενο τα αμορτισερ μου κοστισανε λιγοτερο απο 500 ευρω αγορα και τα ελατηρια γυρω στα 150 ευρω τοποθετημενα αρα με κοστος που δεν ξεπερναει τα 650 ευρω κανεις την δουλεια σου


Επειδή κι εγώ σήμερα-αύριο ήμουν μεταξύ Β8-Β6-ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενα, αλλά για 206 (μόνο αμορτισέρ, όχι ελατήρια), πού τα βρήκες τα Β8 (sprint) λιγότερο από 500 ευρώ; Shocked Shocked Εδώ πχ για να σου βάλουν τα Β6 σου ζητάνε μαζί με τοποθέτηση κανά 600+, εσύ και καβάτζα H&R, σύνολο 650 ευρώπουλα; Άνεση διατηρεί καθόλου ή κοπανάει στο παραμικρό και είναι κουδούνι η καμπίνα;

(http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=15157&start=20)


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Μάϊ 2009, 14:32:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω για το Peugeot αλλά στο Rover του πατέρα έβαλα Β8 σπριντ με 370€ τελική με τοποθέτηση-ευθυγράμμιση. Σα πολλά δεν είναι τα 600€.???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1296s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on